Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poreska poziva da cinkarite komšije

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 59168 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 03:19 - pre 93 meseci
E sad šta je cinkarenje a šta nije je široka tema i o tome se može razglabati dugo.

Ako neko prijavi komšiju da ne plaća prez na izdavanje stana to po meni jeste cinkarenje i tu radnju nikako ne podržavam. Sa druge strane plaćenje poreza na izdavanje stana svakako podržavam i tu nema diskusije.

Zaradjuješ pare? Plati porez. E sad gde te pare idu i da li ti za taj plaćeni porez dobijaš očekivane usluge od države to je sasvim druga tema.
Pa nismo mi ostali ludi, a stanodavci pametni pa da oni mogu da zardjuju bez harača, a mi ostali da plaćamo skretaricama silikone?

Ma jel te? E pa ne može. Da je to neki tamo nerealni porez smišljen da se raji iscedi još malo novca pa i da se bunimo, nego nije.

Poriez je sasvim realan, normalan i očekivan u delimično zakonitoj državi. Pa neka se buni ko koliko hoće. Aj sad niko da neplati ništa zato što znamo da je država korumpirana, mafijaška itd. E pa ne može gospodo. Ima i vi da platite, ja da izdajem stan takodje bih podržao ovaj porez.

I mislim da neće komšije toliko prijavljivati to koliko jedni stanodavci druge. Kad jedan bude platio porez prijaviće svakog koga poznaje, a da izdje stan. Pa da mu je kum. Jel kako kažu na nebu bog na zemlji kum.

Mada biće sigurno i komšijskog cinkarenja. Mislim, pročitali ste članak koji je postavio Sarastro? Ne zanm koliko je istinit, ali sigurno nije daleko.

Najgore od sveg je to što će ovi koji su sad najglasniji u buni i protiv tog poreza i protiv cinkarnja prvi uzeti telefon u ruke ne bi li prijavili nekoga.

Tako to funkcioniše.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 03:35 - pre 93 meseci
Silom prilika, pre nekoliko godina imao sam iskustva sa policijum. Sigurno više nego što sam želeo. Primetio sam da su oni bili puni informacija o meni koje su bez sumnje dolazile od doušnika. Najgore od svega je to što je većina tih informacija bilo ili delimično ili potpuno netačno.

U medjuvremnu sam shvatio da postoje ljudi koji redovno posećuju policiju i daju informacije u zamnu za neko "gledanje kroz prste", a nertko nizašta.

Ranije sam mislio da ljudi u policiji cinkare ako su primorani. Na primer da bi izbegli svoju odgovrnost ocinkare nekog drugog. Što je normalno razmišljanje rekao bih. Medjutim shvatio sam da to nema veze sa stvarnim stanjem stvari. Ljudi cinkare ponekad čisto iz zanimacije. Bez ikakve korist za njih. Jasno je ako neko prijavi obijanje stana ili auta. Ovo su neke stvari koje nemaju veze sa tim.

Ako nema novih informacija oni ih izmisle. Takodje živim u malom mestu gde se poslovica "homo homini lupus" itekako vidi na delu. Ja i sad još ne mogu da verujem koliko bezrazložne mržnje, zavisti i prokletstva ima u ljudima.

Taman pomislim da sam skapirao koliko su ljudi loši i onda me neko iznanadi i uradi još goru stvar.

Do skoro sam o ljudima sudio polazeći iz moje pozicije, mereći ljude prema sebi i modelu svog vaspitanja. Nije mnogo vremena prošlo od kad sam primetio da je takav stav apsolutno ne primnjiv u realnom svetu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 03:50 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss:
E sad šta je cinkarenje a šta nije je široka tema i o tome se može razglabati dugo.

Cinkarenje je hemijski proces kojim se sirovini sklonoj kvarenju-korodiranju odrzava kvalitet i upotrebljivost u plemenitom/funkcionalnom stanju. Dakle, cinkarenje nikako ne moze biti proces kojim se sirovina cini losijom nego sto vec jeste. Suprotan tome proces blacenje, bio bi prekrivanje nepleminitim slojem materijala, prljanje, tj. u zargonu prenosenje laznih informacija o nekome.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 04:02 - pre 93 meseci
Nije baš tako jednostavno. Ima dosta sive zone gde se ne zna šta je dobara, a šta loša stvar. Odrastao sam u duhu da je cinkarenje loša stvar, što roditeljima i odraslima, što učiteljima pa i kasnije policiji. E sad nekad je svakako neophodno preneti neku informaciju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 09:57 - pre 93 meseci
Ma pusti to, svi smo odrasli u takvom okruzenju, tj. svi smo programirani da tako mislimo. Poenta je izbrisati program i ukljuciti mozak. Kad to uradis, vise ne nalazis nijedan razlog zasto je cinkarenje lose a nalazis milion razloga zasto je korisno za zajednicu, a samim tim za pojedinca. Ako si pratio od pocetka, moj stav nije da sad i odmah prijavljujemo jedni druge sitne lopove, dok nam se krupni lopovi smeju, vec postupna promena svesti tokom narednih decenija da porez nije nesto sto treba krasti, a da cinkarenje kriminogenih nije nesto sto je lose, cak naprotiv. Moglo se primetiti da sam ja za liberalizaciju gotovo scega cime se policija bavi - marihuane, prostitucije, prodaje lubenica. Time bi se ostavilo policiji vremena i prostora da razmisli naprimer kako to neko vozi auto vrednosti desetogodisnje prosecne zarade, a nikad nije imao ni dinara legalnih prihoda. Ili da se pozabavi time kako neko ko se bavi odvodjenjem svojih firmi u bankrotstvo, cime nestaju svi njegovi dugovi prema drzavi, kako taj nosi odecu vrednu visa hiljada evra, vozi veoma skup auto, ima jahtu i kojekakve palate... Tu cak i ne treba cinkarenje, vec drzava u svojim bazama podataka (registracija vozila, katastar, evidencija placenog poreza i doprinosa), potrebno je samo da se ti podaci uporede i izlistaju nelogicnosti. Tek kad se svi postojeci podaci iskoriste, trebalo bi da svi damo svoj doprinos pronalazenju i hvatanju novih prestupnika.
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
130.0.238.*



+433 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 11:25 - pre 93 meseci
Ako porezi moraju da se plaćaju, a ne plaćaju se i ti želiš to stanje da središ, onda zasučeš rukave i kreneš u sređivanje ... ali što je najvažnije - kreneš od vrha piramide, a ne od dna. Pa lepo prvo doneseš dobar i sprovodljiv "Zakon o poreklu imovine", pa onda kreneš po redu, sa vrha ...

Kuc, kuc na vrata ... Dobar dan, posedujete imovinu vrednu toliko i toliko miliona, a vaši prijavljeni prihodi su mnogostruko manji - molim vas, pokažite nam odakle vam razlika i da li su plaćeni svi pripadajući porezi na nju.
Nasledili ste od tetke iz Nemačke? - U redu, pokažite nam rešenje sa ostavinske rasprave.
Poklonio vam Pera? - U redu, kažite nam Perino prezime i adresu, pa idemo kod njega da ga pitamo isto.
I tako dalje ...

Pa onda, na primer, pravo kod predsednika države - Kuc, kuc ... Dobar dan, vaše crkve, vile, stanovi, vikendice na rekama itd. vrede toliko i toliko, a vaši prihodi su bili toliki i toliki. Da li su plaćeni svi porezi na tu ogromnu razliku?
... Pa kad si već tu, odmah priupitaš i gospođu vojvotkinju da li su plaćeni svi pripadajući porezi na 10 miliona evra koji su se slili u njen fond.

Pa onda ideš dalje ... na primer, hajde da vidimo zašto rudar plaća porez na zaradu za svoj krvavi rad, a pop ne plaća ništa za mnogostruko plaćeniji rad mahanja grančicama i onim posudicama?
Pa hajde da vidimo zašto rudar plaća porez na imovinu za svojih 40 kvadrata stambenog prostora šupe u kojoj živi sa 6-članom porodicom, a crkva ne plaća ništa za hiljade hramova i ostalih objekata po hiljadu puta vrednijih od rudareve šupice?
Pa hajde da vidimo kakve zakone treba doneti ili šta treba promeniti u postojećim ...

Pa sve tako ideš lepo po redu - od vrha ka dnu, i onda ti za dno neće trebati ni cinkarenja, ni ništa.
U "komunizmu" je naplata tog poreza na izdavanje bila sigurno preko 90%, svi su plaćali ko bele lale. Ali su ti koji su plaćali i svakodnevno oko sebe gledali kako niču nova naselja, putevi, fabrike, škole, vrtići, bolnice ....
A šta danas gledaju oko sebe? Kako sve to propada i zarasta u korov, a niču samo crkve i vile ovih što ne plaćaju poreze?

Naravno, od donošenja i sprovođenja zakona o poreklu imovine i sličnih nikada neće biti ništa, jer bi to bio "sukob interesa" liberalne državno-tajkunske elite da donosi i sprovodi zakone na svoju štetu.
A i ovi forumaši ovde, koji sada pišu kako porezi moraju da se plaćaju, bi prvi skočili da objašnjavaju kako komunjare otimaju od domaćina koji su generacijama pošteno sticali.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 11:48 - pre 93 meseci
Citat:
Ako porezi moraju da se plaćaju, a ne plaćaju se i ti želiš to stanje da središ, onda zasučeš rukave i kreneš u sređivanje ... ali što je najvažnije - kreneš od vrha piramide, a ne od dna.
Ako pricamo o zeljama, to je super, a ako pricamo o statistici, to jos nigde nije tako bilo - svuda se nakon prvobitne akumulacije kapitala prvo zavodi red medju sitnim ribama, pw tek onda medju krupnijim. Da li narod treba tom obicaju da se opire - treba. Da li ce nesto postici? Nesto sigurno hoce, neki procenat od onog sto bi zeleo. Mislim da je kod nas na snazi zakon da banka moze uzeti hipoteku bez vodjenja sudskog postupka, a ako tebi kao pojedincu neko nesto duguje u najvecem broju slucajeva mozes to da okacis macku o rep. Zakoni se prave tako da bogate cine jos bogatijim a siromasne jos siromasnijim. Imali smo prilike da vidimo da komunizam ne funkcionise u praksi, ubrzo se pretvara u opsti lopovluk i kao zavrsnicu ima prvobitnu akumulaciju kapitala. Po svemu sudeci to dvoje je u uzrocno posledicnoj vezi - ne mozes imati komunizam a nakon toga ne imati prvobitnu akumulaciju kapitala. Voleo bih da vidim primer drzave u kojoj to nije islo tako. Opet, da li narod treba tome da se opire? Treba. Da li ce nesto postici? Hoce, neki procenat od onog sto bi zeleo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 13:15 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Naprotiv, pogled na svet ti je suvise uzak - ako ti kradu auto, onda isto nije tvoj posao da to prijavljujes, vec neka policija radi posao pa sama otkriva umesto da ladi isto pomenuto, samo postoji jedna jedina razlika - auto je tvoj, a porez je tzv. Alajbegova slama, nesto sto se sasvim ne posmatra kao svoje i sto nije nikakav greh ukrasti. Jasno je meni, ti si se prikljucio onome sto je trenutni mainstream nacin razmisljanja bez obzira sto je sasvim devijantan i ja nemam bas neke sanse da te potucem sa alternativom, taman da mi je svaka kao Njegoseva, jednostavno ljudi u Srbiji nisu jos na takvom civilizacijskom nivou da to shvate i prihvate.
.

Pazi, previse teoretises a sto je najgore pogresno i pri tom povezujes nepovezive stvari, kombinujes nesto sto se ne kombinuje, pocnes o necemu pa predjes na nesto drugo sto ne moze da bude nastavak, gubis se cesto mesajuci pojmove i/ili prioritete... a sve to n ebi li sto vise u kratkom vremenu napisao, sa sto manje reci rekao puno a u stvari pravis veliku papazjaniju. I stalno, cesto, naglasavas kako ljudi u Srbiji nisu na takvom (nekakvom, ko zna kakvom) civilizacijskom nivou da shvate to sto ti pricas - iz razloga da sebe izdvojis iznad tih nekih ljudi a i ti zivis u istom okruzenju?! Ti si sve pokapirao a i dalje si na istom mestu zivljenja i rada?

Pazi 2, auto je moj i ako ja ne prijavim niko nece ni znati pa tako nece ni "raditi svoj posao" jer nema pojma. Kapiras li ti to i da to nije cinkarenje nego normalan cin prijavljivanja? Usredsredi se malo, koncentrisi. Niko ne govori, ali bas niko!, da se porez ne treba placati - samo ti to pominjes (cesto i kao neki ucitelj maloj deci, tvoja potreba za tim je misterija) i to u kontextu samo tebi spojivom sa onim o cemu pricas. Prijavljivanje kradje automobila (neko krade, obija, unistava...) nikakve veze nema sa porezom na isti automobil, ali bas nikakve, a narocito ne u smislu u kom to ti stavljas u istu recenicu. Potpuno pobrljavljene misli i deluje konfuzno, kao sto i jeste. Takvih primera koliko hoces, da ne pominjem druge teme u drugim delovima ES-a jer nemaju veze sa ovom temom a potpuno su isti, sa istim osnovama, nacinom razmisljanja i retorikom.

Pazi 3, samo ti nastavi, ja ti necu kvariti radovanje osim po nekada za bas, bas nebulozu a trudicu se da budem sto kraci, samo osvrt i to eventualno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 14:10 - pre 93 meseci
Citat:
Pazi, previse teoretises a sto je najgore pogresno i pri tom povezujes nepovezive stvari, kombinujes nesto sto se ne kombinuje, pocnes o necemu pa predjes na nesto drugo sto ne moze da bude nastavak, gubis se cesto mesajuci pojmove i/ili prioritete... a sve to n ebi li sto vise u kratkom vremenu napisao, sa sto manje reci rekao puno a u stvari pravis veliku papazjaniju. I stalno, cesto, naglasavas kako ljudi u Srbiji nisu na takvom (nekakvom, ko zna kakvom) civilizacijskom nivou da shvate to sto ti pricas - iz razloga da sebe izdvojis iznad tih nekih ljudi a i ti zivis u istom okruzenju?! Ti si sve pokapirao a i dalje si na istom mestu zivljenja i rada?

Ukratko - los sam covek? JBG takav sam. Tolika glagola u drugom licu bi se u vecini evropskih jezika smatralo izuzetno agresivnim nacinom komunikacije. Treba kritikovati argumente, a ne osobe. Da probamo kako bi islo sa indirektnim govorom?

Citat:
Prijavljivanje kradje automobila (neko krade, obija, unistava...) nikakve veze nema sa porezom na isti automobil, ali bas nikakve, a narocito ne u smislu u kom to ti stavljas u istu recenicu.
Zasto bi to bilo razlicito? Ako ne prijavimo kradju automobila niko nece znati, ako ne prijavimo kradju poreza niko nece znati, svodi se na isto.

Citat:
Pazi 3, samo ti nastavi, ja ti necu kvariti radovanje osim po nekada za bas, bas nebulozu a trudicu se da budem sto kraci, samo osvrt i to eventualno.

To nije pravilan nacin koriscenja foruma i ne znam odakle ubedjenje da to treba tako. Pozeljno je odgovarati dovoljno dugo i jasno, obrazlagati i argumentovati svoje stavove, jer ovako navoddjenjem samo licnog misljenje nicim ne potkrepljenog se ne ostavlja neki impozantan utisak na citaoca. Kad hocemo da pobijamo necije misljenje traze se linkovi, primeri, podaci, procenti, medjuzavisnosti, uzrocno-posledicne veze i slicno. Ne ovako tipa - glup si, los si covek, ne znas nista i slicno sve u drugom licu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 14:11 - pre 93 meseci
Citat:
Nika Matejic:
Ako porezi moraju da se plaćaju, a ne plaćaju se i ti želiš to stanje da središ, onda zasučeš rukave i kreneš u sređivanje ...

Ajd da krenemo, evo ti i ja.
Kako?
Za sad sam zasukao rukave, daj dalje instrukcije.

Jer nemam ideju, doduse mozda zato sto mi to nije struka, ali definitivno ne vidim nacin na koji se to sredjuje.
Slažem se sa Darkom i onim što priča, samo što ja uopšte to ne bih nazvao cinkarenjem, nego recimo savesnim činom obaveštavanja određene službe ukoliko primetim neko kršenje zakona. Dao sam pre par stranica par primera.
Jer naravno želim da se zakoni poštuju generalno, i uopšte me ne zanima da li to rade oni imaginarni "na vrhu" na koje ne mogu lično da utičem drugačije osim glasanjem. Dakle kad bismo svi pošli od sebe i uticali na okolinu bar rečima, već bi bilo bolje. Za početak, kad vidiš komšiju kako je ispred zgrade zapalio poslednju cigaretu iz paklice, pa je zgužvao i bacio na pod... Priđeš mu i kažeš da to nije OK, uzmeš tu paklicu pred njim i pokažeš mu kako se baca u kontejner. Verovatno da na tog odraslog bolida nećeš baš moći da utičeš jer čim je svesno bacio na pod, znači da njega nije imao ko da nauči dok je bio mlad, ali taj čin možda vide deca koja se igraju u okolini, i shvate da je to normalno i ispravno. I za 30 godina će biti bolje :).

Ili jednostavno da pomislim, "ma pusti bu dalu, cela Srbija je prljava, treba da se urede zakoni, pa Komunalna policija da počne da piše kazne, i sudstvo uspešno da naplaćuje i.... takodaljetakodalje"? A posle par minuta uđem u bus i neću da platim kartu, pa ako mi naiđe Komunalna, onda ću da uključim kameru na mobilnom i da dramim, pa okačim na net. I onda ista ta "cela Srbija" će gledati taj snimak, i svi će da pomisle kako je Komunalna policija ta koja ne valja, "šta ima da piše kaznu, narod da ima pare on bi plaćao kartu"...


Da me ne shvatiš pogrešno, potpuno se slažem sa kompletnim postom koji si napisao, i za to da crkva, popovi i ostali treba da plaćaju poreze jednako kao i ja, i totalno mi je nejasno zašto to nije tako. Plaćaju se porezi na hranu za bebe, a na mahanje rančicama ne...
Samo se ne slažem da treba da se ide od vrha piramide, nego treba da se pođe od sebe i utiče na okolinu. Pa vi to zovite cinkarenjem ili kakogod...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 14:59 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
To nije pravilan nacin koriscenja foruma i ne znam odakle ubedjenje da to treba tako. Pozeljno je odgovarati dovoljno dugo i jasno, obrazlagati i argumentovati svoje stavove, jer ovako navoddjenjem samo licnog misljenje nicim ne potkrepljenog se ne ostavlja neki impozantan utisak na citaoca. Kad hocemo da pobijamo necije misljenje traze se linkovi, primeri, podaci, procenti, medjuzavisnosti, uzrocno-posledicne veze i slicno. Ne ovako tipa - glup si, los si covek, ne znas nista i slicno sve u drugom licu.

Samo da na ovo odgovorim, ostalo nema nikakve svrhe komentarisati.

Nije na tebi ni da ucis mene ali ni bilo koga sta je "pravilan" a sta "nepravilan" nacin koriscenja foruma.

Ono sto je za tebe "pozeljno" je za tebe, nemoj to nametati kao pravilo a narocito nemoj nikoga da ucis tome i jos "narocitije" - ako niko ne trazi to od tebe.
(ako je tebi cilj da ostavis "impozantan" utisak ne mora da znaci da je bilo kome drugome to cilj)

Kad pobijam (tvoj izraz, ja to ne bih tako formulisao ali moram da koristim ono sto je citirano) tvoje napisano pobijam onako kako ja to hocu a ne onako kako ti mislis da bi trebalo. Razlicitost moje komunikacije u odnosu na tvoju (ili bilo ciju drugu) je moja karakteristika (jedinstvenost, posebnost...) i potpuno je besmisleno da to menjam samo zato sto se to tebi (ili bilo kome) ne dopada, ma kako dobra, losa, besmislena, nesuvisla, pozitivna, negativna... bila.

A to iz poslednje recenice citata je samo i iskljucivo tvoje tumacenje jer ja to nigde i nikada nisam napisao. A tumaci ti koliko hoces, tvoja stvar i ne mesam se u to ali ne dovodi to na nivo cinjenice jer nije tako.

Toliko o tome, necu se vracati vise na to a ti slobodno analiziraj, tumaci, zakljucuj, improvizuj, kombinuj...



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 15:40 - pre 93 meseci
Da, zašto bi Šćeka menjao svoj upečatljiv potpis "Pozdrav!" samo zato što to ovde nekog iritira.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 16:19 - pre 93 meseci
Citat:
Ono sto je za tebe "pozeljno" je za tebe, nemoj to nametati kao pravilo a narocito nemoj nikoga da ucis tome i jos "narocitije" - ako niko ne trazi to od tebe.

...rece covek dok u istoj recenici pokusava da ono sto je njemu pozeljno nametne kao pravilo i da nekog uci... a da ovaj to od njega prethodno nije trazio

Da li je moguce da dezurni kriticar na forumu ne moye da podnese ako neko njega na isti nacin kritikuje?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 16:22 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss:
Da, zašto bi Šćeka menjao svoj upečatljiv potpis "Pozdrav!" samo zato što to ovde nekog iritira.

Prevejan lik - nece da napise "Nosi se da te moje oci vise ne vide", "Marš u tri lepe" i slicno, nego fino napise "Pozdrav", pa ja i ti znamo šta to znači, a moderator mu ne moze nista
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 17:26 - pre 93 meseci
Prevejan nego šta. :) Mene to više iznervira nego da post završi sa nekom psovkom.

Napiše tri pasusa posle kojih svaka relativno normalno osoba očekuje psovku i onda udari kontru sa toplim, saosećajnim, druželjubivim pozdravom.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije14.08.2016. u 19:53 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Sarastro namerno vrsi manipulaciju stavljajuci cinkarenje u kontekst gestapoa.

Preterujes. Novinski clanak nisam ja pisao, a zakljucke koje si izvukao su tvoji i nemaju veze sa mojim stavovima po ovom pitanju.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-7067.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije15.08.2016. u 09:29 - pre 93 meseci
Nije mi jasno, šta ako zaživi bitcoin? Kako će to regulisati? Koliko će novca koštati nova državna agencija i njeni zaposleni da vrše razguljivanje na osnovu novčanih transakcija preko Interneta?

Moraće još više da razgule (pretjerano oporezuju) one porezne obveznike koje mogu da dohvate ili će da posude novac?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije15.08.2016. u 10:41 - pre 93 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
Darko Nedeljković:
Sarastro namerno vrsi manipulaciju stavljajuci cinkarenje u kontekst gestapoa.

Preterujes. Novinski clanak nisam ja pisao, a zakljucke koje si izvukao su tvoji i nemaju veze sa mojim stavovima po ovom pitanju.

OK, niko nije savrsen, mogao bih malo preformulisati - slucajno ili namerno ti si clanak ugurao u kontekst teme, ocekuje se da si saglasan sa napisanim i da bar malo branis te stavove i isto tako se ocekuje da neko prokomentarise kakav utisak clanak ostavlja na citaoca i da li mu je tu mesto.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije15.08.2016. u 10:46 - pre 93 meseci
Citat:
R A V E N:
Nije mi jasno, šta ako zaživi bitcoin? Kako će to regulisati? Koliko će novca koštati nova državna agencija i njeni zaposleni da vrše razguljivanje na osnovu novčanih transakcija preko Interneta?

Ja ne vidim da je bitcoin ista anonimniji od "solarnog" placanja na ruke. Zakon predvidja i oporezovanje tamo gde nema konkretnog prometa novca, naprimer ja tebi iznajmim stan na par godina potpuno besplatno, a ti mi ga potpuno renoviras, cena iznajmljivanja je 0, a cena tvog rada je isto 0, sto bi znacilo da je i porez 20% od 0, ali nije to tako. Poreska uprava u takvom slucaju odredi realnu cenu i jednog i drugog, pa ja moram da platim porez na taj iznos, a ti i porez i doprinose.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije15.08.2016. u 13:43 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
OK, niko nije savrsen, mogao bih malo preformulisati - slucajno ili namerno ti si clanak ugurao u kontekst teme, ocekuje se da si saglasan sa napisanim i da bar malo branis te stavove i isto tako se ocekuje da neko prokomentarise kakav utisak clanak ostavlja na citaoca i da li mu je tu mesto.

Nije bas tako. Ako te ne mrzi da prelistas vise stranica unazad videces da je neko drugi zapoceo pricu o cikarenju nemcima, a kasnije je bilo jos slicnih poredjenja. Interesantno da posle nekog vremena u novinama izadje clanak koji sazeto sadrzi sve ovde pisano. Znaci, nisam slucajno ugurao clanak u kontekst teme nego je clanak sazetak iste pa sam ga namerno linkovao.

Moj stav u ovoj temi vec sam napisao - nemam nista protiv placanja poreza ali sam protiv da drzava trazi od gradjana da rade njen posao, i to jos za dzabaka.

Ako je clanak ostavio neki ili nekakav utisak na ucesnike ove teme, sto se mene tice mogu slobodno da ga komentarisu ili ne moraju ako nece. Po meni clanak ne odstupa od topika, a verujem da ce bar polovina imati drugacije misljenje. Na kraju, i bolje je tako nego da svi mislimo isto.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 59168 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.