Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beko samootapajuci frizider

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Beko samootapajuci frizider

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31404 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 13:15 - pre 95 meseci
Imam Beko frizider koji je star 3 godine. Ima jos 2 godine garancije. Prosle nedelje sam primetio da radi non stop, tj. da se uglavnom ne gasi. Par puta se ugasio tako sto sam kucnuo termostat a onda je prestao da reaguje.

Uglavnom bio je serviser. Pogledao je kako ledi na zadnjoj strani (ravnomerno od pocetka do kraja) i zakljucio je da je u pitanju neispravan termostat. Danas je termostat zamenjen ali frizider i dalje stalno radi.

Kompresor je ovih poslednjih nedelju dana znatno bucniji (ranije se jedva cuo a sada brunda kao stari Obodov frizider). Na kondenzatoru je samo prva petlja topla dok su sve ostale potpuno hladne. Na Beko zamrzivacu koji je kupljen u usto vreme, kompresor je skoro besuman (u odnosu na ovaj na frizideru) a kondenzator je ravnomerno mlak kada kompresor radi.

Posto radi non stop u frizideru je hladno. Ranije nije radio non stop. Da li imate savet?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 13:39 - pre 95 meseci
Saveta nema. Dobro je da ima još 2 godine garancije, jer će da rikne načisto za koji mesec. Ništa ne može da se uradi, u pitanju je loš isparivač koji je postao porozan i freon se gubi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 13:55 - pre 95 meseci
Hvala. Da opet prijavim kvar, posto radi non stop?

Serviser nije pomenuo los isparivac. Zagledao je rucicu od vrata, gledao da li guma na vratima dobro prijanja. Rekao mi je da za buku nema pomoci.



 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:11 - pre 95 meseci
Ček malo. Možda sam pogrešio.
Osnovni pokazatelj da freon nestaje je neravnomerno hladan isparivač. Dakle, hladi (i ledi) na jednoj relativno maloj površini, a ostalo je na temperaturi koja jeste u frižideru. Ako je tako - onda gubi freon, ako nije tako, onda je sa freonom OK.

Edit:
Da sam ja na tvom mestu, ja bih opet zvao servisera. Šta je dolazio ako nije popravio !? A i uostalom, pod garancijom je.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 15.06.2016. u 15:25 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:14 - pre 95 meseci
Ledi na celim ledjima ravnomerno (tamo gde je isparivac), serviser je bas to zagledao.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:16 - pre 95 meseci
Moguce da termostat ne prijanja dobro na povrsinu koja ledi...Dovoljno je malo da se odvoji pa da ne iskljucuje...
Jel mozes da nam uslikas termostat, tamo gde prijanja.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:17 - pre 95 meseci
Sta se desava kad zavrnete termostat, da li se onda iskljuci kompresor?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:18 - pre 95 meseci
Termostat stoji na minimumu. Ako se jos malo okrene onda se frizider ugasi.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:19 - pre 95 meseci
To je OK.
Znaci, ili ne moze da postigne temperaturu ili termostat nije dobro pricvrscen za kutiju gde protice freon. Treba sto vecom povrsinom da prijaja i mora da gasi. Pretpostavimo da je on sam ispravan.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:29 - pre 95 meseci
Hvala!

Gledao sam kada je serviser menjao termostat. Sonda je u nekom buziru koji se nalazi u zidu frizidera, jednostavno je izvucena i jednostavno je ubacena sonda od novog termostata. Sacekacu mozda termostatu treba vremena :)

Vise me interesuje sto je kondenzator na Beko zamrzivacu ceo mlak a ovde je samo pocetak vruc a onda veoma brzo hladan. Sumnjivo mi je da je kondenzator tako efikasan. Kakav bi trebao da bude u normalnom rezimu rada?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:35 - pre 95 meseci
Nema veze to. Vrlo jednostavno, ili, kao sto rekoh, iz nekog razloga nije dobro nalegao termostat i ne moze da `pokupi` temperaturu da bi okinuo ili ne hladi dovoljno iz nekog razloga.

Prekontrolisi ti taj buzir, mozda se on malo odvojio od stjenke...A mozda je greskom ubacen neodgovarajuci, a mozda je onaj stari i bio ispravan, a friz ne postize dovoljno da ohladi...

Mada, ako imas garanciju, zovi da ti to lepo pogledaju i provere da li ce da se gasi, taman dok popiju kaficu :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 14:42 - pre 95 meseci
Hvala jos jednom. Za sada cu sacekati par dana da vidim da li ce se nesto promeniti.
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 18:22 - pre 95 meseci
Uzeo sam k termopar, zakacio ga za unimer i posle nekoliko minuta se temperatura ustalila na 6 stepeni C pri vrhu frizidera i to kada kompresor stalno radi.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.06.2016. u 23:20 - pre 95 meseci
Pa da, ali gde si prislonio termopar...to je OK i trebalo bi na 6c da ugasi taj ugradjen u friz, cak i na 8, 10...ako si stavio na minimum. Zato kazem, prekontrolisi taj buzir ili ga jednostavno ukloni i pricvrsti na drugi nacin senzor zicu da bolje prijanja i ako je ispravan, nema razloga da ne okine i ugazi kompresor.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider16.06.2016. u 07:26 - pre 95 meseci
Vrh termopara je stajao u vazduhu pri vrhu frizidera. Termostat stoji na minimumu.

Cinjenica je da frizider ne hladi dovoljno efikasno i da je verovatno to razlog sto termostat ne gasi. On uspeva da odrzi ovu temperaturu jer stalno radi i vrata su stalno zatvorena (frizider se prakticno ne koristi). Sta je uzrok toga ne znam. Ono sto se spolja moze primetiti je da od kada traju ovi problemi da je kompresor znacajno bucniji, mozda ne moze da postigne dovoljnu kompresuju ili ne radi efikasno iz nekog drugog razloga.

Serviser je rekao da sacekam do danas pa da ga pozovem.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.141.*



+32 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider17.06.2016. u 00:47 - pre 95 meseci
Frizider je na r600.
Potrebno je da se ispere isparivac i da se ponovo napuni.
Da je sve ispravno oko hladjenja on sa stalnim radom kompresora
bi ohladio frizider na ispod 0 stpeni,
a kod tebe je 6 stepeni.

Probaj pritiskaj zadnju povrsinu unutar frizidera da li je naduvena ili da li mozda krcka na pritisak.

Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider17.06.2016. u 13:00 - pre 95 meseci
Hvala. Danas je dosao jos jedan serviser. Rekli su da ce promeniti kompresor cim dobiju novi. Posto je kompresor vreo dobio sam upustvo da ga povremeno ugasim da ga bimetal ne bi skroz iskljucio.
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider25.06.2016. u 12:33 - pre 95 meseci
Danas je zamenjen kompresor. Stari je izbacivao ulje. Zamenjen je kompresor, relej kompresora i susac. Sada na izlazu kompresora postoji servisni ventil.
Ugradjen je Turk elektrik kompresor MTH 90 MT (http://www.tee.com.tr/)

Radi vec sat vremena jos se nije ugasio ali poceo je da ledi tamo gde do sada nije hladio a kondenzator je ceo topao a ne kao ranije samo pocetak.

Hvala svima na savetima.

 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider15.07.2016. u 22:04 - pre 94 meseci
Posle 20 dana izgleda da frizider opet radi po starom. Najveci deo vremena radi (ponekad se ugasi na 10-15 minuta) i opet se samo pocetak kondenzatora greje a ostatak je hladan. :(

Kada je zamenjen kompresor frizider je sa termostatom podesenim izmedju 2 i 3 odrzavao temperaturu od 3-5 stepeni a posle 20 dana sa istim podesavanjem to je to 6-7 stepeni. Mislio sam da je frizider od kucnih aparata najjednostavniji, ves masina je neuporedivo komplikovanija za popravke. Ako sam razumeo termostat frizidera ne meri temperaturu ambijenta nego neku temperaturu u zidu frizidera u delu gde se nalazi isparivac.

Serviser mi je rekao da mu mozda nedostaje gasa jer nije stavljen isti kompresor, verujem da se to moze lako utvrditi, kod klima gas mora da bude odredjenog pritiska.

Da li je moguce da gas negde curi ili da je u sistemu ostalo ulja i da je to zapusilo filter (procitao sam ovo na internetu)?

Frizider je i dalje pod garancijom, trenutno hladi mnogo bolje pre popravke ali dosta losije u odnosu na nekoliko dana posle zamene kompresora.

Zasto su se promenile performanse u samo 20 dana?

Novi kompresor izgleda ovako:



[Ovu poruku je menjao mmns21 dana 16.07.2016. u 12:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Beko samootapajuci frizider23.07.2016. u 05:45 - pre 94 meseci
U sredu je dosao majstor. Prvo je dopunio sistem gasom (R-600), nisam primetio jedinicu mere na manometru (recimo sa -35 na -30 ili sa 30 na 35). Medjutim frizider nije radio nista bolje. Potom je osluskivao kondenzator i zakljucio da je u pitanju zagusenje. Ispustio je gas, isekao filter, stavio novi, vakumirao sistem oko pola sata i napunio ga.

Posle dva meseca frizider rekao bi da normalno hladi, jedino se promeni naci stvaranja leda u frizideru. Ranije sam imao utisak da prvo ledi pri vrhu a sada prvo zaledi u donjem delu frizidera i tek na kraju na vrhu. Frizider sada normalno radi.

Bravo za ovlasceni servis, trebalo im je samo dva meseca i pet dolazaka da rese problem :). Prvo su dosli da gledaju, pa su narucili termostat, kada je stigao zamenili su ga. Posle zamene je frizider radio isto lose ali su insistirali da sacekam par dana da se vidi da li ce raditi bolje. Dosli su opet i onda zakljucili da je u pitanju kompresor koji se opet cekao desetak dana. Potom su ga zamenili i frizider je poceo da lose hladi vec posle par dana, kada sam to prijavio rekli su mi da smanjim termostat. Kada je posle par nedelje frizider poceo skoro stalno da radi i da jos slabije hladi dosli su i resili problem.

Serviseri su bili ljubazni ali sistem mi ne deluje efikasno. Rezultat je da frizider lepo hladi ali novi kompresor je neuporedivo bucniji od starog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Beko samootapajuci frizider

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31404 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.