Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18919 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 16:05 - pre 102 meseci
Telefon sam izbacio, ako nekome treba znaće kako da ga nađe.

Citat:
Mes chers compatriotes,



La nuit dernière, sept attaques terroristes ont été perpétrées en Ile de France, faisant 127 morts et 250 blessés dont certains dans un état grave. Ces sept attaques ont été menées simultanément en six lieux différents : au stade de France, au Bataclan, rue de Charonne, rue Bichat/Alibert, rue de la fontaine au roi et boulevard Voltaire.



L’ambassade s’associe au deuil des familles touchées par l’horreur de ces actes.



En France, un deuil national de trois jours a été instauré et l’état d’urgence a été décrété. Le contrôle aux frontières a été rétabli. En Serbie, des mesures de sécurité additionnelles sont prises pour la protection de notre communauté et de nos implantations. Un dispositif de sécurité renforcé est mis en place, à notre demande, par les autorités serbes, autour des implantations qui relèvent du périmètre de l’ambassade (ambassade et résidence, Institut français à Belgrade, Novi Sad et Nis, Ecole française de Belgrade). La menace pesant sur nous tous Français est sans doute plus grande en France qu’en Serbie mais des actes isolés contre des ressortissants français, partout dans le monde, ne sont pas à exclure. Je vous recommande la plus grande vigilance, en particulier sur vos lieux de travail, qu’il s’agisse d’administrations ou d’entreprises françaises en Serbie. Je vous invite à respecter scrupuleusement les procédures de sécurité existantes et à être attentifs à tout comportement suspect.

Les compatriotes et toutes les personnes inquiets pour leurs parents et proches dont ils ne parviendraient pas à avoir de nouvelles peuvent appeler le numéro de téléphone d’urgence suivant, accessible depuis l’étranger : ------------------. Ce numéro est activé par la Cellule interministérielle d’aide aux victimes du Centre de crise et de soutien placé auprès du Ministère des Affaires étrangères et du développement international.

Nous avons déjà reçu de nombreux témoignages de solidarité et d’amitié, émanant tant de personnalités publiques que de citoyens amis de la France. Des bouquets ont commencé à être déposés devant l’ambassade. Un registre de condoléances sera ouvert à partir de lundi après-midi jusqu’à mercredi et mis à disposition du public devant l’entrée de l’ambassade rue Pariska.



Je suis certaine que vous saurez faire preuve de courage et de cohésion face à cette épreuve. L’ambassade et le consulat sont, comme toujours, à votre écoute et à votre service.



Bien cordialement,



Christine Moro

Ambassadeur de France en Serbie.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 17:06 - pre 102 meseci
E super što si ovo napisao ! Odavno nisam čitao francuski.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 17:39 - pre 102 meseci
Slažem se sa tobom.
Ja ga čitam na glas, i slušam se, ali ništa ne razumem.
Razumeo sam ovo Ambassadeur de france en Serbie.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 17:45 - pre 102 meseci
Evo, licno sam preveo ovo na brzinu.


Sinoć, Rujan teroristički napadi su počinjeni u Ile de France, što 127 mrtvih i 250 ozlijeđeno, neki u teškom stanju. Ovih sedam napadi su provedena istovremeno u šest različitih mjesta: u fazi Francuske, na Bataclan udaljena, rue de Charonne, rue Bichat / Alibert Street Fountain Boulevard Voltairea i kralja. Veleposlanstvo tuguje obitelji pogođene užas tih akata. U Francuskoj, državljanin trodnevna žalost: uspostavljena je i izvanredno stanje proglašeno je. Granična kontrola je vraćena. U Srbiji su poduzete dodatne mjere sigurnosti kako bi zaštitili naše zajednice i naše naselja. Jačanje sigurnosni uređaj postavljen, na naš zahtjev srpskih vlasti, oko naselja koja spadaju u djelokrug Veleposlanstva (veleposlanstva i rezidencije, Francuskog instituta u Beogradu, Novom Sadu i Nišu, Francuska škola u Beogradu) , Prijetnja nam sve Francuski je vjerojatno veći u Francuskoj nego u Srbiji, ali izolirani djela protiv francuskih državljana, u cijelom svijetu, nisu isključeni. Preporučujem najveću pažnju, pogotovo o svom radnom mjestu, bilo da su vlade ili francuske tvrtke u Srbiji. Pozivam vas da poštuju savjesno postojeće sigurnosne procedure i biti oprezan u bilo sumnjivo ponašanje. U zemljaci i svi oni zabrinuti za svoje roditelje i rodbinu da neće uspjeti u tome da novi može nazvati sljedeći telefonski broj za hitne slučajeve, dostupan iz inozemstva: ------------ ------. Ovaj broj određuje se u inter-stanica pomoć za žrtve krize i podršku centar koji se nalazi u Ministarstvu vanjskih poslova i međunarodne razvoj. Već smo primili mnoga svjedočanstva solidarnosti i prijateljstva između mnogih javnih osoba da građani prijatelje Francuskoj. Buketi počeo se podnijeti u veleposlanstvu. Knjiga žalosti bit će otvorena od ponedjeljka popodne do srijede i dostupni javnosti na ulazu u veleposlanstvo ulici Pariska. Siguran sam da će pokazati hrabrost i kohezije u lice ovo iskušenje. Veleposlanstvo i Konzulat su, kao i uvijek, na raspolaganju i na usluzi


Sve u svemu, sta reci, nego, strava i uzas sta se desava, jbt.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 17:54 - pre 102 meseci
ok. mozda mi je toliko nezanimljivo pa se gubim posle 3 recenice.
Pokusavam da shvatim, cemu ova tema na ovom forumu, ako moze neko da mi pojasni.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 18:10 - pre 102 meseci
Pa ako si francuz u Srbiji a nisi registrovan u francuskoj ambasadi, onda ti nisu poslali mail. Pa ti ja (inače ksenofob kako kaže ksenofobofob psiholog Dimke ) eto činim uslugu da saznaš šta ti poručuje ambasador. A ako nisi francuz onda zaobiđi temu ako te ne zanima

Inače moja drugarica je bila u susednom kafiću od onoga u kome je bio masakr. Ona je svojevremeno pisala "Je suis Charlie", mada sam ja verovao da je mnogo bolje da piše "Je ne suis pas Charlie" jer ono prvo vodi u jako lošem smeru, što se pokazuje. Neki drugi su zatečeni (nema šta da se zatiču jer je sve krajnje predvidivo za one koji imaju vijuge), a neki su ogorčeni na to gde ih vode debili Sarkozi i Oland i planiraju da napuste zemlju čim se snađu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 18:28 - pre 102 meseci
ok, sad vidim da jesi :D
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 19:01 - pre 102 meseci
Citat:
pisac:Pa ako si francuz u Srbiji a nisi registrovan u francuskoj ambasadi...
Ekstra. Dakle, tea je otorena na es za francuze u Srbiji, ali one koji nisu registrovani (wft kakva je to registracija) u ambasadi.
E nek' si im rekao.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji14.11.2015. u 19:42 - pre 102 meseci
Citat:
pisac: Neki drugi su zatečeni (nema šta da se zatiču jer je sve krajnje predvidivo za one koji imaju vijuge), a neki su ogorčeni na to gde ih vode debili Sarkozi i Oland i planiraju da napuste zemlju čim se snađu.

Gde ih to vode ?
Jel' ti znas uopste zasto teroristi napadaju Francusku , Ameriku , UK , Rusiju ?
A zasto ne npr. Spaniju , Italiju , Poljsku ?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 11:12 - pre 102 meseci
Znam, i to sigurno bolje nego ti.

Napadaju zato što u Americi postoji centar zla koji finansira terorizam svuda po svetu. Dotični centar zla je finansirao i podržavao i čečene koji su harali po Rusiji, dotični centar je finansirao i Osamu Bin Ladena dok se (navodno) nije otrgao kontroli i (opet navodno) neprimećeno organizovao 11.septembar (koji je u stvari bio divan izgovor za uvođenje totalne kontrole običnig stanovnika), dotični centar je u saradnji sa Saudijskom Arabijom direktno oformio i finansirao i ISIS, dotični centar kobajagi se svo vreme bori protiv ISIS-a u Siriji a u stvari ga podržava i namerno slabi i/ili potpuno uništava protivnike ISIS-a i Al Kaide (Gadafija(Libija), Sadama(Irak), Asada(Sirija), Iran...)

Dotični centar zla uvodi bombama svoju "demokratiju" iz koje posle beže milioni izbeglica, a pod direktnim uticajem te "demokratije" se formira i otpor toj zloj "demokratiji" u vidu frustriranih mudžahedina koji ne vide nikakvu budućnost u ovakvom zlom svetu pa će radije da umru nadajući se nekakvom raju tamo negde, a pre toga će da isijavaju svoj bes na kome god stignu.

Svojim direktnim učešćem u tom zlu koje je počistilo mekog diktatora socijalistu Gadafija i napravilo haos u Libiji, Sarkozi je uvukao celu Francusku u to zlo.

A inače, stanovnici zapada su stahoviti licemeri. Njima ne smeta što Američki dronovi ubijaju cele porodice sve komplet sa decom tamo negde daleko na Bliskom Istoku, što par dronova napravi veći pokolj nego ovaj u Parizu, ne smeta im što u Turskoj u jednom napadu (a ima ih dosta godišnje) pogine više nego u Francuskoj u oba napada, ne smeta im što jedno nasilno uvođenje "demokratije" u kome njihovi avioni učestvuju ubije 100x više nevinih nego ovo što smo videli na vestima iz Pariza. Smeta im samo kad je njihova guzica u pitanju.

Sve to u stvari savršeno odgovara ovom pomenutom centru zla u Americi. Sa "samo" 120 "domaćih" žrtava imaće dodatni izgovor za uvođenje totalitarne kontrole i nadzora nad stanovništvom, jer je 9/11 iz Amerike već počeo da slabi u sećanju. Sve smo to već videli, slično, u vreme Hitlera, i kod svih drugih diktatora, ali ljudi su savršeno glupi i nisu sposobni da shvate da im to sve uz puno "ljubavi i brige" namešta njihov veliki brat preko bare da bi ih stavio u totalitarni jaram.

Inače, uzgred budi rečeno, glavni motor kreiranja domaćih mudžahedina u "siromašnim Pariskim predgrađima" je višak kapitalističkog/konzumerističkog besmisla života u koji oni nisu uspeli da se priključe pa su frustrirani (a ne mogu da se priključe jer je suština takvog života upravo da jedni gaze po drugima, a oni nisu imali sreće). Dakle imate centar zla koji finansira terorizam, i imate domaće okruženje koje savršeno pogoduje razvijanju svesto o besmislu ovakvog života, i time imate samoubice spremne da pokolju sve što stignu pre nego što se presele na "onaj svet".
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 11:39 - pre 102 meseci
Ocigledno nemas pojma posto si napisao roman a nisi odgovorio na pitanje.
A promasio si i ovo
Citat:
Inače, uzgred budi rečeno, glavni motor kreiranja domaćih mudžahedina u "siromašnim Pariskim predgrađima" je višak kapitalističkog/konzumerističkog besmisla života u koji oni nisu uspeli da se priključe pa su frustrirani (a ne mogu da se priključe jer je suština takvog života upravo da jedni gaze po drugima, a oni nisu imali sreće).

to moze biti 'motor kreiranja' kriminalaca ali terorista jok.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 12:13 - pre 102 meseci
Igrom slučaja je "sitan kriminalac" iz "siromašnog pariskog predgrađa" ispao veliki terorista, ali to je sasvim slučajno.

Znaš, da te naučim ja nešto, da bi njiva dobro rodila treba da 1) Poseješ dobro seme, 2) Imaš plodnu zemlju, 3) Đubriš, okopavaš, posipaš herbicide...
Amerikanci imaju para da plate i poseju dobro seme, ostalo je na plodnom tlu i đubrenju istog (a i za to đubrenje/okopavanje opet malo para iz amerike neće da smeta).

Bratac, ja sam bio tamo i video sam te face. Tamo neće biti ništa dobro u budućnosti.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 18:41 - pre 102 meseci
Citat:
pisac:
Znam, i to sigurno bolje nego ti.

Napadaju zato što u Americi postoji centar zla koji finansira terorizam svuda po svetu. Dotični centar zla je finansirao i podržavao i čečene koji su harali po Rusiji, dotični centar je finansirao i Osamu Bin Ladena dok se (navodno) nije otrgao kontroli i (opet navodno) neprimećeno organizovao 11.septembar (koji je u stvari bio divan izgovor za uvođenje totalne kontrole običnig stanovnika), dotični centar je u saradnji sa Saudijskom Arabijom direktno oformio i finansirao i ISIS, dotični centar kobajagi se svo vreme bori protiv ISIS-a u Siriji a u stvari ga podržava i namerno slabi i/ili potpuno uništava protivnike ISIS-a i Al Kaide (Gadafija(Libija), Sadama(Irak), Asada(Sirija), Iran...)

Dotični centar zla uvodi bombama svoju "demokratiju" iz koje posle beže milioni izbeglica, a pod direktnim uticajem te "demokratije" se formira i otpor toj zloj "demokratiji" u vidu frustriranih mudžahedina koji ne vide nikakvu budućnost u ovakvom zlom svetu pa će radije da umru nadajući se nekakvom raju tamo negde, a pre toga će da isijavaju svoj bes na kome god stignu.


Pisac, jesi li ti bio u tom centru ili si samo cuo za isti?

Pitam jer kazes da si bio u Francuskoj i da si upucen u to kakvo je tamo stanje, pa rekoh da pitam da li si bio i u tom centru u USA koji stalno spominjes u svim diskusijama nevezano za temu.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 19:56 - pre 102 meseci
Bio je, znam jer smo išli zajedno. Imaš li još besmislenih pitanja?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 20:21 - pre 102 meseci
Citat:
biciklista: Bio je, znam jer smo išli zajedno. Imaš li još besmislenih pitanja?


Hoces reci da ste bili.

Ja nikad nisam imao besmislena pitanja, tako da ih ne mogu imato "jos".

Kad ste vec bili u tom tajnom centru u USA, mozes li nam reci kako izgleda, sta ljudi tamo rade, kako ste vas dvojica stigli tamo?
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 20:44 - pre 102 meseci
Pisac ti je već odgovorio onoliko koliko je mogao, da si čitao malo pažljivije, shvatio bi. Uostalom, piše da je tajni. Još nešto?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 20:53 - pre 102 meseci
Citat:
biciklista: Pisac ti je već odgovorio onoliko koliko je mogao, da si čitao malo pažljivije, shvatio bi. Uostalom, piše da je tajni. Još nešto?


Citao sam ja pazljivo, ali mi promaklo kako sta vas dvojica uspeli da stignete tamo. Inace u USA nema tajni, nema ni tajnih centara, sve je javno i transparentno.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 21:28 - pre 102 meseci
To ti rekao lično Edward Snowden u poverenju, jel' da?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 15.11.2015. u 22:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 21:37 - pre 102 meseci
@Konjislav

Ako čitaš kao što pišeš, onda čitaj ponovo. Ili još bolje, nemoj ni da čitaš a ni da pišeš. Bilo šta. Nigde. Nikad više.
about:networking
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji15.11.2015. u 22:55 - pre 102 meseci
@Pisac
Citat:
Smeta im samo kad je njihova guzica u pitanju.

Sad si vec poceo da pishes o zapadnim vrednostima... a to vec nije preporucljivo na ovim forumima.

Evo npr. na ovo niko nije ni trepnuo... a razlika je samo dan ranije.
Citat:
Samo dan pre Pariza dogodio se napad koji je svet ignorisao

Samo dan pre terorističkih napada na Pariz, Islamska država preuzela je odgovornost za dvostruki bombaški napad u Bejrutu u četvrtak u kojem je poginulo 43 ljudi, a više od 200 ranjeno.

http://www.vesti-online.com/Ve...e-napad-koji-je-svet-ignorisao

Takodje, voleo bih da vidim "satiru" onog Pariskog smeca, koje se karikaturama rugalo Ruskim civilnim zrtvama kad je pao avion...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18919 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.