Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta ako izbije nuklearni rat ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta ako izbije nuklearni rat ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12860 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srakic

Član broj: 332823
Poruke: 13



+4 Profil

icon Sta ako izbije nuklearni rat ?13.03.2016. u 23:27 - pre 97 meseci
da li razmisljate o takvoj mogucnosti ?

Ja sam odrastao i citao na dosta mesta kako je takav rat nemoguc i da su sile koje bi ga mogle izazvati svesne da to znaci totalno unistenje. Ali sta ako je takav rat ipak moguc ? Necu sad da govorim o RusijavsAmerika nego uopsteno sila X sila Y. Sta ako npr sila X ima snaznije oruzje kojim moze da neutralise nuklearno oruzje sile Y ?

Da li mi obicni mali ljudi mravi imamo nekakve sanse da prezivimo taj rat. Ne mislim samo na sam nuklearni udar sto je mozda i najmanji problem jer dovoljno se zastiti u obicnom podrumu nego na sve ono sto bi islo posle. Totalna radiajcija, sve potrovano, unistena infrastruktura nestasica robe HRANE lekova...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?13.03.2016. u 23:55 - pre 97 meseci
Pa nece da valja ako izbije :)

Naisao sam na neki hrvatski forum o prezivljavanju, prica se o raznim stvarima, pa i o nuklearnom ratu.
Uglavnom se prepricavaju postapokalipticni filmovi :)
A i u svetu ima ljudi koji se pripemaju za najgore - prepersi se valjda zovu.

I ovde je pokrenuta tema, al se nije proslavila:

http://www.elitemadzone.org/t4...avanje-slucaju-nuklearnog-rata

Evo ti jedna knjiga o tome, pa baci pogled: http://www.ki4u.com/nwss.pdf
 
Odgovor na temu

srakic

Član broj: 332823
Poruke: 13



+4 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 00:04 - pre 97 meseci
tenkju

ja dok sam kucao da postavim temu baza mi nije izlistala slicne teme pa sam mislio da nema. Cak sam se i zacudio da nema !
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 01:25 - pre 97 meseci
Bila je još jedna tema u skorije vreme pa je zaključana.

srakic pazi ovako, ako krenu da gadjaju Ameri to ti je atomski s leva (ili s desna ako postaviš sebe na mapu ) ako pak napadnu baraća onda se bacaš u najbliži jarak suprotno od strane sa koje dolazi napad. Sačekaš da opasnost prodje i to je to. Preživeo so nuklearnu apokalipsu.
Šalim se naravno.
Citat:
Sta ako npr sila X ima snaznije oruzje kojim moze da neutralise nuklearno oruzje sile Y ?


Ovakav scenario je skoro pa ne moguć. Nuklerane rakete su uglavnom doboko pod zemljum ili negde duboko po okeanima. Tako da je gotovo nemoguće da jedna sila izvrši blic napad i da učekuje da neće biti odmazde.

Samio jedna veća balistička raketa nosi 10 nuklearnih glava, svaka sposobna da izaove poriličnpo uništenje u višemilionskom gradu.

Defanzivna oružija kao što su raketni štitove su vema malo ili totalno naefikasna. Više služe kako bi se narod ostio sigurnijim.

Ukoliko dodje do doomsday scenaria najveća briga, (za one koji prežive) uz radijaciju koja će verovatno stići u svaki kutak planete, je "nuklerna zima". Koja će nastupiti usled podizanje prašine koja će najmanje par godina blokirati sunce tako da ništa on biljaka neće roditi, što znači opšta glad i masovna umiranja uslet toga.

I ako mislim da je takav scenario jako malo verovatan uvek ostaje ono "šta ako". Naprimer mali buca-veliki vodja pokne, i lansira koju raketicu. Mada u tom slučaju USA je možda sposbna da ga neutrališe pre nego što ima napravi veću štetu. Južna Koreja bi u tom platila visoku cenu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 07:14 - pre 97 meseci
Negde sam procitao da ISIL ozbiljno traga za nacinom (ili je iznasao isti) da atomskim oruzjem unisti dobar deo severne hemisfere. A kako bese ona izreka, ako postoji volja, postoji i nacin? Volju svakako imaju, ako moze da se kupi para imaju, ako moze da se napravi naucnike u svojim redovima verovatno isto imaju, ako moze da se otme naoruzane ljude spremne da poginu isto imaju... Ako imamo u vidu da je usa za vreme 2. svetskog rata najnormalnije prodavala vojnu tehniku nacistima, ja ne vidim zasto sad za velike pare ne bi prodali jednu zastarelu bombicu kojoj uskoro istice rok upotrebe, narocito ako ista moze da "popravi" rang listu svetskih sila gurajuci konkurente nanize... ako treba moze da se sredi da izgleda kao kradja/otimanje, ili kao da su sami napravili, ili mozda najbolje ako moze da se neko drugi okrivi da je prodao...
Sto se samog pitanja tice, ima dosta literature kao sto su rekli, ovako po secanju najvise sto mozes da uradis je da se preventivno i na vreme naoruzas, pripremis zalihe municije, da zivis van grada, da pripadas nekoj grupi ljudi spremnih da se uzajamno brane od naoruzanih bandi koje siluju, otimaju resurse potrebne za zivot i tretiraju nenaoruzane kao robove u zavisnosti od svojih potreba.
Ima i filmova o tome, ukratko nuklearne posledice su takve kakve su, tu ne mozes mnogo da promenis, a opasnost na koju treba da se fokusiras su komsije
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 09:39 - pre 97 meseci
ako dođe do nekog srnja,sedneš u dvorište,zapališ cigaru,otvoriš pivčinu i uživaš :D iovako ništa drugo ne možeš pametnije da uradiš :D
 
Odgovor na temu

srakic

Član broj: 332823
Poruke: 13



+4 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 09:47 - pre 97 meseci
Nisam siguran Laci da je to najpametnije sto predlazes. I ja sam tako slicno dugo mislio da je nuklearni rat kraj i da bi mozda najbolje bilo da me odmah zvekne bomba nego da posle umirem mesecima bez lekova i bolnice od leukemije i sl... medjutim u poslednje vreme sam primetio dosta yt filmova gde se objasnjava kako preziveti nuklearni udar i da treba izdrzati taj fallout.

Ako pogledam npr Hiroima i Nagasaki su fasovali a danas su to opet normalna mesta za zivot.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 09:59 - pre 97 meseci
Ja mislim da je odlicna ideja da oni koji misle da treba da sednu u dvorište,zapale cigaru,otvore pivčinu i uživaju - to i urade.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 10:06 - pre 97 meseci
Uostalom, kažu da je Saudijska Arabija već bacila neutronku u Jemenu.

Politika 15.12.2015.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 10:20 - pre 97 meseci
Nuklerani rat se može preživeti. I bar 70% - 80% ljudi će da preživi. Ali nakon nuklearnog rata sledi takozvana nuklearna zima, koja može da traje decenijama i vekovima. E, pitanje je da li će iko da preživi nuklearnu zimu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 10:21 - pre 97 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Negde sam procitao da ISIL ozbiljno traga za nacinom (ili je iznasao isti) da atomskim oruzjem unisti dobar deo severne hemisfere. A kako bese ona izreka, ako postoji volja, postoji i nacin?


To bas nema puno logike, mozda su regruti ISIL-a idioti ali vodje sasvim sigurno nisu. Njihov mali kalifat moze da izdrzi teroristicki napad po zapadnoj metropoli tu i tamo, stavise to im i koristi ali bi upotreba nuklearnog oruzja negde garantovala njihovo unistenje u roku od par sati.

Ideja tih terorista je asimetrican rat, bukvalno kao whack-a-mole - dakle, niskog intenziteta i na nacin gde se drugoj strani ne isplati da angazuje dovoljne resurse da te iskopa iz zemlje. Detonacija nuklearnog oruzja menja situaciju gde bi sravnjivanje sa zemljom celog kalifata odjednom postalo ne isplativo vec neophodno.

Kalifat bi mozda mogao da kupi par komada nuklearki u nekom suludom svetu (sumnjam da bi iko hteo sa njima da trguje posto bi to znacilo sasvim sigurno unistenje i za njega cim kalifi odluce da odigraju svoje karte), ali sa tim bi mozda, samo mozda, mogli da uniste neki gradic ili cetvrt veceg grada. Sansa za to je minimalna, da provuces nuklearno oruzje bas i ne mozes lako. Vise puta da te u*ere, vece su sanse da dobijes sedmicu vise puta.

Za "unistenje dobrog dela severne hemisfere" bi kalifatu bilo neophodno da imaju par hiljada atomki (dobar deo bi bio oboren u vazduhu) sa komplet sistemom za navodjenje i dostavljanje.

Tako nesto mogu samo da sanjaju, verovatno bi prvi uspesan pokusaj kupovine ICBM sistema, sve i da imaju tu kintu i nekog budalastog da im to proda (nema sanse) zavrsio invazijom bez puno razmisljanja sa druge strane i uz medjunarodno odobravanje (vidi reakcije SBUN kad Severna Koreja detonira pucaljku).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 10:52 - pre 97 meseci
Citat:
srakic:
Nisam siguran Laci da je to najpametnije sto predlazes. I ja sam tako slicno dugo mislio da je nuklearni rat kraj i da bi mozda najbolje bilo da me odmah zvekne bomba nego da posle umirem mesecima bez lekova i bolnice od leukemije i sl... medjutim u poslednje vreme sam primetio dosta yt filmova gde se objasnjava kako preziveti nuklearni udar i da treba izdrzati taj fallout.

Ako pogledam npr Hiroima i Nagasaki su fasovali a danas su to opet normalna mesta za zivot.


pa nije najpametnije što predlažem to je sigurno :D verovatno kada bi se desilo takvo nešto ne bi ni znao šta me snašlo nego bi se zakopao u neki podrum dok ne prođe zlo :D i ja sam gledao mnogo dokumentaraca,a najzanimljiviji su mi oni amerikanci što grade bunkere u dvorištu i što bukvalno imaju zaliha hrane,pića i svih ostalih potrepština da se održe u životu narednih 10-ak godina :D

al što kaže shadowed ovakvi što razmišljaju kao ja,ukoliko ostanu pri mišljenju će prvi fasovati :D
 
Odgovor na temu

srakic

Član broj: 332823
Poruke: 13



+4 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 10:52 - pre 97 meseci
Citat:
dusanboss:

Ovakav scenario je skoro pa ne moguć. Nuklerane rakete su uglavnom doboko pod zemljum ili negde duboko po okeanima. Tako da je gotovo nemoguće da jedna sila izvrši blic napad i da učekuje da neće biti odmazde.


ja sam mislio pre na mogucnost da recimo sila X ima takvu tehnologiju da je u stanju da obori bilo koji dolazeci nuklearni projektil. Mislim da je zato bila dreka oko americkog stita jer Amerikanci tvrde da to nije ofanzivno oruzje. To je tacno ali ako stit postane neprobojan za Ruse oni su prakticno matirani...

a sto se tice Koreje. Njima stvarno neka je bogupomoc. Seul je na granici a i ostatak Koreje nije velik i Kim bi lako mogao da ih gadja. tu nema odbrane. Pitanje samo koliko je Kimce stvarno lud ja bih rekao da je veoma veoma lud... Mozda cak i ludji od islamista.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 10:55 - pre 97 meseci
Severna Koreja tvrdi da bi mogla da "sravni s zemljom" Menhetn ukoliko bi ga pogodila hidrogenskom bombom.

http://mondo.rs/a884101/Info/S...bomba-bi-unistila-Menhetn.html

:D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 11:02 - pre 97 meseci
Tačno. Sa akcentom na "ukoliko bi ga pogodila".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 11:05 - pre 97 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Za "unistenje dobrog dela severne hemisfere" bi kalifatu bilo neophodno da imaju par hiljada atomki (dobar deo bi bio oboren u vazduhu) sa komplet sistemom za navodjenje i dostavljanje.

Mozda nisam bio dovoljno jasan, pod unistenjem dobrog dela severne hemishere sam mislio da ti kao primer procenis da zbog radijacije nije dalje zdravo ziveti u NL/DE i preselis se u naprimer Australiju, pa isto to x 100 miliona ljudi. Koliko je realno moguce da neko negde prihvati da mu dodje red velicine 100 miliona ljudi, to je drugo pitanje.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 11:13 - pre 97 meseci
Sto bi rekao ciga - ja bih pravac Svicarska - https://en.wikipedia.org/wiki/Fallout_shelter#Switzerland
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 11:19 - pre 97 meseci
Citat:
srakic:
Nisam siguran Laci da je to najpametnije sto predlazes. I ja sam tako slicno dugo mislio da je nuklearni rat kraj i da bi mozda najbolje bilo da me odmah zvekne bomba nego da posle umirem mesecima bez lekova i bolnice od leukemije i sl... medjutim u poslednje vreme sam primetio dosta yt filmova gde se objasnjava kako preziveti nuklearni udar i da treba izdrzati taj fallout.

Ako pogledam npr Hiroima i Nagasaki su fasovali a danas su to opet normalna mesta za zivot.


U slučaju "pravog" nuklearnog rata bilo bi sigurno bačeno daleko više od dve bombe, plus što su današnje mnogo jače, teško da bi ostalo mnogo normalnih mesta za život posle toga.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 12:21 - pre 97 meseci
Citat:
srakic:
Citat:
dusanboss:

Ovakav scenario je skoro pa ne moguć. Nuklerane rakete su uglavnom doboko pod zemljum ili negde duboko po okeanima. Tako da je gotovo nemoguće da jedna sila izvrši blic napad i da učekuje da neće biti odmazde.


ja sam mislio pre na mogucnost da recimo sila X ima takvu tehnologiju da je u stanju da obori bilo koji dolazeci nuklearni projektil. Mislim da je zato bila dreka oko americkog stita jer Amerikanci tvrde da to nije ofanzivno oruzje. To je tacno ali ako stit postane neprobojan za Ruse oni su prakticno matirani...

a sto se tice Koreje. Njima stvarno neka je bogupomoc. Seul je na granici a i ostatak Koreje nije velik i Kim bi lako mogao da ih gadja. tu nema odbrane. Pitanje samo koliko je Kimce stvarno lud ja bih rekao da je veoma veoma lud... Mozda cak i ludji od islamista.


Čak i kada bi neka sila razvila takvu tehnologiju koja može apsolutno da ih zaštiti od nuklearnog napada (što je jak malo verovatno) za to vreme bi druga verovatno mnogo više napredovala u razvoju ofazvnog sistemoma za dostavljanje nuklernih glava.

Nikada u istoriji ni jedno defanzivno oružije nije nudilno apsolutnu zaštitu. Sa početkom korišćenja baruta (topova i malo boljih pušaka) mogućnos zaštite drastično pada.

Ne vidim način kako bi u budućnosti defanzivno oružije moglo da nadjača ofanzivno sema ako jedna sila nekako napreduje 200 g u odnosu na drugu što je u današnjem globalnom selu moguće jedino ako bi nekako došli u posed vanzemaljske tehnologije.

Taj eventualni raketni štit na granici Rusije bi možda imao smisla u presretanju nekih raketa srednjeg dometa namnjenih Evropi. Više bi bio demonstarcija moći NATOa nego prava zaštita u slučaju nuklearnog rata.
Ko što sam rekao, verovatno jako mali broj ljudi zna tačan broj podmornica koje ko su spremne da izvrše kontranapad u slučaju nekog belaja.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Sta ako izbije nuklearni rat ?14.03.2016. u 12:47 - pre 97 meseci
Što se tiče ID, slažem se sa Ivanom da je jako malo verovatno da će doći u posed sistema za dostavu. Sa druge strane ne mislim da je toliko nemoguć scenario da neko sa rancem na ledjima (kao onaj naš na filmu) aktivira nuklearnu glavu ili bar prljavu bombu u nekom od velikih gardova naravno treba prvo da postoj volja njihovih vodja (ko god oni bili) da se to uradi.

Meni oni Amerikanci opsednuti pravlejnjem skloništa deluju malo smešno i kao da imaju suviše slobodnog vremena i novca.

Moguće je pridvideti neke stvari, ali jako malo njih. Druga stvar da smo već imali nuklerni rat pa da na osnovu njega možemo da predvidimo dešavanja. Ne znam šta bi se dešavalo nakon nekog totalnog uništenja. Ne verujem da znaju i " doomsday preppers". Da ne ulazim u dublju analizu slabosti tog sistema. Prvo što mi pada na pamet, koliko su ti ljudi sigurni da će u slučaju napada dobiti blagovremenu infrmaciju "napadnu ti smo nuklearnim oružijem, podjite mirno u svoja skloništa "

Rani sistem opozornja funkcioniše 10 min nakon lansiranja raketa. Posle toga ima još 20min pre nego što se bombe detoniraju. Za tih 20 min oni trebaju da dobiju tu informaciju (što je vemo diskutabilno da li će zvaničnici objaviti i pritom napraviti opštu paniku i možda više štete nego koristi) pokupe sitnu decu i pobegnu u svoje sklonište. Šta ako su kojim slučajem u tom trenutku samo 15 min vožnje ili hoda od skloništa. Ili ako u trenutku objave vesti oni vrše veliku nuždu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta ako izbije nuklearni rat ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12860 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.