Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18791 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji24.11.2015. u 18:57 - pre 101 meseci

Citat:
DusanSukovic:

Pa onda sebe ne nazivaj UK gradjaninom, nego strancem sa boravkom u UK, nemoj me terati da ispravljam, ja nepismen, kako me ti nazva :)


Ti si samo potvrdio nepismenost.

Gradjanin je svako ko zivi u jednoj drzavi, drzavljanin je neko ko ima drzavljanstvo te drzave. Biti gradjanin ne znaci neminovno biti i drzavljanin. Mozes imati uredno regulisan boravak i nikad ne uzeti drzavljanstvo.

Al Fajed, bivsi vlasnik robne kuce Herods, je gradjanin Uk, ali nikad nije dobio drzavljanstvo
Roman Abramovich ima uredan boravak u UK, ali nema drzavljanstvo, on je gradjanin Londona i UK, ali nije drzavljanin UK.
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji24.11.2015. u 19:04 - pre 101 meseci
Citat:


Što ti neotvoriš jednu novu temu recimo : "Kraljica Elizabeta mi pisala i dala podšku za predani trol rad na ES"
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji24.11.2015. u 19:11 - pre 101 meseci
Citat:
niki212: Što ti neotvoriš jednu novu temu recimo : "Kraljica Elizabeta mi pisala i dala podšku za predani trol rad na ES"


Valjda mislis na Elizabetu II?
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji24.11.2015. u 19:18 - pre 101 meseci
Na tebe Trola I mislim
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

Igor88

Član broj: 176643
Poruke: 279



+20 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji24.11.2015. u 19:26 - pre 101 meseci
@2012: A da ti, "kolega", ipak odeš malo pronaći sebi neki život, svrhu i to? Kada te sagledam iz "apstraktnijeg ugla", stičem utisak da je možda upravo "ovdje" tvoja svrha, međutim nisam načisto i iz kojih razloga, naročito ako se uzme u obzir količina vremena koju si posvetio ovdje. Mutan si ti lik (no offense)...
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji24.11.2015. u 19:32 - pre 101 meseci
Citat:
2012:

Citat:
DusanSukovic:

Pa onda sebe ne nazivaj UK gradjaninom, nego strancem sa boravkom u UK, nemoj me terati da ispravljam, ja nepismen, kako me ti nazva :)


Ti si samo potvrdio nepismenost.

Gradjanin je svako ko zivi u jednoj drzavi, drzavljanin je neko ko ima drzavljanstvo te drzave. Biti gradjanin ne znaci neminovno biti i drzavljanin. Mozes imati uredno regulisan boravak i nikad ne uzeti drzavljanstvo.

Al Fajed, bivsi vlasnik robne kuce Herods, je gradjanin Uk, ali nikad nije dobio drzavljanstvo
Roman Abramovich ima uredan boravak u UK, ali nema drzavljanstvo, on je gradjanin Londona i UK, ali nije drzavljanin UK.



http://www.merriam-webster.com/dictionary/citizen

Mislim da mozes biti gradjanin Brightona i kao stranac sa boravkom u tom gradu i isto tako kao UK drzavljanin da boravis u tom mestu primera radi, dok koristenje izraza "UK gradjanin" po meni implicira da imas drzavljanstvo, ne ?

Ali budi radostan, jedno si bio u pravu: Drzavljanin si i EU, ako ti je zemlja koja ti je izdala pasos clanica EU i potpisala Maastricht Treaty:

Citat:

As set out in the Maastricht Treaty, any national of a Member State is a citizen of the Union. The aim of European citizenship is to strengthen and consolidate European identity by greater involvement of the citizens in the Community integration process.


http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=URISERV:a12000






Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18791 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.