Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naskok u zanjihu

elitemadzone.org :: MadZone :: Naskok u zanjihu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22934 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu13.09.2015. u 20:32 - pre 104 meseci
Citat:
vladd:
Fizicko vaspitanje se ne moze nikako porediti sa matematikom, biologijom ili kojim god "konkretnim", nastavnim predmetom.

I bulaznjenje je da je tu potrebno neko "znanje". Ocenjuje se evaluacija, a na specifican nacin i rangirani parametri. U to svakako ne spadaju termini.

Ako se bas igrate sa terminima i "obrazovanjem", fizicko je VASPITANJE, a matematika(i sl.) su NASTAVNI PREDMETI. Pa razmislite razloge razlike terminologije.

Hteo si ukratko da kazes da je fizicko vaspitanje manje bitno od recimo hemije?

Vise ce buducem coveku koristiti osnovno znanje iz hemije i bilogije od fizickog ili muzickog vaspitanja?
Tesko da je tako.

Mozda bude buduci sportista ili muzicar?
Sta ce mu onda bilogija i hemija?

To sto u skolstvu svaka nova vlast donese neka nova pravila, nove knjige i razlicito vrednuje predmete i prednost daje prirodnim naukama je za jednu veliku diskusiju koja nije u opste predmet ove teme.

i da vas sve podsetim:
Bolje da si mi (i ostali) odgovorio da li su ti poznati izrazi koje sam pomenuo ranije (sklek, cucanj, zgib itd...)?
Da li ste to ucili u skoli?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu13.09.2015. u 21:45 - pre 104 meseci
Citat:
hotchimney:

^^^SlobaBgd

Ja sam već pogledao šta se radi u sportskoj gimnaziji.
Pogledaj i ti malo.
Sad, da li baš uče "Naskok u zanjihu" ne bih znao reći
ali bi njima možda moglo zatrebati.

Ti si na osnovu vesti o vannastavnim slobodnim aktivnostima učenika gimnazije zaključio šta se radi u Sportskoj gimnaziji?! Dočim ti je ovaj deo promakao:
Citat:
Te 2002. godine upisano je 6 odeljenja u prvi razred i to 4 odeljenja društveno jezičkog smera i 2 odeljenja prirodno matematičkog smera.

No, nisam ni očekivao da ćeš priznati da si se nalupao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu13.09.2015. u 22:37 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
vladd:
Fizicko vaspitanje se ne moze nikako porediti sa matematikom, biologijom ili kojim god "konkretnim", nastavnim predmetom.

I bulaznjenje je da je tu potrebno neko "znanje". Ocenjuje se evaluacija, a na specifican nacin i rangirani parametri. U to svakako ne spadaju termini.

Ako se bas igrate sa terminima i "obrazovanjem", fizicko je VASPITANJE, a matematika(i sl.) su NASTAVNI PREDMETI. Pa razmislite razloge razlike terminologije.

Hteo si ukratko da kazes da je fizicko vaspitanje manje bitno od recimo hemije?

Vise ce buducem coveku koristiti osnovno znanje iz hemije i bilogije od fizickog ili muzickog vaspitanja?
Tesko da je tako.

Mozda bude buduci sportista ili muzicar?
Sta ce mu onda bilogija i hemija?

To sto u skolstvu svaka nova vlast donese neka nova pravila, nove knjige i razlicito vrednuje predmete i prednost daje prirodnim naukama je za jednu veliku diskusiju koja nije u opste predmet ove teme.

i da vas sve podsetim:
Bolje da si mi (i ostali) odgovorio da li su ti poznati izrazi koje sam pomenuo ranije (sklek, cucanj, zgib itd...)?
Da li ste to ucili u skoli?



Da li se salis..pa sportistima je HEMIJA najbitniji deo sporta..:)bez hemije su mrtvi:)

Sada da imam malo dete, mislim da bih ga radje mlatio nego da mu dozvolim aktivno bavljenje sportom..:)

Sto se tice samog sporta, mogli bi da otvorimo temu, koliko nasih profesionalnih fudbalera recimo zna sta je zanjih...ili dribling:)

Pogresio si u sustini, fizicko kao vaspitanje ne treba da bude optereceno "verbalnim" saznanjima, vec fizickim aktivnostima.

Ima svoj deo vaznosti u RAZVOJU dece, a sa IZUCAVANJEM ili studiranjem fizicke kulture ne traba da ima veze.
Bitno je za telesni razvoj deteta, ali svakako nema znacaj kao matematika, hemija ili biologija...

BTW, cuo sam za izraz "sklek", i dugo sam mislio da znam sta je to, na kraju, posle nekoliko decenija pogresnog(nejasnog) tumacenja sam shvatio da mi je nebitno kako se SKRACENO naziva podizanje tela rukama iz lezeceg stava.
Ali je bitno da znam vezbu, kako se izvodi.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu13.09.2015. u 22:51 - pre 104 meseci
^^^SlobaBgd


Pa ti stvarno ne umeš da čitaš.
Na linku koji sam postavio stoji
Citat:
Košarkaši Sportske gimnazije iz Beograda

(učenici rođeni 1996/1997.)

SU OSVOJILI TREĆE MESTO

pobedom nad ekipom Finske rezultatom 79:68.
Na Svetskom prvenstvu su učestvovale 24 ekipe u konkurenciji, a naša zemlja je ostvarila izuzetan rezultat !

Radi se o medjunardonom takmičenju, Svetskom prvenstvu.
Ne da je reč o "učenicima gimnazije" kako ti kažeš
već je reč o učenicima "Sportske gimnazije".
Prema tome, radi se o deci koja su se odlučila za veoma aktivno angažovanje u sportu. Mnogi od njih će verovatno postati i profesionalni sportisti.

Dalje, to je generacija 1996/1997.
Takodje stoji šta su sve ostvarili "u I polugodištu školske 2012/2013 godine".
Sve piše na html stranici čiji link sam postavio
a evo još jednom http://sportskagimnazija.edu.rs/index.php/takmicenja/


Takodje sam, pre pisanja prvog komentara, pogledao njihov raspored časova i listu nastavnog osoblja po predmetima.
Ali sada neću da ostavljam link na to jer vidim da ti je komplikovano.


Dakle, nauči da čitaš i onda se uključi u diskusiju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu13.09.2015. u 22:58 - pre 104 meseci
Citat:
vladd:

BTW, cuo sam za izraz "sklek", i dugo sam mislio da znam sta je to, na kraju, posle nekoliko decenija pogresnog(nejasnog) tumacenja sam shvatio da mi je nebitno kako se SKRACENO naziva podizanje tela rukama iz lezeceg stava.
Ali je bitno da znam vezbu, kako se izvodi.

hehe...nevesto izbegavas odgovor

A zgib, cucanj....valjda ste to radili u skoli, tu negde zajedno sa sklekovima...probaj da se setis?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 07:37 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:

Hteo si ukratko da kazes da je fizicko vaspitanje manje bitno od recimo hemije?

Vise ce buducem coveku koristiti osnovno znanje iz hemije i bilogije od fizickog ili muzickog vaspitanja?
Tesko da je tako.


Bome, od preskakanja kozlića će mu svako znanje hemije ili biologije više značiti. Osim ukoliko želi da se ozbiljnije bavi gimnastikom, ali u tom slučaju je sa 10 godina već kasno da se počne.
U srednjoj školi je jedan učenik iz razreda do mog polomio nogu, da li na kozliću ili na gredi, ne sećam se više, morala je hitna da dolazi po njega. Što je bilo bitno da preskačemo preko tog s***a ili da pravimo zvezdu sa visoke grede, ni dan-danas mi nije jasno.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 09:36 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
vladd:
Fizicko vaspitanje se ne moze nikako porediti sa matematikom, biologijom ili kojim god "konkretnim", nastavnim predmetom.

I bulaznjenje je da je tu potrebno neko "znanje". Ocenjuje se evaluacija, a na specifican nacin i rangirani parametri. U to svakako ne spadaju termini.

Ako se bas igrate sa terminima i "obrazovanjem", fizicko je VASPITANJE, a matematika(i sl.) su NASTAVNI PREDMETI. Pa razmislite razloge razlike terminologije.

Hteo si ukratko da kazes da je fizicko vaspitanje manje bitno od recimo hemije?

Vise ce buducem coveku koristiti osnovno znanje iz hemije i bilogije od fizickog ili muzickog vaspitanja?
Tesko da je tako.

Mozda bude buduci sportista ili muzicar?
Sta ce mu onda bilogija i hemija?

To sto u skolstvu svaka nova vlast donese neka nova pravila, nove knjige i razlicito vrednuje predmete i prednost daje prirodnim naukama je za jednu veliku diskusiju koja nije u opste predmet ove teme.

i da vas sve podsetim:
Bolje da si mi (i ostali) odgovorio da li su ti poznati izrazi koje sam pomenuo ranije (sklek, cucanj, zgib itd...)?
Da li ste to ucili u skoli?


Sklek ?


Citat:
A push-up (or press-up) is a common calisthenics exercise performed in a prone position by raising and lowering the body using the arms.


Push - up - poguraj/gurni gore. Tako jednostavno - bez verbalne dijareje.


To me je oduvek nerviralo kod nasih "lektora doktora i korektora". Kao da su se takmicili ko ce smisliti slozeniji, duzi, i najmanje asocijativan prevod.

A mozda i ne treba da se zalim, jer su umesto "sklek" mogli i da naprave:

uzrucno podnozno sgrudno blagopodizanije.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 14.09.2015. u 11:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 11:49 - pre 104 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Bome, od preskakanja kozlića će mu svako znanje hemije ili biologije više značiti.

Ja cenim da ces u zivotu vise koristiti vestina da nesto preskocis, naskocis ili se popnes na nesto, nego sto ces imati prilike da se susretnes sa atomima, molekulima, jonskim i kovalentnim vezama i sl. stvarima iz osnovne hemije.

Citat:
ssi: Push - up - poguraj/gurni gore. Tako jednostavno - bez verbalne dijareje.


To me je oduvek nerviralo kod nasih "lektora doktora i korektora". Kao da su se takmicili ko ce smisliti slozeniji, duzi, i najmanje asocijativan prevod.

Sta da gurnes - poguras gore?
Ma sve si objasnio

Bas ti je korisno to uputstvo, verovatno tako jednostavno znas da opises i vezbu na razboju koja je predmet - naslov ove teme?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 12:47 - pre 104 meseci
A inače bez te knjige ne bi znao kako se nešto preskače? Uzgred, po statistici iz SAD-a (kod nas takva statistika verovatno ni ne postoji), gimnastika je u samom vrhu sportova po broju povreda i takođe je najveći broj povreda zabeležen u krugu škole.

Citat:
A study, conducted by researchers in the Center for Injury Research and Policy (CIRP) at The Research Institute at Nationwide Children’s Hospital and published in the April electronic issue of Pediatrics, examined data on children 6 to 17 years of age who were treated in hospital emergency departments for gymnastics-related injuries between 1990 and 2005. According to the findings, on average nearly 27,000 injuries are reported each year – nearly 426,000 injuries during the 16-year period.

“Many parents do not typically think of gymnastics as a dangerous sport,” said study senior author Lara McKenzie, PhD, MA, principal investigator in CIRP at Nationwide Children’s Hospital. “In fact, many parents consider it an activity. Yet gymnastics has the same clinical incidence of catastrophic injuries as ice hockey.”

The majority of the gymnastics injuries - 40 percent - occurred at school or a place of recreation/sports. Girls were more likely than boys to sustain upper extremity injuries, while head and neck injuries were more common in boys.


http://www.nationwidechildrens...ries-a-concern?contentid=46001
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 13:06 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Miroslav Jeftić:
Bome, od preskakanja kozlića će mu svako znanje hemije ili biologije više značiti.

Ja cenim da ces u zivotu vise koristiti vestina da nesto preskocis, naskocis ili se popnes na nesto, nego sto ces imati prilike da se susretnes sa atomima, molekulima, jonskim i kovalentnim vezama i sl. stvarima iz osnovne hemije.

Citat:
ssi: Push - up - poguraj/gurni gore. Tako jednostavno - bez verbalne dijareje.


To me je oduvek nerviralo kod nasih "lektora doktora i korektora". Kao da su se takmicili ko ce smisliti slozeniji, duzi, i najmanje asocijativan prevod.

Sta da gurnes - poguras gore?
Ma sve si objasnio :)

Bas ti je korisno to uputstvo, verovatno tako jednostavno znas da opises i vezbu na razboju koja je predmet - naslov ove teme?


http://opusteno.rs/teretana-f163/vezbe-za-triceps-t21794.html Za pocetak pogledaj pasus "Propadanje na razboju" i sliku.


Znas ideja je da sadrzaj udzbenika bude jasan, jednostavnim recnikom opisan, da se krece postupno od lakseg ka tezem, i tacan.

A ne nesto sto lici na klingonski, pa da ti bude potreban prevodioc i tri recnika.

Nije cilj pisanja udzbenika da se pokaze koliko je pisac pametan a svi ostali glupi.

Ovaj udzbenik bas tako deluje. Kao da su ciljevi uzimanje novca i pumpanje ega pisaca ( ha-ha ne znaju sta znaci: balogoplozajno snozno zibom ulevo zanjih od 90 stepeni preko naskoka popcucnjem, bas sam pametan )



[Ovu poruku je menjao ssi dana 14.09.2015. u 14:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 14:36 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
vladd:

BTW, cuo sam za izraz "sklek", i dugo sam mislio da znam sta je to, na kraju, posle nekoliko decenija pogresnog(nejasnog) tumacenja sam shvatio da mi je nebitno kako se SKRACENO naziva podizanje tela rukama iz lezeceg stava.
Ali je bitno da znam vezbu, kako se izvodi.

hehe...nevesto izbegavas odgovor

A zgib, cucanj....valjda ste to radili u skoli, tu negde zajedno sa sklekovima...probaj da se setis?



Secam se i skleka(jos mogu da uradim bar TRI), zgiba i cucnja(isijas je rekao NE), ali su to termini bili em minimalni em u visim razredima osnovne skole. Imao sam i udzbenik(sezdeset i neke), i bio srecan da naucim neke nazive iz sporta, pamtim spektakularni ERET udarac iz rukometa..ali tek u VISIM razredima.

Udzbenik naravno nije bio obavezan, niti smo se opterecivali terminima, niko nije morao da zna kako se sta zove, vec da odradi vezbe prema sopstvenim mogucnostima..

Par termina smo naucili i zapamtili, ali ova nepotrebna verbalna dijarea nije ni za spominjanje, a tek ne pamcenje

 
Odgovor na temu

letic
u kuhinji

Član broj: 330284
Poruke: 15



+56 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 14:59 - pre 104 meseci
Citat:
ssi:
Citat:
A push-up (or press-up) is a common calisthenics exercise performed in a prone position by raising and lowering the body using the arms.


Push - up - poguraj/gurni gore. Tako jednostavno - bez verbalne dijareje.


To me je oduvek nerviralo kod nasih "lektora doktora i korektora". Kao da su se takmicili ko ce smisliti slozeniji, duzi, i najmanje asocijativan prevod.

A mozda i ne treba da se zalim, jer su umesto "sklek" mogli i da naprave:

uzrucno podnozno sgrudno blagopodizanije.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 14.09.2015. u 11:59 GMT+1]

koje kvazielitisticko prose...
mozda je cucanj trebao da se nazove SQUAT ?
ooohhh wait, pa to sounds lajk weird serbian word SKLEK.

ali squat bi bilo vise kul, i bolje bi sakrilo da ste nepismeni na maternjem jeziku...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 16:41 - pre 104 meseci
Nije u duhu srpskog jezika. Rucno podizanje, rucno odguravanje iz lezeceg polozaja, zaista nije primereno duhu jezika. Sklek je sklek. Kao sto je kais kais, a ne okolotrbusni pantalonodrzac.

Elem, poenta nije o opstem ukidanju termina, vec o doziranoj kolicini termina, primerenih uzrastu. Uce deca i matematiku, ali ne uce kosija i lagranza u prva tri razreda..a to je inace veoma bitna lekcija za matis..ali nije primerena uzrastu..

Neprimereno povecavanje termina je neprihvatljivo, cak i da su opste poznati, i jezicki prihvaceni..

Ovaj "naskok u zanjihu" je dupla perverzija. Em je nepotrebno nasilno povecanje termina za maleni uzrast, em su termini nakazne sklepanice...

P,S,
Evo, u tom blago*erivom duhu, mogli bi da umesto kontrolna vezba, napisu zapisno proveravalo, ili periodicno zapisno proveravalo...da li taj "naskok u zanjihu" ima neki normalniji termin, tipa "odskok"?
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 18:53 - pre 104 meseci
Sklek i zgib (jedna rec, imenica) mozda jesu takodje neobicni ali su kompletni pojmovi. U prosirenoj recenici lako je razumeti smisao takvih pojmova. Molio bih nekog od zagovornika "strucne sportske terminologije" da nama laicima (bar meni) prevede boldovano iz sledece dve recenice kako bi shvatili o cemu se zaprvo radi, kako izgleda ta vezba:

1. “Napraviti korak uz zib i počučanj udesno do stava odnožnog levom, zatim vodoravni zamah obema rukama do odručenja udesno.”

2. “Uz prenos telesne težine izvesti počučanj uz zib levom nogom. Prenosom telesne težine zibom počučnjem na levu, vodoravni levom ulevo do odručenja i spojeno, okret za 90 stepeni ulevo sunožnim usponom.”

Moze i u vise recenica, ne mora da bude kratko, samo da razumemo sta se to izvodi ...
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 20:31 - pre 104 meseci
Ja sam po stuci visi fizioterapeut i imam zvanje instruktora na klinici...Pokusavam da uradim kineziolosku analizu ovog primera, da "rascivijam" otvoreni i zatvoreni kineticki lanac...i ovo jedino mogu da zamislim kao deo koreografije iz ritmicke gimnastike...odnosno kao deo parterne gimnastike i koreografsku pripremu za naredni zalet...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 20:54 - pre 104 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Uzgred, po statistici iz SAD-a (kod nas takva statistika verovatno ni ne postoji), gimnastika je u samom vrhu sportova po broju povreda i takođe je najveći broj povreda zabeležen u krugu škole.

Zanimljiva statistika, znaci vise se povredi dece radeci gimnastiku nego radeci matematiku?

Ko bi rekao, stvarno cudno, a sah je najbezbedniji sport, procenat povredjenih u sahu je za sad jako mali.

Citat:
ssihttp://opusteno.rs/teretana-f163/vezbe-za-triceps-t21794.html Za pocetak pogledaj pasus "Propadanje na razboju" i sliku.


Znas ideja je da sadrzaj udzbenika bude jasan, jednostavnim recnikom opisan, da se krece postupno od lakseg ka tezem, i tacan.

Ta uputstva opisuju rad jedne grupe misica, a takodje na istom linku imas i drugu specificnu terminologiju vezanu za vezbanje u teretani.
U sustini svaka nauka ima svoju terminologiju kako matematika, fizika, biologija tako i muzicko i fizicko i oko toga niko nije podizao frku.

Citat:
vladd: Secam se i skleka(jos mogu da uradim bar TRI), zgiba i cucnja(isijas je rekao NE), ali su to termini bili em minimalni em u visim razredima osnovne skole. Imao sam i udzbenik(sezdeset i neke), i bio srecan da naucim neke nazive iz sporta, pamtim spektakularni ERET udarac iz rukometa..ali tek u VISIM razredima.

Udzbenik naravno nije bio obavezan, niti smo se opterecivali terminima, niko nije morao da zna kako se sta zove, vec da odradi vezbe prema sopstvenim mogucnostima..


Naravno da se secas i da to nije nikakav novogovor kako si ranije rekao.
A udzbenik ni sad nije obavezan, jel treba da kacim spisak knjiga po razredima i skolama?

Citat:
vladd: Nije u duhu srpskog jezika. Rucno podizanje, rucno odguravanje iz lezeceg polozaja, zaista nije primereno duhu jezika. Sklek je sklek. Kao sto je kais kais, a ne okolotrbusni pantalonodrzac.

Sklek je samo naziv za odredjen polozaj tela koji pravi tacno odredjeni pokret i tacno je precizno definisano kako se taj sklek izvodi ma koliko prosto delovao kada se fizicki izvodi.
E te stvari su tehnicki obradjene u knjizi za fizicko!
Citat:
vladd:

Ovaj "naskok u zanjihu" je dupla perverzija. Em je nepotrebno nasilno povecanje termina za maleni uzrast, em su termini nakazne sklepanice...

P,S,
Evo, u tom blago*erivom duhu, mogli bi da umesto kontrolna vezba, napisu zapisno proveravalo, ili periodicno zapisno proveravalo...da li taj "naskok u zanjihu" ima neki normalniji termin, tipa "odskok"?

Postoji termin "odskok", ali nije primenjiv u ovom slucaju, jer je potrebno da se zanjises i dodjes do odredjenog polozaja, a zatim naskocis na vratilo.

Novinar koji je pisao clanak je uzeo samo delove koji njemu odgovaraju, a ostale bitne delove izostavio.
Treba i on nekako da zaradi platu.
Citat:
Sarastro: Sklek i zgib (jedna rec, imenica) mozda jesu takodje neobicni ali su kompletni pojmovi. U prosirenoj recenici lako je razumeti smisao takvih pojmova.


Tebi su to kompletni pojmovi zato sto znas kako se izvodi vezba isto kao i cucanj jer to bukvalno svi znaju kako se radi, a to je ta terminologija.

Da li znas kako se radi zgrcka...to je takodje kompletan termin?

Citat:
Sarastro: Molio bih nekog od zagovornika "strucne sportske terminologije" da nama laicima (bar meni) prevede boldovano iz sledece dve recenice kako bi shvatili o cemu se zaprvo radi, kako izgleda ta vezba:

1. “Napraviti korak uz zib i počučanj udesno do stava odnožnog levom, zatim vodoravni zamah obema rukama do odručenja udesno.”
.

Te recenice nista ne znace bez ostatka teksta (objasnio sam gore), otprilike isto kao kada bi dobio recept za tortu u kome pise sada dobijenu smesu kuvajte na pari 30minuta, a nemas pojma ostatak.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu14.09.2015. u 21:09 - pre 104 meseci
Citat:
bakara: Te recenice nista ne znace bez ostatka teksta (objasnio sam gore), otprilike isto kao kada bi dobio recept za tortu u kome pise sada dobijenu smesu kuvajte na pari 30minuta, a nemas pojma ostatak.


Upravo tako. Mene ne interesuje sta smesa sadrzi ali vrlo jasno razumem sta treba da uradim sa njom. Mozes li da mi prevedes boldovan tekst a da ima smisla ili se smisao menja u zavisnosti od torte, kolaca ili vezbe?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu15.09.2015. u 13:47 - pre 104 meseci
Citat:
Sklek je samo naziv za odredjen polozaj tela koji pravi tacno odredjeni pokret i tacno je precizno definisano kako se taj sklek izvodi ma koliko prosto delovao kada se fizicki izvodi.
E te stvari su tehnicki obradjene u knjizi za fizicko!


Evo, Bakara, ti imas male miseve u skoli. Da li uce definiciju sabirana
Citat:
U uobičajenoj infiksnoj notaciji, sabiranje se predstavlja znakom plus smeštenim između operanada. Operandi se nazivaju sabirci, a rezultat sabiranja se zove zbir


Da li deca barataju OVIM terminima iz matematike, ili barataju terminima, sabirak, zbir...

A ovo navedeno je prilicno TACNA dfinicija iz matematike teorije
Da ne spominjem nadalje..
Citat:
Iako osobine operacije sabiranja zavise od njene definicije i oblasti definisanosti, ovde ćemo govoriti konkretno o osobinama sabiranja elemenata iz skupa realnih brojeva, a samim tim i o osobinama sabiranja elemenata bilo koje Abelove grupe.


Sto je nivo osnovne skole, sabiranje realnih brojeva.

Ono sto uporno neces da prihvatis, da iako postoje "specificni" i "strucni" pojmovi tipa SKLEK, objasnjenje doticnih pojmova mora da bude sa PROSTIM i poznatim izrazima, a ne da se u objasnjenje nekog nebuloznog stava, razdrvljuju sklepanice navodno strucne terminologije..

Citat:
Postoji termin "odskok", ali nije primenjiv u ovom slucaju, jer je potrebno da se zanjises i dodjes do odredjenog polozaja, a zatim naskocis na vratilo.


Naravno da je taj termin neprihvatljiv, rekao sam "kao" taj termin, neka nadju drugi, ali i sam si napisao objasnjenje radnji za doticnu vezbu..nisi morao svakom medjupokretu da dodelis medjuterminologiju sklepanim slozenicama..

Ipak fizicko vaspitanje nije balet, pa da je jako vazno da se nazove svaki medjustav specificnim nazivom..i plije i skok

A finalna poenta je da se deca NE PREOPTERECUJU dodatnim NEPOTREBNIM informacijama(narocito ne izrazito nepotrebnim iz izrazito nevaznog predmeta)...neka uce "zanjihe" kada budu studirali dif..


Ono sto je poenta moje price, da ako vec ozbiljni i vazni predmeti za buducnost deteta ne opterecuju sa suvoparnim visokostrucnim terminima odredjen uzrast, otkuda frustracija pedagoga fizicke kulture da uskacu sa sklepanim satro strucnim baljezgarijama, i da zamaraju deciju glavu?

Malo im termina bilo u asortimanu, ili misle da ce poznavanjem sklepanica postati deca "strucnija" ili bolje fizicki spremna??
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu15.09.2015. u 14:45 - pre 104 meseci
Citat:
bakara
Zanimljiva statistika, znaci vise se povredi dece radeci gimnastiku nego radeci matematiku?

Ko bi rekao, stvarno cudno, a sah je najbezbedniji sport, procenat povredjenih u sahu je za sad jako mali.


Poenta je da su grede, kozlići itd, u najboljem slučaju beskorisni (a u najgorem još i prilično opasni) - doduše možda ti redovno preskačeš stvari po kući raznoškom, šta ja znam.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Naskok u zanjihu15.09.2015. u 14:57 - pre 104 meseci
Citat:
Sarastro:  Mozes li da mi prevedes boldovan tekst a da ima smisla ili se smisao menja u zavisnosti od torte, kolaca ili vezbe?

Sta ti mislis da li menja smisao teksta ako se vezba izvodi u parteru, na gredi, na razboju ili sa loptom?

Da ti prevodim sta znaci: odruci - priruci, i odnozno - sunozno, cucanj - pocucanj... ako razmislis znas i sam sta znace ti izrazi.


Citat:
vladd
Ono sto uporno neces da prihvatis, da iako postoje "specificni" i "strucni" pojmovi tipa SKLEK, objasnjenje doticnih pojmova mora da bude sa PROSTIM i poznatim izrazima, a ne da se u objasnjenje nekog nebuloznog stava, razdrvljuju sklepanice navodno strucne terminologije..

E moj Vladd, ovo od smesnog postaje tuzno, pa ja o ovome pricam od samog pocetka.
Citat:
U sustini svaka nauka ima svoju terminologiju kako matematika, fizika, biologija tako i muzicko i fizicko i oko toga niko nije podizao frku.

Svaka od tih vezbi vec ima svoj prost naziv, niko na fizickom ne uci teoriju niti nastavnici ispituju teoretsko znanje, vec se ocenjuje kao sto si ti vec napisao individualni napredak.

Citat:
Ipak fizicko vaspitanje nije balet, pa da je jako vazno da se nazove svaki medjustav specificnim nazivom..i plije i skok

Pa ritmicka gimnastika je vrlo blizu baletu, i da svaki polozaj je bitan za pravilno izvodjenje isto kao sto je i u matematici bitno gde stoji zagrada.

Citat:
A finalna poenta je da se deca NE PREOPTERECUJU dodatnim NEPOTREBNIM informacijama(narocito ne izrazito nepotrebnim iz izrazito nevaznog predmeta)...neka uce "zanjihe" kada budu studirali dif..


Ono sto je poenta moje price, da ako vec ozbiljni i vazni predmeti za buducnost deteta ne opterecuju sa suvoparnim visokostrucnim terminima odredjen uzrast, otkuda frustracija pedagoga fizicke kulture da uskacu sa sklepanim satro strucnim baljezgarijama, i da zamaraju deciju glavu?

Malo im termina bilo u asortimanu, ili misle da ce poznavanjem sklepanica postati deca "strucnija" ili bolje fizicki spremna??

Opet ti sa bitnim i nebitnim predmetima... rekoh da je za to neku drugu diskusiju.
Naveo sam vec primer hemije, koliko je ona bitna za buducnost deteta, ili koliko ce nekom buducem fudbaleru ili teniseru znaciti znanje iz srpskog ili istorije.

Citat:
Miroslav Jeftić:
Poenta je da su grede, kozlići itd, u najboljem slučaju beskorisni (a u najgorem još i prilično opasni) - doduše možda ti redovno preskačeš stvari po kući raznoškom, šta ja znam.

`fala bogu nemam problem da uradim koje god hoces od tih preskakanja sto deca uce.








Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Naskok u zanjihu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22934 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.