Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novak Đoković i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković i dalje ide napred

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101

[ Pregleda: 322985 | Odgovora: 2006 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HasoMuka

Član broj: 346408

+9 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.09.2021. u 06:00 - pre 4 dana i 1h
Kakvu je to "novu" strategiju imao Medvedev koji je oduvek, pa i na US OPEN 2021 (svi mečevi), igrao na servis i dugačku razmenu u bekhend?
Kako to "tim" nije analizirao i smislio "kontrastrategiju".
Plus što je oduvek poznato da Djoković igra slabije protiv tenisera koji primenjuju upravo takvu strategiju sa "dosadnim" razmenama.
Za to se zna još od Murray-evih vremena.
Pa i Nadal igra na sličan način "dosadno" (samo što malo više "šara" levo-desno).

Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+9845 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.09.2021. u 06:52 - pre 4 dana
Ja sam duboko uveren da je finale na Wimbledonu 2013 namešteno / dogovoreno da Marej dobije. Tad je Nole bio u mnogo boljoj formi, imao je mnogo bolju igru od Mareja.
Jer, bila je to jedna, jedinstvena, istorijska prilika da Britanac osvoji Wimbledon, posle, neznamnijakoliko godina. I to se desilo. Da li je i ko je prišao Novaku ... ne znam.

Iskreno sam se nadao da je moguće da Medvedev, popusti, na neki sličan način.
Ovo je bila jedna, jedinstvena, istorijska prilika. Za Noleta, pre svega, ali i za tenis.

Moglo je to da se vrati, naplati, slabijom igrom Noleta, popuštanjem u dva sledeća GS finala, kintom ... kako god.

Ali nije.
Ljudi koji su skloni teorijama zavere osećaju se posebno, jer sebe vide kao nekoga ko je bolje informisan od drugih o važnim društvenim i političkim događajima. Zbog ovih razloga teoretičari zavere su često i narcisoidni.

Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475

+1468 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred17.09.2021. u 09:20 - pre 3 dana i 21h
Da se jednom i ja i Java slozimo ;)

Sve sto je napisao u predhodnom postu , mogao bih i ja da napisem .

Ali dogovora nije bilo , ni da Novak pobedi , ni da izgubi na USO ! Na mecu nije nista bilo sumnjivo . Medvedev je igrao svoju igru koju stalno igra ! 31 stepen vlaznost 50 + . Reci ce neko isto za obojicu . Naravno ali Novak nema vise 25 godina , mada ni Medvedev ne voli ovakvo vreme ipak je znatno mladji !

Nije ovaj mec bio ni najlosiji na turniru , imao je i gore , ali su protivnici bili slabiji od Medvedeva !

Van svake forme kada se igra ne moze se ni pobediti , uvek ! Pobedjivao je turnire i previse kada je lose igrao , sada jednom mora da se vrati !

Psihicki , me je podsetio na Anu Ivanovic koja zadnjih 10 godina karijere nije nista uradila ! Na kraju nije mogla ni da servira , zaboravila kako se to radi ! Ali je stalno davala izjave da je spremna da ih sve rastrgne pa izgubi u prvom kolu . Tako i Novakove price o psihickoj stabilnosti itd.

Ne bi on u sred meca tukao prilicno Jako sebe reketom i rukom po nogama , da je bilo sta namesteno !

Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.

+196 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred19.09.2021. u 12:28 - pre 1 dan i 18h
Ako se pogleda statistika dva njihova zadnja meča,A OP i US OP,sve je jasno.Prvi 75 62 62 iako je Medvedev bio favorit,a sada 46 46 46 iako je Novak bio favorit.Svi statistički podaci gotovo isti osim drugog servisa Medvedeva.Lupao je snažno kao i prvi.Posljedica je 9 duplih grešaka dok je u prvom meču bilo 4.Ali je zato Novaku dozvolio da osvoji svega 18% drugog servisa dok je u na A OP imao čak 68%.
Šta bi se desilo da je ovakvu taktiku primjenio i u Australiji?Izgledam da je Novak imao sreće što nije.

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]

Odgovor na temu

HasoMuka

Član broj: 346408

+9 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred19.09.2021. u 15:04 - pre 1 dan i 15h
Na AO 2021 kvota na Djokovića je bila 1.90 a na Medvedeva 1.95.
Po tome ne bi se moglo reći da su kladionice tada označile Medvedeva kao favorita.
Na US Open 2021 kvota na Djokovića je bila 1.40 a na Medvedeva 2.95.
Očigledno kladionice su za US Open 2021 Djokovića izabrale kao favorita.

Što se tiče drugog servisa Medvedeva - pa napredovao je za ovih 7-8 meseci i to prilično. Tako to ide u tim godinama. A napredovaće još bar 5-6 godina ako ne bude imao neke značajnije povrede.

Ko će na sledećem GSM ispružiti krila za još metar, Tsitsipas, Thiem, Zverev, Rublev? I oni imaju bar još 5-10 godina napretka u karijeri. Uskoro neće biti iznenadjenje ako se desi GSM polufinale bez Djokovića, Federera i Nadala - komplet. Njih sva trojica su pre US Open propustili nekoliko ATP 1000 što je bilo nezamislivo. Na olimpijadi znate kako je bilo.

I kao što smo videli da su Nadal, Federer i Djoković jedan drugom krčili prolaz u finale to ćemo sada slično videti ali sa mladjom gardom.
Starima ostaje da se nadaju da ih uhvate na spavanju.

Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017

+237 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred20.09.2021. u 09:43 - pre 21h 17min
Dokle bre vishe sa tog Djokovicha?

P.Sh.

Shalim se malo, samo nastavite. Nisam imao nishta pametnije da napishem, a zheleo sam da isprobam novi nachin pishanja.
Piši ćirilicom!

Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+2738 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred21.09.2021. u 04:13 - pre 2h 48min
@zzzz

Povremeno neko nađe strategiju protiv Novaka. Međutim, onda Novakov tim to prouči i nađe kontraigru, tako da ne pada dva puta na istu foru. Godine idu, ali biće tu još GS titula.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković i dalje ide napred

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101

[ Pregleda: 322985 | Odgovora: 2006 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.