Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18925 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji19.11.2015. u 02:15 - pre 102 meseci
^ Samo natofilima izgleda nije jasno... jos uvek. Ili je lakse da se prave blesavi.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji19.11.2015. u 10:36 - pre 102 meseci
Citat:
pisac
Život donosi mudrost. Znaš da ti za neke probleme treba manje a za neke više vremena. E ovo je problem za koji je potrebno sklopiti mnogo naizgled nepovezanih kockica iz svih proteklih i sadašnjih dešavanja dok se ne dobije vrlo jasna slika mehanizma koji sve to pokreće. A onda, kad spoznaš kako radi mehanizam, možeš da predviđaš i budućnost gledajući aktuelne parametre i trendove u sadašnjosti. Ovo sa Arapima na primer - nije slučajno. Ono što je Merkelova cimnula Vučka da dotrči u Nemačku kada su počele migracije - nije slučajno. Ovo što Vučko glumi dobričinu i prima gomilu Arapa - nije slučajno. Ono što ona ministarka pušta probne balone pričajući da će naseliti izbeglice u slabo naseljenim delovima srbije - nije slučajno. Ono što će se nakon toga desiti sa Srbijom za 10-20 godina - nije slučajno. Mehanizam melje, ruši i uništava države, pokreće terorizam i usmerava ga onako kako to centru zla odgovara.

Kao što rekoh, gubljenje vremena pokušavati objasniti vama sve te nijanse koje ne vidite, kao daltonisti objašnjavati boje. A to što ti pominješ je inače bilo ovde u SFRJ pre nego što su došli Nemci (u stvari Amerikanci pošto je Nemačka po Maršalovom planu obnove okupirana na 99 godina), i subverzijama skenjali državu.

Sve što treba da zapamtite, videli vi te boje ili ne, je sledeće: Centar zla -> Amerika, pokretač aktuelnog haosa i budućeg 3.sv.rata -> Amerika


Pisac, jesi ti moj omiljen lik sa foruma, ali mnogo gresis u pristupu, a nisi dobar ni za analiticara jer si mnogo pristrasan, nisi objektivan, a to ti opet sa druge strane blokira um i onemogucava da racionalno rasudjujes.

Dodajmo tome da ovo sto si sad napisao nema veze sa odrastanjem i ravojem IQ (inteligencije).

Da bi se bavio analizom bilo cega prvo moras biti oslobodjen predrasuda, emocije su potpuno suvisne.
Dalje, treba ti znanje, znanje u vidu poznavanja metoda kako se neka pojava analizira i kako se podaci analiziraju.
Dalje, trebaju ti podaci ili informacije, podrazumeva se da budu realni ili sto je moguce realniji.
Dalje, mora se tacno naglasiti sta se meri, kako se meri, kako se obradjuju podaci ili koju hipotezu/tezu testiramo i koja je alternativna hipoteza/teza.
Dalje, na osnovu testiranja mora se doneti zakljucak, ali zakljucak koji se donosi na osnovu rezultata testiranja, a ne kako je nama drago.

Nije vazno da li se nama rezultati svidjaju i da li nas zadovoljavaju, kod analiza je presudno da postupak sproveden ispravno, da je primenjena ispravna metoda. Pnekad nas rezultati zbune, ponekad nas razocaraju, dosta cesto nam se isti ne svidjaju, ali sve to je manje vazno. Vazno je da je postupak napravljen kako treba i da onaj koji vrsi analizu zna da napise ispravan zakljucak.

Ti po pravilu koristis pogresnu metodu, a uglavnom i doneses zakljucak kako ti padne na pamet bez da isti podrzis/opravdas dokazima (validnim podacima).

Tako ja gledam na tvoje analize.

Da se vratimo Arape.

Nije slucajno sto Arapi marsiraju ka Evropi, to se slazem sa tobom. Medjutim nije tacno ni da je takva pojava uperena protiv Srbije. Tu imas pogresan zakljucak, to je posledica kompleksa koji smo vec objasnjavali u ovoj diskusiji.

Medjutim nije tacan ni zakljucak da se drzava rastura spolja, ne, mora biti trula iznutra da bi se raspala. Nema primera koji mogu podrzati tvoju tezu da se neka drzava koja je bila kvalitetno postavljena, sa zdravom unutrasnjom politikom raspala usled dejstva iz vana. Takvo nesto ne postoji.



 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji19.11.2015. u 12:49 - pre 102 meseci
Citat:
pisac

Život donosi mudrost. Znaš da ti za neke probleme treba manje a za neke više vremena. E ovo je problem za koji je potrebno sklopiti mnogo naizgled nepovezanih kockica iz svih proteklih i sadašnjih dešavanja dok se ne dobije vrlo jasna slika mehanizma koji sve to pokreće. A onda, kad spoznaš kako radi mehanizam, možeš da predviđaš i budućnost gledajući aktuelne parametre i trendove u sadašnjosti. Ovo sa Arapima na primer - nije slučajno. Ono što je Merkelova cimnula Vučka da dotrči u Nemačku kada su počele migracije - nije slučajno. Ovo što Vučko glumi dobričinu i prima gomilu Arapa - nije slučajno. Ono što ona ministarka pušta probne balone pričajući da će naseliti izbeglice u slabo naseljenim delovima srbije - nije slučajno. Ono što će se nakon toga desiti sa Srbijom za 10-20 godina - nije slučajno. Mehanizam melje, ruši i uništava države, pokreće terorizam i usmerava ga onako kako to centru zla odgovara.

Kao što rekoh, gubljenje vremena pokušavati objasniti vama sve te nijanse koje ne vidite, kao daltonisti objašnjavati boje. A to što ti pominješ je inače bilo ovde u SFRJ pre nego što su došli Nemci (u stvari Amerikanci pošto je Nemačka po Maršalovom planu obnove okupirana na 99 godina), i subverzijama skenjali državu.

Sve što treba da zapamtite, videli vi te boje ili ne, je sledeće: Centar zla -> Amerika, pokretač aktuelnog haosa i budućeg 3.sv.rata -> Amerika



Kakve ti zakljucke donosis. Da ne radis za neku obavestajnu sluzbu mozda ? LOL

Ti niti imas potrebne izvore, niti imas potrebne kvalifikacije (a ni znanje) kako bi donosio takve zakljucke.

Ti nemas nikakve dokaze niti neki metod da dokazes to sto si ... napricao.

U medjuvremenu:


Kroz Srbiju mogu samo izbeglice rata
Srbija je zatvorila svoje granice za sve migrante koji nisu izbeglice sa ratnih područja, potvrdili su srpski zvaničnici.


Kakvo naseljavanje, o cemu ti pricas, kakve nijanse, kakvi nemci ili amerikanci.

Ti o tome ne znas bas nista, osim onoga sto procitas sa Prison planeta ili sa sajtova blesavih likova tipa ivonazivkovic, onih sa facebookreporter.org (tu je u ekipi i ona Smajlovicka)

A te informacije vrede otprilike koliko pola popusene lule duvana. Ali to tebe ne sprecava da izvodis neke zakljucke o "svetskim zaverama".

Ej imam ideju kako da napravis novac:

Napravi jedan casopis koji ce se baviti zaverama, uz malo informacija sa gore pomenutih sajtova i nesto "smesnih travica" posao ima samo tako da ti cveta.

Citat:
2012:
Medjutim nije tacno ni da je takva pojava uperena protiv Srbije. Tu imas pogresan zakljucak, to je posledica kompleksa koji smo vec objasnjavali u ovoj diskusiji.


Ti zakljuci njegovi i njemu slicnih dolaze iz dva pravca ( u ovom slucaju ):

- iz ideje da je Srbija centar sveta
- iz megalomanske zelje da se vlada svetom

To je cest trip ovde u poslednjih 20tak godina.

Oni nesretnici tripuju da im je ova smejurija od drzave u stvari imperija u nastajanju, ali eto... zli ne dozvoljavaju da se transformacija iz gologuzije u imperiju zavrsi.

Jednostavno megalomanija.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji19.11.2015. u 21:40 - pre 102 meseci
Citat:
2012:Medjutim nije tacan ni zakljucak da se drzava rastura spolja, ne, mora biti trula iznutra da bi se raspala. Nema primera koji mogu podrzati tvoju tezu da se neka drzava koja je bila kvalitetno postavljena, sa zdravom unutrasnjom politikom raspala usled dejstva iz vana. Takvo nesto ne postoji.


Naravno da grešiš. Amerika je strašno trula iznutra ali je najjača sila i kao takva uspeva da se odupre svim (slabijim) protivnicima samo zahvaljujući - sili. Onoga trenutka kada neko od protivnika uspe sticajem okolnosti ili sopstvenim jačanjem da dobro podbode slabu (najslabiju) tačku (verovatno je to rasno pitanje, ali nisam ekspert za Američke slabe tačke), Amerika se raspada. Ali ne verujem da ću ja doživeti da vidim tu katarzu.

No svejedno, ti mi zvučiš kao ona srpska masonerija sa kojom sam pričao... Kao Srbija treba da se odrekne Vojvodine, Kosova, Sandžaka, treba da smanji svoje granice na čak manje od onih dobijenih Berlinskim Kongresom 1878-me godine. Obrazloženje...? Otprilike nešto kao zato što nije u stanju da stabilno upravlja celom svojom teritorijom (što ti kažeš: trula) pa teritoriju treba smanjiti do nivoa kompetentnosti. I oni u to zaista veruju i podržavaju iako su Srbi, misle da je to neka viša pravda, sila, božanska reč, šta ja znam. Ne kapiraju da njihovim umom isto kao umom svih ovih "slobodnih" "demokratskih" glasača koji spremno glasaju za ono što im kažu na TV-u upravlja neko ko ima svoje razloge i ciljeve a da ih ostvaruje preko vrbovanih marioneta, da su oni samo potrošna izmanipulisana roba za subverzivno delovanje. Slična vrsta potrošne robe kao ove samoubice koji kupuju kartu za "raj" tako što pobiju što više ljudi.

A što se tiče ovoga što piskara ssi, dečko te podržava ali ne shvata uopšte da niste na istom nivou, da si ti za njega doktor nauka u onome što pišeš (što ne znači da se slažem sa tobom). On je nezrelo detence koje još i može da se opravda ako ima 20+/- godina (ima vremena, sazreće i shvatiće), ali ako je prešao 30 onda je u debelom problemu.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji20.11.2015. u 00:51 - pre 102 meseci
Citat:
pisac: Naravno da grešiš. Amerika je strašno trula iznutra ...


Dobar vic.

Citat:
pisac:Onoga trenutka kada neko od protivnika uspe sticajem okolnosti ili sopstvenim jačanjem da dobro podbode slabu (najslabiju) tačku (verovatno je to rasno pitanje, ali nisam ekspert za Američke slabe tačke), Amerika se raspada. Ali ne verujem da ću ja doživeti da vidim tu katarzu.


Jasta. Kako da ne. Rasno pitanje je bilo izrazenije za vreme "rasne segregacije" tamo negde od 1880 - 1970. I niko sa tim nista spolja nije uradio.

Citat:
pisac: ... Otprilike nešto kao zato što nije u stanju da stabilno upravlja celom svojom teritorijom ...


To je cinjenica i vazi vec skoro 20tak godina ili vise.

Citat:
pisac... Ne kapiraju da njihovim umom isto kao umom svih ovih "slobodnih" "demokratskih" glasača koji spremno glasaju za ono što im kažu na TV-u upravlja neko ko ima svoje razloge i ciljeve ...


Na vlasti su ex Radikali ako nisi primetio. Aleksandar Vucic je bio u SRS.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji20.11.2015. u 08:00 - pre 102 meseci
Citat:
Naravno da grešiš. Amerika je strašno trula iznutra ali je najjača sila i kao takva uspeva da se odupre svim (slabijim) protivnicima samo zahvaljujući - sili. Onoga trenutka kada neko od protivnika uspe sticajem okolnosti ili sopstvenim jačanjem da dobro podbode slabu (najslabiju) tačku (verovatno je to rasno pitanje, ali nisam ekspert za Američke slabe tačke), Amerika se raspada. Ali ne verujem da ću ja doživeti da vidim tu katarzu.


Znam, slusao sam ja o tome jos iz vremena kad smo pevali "Amerika i Engleska bice zemlja proleterska", samo Pisac, odosmo mi u ku*ac, a oni ostadose celi i jos jaci.
Znas sta je zajjebano u tom trazenju slabe tacke, zajjebano je ako u tom trazenju napipate nesto sto visi u delu prepona, pa umesto da "probodete" vi povucete.

Sto se tice masona, ne znam sta propagiraju jer nemam ni jednog poznanika za kojeg znam da je mason, mene jos nisu zvali da im se prikljucim, tako da nista ne znam o tome.

Ne slazem se sa tobom po pitanju gubljenja teritorija, mislim na Srbiju, zato sto razlozi tome nisu razlozi koje si naveo.
Ja sam ti vec napisao da imas problem sa realnom percepcijom stvari, a jos veci problem imas sa obradom onoga sto vidis, iz tog razloga nisi u mogucnosti da donosis pravilne zakljucke, sto opet za posledicu ima tvoje apsolutno pogresne stavove, a iz cega kao krajnji proizvod dolaze tvoji logicki neutemeljeni komentari. Upao si u petlju iz koje ne mozes izaci, pri cemu "slajvujuci" u mestu ti samo sebe ukopavas jos dublje.

Apropo ovoga sto si napisao o gubljenju teritorija, ja bih tebi postavio dodatno pitanje, ako nekako i mozemo razumeti zasto neke druge nacije zele da odu/ da se odvoje od Srbije, da li bi mogao da mi objasnis zasto je toliko velik odlazak Srba iz Srbije, zasto ljudi masovno odlaze iz Srbije i to bas u tim drzavama koje se po tebi raspadaju? Iznenadjujuce, ali postoji i masovan odlazak Rusa iz Rusije, a sa druge strane zanemarljiv je odlazak ljudi iz drzava koje se raspadaju u Srbiju ili Rusiju. Zar ne zvuci malo nelogicno ono sto ti pises, uporedjujuci sa stvarnim stanjem na terenu? Ajde neka su mediji u Srbiji kakve ih ti opisujes, ali mediji u Rusiji nisu takvi, a opet ljudi masovno odlaze, valjda imas nekakvo objasnjenje.
Ja sam tebi vec objasnjavao, ali ti ne zelis da shvatis da je osnovna razlika izmedju Amerike i Rusije u tome sto u Americi postoji sistem koji je postavljen na zdravim osnovama i koji funkcionise bez razloga ko je predsednik, u Rusiji nema kvalitetnog sistema. Sa vremena na vreme pojavi se neko kao Putin koji dobije svojih 5 minuta slave i posle toga nestaje, kad vodja nestane, sve opet nastavlja po starom. To su odlike nezrelog drustva, u drustvenom razvoju, posebno u pitanjima gradjanskog drustva Rusija daleko zaostaje za Evropom, a posebno za Engleskom, koja je jos naprednija od ostatka Evrope.
Taj civilizacijski zaostatak generise odsustvo mogucnosti i perspektivnosti, sto opet uliva strah i nesigurnost, a dugorocno gledano to znaci neperspektivnost, sto je itekako vidljivo u Srbiji, Makedoniji, Bosni i sigurno u Rusiji.
Zbog te bezperspektivnosti i nesigurnosti za buducnost ja celo vreme ponavljam da nije dobro vezivati se i nesto blize druziti se sa takvim drzavama. Tebi je tesko to da razumes i zbog toga imas komentare kakve imas.
Srbija, Bosna i Makedonija su u nekoj ranoj fazi gangrene i jedini nacin da se spasu je da se nekako napravi nekakav "by-pass" i da se u tkivo uabci/ubrizga "sveza krv", medjutim zbog teskih "povreda" i "deformitea" to ne uspeva vec 25 godina. Svakodnevnim odlaskom stanovnistva sto nije nista drugo vec spasavanje zdravih celija, samo se povecavaju i prosiruju podrucja zahvacena gangrenom, kako po sirini drustva, tako i po dubini.

Na osnovu tvojih komentara meni izgleda da si ti celija koja je zahvacena gangrenom, a jos strasnije je sto pokusavas da i jedinke oko sebe "umrtvis" i onesposbis za zdravorazumsko razmisljenja.

Kao sto ti je vec napisao ssi, tebi su u Srbiji na vlasti isti ljudi vec 25 godina, nema pomaka, tako da tvoja teza kako je neko od juce poceo da ti radi nesto lose nikako nije odrziva.

Ima jos mnogo toga sto ti nisi u stanju da razumes i meni nije tesko da ti objasnim, ali je problem sto ti grcevito odbijas da ucis, a sigurno i sam vidis da sa svojim znanjem ne moozes da napredujes.
U svakom slucaju bicemo ovde u kontaktu i pomagacu ja tebi koliko mogu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji20.11.2015. u 21:09 - pre 102 meseci
Kažem ja da si ti doktor nauka za neke. Pričaš, pričaš, pričaš, a ne kažeš ništa .

Citat:
2012: da li bi mogao da mi objasnis zasto je toliko velik odlazak Srba iz Srbije, zasto ljudi masovno odlaze iz Srbije i to bas u tim drzavama koje se po tebi raspadaju?


Mislio sam da ti je jasno iz svega što sam pokušao da ti objasnim. Evo objasniču ti, ima dva razloga:

1) Prvi razlog: Na medijima se žestoko spinuje priča kako je zapad med i mleko i obećana zemlja a da ovde u Srbiji ništa ne valja i da smo propala zemlja. Ljudi naravno naivni misle da je to tačno i da negde stvarno postoji leb bez motike, a kada odu ispostavi se da tamo mora da rade 5x više da bi imali 3x više. To je dakle plaćena priča, samo što to prosečni ljudi ne mogu da shvate već zaista veruju u ono čime im pune glavu. Isto kao što na zapadu veruju da žive u demokratiji a u stvari upravo je u ozloglašenoj (preko zapadnih medija naravno) Rusiji demokratija mnogo veća nego na zapadu, a to ću ti objasniti posle pošto vidim da ti to ne uspevaš da ukapiraš. U stvari, verovatno ti to i shvataš ali ti si kao što rekoh zlonamerna osoba i tebe za demokratiju boli racku ti bi samo da se popneš i da živiš na tuđim glavama, što je zapadni sistem vrednosti.

Dakle, zaista obična plaćena priča, i to sada (od privatizacije) novcem kojim vlasnik finansira medije i koji odlazi u plate novinara, a ranije raznim prijateljstvima, uslugama, pogodnostima i transakcijama ispod stola novinarima u državnim medijima. Inače zato EU insistira da država potpuno izađe iz medija i da se sve privatizuje: zato što će onda uticaj na uređivačku politiku biti daleko lakši, jer je daleko lakše usmeravati privatnika koji razmišlja o svom profitu nego državu koja ipak može da razmišlja i o nekim nacionalnim interesima koji se ne poklapaju sa profitom niti sa EU/USA geopolitikom. Zbog tih zaposednutih (zapadnim novčanim đavolom) medija silni ljudi žale sada za 129 ubijenih u Parizu a zabole ih racku za hiljade i hiljade onih koji su ubijeni i koje još ubijaju u Siriji, Iraku, Libiji... od tih istih Francuza i od Amerikanaca i te već ekipe svetskih policajaca.

2) Drugi razlog: Na zapadu, zbog duge imperijalističke istorije i time dosta bogatstva nakupljenog prosipanjem tuđe krvi (robovlasništvo, kolonije, osvajački ratovi - sve ono što vidimo i danas u recimo Libiji, Iraku, Siriji...) ima više mogućnosti da se popneš na nečiju glavu i živiš kao parazit, a da pri tome sebe ne percepciraš kao parazita nego kao "uspešnog kapitalistu" koji se snašao u životu i kapitalizmu. To je naravno amoralno za tačke gledišta nas koji smo okrenuti društvu i jednakosti, ali to se nekima sviđa. Obično su to sociopatske ličnosti kao i one koje nemaju svoju decu, neke dublje korene, nešto pametnije što im ispunjava život, već eto streme površnoj ispunjenost kroz materijalne stvari i gaženjem preko drugih čime stiču sliku o svojoj superiornosti i tako leče neke svoje komplekse ili nedostatak smisla života. Takvih ljudi nažalost ima i takvima je zapad zaista obećana zemlja.

Jesam li ti objasnio? Shvatio? 'Ajmo dalje:

Citat:
2012: ali ti ne zelis da shvatis da je osnovna razlika izmedju Amerike i Rusije u tome sto u Americi postoji sistem koji je postavljen na zdravim osnovama i koji funkcionise bez razloga ko je predsednik, u Rusiji nema kvalitetnog sistema. Sa vremena na vreme pojavi se neko kao Putin koji dobije svojih 5 minuta slave i posle toga nestaje, kad vodja nestane, sve opet nastavlja po starom.


Vidiš, na jednoj strani pominješ trenutno najveću svetsku (globalnu) diktaturu u razvoju i diviš se stabilnosti tog sistema u kome ne možeš ništa da promeniš kada promeniš predsednika i stranku na vlasti, a pljuješ po sistemu u kome promenom predsednika i stranke menjaš i politiku zemlje. Da li ti to nešto govori? Ako ti ne govori, evo i to da ti objasnim: Ono tamo u Americi je običnna diktatura koja imitira nekakvo glasanje i nekakvu demokratiju samo da bi narod bio pod anestezijom (tako im se lakše upumpavaju u mozak misli da su slobodna bića koja o nečemu odlučuju u svojoj zemlji), dok se u ime tog istog naroda ubijaju deca po ostatku sveta, i to ubijanje običan čovek u americi i ne može da promeni jer je taj sistem zla diktatura koja ne pita nikog i ne polaže račune nikome.

Zato ću između te dve strane ja uvek izabrati onu koja je manje zla i pruža više slobode, a to je trenutno Rusija. Nije Rusija savršena, daleko od toga, ali jednostavno je manje zla a dosta je jaka i to je jedna od retkih sila koja uspeva da se odupre ovome zlu što dolazi iz Amerike.

Ne bih ja više gubio vreme na diskusiju sa tobom. Ja razumem da tebi Američka politika odgovara, ti si jednostavno takva zla ličnost koja voli da gazi po drugima i tu nema mnogo pomoći. I znam ja da tebe baš briga i za ovih 129 nevinih u Parizu koji su posledica upravo te zle Francuke/Američke/etc politike, znam čak i da tebe u suštini zabole qrc i da si se igrom slučaja ti zatekao u nekom tom kafiću/koncertu u Parizu i sada bio na spisku nevinih žrtava jer ti taj rizik smatraš prihvatljivim u odnosu na dobitke koje imaš tom istom zlom politikom, a pri tome nemaš decu ili nešto što će žaliti za tobom ili za čime ćeš ti posebno žaliti... takvim ličnostima (kao što rekoh) ta zla politika gaženja po drugima savršeno leži, tu nema šta da se diskutuje, niti ja pokušavam tebe u nešto da ubedim.

A ovo što ponekad negde ispadneš glup i lupiš nešto što nema veze sa realnošću... nisi ti glup, daleko od toga, ti jednostavno ne želiš da razmišljaš o stvarima koje te se u suštini uopšte ne tiču jer ti zapadna virtualna "realnost" kakva je predstavljena masama savršeno odgovara za tvoj karakter, pa zašto bi se smarao sa nekakvim sitnicama i analizama koje ti ionako ne donose nikakve koristi u životu.

Tako da, vidi, ne trebaš ti mene ništa da učiš isto kao što ja tebe nemam nameru nešto da učim (ovo sve iznad je napisano više zbog drugih), znam ja daleko više nego što ti misliš jedino što ti ne uspevaš da ukapiraš da meni odgovara ovaj sistem u kome postoje nezavisne države i nezavisne politike i ljudi koji rade onoliko koliko žele a ne koliko ih neko tera, a ti voliš onaj sistem u kome postoji centar (zla) koji gazi po svima ostalima i koji tera sve da rade za njega.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 20.11.2015. u 22:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji20.11.2015. u 22:33 - pre 102 meseci
Citat:
Naravno da grešiš. Amerika je strašno trula iznutra ali je najjača sila i kao takva uspeva da se odupre svim (slabijim) protivnicima samo zahvaljujući - sili.

Dokaz da je nesto trulo, kao npr. USA imperija, je upravo simptomatican nacin "ponasanja" - koji gledamo.

Posto ne moze vishe da sprovodi svoj interes samo uticajem: putem ekonomije, diplomatije, stvaranjem dobrovoljnih saveza... pocinje da se okrece poziciji grube sile, tj. ucenama i destabilizaciji protivnika. Tj. pocinje da podriva zemlje koje ne zele da je slusaju, da finansira terorizam, ignorishe medjunarodno pravo, izaziva ratove... spijunira i bombarduje koga stigne - pritom lazuci i izmisljajuci "povode" (i to za sve one pare bez pokrica, koje su istampali kao bi ostali na povrshini, i izbegli zvanicni bankrot).

Dakle, dogadjanja u svetu su posledica truljenja i opadanja moci najvece sile na planeti, USA, koja to ne zeli da prihvati mirno (npr. kao sto je to uradio SSSR). Pa posto ne moze da parira rastucim silama, kao i onima koje gledaju da zadrze svoju nezavisnost i stite upravo svoje interese (pretezno Kina, Rusija, veci deo Juzne Amerike, savezi drzava koji preskacu USA/zapadnu dominaciju i proces odlucivanja/upravljanja -> BRIKS i sl.). Tj. posto ne moze da zadrzi dominaciju kakvu ima (kao i ostvari svoje planove za buducnost) -> cisto putem konkurencije, pridrzavajuci se postojecih medjunarodnih pravila i zakona, odluka UN-a... onda pribegava izazivanju haosa u svetu, podrivanju mira i zakona, sirom planete - a pretezno u zemljama koje ne igraju kako im se servira, kao i onima cija destabilizacija ce dovesti do posrednog usporavanja njihovih "protivnika"/konkurenata.

Uprosceno, da bi "pobedio" u necemu, ostao dominantan, mocan, moras da budes:
1) Bolji od ostalih (i to dosta bolji, posebno ako ne zelis da postujes stavove i interese ostalih -> vec da ih diktiras).
2) Da unistis konkurenciju, kako znas i umes (direktno, ili posredno -> npr. izazivas probleme i kreiras situacije za koje znas da ce destabilizovati napredak tvojih konkurenata).

Ovo sto gledamo sada je upravo stavka 2. Dakle, destabilizacija i kreiranje haosa sirom planete. Sto je samo po sebi dokaz -> da su truli... i da su jako svesni toga.
Zbog toga i toliko finansiranje vojske, porast u vojnom intervenisanju po svaku cenu, kao i uplitanje svojih prstiju u bukvalno svaki sukob na planeti (direktno ili prikriveno).

...
Ili u prevodu, 90% proizvoda koje imam na stolu su delom ili u celosti -> made in China. Treba tome nekako kontrirati. Ostati "No. 1"... po svaku cenu -> i to nazalost, svaku.



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 21.11.2015. u 04:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 13:11 - pre 102 meseci
@pisac

svaka cast, nije te mrzelo da napises toliku gomilu ... teksta.

Imamo jedan problem ti nemas bas ni jedan dokaz za to sto si napisao.

Uz to nista konkreto nisi predlozio.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 13:28 - pre 102 meseci
Citat:
ssi: @pisac

svaka cast, nije te mrzelo da napises toliku gomilu ... teksta.

Imamo jedan problem ti nemas bas ni jedan dokaz za to sto si napisao.

Uz to nista konkreto nisi predlozio.


Pisac ima klasicnu sektasku filozofiju, zato njemu i smeta zapad ili drusto u kojem moras imati konkretne rezultate. Njegova filozofija je da je dovoljno napisati dugacak tekst i da ce se citaoc u jednom momentu izgubiti u citanju, pa ce zaboraviti na sustinu, dokaze, zakljucke. Nije to nista novo, jedna te ista prica bez argumenata.
Primarno se pokusava "udaranje" nekakvim pateticnim frazama i apsolutno nebitnim detaljima, racunajuci da ce tako kod sagovornika izazvati nekakvo sazaljenje ili izazvati nekakvu odbojnost prema predmetu koji se kritikuje bez da se navedu realni i opipljivi pokazatelji iz prakse, pa onda kaze:

Citat:
2) Drugi razlog: Na zapadu, zbog duge imperijalističke istorije i time dosta bogatstva nakupljenog prosipanjem tuđe krvi (robovlasništvo, kolonije, osvajački ratovi - sve ono što vidimo i danas u recimo Libiji, Iraku, Siriji...) ima više mogućnosti da se popneš na nečiju glavu i živiš kao parazit, a da pri tome sebe ne percepciraš kao parazita nego kao "uspešnog kapitalistu" koji se snašao u životu i kapitalizmu. To je naravno amoralno za tačke gledišta nas koji smo okrenuti društvu i jednakosti, ali to se nekima sviđa. Obično su to sociopatske ličnosti kao i one koje nemaju svoju decu, neke dublje korene, nešto pametnije što im ispunjava život, već eto streme površnoj ispunjenost kroz materijalne stvari i gaženjem preko drugih čime stiču sliku o svojoj superiornosti i tako leče neke svoje komplekse ili nedostatak smisla života. Takvih ljudi nažalost ima i takvima je zapad zaista obećana zemlja.


U prvom delu teksta pominje nesto apsolutno nebitno za pricu, izmisljajuci mogucnost parazitiranja na zapadu i kritikujuci mogucnost da neko zaslugom svojih sposobnosti moze ziveti bolje od drugih, a opet u drugom delu teksta zagovara nekakvu ravnopravnost, sto opet nije nista drugo vec poziv na parazitiranje u smislu nije vazno ko je koliko sposoban, na kraju to treba svima podeliti, mada sam siguran da njemu ne pada na pamet da svoje podeli sa drugima. Ali mu ne bi smetalo da sposobniji od njega bez pogovara svoj visak podele sa njim.
Klasicna sektaska demagogija, najgore vrste. Ima toga jos, ali sam veoma zauzet pa ne mogu da mu lepo odgovorim na komentar.

 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 14:31 - pre 102 meseci
Citat:
2012
Klasicna sektaska demagogija, najgore vrste. Ima toga jos, ali sam veoma zauzet pa ne mogu da mu lepo odgovorim na komentar.


Joj brate ti mu se javi, koji si proglasio Novaka Djokovica neotesancom i primitivcom bez ijednog validnog argumenta za to..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 17:46 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic: Joj brate ti mu se javi, koji si proglasio Novaka Djokovica neotesancom i primitivcom bez ijednog validnog argumenta za to..


Ja sam argumente naveo i to nekoliko puta, ako tebe mrzi da citas ne znaci da cu ti ja jos jednom objasnjavati nesto sto sam vec nekoliko puta ponovio.
Drugo, kranje je promaseno medju ovako ozbiljne diskusije kakve se vode na ovoj temi da postavljas pitanje u vezi nekog klovna / zabavljaca naroda. To je nista drugo vec krajnja neotesanost sa tvoje strane i onda nije ni cudo sto ti ne mozes razumeti sta je sporno u ponasanju tvog idola.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 18:41 - pre 102 meseci
Citat:
2012: Ja sam argumente naveo i to nekoliko puta, ako tebe mrzi da citas ne znaci da cu ti ja jos jednom objasnjavati nesto sto sam vec nekoliko puta ponovio.
Drugo, kranje je promaseno medju ovako ozbiljne diskusije kakve se vode na ovoj temi da postavljas pitanje u vezi nekog klovna / zabavljaca naroda. To je nista drugo vec krajnja neotesanost sa tvoje strane i onda nije ni cudo sto ti ne mozes razumeti sta je sporno u ponasanju tvog idola.


Covek nije moj idol uopste, nego mi smeta sto ti kao anonymus blatis lika koji je planetarno poznat. O tebi ne znamo nista, ne? Mozda si ti veci klovn i zabavljac naroda od njega, who knows? I za kraj, ti si poznat ovde na forumu koji zna da tupi i trolluje do besvesti, ako mislis da cu listam thread od 100 strana da trazim tacno izvor tvojih seksualnih frustracija - varas se.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 19:24 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic: Covek nije moj idol uopste, nego mi smeta sto ti kao anonymus blatis lika koji je planetarno poznat. O tebi ne znamo nista, ne? Mozda si ti veci klovn i zabavljac naroda od njega, who knows? I za kraj, ti si poznat ovde na forumu koji zna da tupi i trolluje do besvesti, ako mislis da cu listam thread od 100 strana da trazim tacno izvor tvojih seksualnih frustracija - varas se.


Ne razmisljam ja uopste o tome sta ces ti traziti, vec ti trazis da ja ponovo tebi objasnjavam sta sam napisao, tvrdeci da ja nisam dao argumente u prilog svojoj tvrdnji. Vrati se malo nazad i pogledaj kako si uleteo na temu koja se uopste ne bavi tvojim idolom. Ako nisi primetio ali diskutante na ovoj temi savrseno zabole kita za tvog idola i za tebe i nagde niste spomenuti.
Ti se pojavljujes nicim izazvan iznosis nekakve optuzbe na sasvim promasenoj temi, a kad ti kazem da prvo lepo procitas sta sam ja pisao i koje sam argumente izneo, ti izjavljujes "da li ja mislim da ces ti citati sta sam ja napisao?", ti ako nisi procitao sta sam ja napisao odakle ti osnovanos tvrdnje da ja nisam obrazlozio svoje tvrdnje.
Ja ti ponavljam da to sto ti radis nije nista drugo vec krajnji primitivizam i jedno krajnje neotesano ponasanje na temi koju uopste ne razumes.
Dalje nastavljas u svom primitivnom stilu i iznosis tvrdnje da ja imam nekakve frustracije, cak se upustas u kvalifikovanje istih. To je tipicna seljacka diskusija koja nema nikakvu svrhi, tako da ne vidim razlog zasto se svojim promasenim komentarima upleces u temu koju ne razumes, iznoseci nebuloze.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 19:29 - pre 102 meseci
Citat:
2012: Ne razmisljam ja uopste o tome sta ces ti traziti, vec ti trazis da ja ponovo tebi objasnjavam sta sam napisao, tvrdeci da ja nisam dao argumente u prilog svojoj tvrdnji. Vrati se malo nazad i pogledaj kako si uleteo na temu koja se uopste ne bavi tvojim idolom. Ako nisi primetio ali diskutante na ovoj temi savrseno zabole kita za tvog idola i za tebe i nagde niste spomenuti.
Ti se pojavljujes nicim izazvan iznosis nekakve optuzbe na sasvim promasenoj temi, a kad ti kazem da prvo lepo procitas sta sam ja pisao i koje sam argumente izneo, ti izjavljujes "da li ja mislim da ces ti citati sta sam ja napisao?", ti ako nisi procitao sta sam ja napisao odakle ti osnovanos tvrdnje da ja nisam obrazlozio svoje tvrdnje.
Ja ti ponavljam da to sto ti radis nije nista drugo vec krajnji primitivizam i jedno krajnje neotesano ponasanje na temi koju uopste ne razumes.
Dalje nastavljas u svom primitivnom stilu i iznosis tvrdnje da ja imam nekakve frustracije, cak se upustas u kvalifikovanje istih. To je tipicna seljacka diskusija koja nema nikakvu svrhi, tako da ne vidim razlog zasto se svojim promasenim komentarima upleces u temu koju ne razumes, iznoseci nebuloze.



Sta treba imati Ph.D iz retorike da se razumeju tvoje neke tvrdnje ili..?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 19:37 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic: Sta treba imati Ph.D iz retorike da se razumeju tvoje neke tvrdnje ili..?


Treba imati intelektualni kapacitet, ako znas sta to znaci?

Visok Stepen formalnog obrazovanja ne znaci neminovno i intelektualni kapacitet.
Svakodnavno se mogu srestu raznorazni magistri i doktori nauka koji su intelektualno i po svom znanja negde na nivou teleta ili ako su stariji na nivou vola.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji22.11.2015. u 21:24 - pre 102 meseci
Citat:
2012: Treba imati intelektualni kapacitet, ako znas sta to znaci?

Visok Stepen formalnog obrazovanja ne znaci neminovno i intelektualni kapacitet.
Svakodnavno se mogu srestu raznorazni magistri i doktori nauka koji su intelektualno i po svom znanja negde na nivou teleta ili ako su stariji na nivou vola.



Kapiram ti si svaki dan u drustvu razlicitih magistra i doktora nauka da si izveo taj zakljucak? Hats off, dude..
A reci mi sta znaci za tebe intelektualni kapacitet?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji23.11.2015. u 08:12 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic: Kapiram ti si svaki dan u drustvu razlicitih magistra i doktora nauka da si izveo taj zakljucak? Hats off, dude..
A reci mi sta znaci za tebe intelektualni kapacitet?


Ja pratim trziste i statisticke pokazatelje. Nikad nije bilo vise magistra, doktora nauka ili studenata na magistarskim studijama, a sa druge strane nikad nije bilo teze pronaci funkcionalno upotrebljivu osobu kad se raspise oglas za posao.
Istrazivanja koja se svakodnevno rade pokazuju kakav je odnos funkcionalno upotrebljivih osoba medju visoko obrazovanom populacijom, nisam ja to izmislio ili namerno napisao, to su pokazatelji sa terena.
 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji23.11.2015. u 09:32 - pre 102 meseci
@DusanSukovic
Nisi znao da se @2012 druzi samo sa ovakvima:
" ti si svaki dan u drustvu razlicitih magistra i doktora nauka da si izveo taj zakljucak?"

Citat:
2012: Ja pratim trziste i statisticke pokazatelje.


Blago tebi 2012,

Radis li ti nesto pametno, plodonosno ?

ili celog zivota samo pratis ?....i to iz fotelje...
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji23.11.2015. u 10:42 - pre 102 meseci
Citat:
2012: Ja pratim trziste i statisticke pokazatelje. Nikad nije bilo vise magistra, doktora nauka ili studenata na magistarskim studijama, a sa druge strane nikad nije bilo teze pronaci funkcionalno upotrebljivu osobu kad se raspise oglas za posao.
Istrazivanja koja se svakodnevno rade pokazuju kakav je odnos funkcionalno upotrebljivih osoba medju visoko obrazovanom populacijom, nisam ja to izmislio ili namerno napisao, to su pokazatelji sa terena.


Ovo mogu da potvrdim.

Na osnovu cega smo dosli do tog zakljucka ?

Na osnovu testova sposobnosti i znanja, kao i na osnovu ostvarenih radnih rezultata ( visina primanja je uzeta u obzir ).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pismo francuskog ambasadora, francuzima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18925 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.