Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posedovanje marihuane i extazija Kazna?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 54256 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?06.12.2015. u 23:46 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP:

Jedan dzoint ili dva piva nece nikom naskoditi.

U kom smislu kažeš da neće naškoditi?
Da neće izazvati neku trajnu bolest - verovatno neće.
Ali ako sedneš za volan vrlo lako možeš da se zapucaš u neku banderu usled dezorjentacije.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 00:16 - pre 101 meseci
Citam ovu temu i razmisljam jel moguce da je sceka prestao da duva pa je presao u onu grupu bivsih duvaca koji smaraju ljude sto duvaju i onda ukapiram da je u celoj ovoj prici extazi smetnja :)



[Ovu poruku je menjao jnk dana 07.12.2015. u 01:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 00:16 - pre 101 meseci
Nikakva (korist od zakona). Sem zanimacije za policiju. Jedan bitan deo problema je upravo "rat na droge". U sklopu njega ide sva ta stigamtizacija, oštra negativna kampanja kroz medije i stvarnje krajnje radikalnih stavova kod ljudi. Mozda se to radi iz dobre namere ali, ako se pogleda istorija vidi se da porastom pritiska dolazi do porasta samog problema i Ljudi ne žele da vide ono što im je ispred očiju.

Vide ljude koji se okreću kriminaliu u cilju nabavke droge. Ono što ne vide da je dobar deo tih ljudi već na neki način bio povezan sa kriminalom i pre problema sa drogom.

Vide razorene porodice. Ne vide da su upravo takvi radikalni stavovi doveli do raspada nekih od porodica. Neki ljudi su nepopravljivi i za njih nema opravdanja za postupke koje rade. To nije razlog genralizovati i sve izjednačiti.

Kada se pogleda istorija, prvi veliki problemi nastaju opravo prohibicijom odredjenih psihoaktivnih substanci. Maltene trenutno se radja krijumčarenje koje za sobom povlači niz loših stvari opasnih po društvo. Pred kraj 19. veka (u Americi) veka morfium koristio za najrazličitije stvari. Od glavobolje, preko menstrualnih problema pa čak i da bi deca spavala bolje. (naravno da ovo ne podržavam). Bio je jeftin i lako dostupan gotovo svakom. Za posledicu javlja se ogroman broj zavisnika prvenstveno zbog neupućenosti gradjana u štetne efekte dugotrajnog korišćenja ovog "leka". I pored masovne uptrebe u tom periodu nemamo probleme koji se danas vezuju za zavisnike. Narvno da je bilo ljudi koji su se u potpunosti odali tome pa i predozirali. Sa druge strane postoji gomila ljudi koji su nastavljali sa svojim aktivnostima,ostajali korisni članovi društva a, da pritom okolina nije ni primećivala promenu. Naravno da su ti ljudi bili u problemu ali, ni izbliza toliko velikom koliki bi bio da istu stvar rade danas. Kako raste intezitet rata na droge, tako se povćavaju problemi i nastaju novi.

Najveća ironija je u tome što sem početnog uspeha broj zavisnika raste kako se pooštruju represivne mere. Ovo su činjenice i statistički podatci. Ne treba biti genije da bi se zaključilo da ovakve mere nisu dobre.
Dolaskom komunista u Kini su čitave pordice ubijane javno zbog korišćenja opijuma. Narvno čak ni tako ekstremne mere nisu urodile plodom.

Moja pojeta ovde nije da dreba sve legalizovati. Mislim da to isto ne bi bilo dobro. Poenta na koju želim da ukažem je da stogodišnja represivna politika koja se pooštrva od kako je počela pa sve do skorijeg vremena (u nekim zemljam, kod nas se i dalje ide istim smerom) nije efikasni, čak šta više vemo je kontra produktivna.
Ako neko nešto radi nešto 100 godina pogrešno i ne uvidja da u stvari samo stvara i pogoršava problem, onda je ta osoba ili ograničenih shvatanja ili ima neki drugi razlog zašto nastavlja pogrešnim putem. Ja mislim da je kombinacija ova dva.

Narvno botovi će sada sve ovo da skrembluju i dešivruju na način na koji oni žele da vide. Ne mislim ni na nikoga lično. Ako se neko sam pronadje ...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 00:24 - pre 101 meseci
Citat:
jnk:
Citam ovu temu i razmisljam jel moguce da je sceka prestao da duva pa je presao u onu grupu bivsih duvaca koji smaraju ljude sto duvaju i onda ukapiram da je u celoj ovoj prici extazi smetnja


Sceka je opisao da je probao malo više od duvke. Dali da bi time sebi dao kredibilitet za učešće u diskusiji ili je stvarno čovek imao neka iskustva sa drogama ne znam.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 10:18 - pre 101 meseci
Citat:
Sceka: Imas li ti nesto da kazes o temi umesto sto analiziras ucesnike?

Analiziram napisano, a ako neko napise da su narkomani isti kao i pedofili i da ih treba javno obeleziti u drustvu da ih ljudi izbegavaju, naravno da cu da napisem nesto o tome i nazvati to zaostalim. Narkomanima treba pomoci, a ne prepustiti ulici.
Citat:
Kakvo je tvoje misljenje o kupovini droge i hapsenju?

Da drogu treba dekriminalizovati, i umesto da se kaznjavaju korisnici, da policija pocne za promenu da hapsi dilere.

Naravno da je lose da mlad covek koristi drogu, niti ikog treba ohrabrivati da to uradi, ali ono sto ti pricas uopste ne pomaze nikom od njih.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 10:23 - pre 101 meseci
Citat:
iculibrk:
Korist od zakona sam ti opisao u postu gore. Ukratko ne treba ti, kaznjivo je, ne kupuj ga.

I gde je korist od zakona ako svi i dalje koristi marihuanu? Ne znam sta si opisao, logicno je da normalni ljudi ne voze ni sa alkoholom ni marihuanom u krvi, ali naravno da ces naci i jedne i druge.

Citat:
Ima mnogo lepsih nacina da se provedes. Sa druge strane ja ne znam bas mnogo njih koji koriste marihuanu a istovremeno ne piju a jedan deo njih pije kao sto si rekao u neogranicenim kolicinama.

Da, ima i drugih nacina, i ima i onih koji koriste i jedno i drugo. Ali ja i dalje ne vidim poentu sta si hteo da kazes.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 10:32 - pre 101 meseci
Citat:
iculibrk:
Kada popijes dva piva ti odes u wc i zavrsis sa njima a da li znas koliko trag koriscenja marihuane ostaje i moze se utvrditi preko mokrace? Jedan do dva dzointa dva do tri dana, a za vise dzointa cak nedelju i vise dana. Ovo je nezgodno pogotovo za one koji rade, pa kada upadne kontrola u preduzece, onda dokazuj kada si uzeo i sta.

Pre par nedelja sam u privatnoj apoteci video flajer za tablete kanabisa. Bilo je napisano da ubijaju celije raka, sto sam i kasnije nasao da je tacno u nekim izvorima koji opisuju naucna istrazivanja na tu temu. Takodje, drugi medicinski tekstovi kazu da svaki ma koliko zdrav covek u telu ima hiljade celija kancera i samo je pitanje da li ce imunitet nastaviti da ih ubija ili u jednom trenutku prestati i tada dolazi do metastaze. Po iskustvima sa ljudima iz moje familije i okruzenja - kad osetis prve simptome, vec si mrtav u najavi. Takodje, te tablete pise da mnogo dobro deluju na koncentraciju i sposobnost pamcenja. Takodje je pisalo ya sta su jos dobre, ali posto je meni pocela da opada sposobnost pamcenja, ja to nisam zapamtio (ne konzumiram alkohol, droge i duvan, tako da ne opada sposobnost pamcenja zbog toga, nego valjda zbog godina i konstantne preopterecenosti informacijama). E, sad, mene zanima kakva su prava preduzeca na diskriminaciju zaposlenih koji zele da o svom zdravlju preventivno vode racuna koriscenjem ovih tableta? Mislim da bi tako diskriminisan zaposleni mogao da dobije veliku odstetu na sudu. Druga stvar u vezi sa tim - zasto bi samo farmaceutskoj industriji bilo dozvoljeno da se bogati na racun ljudi koji brinu o sopstvenom zdravlju - meni je logicno da se ljudima dozvoli da uzgajaju lekovito bilje u saksijama onoliko koliko se pravilnikom odredi da moze biti korisceno za sopstvene potrebe. Ako ja zelim da napravim salatu od lisca lekovite biljke i pojedem, ne vidim logiku da me neko sprecava, narocito da se novac koji sam prethodo uplatio na ime poreza koristi na sprecavanje mene samog da budem zdrav. A sa druge strane se nista ne radi na problemu sto sam oblacima duvanskog dima diskriminisan da ne mogu uci ni u jedan ugostiteljski objekat u gradu u kom zivim.
Sve to pisem kao covek koji nikada nije stavio u usta dzoint, niti planira u buducnosti.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 11:36 - pre 101 meseci
To sto si video u apoteci su neki preparati na bazi konoplje, dakle daleko je to od bilo kakve veze sa ovom marihuanom koja se pominje. A to da leci sidu i rak je otprilke efektivno kao i hljeba tonus.

Doduse jeste u planu cak i u Srbiji da se legalizuju neki lekovi koji jesu bazirani na marihuani ali to ce biti strogo kontrolisano i pitanje je tacno koji tip lekova ce biti dozvoljen(sa ili bez THC-a i slicno).
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 11:41 - pre 101 meseci
Darko ne znam tačno koji si proizvod video ali, predpostavljam da se radi o nekom proizvodu na bazi kanabisa koji ne sadrži THC. Koliko znam zakon kod nas još nije promenjen iako je najavljivano da će mo biti prva zemlja u regionu koja će dozvoliti upotrbu medicinske marihuane. Hrvati su za to vreme promenili svoj zakon i kod njih se može kupiti medicinska marihuana.

Evo odgovorio jnk bre mene. Verovatno da če biti tip lekova sa THC-om pošto su ostali već legalni. Potpuno je legalno uzgajati industrijsku konoplju koja strži THC u tragovima. Od nje već ima raznih legalnih prozvoda.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 12:05 - pre 101 meseci
Pa i nisam bas siguran u to. Legalni su lekovi na bazi industrijske konoplje i to je ono sto se i sad prodaje u apotekama sa logom konoplje ali trenutno je u procesu legalizacija proizvoda od indijske konoplje a tu je bilo rasprave da li ce to podrazumevati thc ili ne. Tj. pitanje je, cak i ako se legalizuju lekovi u medicinske svrhe, da li ce ti lekovi sadrzati i psihoaktivne supstance ili ce samo sadrzati neke kobajagi lekovite delove iz marihuane al koji nisu psihoaktivni(postoje i takvi lekovi).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 12:09 - pre 101 meseci
Citat:
Sceka
I pedofilicar i narkoman su osobe koje su za izbegavanje i treba biti na oprezu u njihovom prisustvu, blizini, ako su u okruzenju... Bar ne bi bilo iznenadjenja, a ta iznenadjenja su uvek negativne konotacije.


Kljucna razlika izmedju pedofila i narkomana je ta da je pedofil nuzno stetan po druge. Ne samo to, vec su ti drugi osobe koje nisu u stanju da se odbrane.

Sustina bivanja pedofilom ukljucuje nesto sto je a priori stetno po druge. Sustina narkomanije kao aktivnosti nema veze sa drugima vec sa samim sobom, koliko god to bilo pogresno/nezdravo ili ne.

Masa stete nanesene drugima od strane nekih narkomana su zapravo posledica promasene zakonske politike koja vec decenijama upucava same sebe u nogu.

Postoji masa tipova karaktera pored kojih ne bi zeleo da budes. To ne znaci da svi zasluzuju da budu osudjivani i zatvarani.

Ubice, razbojnici, lopovi i pedofili su nesumnjivo stetni po druge zato sto je sama sustina njihovih aktivnosti takva da ukljucuje nanosenje stete (psihicke, fizicke) drugima. Narkomani, alkoholicari, gojazni, fetisisti, ekstremni sportisti, kockari, itd. mogu ugrozavati svoje zdravlje a situacije u kojima ugrozavaju druge mogu biti kontrolisane zakonom.

"Rat protiv droge" je pokusaj da se jedna takva aktivnost eliminise iz drustva. Na zalost, sam pokusaj eliminacije je napravio vecu stetu nego aktivnost koju pokusavaju da eliminisu. Rezultati govore sami za sebe.

Primera radi, zemlja koja je medju najstrozijim razvijenim zemljama po pitanju odnosa zakona prema ovisnicima:



Blistava pobeda :( Interesantno, rast u heroinskim overdozima je zapravo posledica velikog "uspeha" agencija poput DEA-e u kontroli medicinskih narkotika. DEA je vrlo verovatno izuzetno zadovoljna svojim uspehom u maltretiranju doktora. Na zalost po drustvo, ukupan rezultat te politike je upucavanje u nogu. Primetiti i da broj ljudi koji su OD-ovali od marihuane i dalje tezi nuli (teza da je to zbog nelegalnosti iste je neodbranjiva posto nelegalnost ocigledno ne sprecavaju druge supstance na slici da beleze rast). Bez obzira na to da balet ubija vise ljudi nego trava, ona je tretirana od strane federalnih agencija kao smrtno opasan otrov.

Ali bez brige, pametni politicari vec imaju nova "resenja" - Guverner Charlie Baker se zalaze da bolnice dobiju pravo da nasilno zadrzavaju konzumente droge. Na zalost po guvernera, lobotomija je izbacena kao metoda lecenja, da nije - ne sumnjam da bi ovisnici dobili bonus pri drzavnom tretmanu. Sada ce ovisnici dobiti i dodatni racun od strane drzave, za njihovo dobro.

Sa druge strane, Portugal je jedna od prvih zemalja koje su prekinule predvidljivu petlju udaranja u zid. Da su, kojim slucajem, proponenti totalnog "rata protiv droge" u pravu, do sada bi Portugal trebao da propadne kao zemlja, potpunim davljenjem u narkomaniji.

To se nije desilo. Stavise, Portugal je doziveo opadanje broja narkomana i pad broja komplikacija. Mozda dekriminalizacija nije odgovorna za to, ali svakako nije ni nacinila stetu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 12:16 - pre 101 meseci
Narkomanska aktivnost itekako ima stetni uticaj na druge!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 12:20 - pre 101 meseci
Da, npr. pusaci trave su poznati kao izuzetno stetni po druge.

Toliko su opasni da je normalan zivot u Holandiji prakticno nemoguc. Broj poginulih u saobracaju je nepodnosljiv, ne smes da izadjes na ulicu u strahu da ces biti napadnut od strane nekog besnog pusaca trave ili udaren od strane nekog nekontrolisanog vozila koga vozi intoksikovan pothead.

Privreda im je paralizovana zato sto deca ne zavrsavaju skole vec zivote provode u coffee shopovima.

Doduse, to je neka zemlja Holandija na planeti Zerc - posto Holandija na planeti zemlji spada u visoko razvijene zemlje sa prilicno bezbednim saobracajem, dobrom edukacijom i privredom.

A, da, i prakticno legalnom travom.

Doduse, iz nekih nepoznatih i totalno paradoksalnih razloga jos nisu propali i udavili se u narkomaniji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 12:22 - pre 101 meseci
Citat:
cika dacha: Narkomanska aktivnost itekako ima stetni uticaj na druge!

Kao i alkoholicarska, pa nesto ne vidim da se neko od vas zalaze da se zabrani alkohol.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 12:30 - pre 101 meseci
@DaliborP,

A ne, alkohol je tradicionalni lek :-)

Sa druge strane, imas revnosnih "zabranjivaca" koji bi da zabrane cak i ukusnu hranu, jbg. neki ljudi nisu u stanju da se kontrolisu i njihovi ekcesi cak lose uticu i na druge, zbog toga bi po tim zabranjivacima trebalo zabraniti hranu sa specificnim kombinacijama masti i secera.

Pitam se da li ti ljudi ikad pomisle na sta bi licio ovaj svet kada bi svako bio uspesan u diktatu kako drugi treba da zive.

Vec neko vreme je hit pozivanje na neuronaucna istrazivanja. Daily Mail style:

http://www.dailymail.co.uk/sci...food-triggers-brain-drugs.html

Citat:

Cheese really is like crack: Study reveals the food triggers the same part of the brain as drugs


Neverovatno! Stvari koje se ljudima svidjaju aktiviraju neurohemiju... zadovoljstva. Hitno obavestiti komitet za Nobelovu nagradu!

Citaoci sledeceg broja DM-a ce biti prvi informisani o novootkrivenoj naucnoj vezi aktivacije medvedjeg analnog sfinktera u sumi.

A cekamo i rezultate ispitivanja zednih osoba: da li voda deluje na iste delove mozga kao KREK! It's neuroscience!

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.12.2015. u 13:41 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 14:17 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Darko ne znam tačno koji si proizvod video ali, predpostavljam da se radi o nekom proizvodu na bazi kanabisa koji ne sadrži THC.

Mislim da je u pitanju bio Sativex. Svaka kapsula Sativexa sadrzi 2.7mg THC-a, kojem se upravo pripisuje nekoliko lekovitih svojstava.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 14:17 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
E, sad, mene zanima kakva su prava preduzeca na diskriminaciju zaposlenih koji zele da o svom zdravlju preventivno vode racuna koriscenjem ovih tableta? Mislim da bi tako diskriminisan zaposleni mogao da dobije veliku odstetu na sudu. Druga stvar u vezi sa tim - zasto bi samo farmaceutskoj industriji bilo dozvoljeno da se bogati na racun ljudi koji brinu o sopstvenom zdravlju - meni je logicno da se ljudima dozvoli da uzgajaju lekovito bilje u saksijama onoliko koliko se pravilnikom odredi da moze biti korisceno za sopstvene potrebe. Ako ja zelim da napravim salatu od lisca lekovite biljke i pojedem, ne vidim logiku da me neko sprecava, narocito da se novac koji sam prethodo uplatio na ime poreza koristi na sprecavanje mene samog da budem zdrav. A sa druge strane se nista ne radi na problemu sto sam oblacima duvanskog dima diskriminisan da ne mogu uci ni u jedan ugostiteljski objekat u gradu u kom zivim.
Sve to pisem kao covek koji nikada nije stavio u usta dzoint, niti planira u buducnosti.


Nisam pisao o upotrebi takvih tableta. Moji postovi se odnose iskljucivo na upotrebu marihuane za provod, ne u medicinske svrhe. Po meni je nebulozno sto npr. ulje kanabisa koje se pokazalo kao uspesno u lecenju raznih bolesti je zabranjeno u nasoj drzavi. To je vec sasvim druga tema i nema veze sa mojim komentarom. Onaj ko koristi nesto u medicinske svrhe bi trebao imati odobrenje od doktora za tako nesto, tako da bi preduzecu u svakom trenutku mogao dokazati razlog koriscenja. Pricamo uglavnom o suprotnim stvarima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 14:21 - pre 101 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
"Rat protiv droge"

Negde naidjoh na razmisljanje - "rezultat rata protiv droge je sve vise droge na ulici, rezultat rata protiv terorizma je sve vise terorizma oko nas, hajde da objavimo rat novcu i zaposljavanju, pa da vidimo sta ce se desiti"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 14:23 - pre 101 meseci
Citat:
iculibrk
Vidis, kada popijes dva piva ti ne promenis stanje svesti,


A sta su tacno osecaj prijatnosti i smanjena inhibicija nego promenjeno stanje svesti?

To su klasicni centralni efekti koji su naucno odavno potvrdjeni kao posledica etanolske modulacije centralnih GABA receptora.

Subjektivni efekti intoksikacije alkoholom jesu drugaciji od efekata intoksikacije kanabisom, ali su i jedni i drugi manifestacija izmenjene svesti.

Citat:
Darko Nedeljković
Negde naidjoh na razmisljanje - "rezultat rata protiv droge je sve vise droge na ulici, rezultat rata protiv terorizma je sve vise terorizma oko nas, hajde da objavimo rat novcu i zaposljavanju, pa da vidimo sta ce se desiti"


Na kakvo si razmisljanje ti (ili sam ja ili neko treci) naisao ili ne je objektivno apsolutno irelevantno. Razmisljanja su kao guzice, svako ima svoju. Takodje, stavljanje stvari u isti kos sa terorizmom (kao gore citirano) ili pedofilijom (kao pristup drugog diskutanta) je obicno jako dobar indikator nedostataka drugih argumenata.

Jedina relevantna stvar su konkretni efekti u realnosti. Na zalost, "rat protiv droge" je uspeo da postigne mnoge druge stvari, ali suzbijanje narkomanije nije jedna od njih. Onaj grafikon gore sa rastom fatalnih overdoziranja od heroina u USA je samo jedan od mnogih primera neuspeha "rata protiv droge". Sa druge strane, "rat protiv droge" je uspeo da obogati mafiju i popuni zatvore nenasilnim konzumentima narkotika.

Tipicna karakteristika politicarenja i demagogije je ignorisanje objektivnih cinjenica i insistiranje na ispravnosti "stava" bez obzira na realnost. "rat protiv droge" je jedan od boljih primera disocijacije "lepih zelja" i realnosti na terenu.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.12.2015. u 15:35 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?07.12.2015. u 14:30 - pre 101 meseci
Au, koliko vas je...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Posedovanje marihuane i extazija Kazna?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 54256 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.