Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posedovanje marihuane i extazija Kazna?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54519 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MHC DHT

Član broj: 331431
Poruke: 14



+9 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 09:00 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss: oštrom osudom se ne doprinosi rešavanju problema

ali ni marketingom...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 09:09 - pre 101 meseci
Ako je u pitanju problem?

Pa stvarno je problem.
Upao je s vrata ne izuvajući se ne pokazujući ni najmanju nameru da se prilagodi forumu gde se komunikacija obavlja isključivo pismeno.

Ali ako se pogleda njegov profil vidi se da reklamira neki sajt i to kakav.
Sajt je ispisan besprekorno a on navodno ne zna gramatiku...

Usput odmah je počeo sa uvredljivim lajtmotivima:
Citat:
batice zar ti ne pijes? sta si zensko mozda?
...
ja sam trazio odgovore a tebe boli rac realno sta cu ja da radim
...
mozda ne uspes da procitas ovo jer ti trebaju zarezi tacke i ti fazoni eto tolko

A onda od tog istog koga je popljuvao traži pomoć i ulizljivo naziva prijateljem:
Citat:
doso sam po pomoc prijatelju moj

Dakle ako mu nešto treba onda su "prijatelji"
inače pljuvanje.
Licemerje.

Po tome šta piše i kako piše nije teško zaključiti da se on ni najmanje ne kaje zbog onog što je učinio.
Štaviše, on će nastaviti sve da radi kao i do sada
samo da se nekako otarasi tog sudjenja.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 15:03 - pre 101 meseci
A zašto bi se kajao? Nije ne daj bože ubio nikog. Nije povredio nikog, niti nekog materialno oštetio. Pre samo 10g za isto delo ne bi bio krivično gonjen. Medjutim zakon se pooštrio a broj narkomna porastao. Zanimljivo.

Citat:
Momak od 20 godina se drogira i pije, nije to za podrsku vec za osudu.


A ko ste vi da ga osudjujete? Bilo bi loše da je u pitanju dete od 13g ili porodični čovek od 50g. Bilo bi loše da preteruje u tome. To što je dečko hteo da se provede za rodjendan nije za osudu. Aj za drogu to je očekivano ali, vi ga napadate čak i za piće i to ste odmah zaključili kako dotični konstantno "pije" iako je čovek lepo (dobro ne baš lepo ) napisao da se napio taj dan jer mu je bio rodjendan. Stvarno jako strašna stvar što se mlad čovek napio i naduvao. Eto propade mu život.

Citat:
ali ni marketingom...


Ne vršim ja nikakav marketing već pričam o društvenoj pojavi otvoreno bez uvijanja i nerealnog prikazvanja stvari. Šta će bolji markenting od promašnih kampanja tipa "reci NE drogama".

Dokle god ljudi na to gledaju kao na najveće zlo i naopaka pritom govoreće ne,ne nebrojano puta misleći da pomažu u rešavanju problema ustvari nesvesno postaju deo njega. Daleko od toga da je sve u tom svet sjajno i bajno ali, preteraste sa osudama.
Barem 5% moje generacije je u više navrata u nekom priodu svog života imalo iskustvo sa nekom od droga. Jako mali broj je završio kao hroničn narkoman.
To su činjenice.
Nikome ja ne savetujem da počne sa tim ali, smatram da punoletna osoba ima pravo da radi sa svojim životom šta mu je volja dokle god ne ugrožava bezbednost i zdravlje drugih osoba.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 15:48 - pre 101 meseci
Punoletne osobe trebaju biti odgovorne za svoje postupke, vidis da je decko uplasen da ne ode u zatvor, a ti mu dajes savet kako da posle ovoga sigurno zavrsi tamo (krsenje uslovne u vezi sa tackom 2 ispod). Slazemo se jedino da ce verovatno dobiti uslovnu.
1. Sudija ce mu dati uslovnu kaznu (sumnjam da je ili ce otkriti od koga je kupio da bi ga oslobodili);
2. posle toga ce biti simpatican organima reda jedno vreme (to si zaboravio da mu kazes);
Kazes hteo da se provede? Pa zar nema provoda bez toga?
On ovo treba shvatiti kao opomenu. Ako ima probleme, treba ih pokusati resiti uz pomoc ljudi kojima je stvarno stalo do njega i koji ce osuditi to sto je uradio, jer ziv, zdrav i ciste svesti ce uvek lakse resiti probleme koje ima. Bolje bi bilo da si mu rekao da se bavi se nekim sportom i zavrsi skolu jer bez nje ce tesko moci da ode u inostranstvo, a sa bogatim dosijeom jos teze.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 16:21 - pre 101 meseci
Ma fora je što klinci kao ovaj dusanboss i todorovic16 misle da su oni otkrili psihoaktivne supstance pa će ostatku populacije da drže predavanje kako je to cool, kako nije ni opasno ni štetno, čak je puno vitamina i nekih minerala, leči akne i poboljšava sjaj u kosi. I kako smo mi koji smo protiv narkomanisanja nazadni, priglupi, matori, kako nismo muškarci ni Srbi, kako se krstimo sa dva prsta ili klanjamo...
Haj'te deco ne glupirajte se, sve to što vas fascinira postoji već dugo vremena, i na ovim prostorima niti je novo niti je nešto posebno, avangardno i slobodoumno drogirati se. Tu priču vam prodaju dileri da biste se primali na imidž koji kao furate. A u stvari trujete sebe, upropaštavate svoje porodice i kao potencijalni krizaroši opasnost ste za društvo. Dakle kuš bre sa promovisanjem drogiranja. Treba vas ćorkirati za vaše dobro.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 16:39 - pre 101 meseci
Ako je vama u redu da neko ide u zatvor zbog jednog dzointa, onda bi trebalo da zatvaramo i zbog jednog piva.
Preterana konzumacija i jednog i drugog ne treba da bude podrzavana nigde, vec suprotno, ali je suludo da je kaznjiva zakonom.
 
Odgovor na temu

MHC DHT

Član broj: 331431
Poruke: 14



+9 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 17:40 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP: Ako je vama u redu da neko ide u zatvor zbog jednog dzointa,....ali je suludo da je kaznjiva zakonom.


Mali, do sada si bio ok,

Sto sad guraš ruke u šteker sa 230V ?....i onda ti 50Hz menja misljenje , el ?

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 19:33 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
A zašto bi se kajao? Nije ne daj bože ubio nikog. Nije povredio nikog, niti nekog materialno oštetio. Pre samo 10g za isto delo ne bi bio krivično gonjen. Medjutim zakon se pooštrio a broj narkomna porastao. Zanimljivo.

Ne treba da se kaje ali teba da shvati i prizna da je uradio nesto lose. Kupio je drogu. To je lose i protivzakonito. Nema sta tu da se doda ili oduzme. I nije njemu problem to nego sta da radi i kako da eskivira kaznu ako je ikako moguce. To je poenta njegovog pojavljivanja, otvaranja teme. A za to nema ni opravdanja a ni eskiviranja. A narocito je stetno, da ponovim - stetno - to sto ti radis, savetovanjem da ubuduce pazi kako baca. I dalje ne kontas svoju gresku i koliko je to lose?


Citat:
A ko ste vi da ga osudjujete? Bilo bi loše da je u pitanju dete od 13g ili porodični čovek od 50g. Bilo bi loše da preteruje u tome. To što je dečko hteo da se provede za rodjendan nije za osudu. Aj za drogu to je očekivano ali, vi ga napadate čak i za piće i to ste odmah zaključili kako dotični konstantno "pije" iako je čovek lepo (dobro ne baš lepo :)) napisao da se napio taj dan jer mu je bio rodjendan. Stvarno jako strašna stvar što se mlad čovek napio i naduvao. Eto propade mu život.

Ne znam za druge ali evo ko sam ja da osudjujem svako takvo ponasanje. Cisto da znas jer si (relativno) od skoro na forumu pa nisi imao prilike da procitas tako da ne znas... a pisao sam vec o tome vise puta. I pisem ovo iako ce nekim sa vise staza na ES-u biti dosadno jer su to vec citali ali da ti odgovorim na pitanje jer ces mozda ukapirati da imam svako pravo da osudjujem sve sto je vezano za drogu.

Ja sam odrastao u drustvu veoma problematicnih vrsnjaka. Lopovi, dzeparosi, razbojnici... i dobar deo, vecina, je pocinjala ili vec koristila drogu, ozbiljnu drogu a najvise heroin. Takvi su mi bili drugovi iz kraja, ulice. Mene je Muzika prilicno rano prvo zainteresovala pa vremenom i pridobila toliko da sam prakticno ceo zivot posvetio Muzici koja je, kojoj sam zahvalan sto me izvukla iz tog drustva.

Vrlo dobro znam, iz licnog iskustva, sta je droga i kakve sve posledice nastaju konzumirajuci je. Ja, kazem - zahvaljujuci Muzici - nikada nisam postao narkoman a malo je falilo. Probao sam sve sto je postojalo u to doba na trzistu, upravo iz mladalackog neznanja koje ti "pripovedas" ovde a najjaca ideja mi je bila "ja odlucujem o svom zivotu pa ako ne valja - ne valja, ali ja sam za to kriv i niko drugi". Notorna glupost ali kako to da razume neko ko ima petnaestak godina zivota a druzi se iskljucivo sa istomisljenicima. :) Cak ni prvi slucaj over doziranja koji se desio u mom drustvu nije uticao na mene nista vise od "bas mi je zao, bio je bas faca, steta".

Ono sto je mene dotaklo, zestoko moram priznati, je Nova Godina koju nisam proveo u starom drustvu na dobro poznati i provereno "fenomenalan" nacin koji je godinama bio potpuno isti a sastojao se od uhodane seme - prazna gajba, necija, nebitno cija, brdo alkohola i droge i udri po tome... i tako stondirani (kako ko i od cega...) po budjenju po jedan dzok da se covek rasani/razbistri/dodje sebi pa odlazak do caleta i keve na cestitanje pa mali smrk da se preguraju rodjaci i komsije do uvece pa uvece opet isto i tako par dana i to je Nova Godina koja je bila uobicajena dugo vremena - pa se onda desi to da imam svirku za Novu Godinu. Umalo da otkazem jer mi bilo glupo da "izneverim" drustvo iz kraja ali ono sto me iniciralo da probam drogu je ovaj put donelo nesto dobro. Radoznalost novoga! I bio sam bukvalno, najbukvalnije moguce sokiran. Bilo je fenomenalno, daleko bolje nego bilo koja Nova Godina do tada u mom zivotu. Svi su bili veseli do jaja i raspolozenje je bilo fenomenalno. Nije bilo "bedaka", nije bilo cutanja, svasta se dogadjalo... a ja strejt da 'strejtiji" ne moze biti! :) Da, zaboravih da pomenem - ja sam alkohol prvi put probao tek sa 20 godina, u vojsci. Do tada me jednostavno nije zanimalo ni da probam jer mi se nije svidjao efekat koji sam vidjao kod pijanih ljudi. Znaci od pica sokovi, bez ikakve droge, svirao celu noc, odvojio dobru zensku sa kojom sam bio mesecima posle... dosao kuci umoran ali veseo i nasmejan. Cale i keva pomislili da sam poludeo, jedva su skontali da je sve u redu jer sam do tada kuci dolazio nekako mrkog pogleda, cutljiv, nevoljan... To je ujedno bio i pocetak kraja druzenja sa starim drustvom. I dan danas se vidjam sa nekima od njih. Povremeno, retko ali redovno ako se tako moze reci.

Iz tog starog drustva su bar pola sada pokojni. Neko od droge, neko od metka, neko od prebijanja, nekoliko ih je na robiji do kraja zivota u inostranstvu... ali niko, bukvalno niko od njih nije imao dobar i srecan zivot. Prisustvovao sam prilican broj puta krizama odvikavanja - to ne bih nikom pozeleo, nikome. Pet, sest dugova je poginulo na ratistu a otisli su tamo "da pocnu novi zivot".

I da skratim, previse je oko mene bilo droge u zivotu tako da jako dobro znam sve aspekte toga. Da jos napomenem, ja se Muzikom bavim aktivno/profelionalno jako dugo, jos od vremena "sex droga i rokenrol" pa do dan danas i nema nepoznanica u tome i zato imam svako pravo da komentarisem i osudjujem po tom pitanju.

Treba osudjivati svako konzumiranje droge jer je "prvi put" dobar, jako dobar osnov za "ma samo jos jednom" i uskoro "ma ja mogu da prestanem kad god hocu". Vidjao sam previse puta sve to i uverio se da je to tako.

I samo da primetim, uglavnom se vecina postova odnosi na tebe a ne na njega. Ti si u vecoj gresci od njega jer ovo cita ko zna ko i mozda se svide tvoji stavovi nekome - a pogresni su da pogresniji ne mogu da budu!


Citat:
Ne vršim ja nikakav marketing već pričam o društvenoj pojavi otvoreno bez uvijanja i nerealnog prikazvanja stvari. Šta će bolji markenting od promašnih kampanja tipa "reci NE drogama".

Ne pricas otvoreno i bez uvijanja nego bukvalno propagiras da "nije lose probati" i da to nije nista strasno i da je to izbor svakog coveka pojedinacno i da je steta sto se gone konzumenti za male kolicine i jos masu pogresnih i veoma stetnih stvari iznosis javno na forumu koji je prilicno posecen/citan.

Citat:
Dokle god ljudi na to gledaju kao na najveće zlo i naopaka pritom govoreće ne,ne nebrojano puta misleći da pomažu u rešavanju problema ustvari nesvesno postaju deo njega. Daleko od toga da je sve u tom svet sjajno i bajno ali, preteraste sa osudama.
Barem 5% moje generacije je u više navrata u nekom priodu svog života imalo iskustvo sa nekom od droga. Jako mali broj je završio kao hroničn narkoman.
To su činjenice.
Nikome ja ne savetujem da počne sa tim ali, smatram da punoletna osoba ima pravo da radi sa svojim životom šta mu je volja dokle god ne ugrožava bezbednost i zdravlje drugih osoba.

Pa droga i jeste najvece zlo na svetu. Zbog droge pojedinci umiru, grupe se odaju kriminalu, Drzave ratuju... gde ces veceg zla od toga???

I tih 5% je opravdanje da neko novi moze da proba?

Nikome ne savetujes ali dajes sebi za pravo da sugerises kako punoletna osoba ima pravo da kupi i konzumira nesto sto je Zakonom zabranjeno?!

Mislim, alo...?



Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
207.244.70.*

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 22:29 - pre 101 meseci
Ne smatram da moje izlaganje može da utiče na nekog da krene nekim putem koji inače ne bi. Očigledno je da ta ne,ne,ne politike nima ili čak ima kontra efekat. Vrlo dobr znam da ovo čita dosta ljudi i zato pazim šta pišem. Ja nigde nisam napiso da je droga nešto cool što treba probati već se borim protiv stigmatizacije e nepravednog osudjivanja ljudi koji na bilo koj način imaju veze sa tim. Jako mi smeta automtsko povezivanje sa kriminalom istih osoba bez da se zna bilo šta više o tim ljudima.
To onda postaje deo problema jer će neku osobu da gurne dublje u taj svet.

Moj savet vezan za bacanje je jasno imao znak znači da se šalim. Naravno da mu ne preporučujem da krši uslovni niti da dublje zalazi u taj svet. Jednostavno ponoletna je osoba, zna kakve su zakonske sankcije normalno da ću mu prepručiti da pazi šta radi. Možda treba da mu preporučim da sledeći ako put ako se nadje u situaciji da ima ne dozvoljene supstance ode u najbližu policijsku stanicu i prijavi sam sebe, pa da se nauči da više to ne radi? Čitajući neke od kometara izgleda da bi mu neki upravo to preporučili. Stvarno mislite da će te nekom mladom čoveku demonizacijom droge uticati na životni put? Moguće ali ne u smeru u kome ste mislili.

Dečko je uplašen i zabrinut, tačno znam kako se oseća. Jel treba da ga plašim da ći ići u zatvor misleći da ću ga time odvratiti od droge? Do završetka tog sudjenje može da prodje i godinu dana. Jel znate kakav je to stres za mladog čoveka koji nije iz kriminalnog miljea? Veća je verovatnoća da će usled toga za to vreme otići dublje u probleme nego da se eto uplaši pa da nikad više ne proba.

Znači Sceka ti si prošao tu priču i sad ti to daje za pravo da osudiš i izkritikuješ bilo koga ko radi isto to?

Nije mi jasno zašto se bilo kakvo ne osudjivanje takvih pojedinaca ovde karakteriše kao podrška drogiranju.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?04.12.2015. u 23:45 - pre 101 meseci
Nista ti ne razumes. Svako "izlaganje" koje je javno ima uticaj na citaoce/slusaoce. To sto ti smatras ili ne smatras je potpuno nevazno. Vazno je ono sto se napise jer to ostaje, to se cita a to sto ti smatras je samo tvoje, intimno poimanje necega. A ono sto ti pises u vezi droge kao pojma je vrlo lose, odnosno pozitivno u smislu sugestivno - edukativnom poimanju napisanog. Ili jednostavnije - vecinu, skoro sve!, onoga sto napises je u korist makar probanja droge jer po tebi, parafraziram, "nije to nista" i "svako moze da odluci sam za sebe".

Protivnik si kaznjavanja, procesuiranja i svega sto je "napad" na imaoca, podedovaoca minimalnih kolicina narkotika. Zagovaras minimalne ili nikakve kazne za posedovanje i/ili koriscenje minimalnih kolicina narkotika. I ne vidis nista lose u tome?

A sve u zavijenoj formi "to je sada moderno u svetu". Pa ni malo nisi u pravu. Droga je droga i ceo svet je protiv toga, i ceo svet je u pravu sto je protiv toga!

Nema to "jedan dzoint nije nista". Nije nista ni jedno smrkanje heroina. Nije nista ni jedan sut u venu. Stvarno nije - ne izaziva zavisnost, potrebno je malo vise od toga. Ali je dobra osnova za labilne da nastave! A granica kad pocinje zavisnost je veoooma tanka, neprimetna, neosetna, nevidljiva, nemoguce je otkriti. I kod svakoga je drugacije postavljena. Nema difolt za pocetak zavisnosti, nema.

Kakvo, bre, neopravdano osudjivanje ljudi koji na bilo koji nacin imaju veze sa tim? Sta je tu neopravdano? Sta je neopravdano u osudjivanju nekoga ko je kupio extazi? To je u trenutku kupovine nezakonita i Zakonom kaznjiva radnja koja se sankionise zatvorom. Sta tu ne treba osudjivati, sta je tu neopravdano osudjivanje? O cemu ti pricas? A ovamo nisi pobornik... ma secam se, onomad!

Decko je uplasen od sankcionisanja svog postupka kupovine droge. Uplasen je od zatvorske kazne. I treba da bude uplasen. Ne treba da se relaxirano odnosi prema tome, kao da to nije nista - jer je gadno biti u zatvoru, mnogo gadno. I ostavlja posledice, i fizicke i psihicke i vrlo je traumatsko iskustvo. A ti ga kao tesis da, parafraziram, "nije to nista, a i pozvace te na sudjenje tek za...". I sta si sa tim postigao, osim da on i onaj ko to procita pomisli da to i nije tako strasno. E pa mnogo gresis - mnogo je strasno biti u zatvoru, mnogo! "tačno znam kako se oseća" - ma nemas ti pojma, a i ako si bio u toj situaciji (ne sumnjam da jesi) onda je jos gore kad pokusavas da ublazis svu grozotu zatvora kao pojma.

Nisi klinac ali izgleda da treba da ti se objasni da odrastao covek ima i odgovornost za ono sto kaze, izjavi, napise... javno.

Vrlo me podsecas na moje klinacko doba i hipi varijante koje sam dozivljavao, u blagoj formi jer nije bilo to kod nas kao u inostranstvu a ja bio klinac i jos nisam mogao da imam pasos... ali se secam kontakata sa hipicima koji su slucajno u prolazu bivali na Jadranu... a mi klinci opcinjeni njihovim cool stavom o zivotu, sve je ok, samo veselo i sa osmehom, najjaci smo, ceo svet je nas, samo pesme i veselja i droge, svi nas mrze zato smo smo haj a nama lepo... Mislim, odrastanje je nesto vise od pukog imanja odredjenog broja godina zivota.

A da ti jos jednom odgovorim na vec odgovoreno. Tako je, moja zivotna prica mi daje za pravo da osudjujem i kritikujem bilo koga ko se upusta u "igrarije" sa drogom. Mislis da nije tako?

I ne samo meni. Svima daje pravo da osudjuju sve sto nije po Zakonu. Jel' mozes ti to da shvatis?


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?05.12.2015. u 00:23 - pre 101 meseci
Ne mogu. Ako je već propisana kazna zakonom u konkretnom slučaju je sasvim dovoljna. Nema potrebe tome dodavati osudu društva. Brem kada su u pitanju ovakva dela. Ja tako nešto ne mogo da osudim jer se ne kosi sa mojim moralnim normama. Opet ponavljam do što nešto ne osudjuem ne znači da podržavam.
Naravno da nema jasne granice kada problem stvarno počinje i da kod većine to prodje ne zapaženo. Zato mislim da treba biti otvoreniji o tome a ne samo beži što dalje od toga to će ti samo zlo doneti. Onda mlad čovek ipak proba marihuna i vidi da je vićina što su mu do tada pričali ustvari običan bullcrap. Onda nastavi tim putem , misleći da je sve ustalu u vezi tog takodje laž. Onda jednog dana stigne do heriona ubedjen da može snagom volje da pobeti i to, kao što je radio sa "lakim drgama". E tu se ispostavi da ga oko toga nisu lagali i tu nastaje problem. Da je tom maldom čoveku izpočetka servirana istina verovatno se ne bi zezao sa heroinom.

To je cela ponta. Taktika guranja pod tepih je kontraproduktivna!

Citat:
Nema to "jedan dzoint nije nista". Nije nista ni jedno smrkanje heroina. Nije nista ni jedan sut u venu.


Mislim da sam ja uvek ovde povlačio jasnu granicu šta može a, šta ne. I to namrno spoštajući malo lestvicu a, ti je sad svojim izlaganjem dižeš.

"nije to nista, a i pozvace te na sudjenje tek za..." ovde si pogrešno protumačio. Ja sam hteo da kažem da je to vreme jako dugo i da je osoba sve to vreme izložena ozboljnom mentalnom pritisku što ne može da deluje povoljno na nju (njega). Strance na Ekzitu prcesuiraju na ulazu (ukoliko im nadju nešto),napišu im novačanu kaznu i teraj dalje.
I kakav zatvor pominješ, misli sam na iskustvo izčekivanja kazne a ne na izkustvo u zatvoru.

I kakvo crno pomodarstvo. Ukoliko je to cilj uzimanja ili pokušaj uklapanja u društvo to je definitivno pogrešan put osudjen na propas.

Negu spusti malo loptu, opusti se i reci mi jel si imo nešto sa ovim pesmom dole. Neka simbolika mi prolazi kroz galvu slušajući i gledajući spot, ali to je najverovatnije produkt moje bujne mašte i iskrivljene percepije realnosti. Odlična pesma.


Lepo je da se pojavi poneka kvalitetna pesma u moru nečega što ne mogu ni da nazovem muzikom.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 05.12.2015. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?05.12.2015. u 10:27 - pre 101 meseci
Uvek su me cudili ljudi koji ne mogu da kazu pogresio sam. Ako ti pet ljudi kazu da taj komentar nikako nije na mestu i navedu ti zbog cega, valjda ces prvo preispitati ono sto si napisao. Iznosis neke nerazumljive stvari poput one da je do pre deset godina to bilo nekaznjivo, verovatno te policija `90. nije ni legitimisala a ne uhvatila sa travom za licnu upotrebu. Samar u najboljem slucaju i to da ti glava zvoni dva dana. Ti si rekao ovo:
Citat:
Moj prvi pokušaj bacanja je isto bi bezuspešan ali, nisam ni imao mnogo šanse jel su me spopala četiri inspektora na glavnoj autobuskoj.

To znaci da si mu rekao da je bilo vise puta, cime je vecina koja komentarise tvoj post zakljucila da mu sugerises da ne stane na tom prvom putu, nego da postane oprezniji???. Mozda si ti mislio nesto drugo, ali si napisao upravo pogresno kao sto su ti mnogi rekli. Nisu inspektori lesinari da oblecu oko autobuske bez razloga i zaustavljaju slucajne prolaznike. Ti si tu bio kao slucajno? Ili prodajes debilnu pricu ciji akter nisi bio i koja se nikada nije desila (savatala cetiri inspektora??? Pa i ti i on ste izgleda toliko bitni da zbog vas angazuju grupe inspektora za racije) ili si neko kao sto vec rekoh ranije njima zanimljiv.
Pa bas ti tvojim komentarima guras pod tepih jer je taj decko pomenuo probleme u vezi sa koriscenjem djubreta. Svaka Zoranova recenica je 100% na mestu. Vise od pola klinaca koji probaju travu, probaju i nesto jace. Ti u zivotu neces videti deo onoga sto je on u svom postu napisao i sto je prosao. Da li si ikada video one koji odu dalje od trave ili svakodnevne korisnike iste posle duzeg vremena kada nisu pod dejstvom iste? Da li si ikada imao los trip? Jednom su od nas cetvorice dvojica koristila, naisao im los trip, jedan u panici odjurio kuci a drugi se sbedacio i ostatak veceri proveo kao drvo. A nas dvojica se ispricali i proveli samo tako. Nece se niko navuci na marihuanu sa gledista heroinskog kriziranja, ali posle duzeg koriscenja ce im jedino opustanje biti uz istu, a i to je sekundarno, primarno je sto ako uzimas bilo sta na ovom svetu da bi izmenio svoje trenutno psihicko stanje radis protiv svog zdravlja. To je djubre, pogotovo to sto vi koristite, prskano raznim otrovima i uzgajano ko zna gde. A oni koji je koriste za opustanje lupetaju kako znaju koja je dobra.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?05.12.2015. u 14:29 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Ne mogu. Ako je već propisana kazna zakonom u konkretnom slučaju je sasvim dovoljna. Nema potrebe tome dodavati osudu društva. Brem kada su u pitanju ovakva dela. Ja tako nešto ne mogo da osudim jer se ne kosi sa mojim moralnim normama. Opet ponavljam do što nešto ne osudjuem ne znači da podržavam.

Nije problem sto ne razumes nego je problem sto i ne pokusavas da razumes. Potrudi se malo, nije tesko i uopste ne boli.

Propisana kazna nije dovoljna nego odgovarajuca. To sto ti mislis da je dovoljna je potpuno nebitno jer ti ne odlucujes ni o cemu u vezi toga. Ja licno mislim da je kazna mala i da treba da bude veca/strozija ali je to potpuno nebitno jer je to moje licno misljenje koje je potpuno neobavezujuce i nistavno po pitanju forme odlucivanja na bilo kom nivou. I opet neko svoje vidjenje pokusavas da prezentujes/nametnes kao dobro/ispravno/validno... a cak se ne ogradjujes da je to samo tvoje misljenje nego napises kao da je to stav vecine, u najmanju ruku. Znaci, i dalje ne kontas vaznost napisanog.

Treba dodavati osudu drustva jer je takav cin, kupovina droge, za osudu drustva i pojedinaca. Da nije za osudu ne bi cin bio Zakkonom zabranjen/sankcionisan.

To sto ti kupovinu droge ne mozes da osudis je apsolutno nebitno po svim pitanjima a samo govori da ne smatras da je to nesto lose, sto dalje implicira (dokazao si na nekoliko tema) da si za to da se ukinu kazne za kupovinu "male" kolicine droge, sto dalje dovodi do rezona da si za koriscenje "malih" kolicina droge (stalno navodis da "to nije nista") i samo kaznjavanje vidis kao prepreku... a takav stav je prilicno los sa moralnog stanovista. Kako god, uzasno sebicno. Ne vodis racuna da tvoje licne preferencije vaze samo za tebe licno i ni za koga drugog i da ne mozes to da postavljas kao osnovu a narocito da generalizujes svoj stav.

Ako ne podrzavas ono sto ne osudjujes onda sta? Mislim, jel' bar tebi jasno sta si napisao?

Citat:
Naravno da nema jasne granice kada problem stvarno počinje i da kod većine to prodje ne zapaženo. Zato mislim da treba biti otvoreniji o tome a ne samo beži što dalje od toga to će ti samo zlo doneti. Onda mlad čovek ipak proba marihuna i vidi da je vićina što su mu do tada pričali ustvari običan bullcrap. Onda nastavi tim putem , misleći da je sve ustalu u vezi tog takodje laž. Onda jednog dana stigne do heriona ubedjen da može snagom volje da pobeti i to, kao što je radio sa "lakim drgama". E tu se ispostavi da ga oko toga nisu lagali i tu nastaje problem. Da je tom maldom čoveku izpočetka servirana istina verovatno se ne bi zezao sa heroinom.

Granica pocinjanja problema je vrlo jasna. Nije definisan, odnosno nemoguce je definisati granicu pocinjanja zavisnosti (precizno sam to napisao, citaj bar malo pazljivije kad odgovaras na nesto) i to ne kod vecine nego niko ne bude svestan trenutka kad postaje zavistan. Bice da i nemas bas mnogo iskustva sa zavisnicima kad ti to nije jasno.

Pa potpuno kontradiktorno. Pa upravo ti stalno i uporno bezis od otvorenog pristupa i navodjenja cinjenica i sve guras "pod tepih" razvodnjavanjem i tvrdnjama kako to nije strasno, nije toliko lose... a strasno je i veoma lose - i to treba reci otvoreno i bez trunke ulepsavanja po bilo kom osnovu. I jeste bas tako - "beži što dalje od toga to će ti samo zlo doneti" - a ako to nije dovoljno razumljivo onda polako i detaljno objasniti sve aspekte. Ma koliko ruzni bili i ma koliko porazavajuce delovali jer su istiniti i cinjenice, proverene i dokazane nebrojeno puta.

Kad procita to sto ti napises neki mlad covek ce da poveruje tebi jer lepse zvuci a kad proba neku travu zapecatice svoje uverenje da si ti u pravu jer probanje trave uglavnom rezultira zadovoljstvom i retko kome ne rpija, bas retko. I?! Nastavak je da se tako uveren u "pa to stvarno nije nista" povremeno vraca "probanju, ma jos cu jednom jer je svakako bezazleno..." pa sve cesce... a obzirom da i trava spada u nedozvoljeno pocinje da se bira drustvo koje ne osudjuje duvku jer ga je blam od 'redovnog dotadasnjeg' kruga ljudi, pa samo sa tim novim krugom ortaka moze da razgovara o travi, pa se tu nadje i neko "ozbiljniji" koji nikome ne savetuje da proba ono sto on koristi i najverovatnije/najcesce isprica/prica mnogo toga negativnog sa skoro obaveznim "ma pusti mene, trava je zakon, neobavezna a dovoljno podsticajna za dobar vajb... za mene je kasno, nemoj da budes kao ja..." a tip je tako kul po svim pitanjima... - mislim, toliko puta vidjena utabana staza da mi je mrsko pricati o tome, ali treba pricati/pisati bar povremeno jer je istinito, cinjenicno i korisno.

Pazi, nema lakih i teskih droga. Postoji trava i ostalo. Trava je jedino "laka droga" ali ipak droga. I tu nema diskusije a narocito nema mesta subjektivnom stavu po pitanju trave. Moj licni stav je da je dzoint daleko bolji od cigarete, i zdraviji i korisniji. Ali to ne znaci da odobravam koriscenje trave kao takve. To je samo moje vidjenje iskazano u smislu mog licnog stava u vezi toga - ali sa obaveznom naznakom da ne preporucujem ni probanje (bilo da pricam ili pisem o tome). I kod trave postoji zavisnost, pocinje u nekom trenutku a zavisi od kolicine, vrste i vremena povremene ili redovne konzumacije. Naravno, nije ista zavisnost kao u slucaju heroina, i naravno nisu iste posledice ali zavisnost kao takva postoji i moguce je biti zavisnik od trave. Krize su "mala deca" u odnosu na krize zavisnosti od, opet recimo, heroina ali su ipak krize i ni malo nisu naivne a neprijatne su svakako. Ako to ne znas i nisi to video ili skapirao onda u stvari prilicno malo poznajes materiju o kojoj tako grcevito drzis stranu koja se moze nazvati "lake droge - pa to nije strasno".

Onaj ko jednog dana stigne do heroina nije snagom volje pobedio "lake droge" - nije ih uopste pobedio nego ih je prevazisao i krenuo dalje. Jel' ti kontas koliko pogresnih stvari napises - ili pises samo da bi izneo neko svoje misljenje bazirano na svojim zeljama...? Mislim, lepo je biti samouveren i samozadovoljan ali nije pozeljno.

Citat:
To je cela ponta. Taktika guranja pod tepih je kontraproduktivna!

Pa samo ti, i jedino ti guras pod tepih sve, pocevsi od banalnih stvari pa sve do zanemarivanja cinjenice grozote zatvorske kazne.


Citat:
Mislim da sam ja uvek ovde povlačio jasnu granicu šta može a, šta ne. I to namrno spoštajući malo lestvicu a, ti je sad svojim izlaganjem dižeš.

Nema granice niti bilo kakve lestvice a narocito nisi ti pozvan da odredjujes granicu bilo cega u vezi droge. Granica je zacrtana Zakonom i tacka. Sve ostalo su "zelje i pozdravi", besmisleno smorno a narocito ako se/kad se kosi sa Zakonom.

Citat:
"nije to nista, a i pozvace te na sudjenje tek za..." ovde si pogrešno protumačio. Ja sam hteo da kažem da je to vreme jako dugo i da je osoba sve to vreme izložena ozboljnom mentalnom pritisku što ne može da deluje povoljno na nju (njega). Strance na Ekzitu prcesuiraju na ulazu (ukoliko im nadju nešto),napišu im novačanu kaznu i teraj dalje.
I kakav zatvor pominješ, misli sam na iskustvo izčekivanja kazne a ne na izkustvo u zatvoru.

Nista ja nisam pogresno protumacio jer ne tumacim nego samo procitam kako je napisano. Ako je napisano razlicito od onoga sto se mislilo to nije moj problem.

Pa sta ako je vreme dugo? Tako je kako je ali to nije razlog da se umanjuje znacaj i cinjenice. A sta, treba da se sve cinjenice ublaze da bi bio misniji/srecniji i bez "mentalnog pritiska" da bi se na sudjenju sve srucilo i u trenutku dovelo do pucanja po svim savovoma?! :)_ Pa dobar ti je pristup, surov ali zestok... :)

Kakve veze imaju stranci kojima se napisu kazne i "teraj dalje" sa bilo cim sa teme?

Zatvor je ono sto plasi.

Citat:
I kakvo crno pomodarstvo. Ukoliko je to cilj uzimanja ili pokušaj uklapanja u društvo to je definitivno pogrešan put osudjen na propas.

Pomodarstvo u smislu razlike u pristupu drogama nekad i sada, ja jasno napisao, a cesto pominjano sa tvoje strane pa cak si i temu otvorio u vezi toga. A bilo bi lakse kad bi malo pazljivije procitao sta pise.

Citat:
Negu spusti malo loptu, opusti se i reci mi jel si imo nešto sa ovim pesmom dole. Neka simbolika mi prolazi kroz galvu slušajući i gledajući spot, ali to je najverovatnije produkt moje bujne mašte i iskrivljene percepije realnosti. Odlična pesma.

Ja sam u principu ospusten da opusteniji ne moze da se bude a "spustanje lopte" je nepotrebno jer je sve sto napisem vrlo pazljivo ublazeno, i to prilicno.

I pusti tu foru kacenja klipova. Nicemu u vezi teme ne koristi a narocito je nebitna moja veza sa tim. Potpuno neadekvatno temi i onome sto se prica.

I samo jedna napomena - ne pisem ja ovo i ovoliko radi tebe licno nego radi onih koji citaju a mogli bi da budu pogresno informisani o nekim stvarima (droga kao takva) koje nisu ni malo naivne i ne treba ih tretirati olako a citajuci samo ono sto ti napises tako deluje, olako, bezbrizno, "ma nema veze, to su samo lake droge"... i slicno a cesto navodjeno i ponavljano sa tvoje strane. Mene ne mrzi i nije mi ni malo tesko da pisem o istinitim stvarima u vezi droge, ma kako to lose zvucalo i to bez "zavijanja u oblande", ublazavanja i prelazenja preko bilo cega.


Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao Sceka dana 05.12.2015. u 15:40 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?05.12.2015. u 16:52 - pre 101 meseci
Sreća pa mladi ljudi imaju osobe poput tebe da ih izvedu na previ put.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?05.12.2015. u 17:06 - pre 101 meseci
Nemoj da se uzrujavaš zbog @Sceka.
Voli da popuje.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao hotchimney dana 05.12.2015. u 18:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?05.12.2015. u 17:40 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Sreća pa mladi ljudi imaju osobe poput tebe da ih izvedu na previ put.

Pozdrav!

Pa kad neće roditelji, neko mora.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?05.12.2015. u 21:11 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Sreća pa mladi ljudi imaju osobe poput tebe da ih izvedu na previ put.

Pozdrav!

Pa i jeste sreca. Daj Boze da ima vise ljudi koji govore otvoreno i bez mazanja o desavanjima u vezi droge da mladi imaju sta korisno da procitaju.

Droga i sve u vezi nje je veoma ozbiljna tema i ne treba se sa tim saliti.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?06.12.2015. u 01:35 - pre 101 meseci
Tačno, drogu nisam probala ni u najpripitijem stanju, da se tako fino
izrazim, ali u medicinske svrhe je ne bih branila i ljudi ne bi morali
da se kriju.
Bolest čoveka na svašta natera, a svi znamo koliko ovde ima doktorskih
afera.
Čak su u prednosti u odnosu na narkomanske afere, zar ne?
Dakle, ovo kažem kao strejd osoba u oblasti konzumacije narkotika, pa
opet, možda realno sa druge strane.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?06.12.2015. u 04:37 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss---Kometar koiji je okačio bakara donekle mogu da razumem. Dok od strane Sceke imamo maltene poziv na linč svakoga ko ima bilo kakve veze sa drogama.

Bolje da u glavi ostane ko procita temu,linč,nego da se savetuje bilo sta o tom njesra.Dobro mu nisi savetovao da upise bejzbol,ono,kao dobro bacanje za sledeci put.

A sto se tice cascavanja i cestitsnja u stanici,mislim da mu poklon useravanja u gace bio jedino adekvatan.

Ali i ovako je o.k.Upisan novi clan u kartoteku.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?06.12.2015. u 09:45 - pre 101 meseci
Najbolje da se ta kartoteka objavi javno pa tako kada se neko sa spiska doseli u komšiluk zajednica se obavesti o tome kao u slučaju pedofilije.

Ili recimo da se izglasa zakon prema kome svaka osoba sa tog spiska mora da nosi na primer žutu traku na ruci kako bi ostali "normalni" članovi društva na vreme uočili opasnost i mogli da blagovremeno reguju i zaštite sebe,svoju porodicu i imovinu.

Onda bi moglo da se ode korak dalje u radikalizaciji problema pa da se organizju radni kapovi sa sve natpisom "Arbeit Macht Freigde" gde bi se takve usobe slale kako bi uz radnu terapiju postali korisni članovi društava. Naravno to bi bila sam fora jer svi znamo da narkoman ostaje narkoman tako da bi svi koji tamo odu ostajali ceo život.

Nakon toga (pošto smo mi mala i siromašna zemlja a, narkomana ima dosta) bi moglo da se pribegne "konačnom rešenju".

Naj taj način bi problem bio sasečen u korenu i potpuno elimnisan.

Onda bi u tako divnoj DRUG-FREE zemlji ovi "normalni" živeli srećno sve dok jednog dana ne bi videli kako im deca posežu za drogom. Tu bi nastupila opšta zbunjenost i masovna histerija uz pitanja "Da nam nije neki promakao?"

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 06.12.2015. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54519 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.