Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naskok u zanjihu

elitemadzone.org :: MadZone :: Naskok u zanjihu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22891 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu11.09.2015. u 14:51 - pre 104 meseci
Izvinjavam se Predragu ukoliko za njegove učestale greške u kucanju postoji dobar razlog. Bez obzira na greške u kucanju, ono što je napisao je besmislica! Deca treba da nauče posebne reči da bi se bavila fiskulturom... kako da ne! Potrebno je napisati bolji udžbenik.

@2012
Bolje bi ti bilo da radiš zibove nego što visiš na forumu :)
[s obzirom na tvoju masu, ovo bi trebalo da bude smisleno]
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu11.09.2015. u 16:34 - pre 104 meseci
Ljudi šta vas je spopalo?
Kakav crni "Naskok u zanjihu"?

Deca u školi na časovima filskuture treba da trče, skaču i rade ostale elementarne vežbe za pravilan razvoj organizma.
Na to dodajte poneki čas slobodnih sportskih aktivnosti po izboru (fudbal, košarka,...) i definisali ste "gradiva filskuture" za sve razrede od I osnovne do IV srednje.


A ko treba da drži časove filskuture?
Neka debela krmača? Koja s mukom diše na usta jer joj je "duša na nos izašla" čim ustane sa stolice!

Ma dajte,
deci treba primer i uzor
a to je nastavnik u sportskoj formi, nepušač, trezvenjak koji ne pije ni kafu!


Taj "Naskok u zanjihu" je filozofiranje napaljenih teoretičara koji su našli da se iživljavaju uvrtanjem mozga učenika bizarnim frazama.
Time "napaljeni filozofi" samo stvaraju pogodno okruženje za razvoj devijantnog ponašanja a koje počinje bekeljenjem besmislenim frazama.
Igre reči su nešto što apsolutno nije potrebno deci koja tek uče osnovne pojmove.
Ta deca traba da usvoje znanja i steknu navike i veštine u obavljanju prostih fizičkih radnji kojima je cilj izgradnja zdravog mladog organizma.
Pri tome treba koristiti poznate i generacijama prihvaćenje radnje i termine.
Specijalne vežbe se ostavljaju za one koji će da treniraju i da se bave konkretnim sportom i te vežbe će raditi u sportskim klubovima.

Sve me to podseća na vremene 1990-tih kada su mašinbravari i autolimari na časovima matematike "davljeni" teorijom grupa i homomorfizmima.
Pomislio sam da su u "demokratiji" ludaci prestali da sastavljaju planove i programe i da udžbenike pišu normalni ljudi.
Ali izgleda da nije tako.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu11.09.2015. u 21:40 - pre 104 meseci
Sutra ću sa devojkom da probam da uradim par naskoka u zanjihu :) . Mene izraz na to asocira prvo.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu11.09.2015. u 21:41 - pre 104 meseci
ko ce da naskace, a ko da zanjise? :D

sad sam opet pustio onaj snimak iz prvog posta, stvarno je maloumna ideja ovo davati deci od 10 godina...
izmedju tih zibova, zanjiha, naskoka od 90 stepeni... sta dete od 10 godina zna sta je 90 stepeni...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu11.09.2015. u 22:03 - pre 104 meseci
Citat:
hotchimney:
Ljudi šta vas je spopalo?
Kakav crni "Naskok u zanjihu"?

Deca u školi na časovima filskuture treba da trče, skaču i rade ostale elementarne vežbe za pravilan razvoj organizma.
Na to dodajte poneki čas slobodnih sportskih aktivnosti po izboru (fudbal, košarka,...) i definisali ste "gradiva filskuture" za sve razrede od I osnovne do IV srednje.


A ko treba da drži časove filskuture?
Neka debela krmača? Koja s mukom diše na usta jer joj je "duša na nos izašla" čim ustane sa stolice!

Ma dajte,
deci treba primer i uzor
a to je nastavnik u sportskoj formi, nepušač, trezvenjak koji ne pije ni kafu!


Taj "Naskok u zanjihu" je filozofiranje napaljenih teoretičara koji su našli da se iživljavaju uvrtanjem mozga učenika bizarnim frazama.

E moji vi...

Pa jel ste vi imali fiskulturu u osnovnoj skoli kad nikad niste culi za te izraze, ili ste na fizickom samo pikali loptu pa nista niste naucili?

Na casu fizickog vaspitanja treba da se uci kao i na svakom drugom predmetu, a te izraze svako ko je bio u skoli i ko je imao normalnog nastavnika fizickog sigurno dobro poznaje.
I na kraju svega mislim da je taj udzbenik za nastavnika a ne za decu posto moja deca nikakv udzbenik nisu dobijala ni u jednom razredu.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 00:25 - pre 104 meseci
Da nisi moderator
sad bih napisao da pišeš bez veze.

Nego, što ne uče još neke izraze.
"Atomski s leva", "atomski z desna".
Može deci da zatreba.
Sve se to da naučiti na časovima filskuture, zar ne?
I to uz obavezno bacanje u travu na igralištu.
Lepe su to vežbe, beskorisne a tako omiljene u glavama boljševika.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 00:29 - pre 104 meseci
Kakve veze ima sto je moderator?
Trenutno je diskutant, sve dok neko ne predje granicu, koja se ne prelazi tako lako, a onda je tek moderator :)
A slazem se da pise bezveze...
Sticajem zivotnih okolnosti, promenio sam preko 10 osnovnih skola u 3 razlicite republike i nisam nigde cuo za ove izraze... Pa ni u srednjoj skoli gde nije bilo samo "sutanje lopte"
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 00:39 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
hotchimney:
Ljudi šta vas je spopalo?
Kakav crni "Naskok u zanjihu"?

Deca u školi na časovima filskuture treba da trče, skaču i rade ostale elementarne vežbe za pravilan razvoj organizma.
Na to dodajte poneki čas slobodnih sportskih aktivnosti po izboru (fudbal, košarka,...) i definisali ste "gradiva filskuture" za sve razrede od I osnovne do IV srednje.


A ko treba da drži časove filskuture?
Neka debela krmača? Koja s mukom diše na usta jer joj je "duša na nos izašla" čim ustane sa stolice!

Ma dajte,
deci treba primer i uzor
a to je nastavnik u sportskoj formi, nepušač, trezvenjak koji ne pije ni kafu!


Taj "Naskok u zanjihu" je filozofiranje napaljenih teoretičara koji su našli da se iživljavaju uvrtanjem mozga učenika bizarnim frazama.

E moji vi...

Pa jel ste vi imali fiskulturu u osnovnoj skoli kad nikad niste culi za te izraze, ili ste na fizickom samo pikali loptu pa nista niste naucili?

Na casu fizickog vaspitanja treba da se uci kao i na svakom drugom predmetu, a te izraze svako ko je bio u skoli i ko je imao normalnog nastavnika fizickog sigurno dobro poznaje.
I na kraju svega mislim da je taj udzbenik za nastavnika a ne za decu posto moja deca nikakv udzbenik nisu dobijala ni u jednom razredu.


Ako je taj udžbenik sa tim dečijim ilustracijama namenjen nastavnicima...onda su nam nastavnici retardirani! to bi bilo kao da inženjeru daš slikovnicu u kojima su ilustrovani principi nemam ni ja pojma,fluida..sa kantom vode :D eto xD
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 02:14 - pre 104 meseci
Citat:
bakara: E moji vi...

Pa jel ste vi imali fiskulturu u osnovnoj skoli kad nikad niste culi za te izraze, ili ste na fizickom samo pikali loptu pa nista niste naucili?

Na casu fizickog vaspitanja treba da se uci kao i na svakom drugom predmetu, a te izraze svako ko je bio u skoli i ko je imao normalnog nastavnika fizickog sigurno dobro poznaje.
I na kraju svega mislim da je taj udzbenik za nastavnika a ne za decu posto moja deca nikakv udzbenik nisu dobijala ni u jednom razredu.


Imao i nikad čuo, iako smo retko pikali loptu. Uopšte, ne znam ni zašto bi neko trebalo da zna te izraze, a pogotovo osnovci, ne računam one koji se aktivno bave gimnastikom. Treba uvaljati knjige pretpostavljam.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 11:02 - pre 104 meseci
Samo da skrenem paznju onima koji se pozivaju na "strucne izraze" - deci od 1. do 4. razreda nastavu drzi ucitelj/uciteljica a ne DIF-ovac. Sa zavrsenim pedagoskim fakultetom i njima je tesko da razumeju terminologiju u knjizi. Prodavati knjigu kao udzbenik namenjen deci po meni je totalna glupost i sluzi, kao sto je Lacika rekao, samo za uzimanje para.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 12:44 - pre 104 meseci
Kada sam cuo te izraze, mislio sam da je neki prenk ili njuz.net

Ali... nazalost to je stvarno.


Nego da ja nastavim da pregledam sadrzaje ovog naseg ubrojcanog medijuma.

:)

Evo i kuhinje gde je ta glupost stvorena:

http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...ska-rec-za-digitalizaciju.html

digitalni telefon - ubrojčani dalekozbornik
digitalni monitor - ubrojčano gledalo
digitalni televizor - ubrojčano dalekogledalo
digitalni signal - ubrojčani porukodavač
digitalna štampa - ubrojčana tiskovnina
digitalni dizajn - ubrojčano rukotvorenje
digitalna elektronika - ubrojčana strujorazvodnica


[Ovu poruku je menjao ssi dana 12.09.2015. u 14:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 357



+541 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 13:36 - pre 104 meseci
Citat:
dusanboss:
Mene izraz na to asocira prvo.



A meni na novohrvatski jezik kojim smo se nekada zabavljali u školi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 15:04 - pre 104 meseci
Bas to. Idiotski novgovor sa klepanicama.

Nema veze ni sa jezikom ni sa nastavom ni sa sportom.

Termin zanjih ne znaci nista, naskok je poprilicno neprikladan naziv za skok na nesto, treba se cela akcija i skup pokreta nazvati prikladno, a ne "analiticki" cepkati po stavovima.

Ako se vezba terminoloski cepka po stavovima, onda se koriste pozicije tela, latinski nazivi grupa misica ili delova tela koja ucestvuju u vezbi ili fazama vezbe, em je tacnije, pametnije i korisnije, kada se vec maloj deci NEPOTREBNO pune glave za nepotrebnim detaljima....kakav glupavi "zanjih", sta se to "zanjihalo", da ne kazem zanjihnulo
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 15:23 - pre 104 meseci
Svaka struka ima svoju terminologiju.
Da li neko, ko nije bio u JNA, zna šta je:

1. upor u stavu ležećem
2. poskoci iz čučnja (a nema veze sa vrstom zmije - poskokom)

Odgovor na 1. - sklekovi, 2. takozvani "gušterov let" ili "fazanov let" (vežba koja se izvodi tako što se iz čučnja sa jednom nogom ispred, a drugom iza skoči, rašire se ruke, pa se ponovo vrati u čučanj sa izmenom pozicija nogu)

Silom prilika, bio sam prinuđen da čitam Pravilo za jutarnju gimnastiku i sličnu literaturu.

Jedino što je ovde neprimereno je to što se takva terminologija korisiti u knjizi koja je namenjena desetogodišnjacima, a ne u nekom metodološkom priručniku za izvođenje nastave fizičkog vaspitanja.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 15:28 - pre 104 meseci
Hehhe, ja kad sam janpi zanjisem se i naskocim na svaki 3. stepenik, a neretko i omasim :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 15:51 - pre 104 meseci


Naskok u zanjihu
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 16:50 - pre 104 meseci
Citat:
ssi: Evo i kuhinje gde je ta glupost stvorena:

http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...ska-rec-za-digitalizaciju.html


Naišao sam već negde na reč ubrojčavanje i pomislio sam da je korišćen Gugl prevodilac pri lokalizaciji CMS interfejsa, kad ono neki genije je izmislio novu reč, a sve u organizaciji državne ustanove :) Mene strašno nervira korišćenje novih stranih reči tamo gde nisu potrebne, ali bespotrebno izmišljanje novih reči je još gore.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 17:07 - pre 104 meseci
Citat:
ssi:
Kada sam cuo te izraze, mislio sam da je neki prenk ili njuz.net

Ali... nazalost to je stvarno.


Nego da ja nastavim da pregledam sadrzaje ovog naseg ubrojcanog medijuma.



Evo i kuhinje gde je ta glupost stvorena:

http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...ska-rec-za-digitalizaciju.html

digitalni telefon - ubrojčani dalekozbornik
digitalni monitor - ubrojčano gledalo
digitalni televizor - ubrojčano dalekogledalo
digitalni signal - ubrojčani porukodavač
digitalna štampa - ubrojčana tiskovnina
digitalni dizajn - ubrojčano rukotvorenje
digitalna elektronika - ubrojčana strujorazvodnica


[Ovu poruku je menjao ssi dana 12.09.2015. u 14:22 GMT+1]

Fascinantno je kako se iščuđava i brine za srpski jezik neko ko poruku počinje rečenicom u kojoj navodi lepu staru srpsku reč - prenk! I ne, nemoj one fore sa ironijom, sarkazmom i slično, to ovde nije slučaj.

Ali je zato ovde takav slučaj da neko pokušava da podmetne kukavičje jaje da su ovi izrazi iz poruke - zvanični predlozi. Ne, to se neko od anonimnih posetilaca sajta sprdao sa celom idejom posrbljavanja svake bogovetne reči, pa je napisao spisak smešnih kovanica. Dakle, to je iz kuhinje za prank raspoložene javnosti a ne iz KCNS.

Takođe, da li je još nekom zapalo za oko da je vest stara 2 godine?!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 17:17 - pre 104 meseci
`prenk` LOL

(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu12.09.2015. u 17:21 - pre 104 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Imao i nikad čuo, iako smo retko pikali loptu. Uopšte, ne znam ni zašto bi neko trebalo da zna te izraze, a pogotovo osnovci, ne računam one koji se aktivno bave gimnastikom. Treba uvaljati knjige pretpostavljam.

Ajd da opet ponovim te knjige i ne citaju deca vec je to prirucnik za nastavnike, imam dvoje dece, a verujem i da ih imaju i ostali pa neka kazu da li su kupovali ovu knjigu.

I nije rec ni o kakvom novogovoru, cak sta vise termini su stari i svakako ste vecinu culi ako ste pohadjali casove fizickog vaspitanja.

Ovde su samo novinari vesto izvukli termine iz konteksta izvodjenja odredjenih vezbi.

Citat:
vladd:
Nema veze ni sa jezikom ni sa nastavom ni sa sportom.

Termin zanjih ne znaci nista, naskok je poprilicno neprikladan naziv za skok na nesto, treba se cela akcija i skup pokreta nazvati prikladno, a ne "analiticki" cepkati po stavovima.

Ako se vezba terminoloski cepka po stavovima, onda se koriste pozicije tela, latinski nazivi grupa misica ili delova tela koja ucestvuju u vezbi ili fazama vezbe, em je tacnije, pametnije i korisnije, kada se vec maloj deci NEPOTREBNO pune glave za nepotrebnim detaljima....kakav glupavi "zanjih", sta se to "zanjihalo", da ne kazem zanjihnulo:)

Ako termin "naskok u zanjihu" upotrebis definisuci sta telom treba da uradis na vratilu, sve vec zvuci puno logicnije zar ne?

Nemojte mi reci da nistu culi za termine: sklek, zgib, odruci - priruci, otklon, cucanj - pocucanj, kolut napred, zvezda, zgrcka, sveca...e, to su ti isti termini, koji ste ucili na casovima fizicog vaspitanja u skoli.
To isto uce i danasnja deca!

A ucili jos svasta nesto:
-SKOK U DALJ JEDAN I PO KORAČNOM TEHNIKOM
-SKOKOVI -PRUŽENI,ZGRČENI,RAZNOŽNO
-BACANJE MALE MEDICINKE DO 2 KG BOČNOM TEHNIKOM
-LETEĆI KOLUT
-LJULJANJE NA KARIKAMA MALOM AMPLITUDOM, SASKOK U ZALJULJAJU
-NJIH U UPORU, SASKOK ZANOŽNO
-ZGRČKA
-SKOK ŠUT






Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Naskok u zanjihu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22891 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.