Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poreska poziva da cinkarite komšije

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 59154 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-5028.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije25.08.2016. u 17:36 - pre 93 meseci
Moram da dodam još jednu stvar.

Npr. veterani rata u Bosni sa sve tri strane. Država mora u suštini oteti od nekoga novac da bi dala nekome drugom. I kod tih veterana imamo počesto utvrđene stepene "invalidnosti" od 20%, 45%, 65%... I onda se tvoj novac otme od tebe da bi se dalo njemu za invalidninu. A on:

• ima glavu
• ima 2 ruke cijele, dakle ima i sve prste
• ima 2 noge cijele, uključujući i tu sve nožne prste
• funkcioniše psihički prilično OK, veseo je, druželjubiv, priča normalno sa ostalima
• ima stepen "invalidnosti" od 50%
• prima invalidninu ili se bori da je prima

Načuo sam priču da se za dijagnozu "invalidnine" podmašćivalo doktore (diktatore ) sa 200 KM.

Onda nadalje državna televizija provali da možda postoji 2 miliona oboljelih u Bosni od PTSP-a (Posttraumatski Stresni Poremećaj) uzrokovanog ratom. A ja razmišljam: "Pa dobro, možda treba sačekati još 21 godinu, koliko je prošlo od kraja rata, pa se i uoči tih 2 miliona oboljelih na ulicama, koncertima, utakmnicama... Ja dosada nisam primjetio da ima ijedan bolestan."

To je -i razlog da se ne plaća taksa državnoj kompaniji, odnosno državnoj televiziji.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije25.08.2016. u 19:01 - pre 93 meseci
Slažem se sa svime što je Mirza napisao.

Ratni vojni invalidi koje ja pozanjem uopšte nisu invalidi. I pored toga dobijaju penzije na kojima bi im većina ostalih penzijonera pozavidela, a pritom su radno sposobni.

Pa šta smo mi ostali, ovce za mužu? Treba pomoći ljudima koji zaslužuju i trebaju to.

Konkretan slučaj otac mog drugara je dugi niz godina dobijao 3 penzije. Vojnu, invalidsku i radnu :). Pre nekoliko godina je morao da se odrekne jedne.

Nisu sve 3 bile pune penzije, ali opet kako je to moguće? Pri tom on nema neke veze i poznanstav. Šta rade ovi što ih imaju?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije25.08.2016. u 21:30 - pre 93 meseci
Bre, Dušane, stvarno bi trebalo da počneš da razmišljaš, ne mora svaka glupost koja ti padne na pamet i da se objavi.

Ako je taj sa tri penzije uplaćivao doprinose u Vojni fond 20 godina, i u civilni fond 15 godina, normalno je da prima deo penzije od vojnog fonda a deo od PIO. To što je tebi drugar to opisao kao dve penzije, a ti si uz pivo to prihvatio jer, hej, ko će još da se smara razmišljanjem pored 'ladnog zidarskog u ruci, to je tvoj problem sa razumevanjem (i voljom da se potrudiš). A to za invalidninu, ne kažem, bilo je (i još uvek ima) mnogo zloupotreba, ali ni ti ni ja ni RAVEN ne možemo da procenimo da li je neko zdrav, ako mu je lekarska komisija dala rešenje o invalidnosti. Samo druga lekarska komisija može da obori prvo rešenje.
Zamisli kada bismo mi laici na osnovu svojih paušalnih procena odlučivali ko je bolestan a ko ne. Ja bih pomislio da si ti zdrav. I možda bih pogrešio!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije25.08.2016. u 22:23 - pre 93 meseci
@SlobaBgd

Ostavio bi ga bez pošteno zarađene invalidske pemzije, kakav si to čovek?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije25.08.2016. u 23:22 - pre 93 meseci
Citat:
Ako je taj sa tri penzije uplaćivao doprinose u Vojni fond 20 godina, i u civilni fond 15 godina, normalno je da prima deo penzije od vojnog fonda a deo od PIO.


O čemu ti pričaš? Kakvo uplaćivanje u vojni fond? Ko je to radio? Ko je uopšte uplaćivao dobrovljno u bilo koj penzioni fond (možda neki ljudi, posle su se verovatno pokajali).

Ja stvarno ne znam mnogo o tome i nisam ovde da bih nekome solio pamet. Ako ti misliš da naš PIO funkcioniše tako što se uplate čuvaju ili pametno obruću, OK. Šta da ti kažem.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije25.08.2016. u 23:30 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss: O čemu ti pričaš?

Citat:
dusanboss: Ja stvarno ne znam mnogo o tome...

Stvarno odrasti malo, informiši se o životu oko sebe. Ne pada mi na pamet da ti objašnjavam kako funkcioniše obavezno penziono osiguranje, imaš i na ovom forumu i širom Interneta pun q takvih tema. Ili pitaj tog ortaka, izgleda da njegovom objašnjenju više veruješ. Posebno kada pominješ "radnu" penziju.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije27.08.2016. u 14:14 - pre 93 meseci
I šta si hteo da postigneš citiranjem ove dve moje rečenice? Jel to toliko strašno reći "ne znam"? Na ovom forumu izgleda da jeste. Ovde svi sve znaju i jako teško neko prihvata tudje mišljenje čak i kad sam vidi da nije bio u pravu. Ja nemam problem sa tim. Rado ću saslušatui svakog i priznati ako sam pogrešio.

Što se tiče slučaja oca mog drugara siguran sam da nije niko uplaćivao "u Vojni fond 20 godina, i u civilni fond 15 godina". Otišao je u invalidsku penziju sa 40 i nešto.

Da ne ulazimo u to da li ispunjava uslove, ako neko ode na taj način u penziiju onda verovtno ne može visina penzije da se računa na osnovu uplaćenog novca na to ime. Na neki način se dopunjuje do punog ili propisanog iznosa.

Mislim da je to sada regulisano i da penziju prima samo iz jednog fonda.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije27.08.2016. u 15:24 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss: I šta si hteo da postigneš citiranjem ove dve moje rečenice?

Da nemaš pojma o čemu pričaš, ali te to ne sprečava da lupaš. Ja jednostavnije ne umem da ti objasnim. I ne radi se o prihvatanju tvog mišljenja. Nema tu ni M od mišljenja.
Citat:
verovtno ne može visina penzije da se računa na osnovu uplaćenog novca na to ime.

Nego na osnovu čega se računa, genije?!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije27.08.2016. u 16:26 - pre 93 meseci
Citat:
Da nemaš pojma o čemu pričaš, ali te to ne sprečava da lupaš. Ja jednostavnije ne umem da ti objasnim. I ne radi se o prihvatanju tvog mišljenja. Nema tu ni M od mišljenja.


Ja se nisam ni pravio da znam ništo mnogo o funkcinisanju PIO fonda.

A ti nisi ni pokušao ništa da mi objasniš.

Naveo sam taj primer koji mi je delovao nelogično. Očeigledno da nije sve bilo ispravno i kako treba čim su mu te penzie iz drugih fondova ukinute.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije27.08.2016. u 18:23 - pre 93 meseci
Citat:
Ja se nisam ni pravio da znam ništo mnogo o funkcinisanju PIO fonda.

Tačno tako, nisi se pravio da znaš "mnogo o funkcionisanju PIO fonda", ti si ubeđen da znaš sve o PIO fondu, uzrocima globalne ekonomske krize, širenju lokalnih sukoba na bliskom istoku, neširenju nuklearnog naoružanja i još mnogo mnogo toga. Dodatno, ubeđen si da forum prosto vapi za tvojim mišljenjem i besmislenim analizama koje po pravilu kao zaključak imaju predviđanje ishoda nekih procesa, kao da smo svi mi ovde nekakve gatare ili futurolozi koji se takmiče u predikciji. Naravno, tvoja "predviđanja" u sebi uvek sadrže sve moguće opcije. Nešto u stilu: "Partizan će pobediti Zvezdu, mada i Zvezda ima velike šanse, ali me ni nerešen rezultat ne bi iznenadio". Analiza igre u prethodnom delu prvenstva, spremnost pojedinih igrača, izbor sastava od strane trenera, unutrašnja previranja u klubu, uspesi van zemlje ili podrška navijača su tebi samo usputne stanice na koje se ne bi trebalo obazirati, ti gađaš pravo u metu: predvideti konačan rezultat. Evo ja ću da predvidim konačan rezultat iako sport ne pratim godinama: 0 : 0, 1 : 1, 2 : 2, 1 : 0, 2 : 0, 2 : 1, 0 : 1, 0 : 2, 1 : 2. Nešto od ovoga svakako, šanse da promašim su 10%.

Citat:
A ti nisi ni pokušao ništa da mi objasniš.

Niko ovde na forumu nije ni tvoj profesor, ni asistent da je dužan da ti daje "objašnjenja". Forum je takva učionica u kojoj da bi nešto dobio, nešto moraš i da daš, jer ako nisi u stanju da nešto daš, onda ni ono besplatno a vredno, koje ti se nudi na izvolte nećeš uspeti da prepoznaš i usvojiš. Uzgred, kako uopšte zamišljaš da nešto objasniš sveznalici? To je nemoguće.

P.S. Pokušaj da shvatiš ovo dobronamerno.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije27.08.2016. u 21:46 - pre 93 meseci
Pa taman posla zar misliš da je nešto ovde shvatam zlonamerno?

A šta ono trebam da ti dam da bih dobio nešto zauzvrat? Nemoj da se stidiš u svojim željama





[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 28.08.2016. u 05:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 09:16 - pre 93 meseci
I posle očekuješ da te neko shvati ozbiljno, a glupiraš se s bezveznim video klipovima i slikama kao što je ovaj pentagram.
Mislim da bi tebi trebalo zabraniti pisanje na forumu jedno mesec dana, da se malo spustiš na zemlju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 09:26 - pre 93 meseci
Ako cemo vec o iskljucenjima, ja bih prosirio predlog na svu trojicu koja su u poslednjih desetak poruka privatizovala temu porukama koje vezee nemaju sa poreskom upravom. Medjusobne emocije mozete izrazaavati i preko privatnih poruka, Mada, mozda smo ispucali sve sto ima da se kaze na ovu temu, pa je vreme da ista ide pod kljuc?
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 09:27 - pre 93 meseci

^^

Mali seoski dzukac, namerno, minira forum, folira se da je satanista, (btw to je prilicno rasprostranjen hobi u nekim NASIM krajevima)
nebitno,
daklem, dzukela provocira, troluje i tome slicno,
pre ili kasnije naletece na budalu vecu od sebe i kad mu taj odsrafi glavudzu, svi ce opet reci jao zasto bas je bio dobar decko...

Hocu reci, majka priroda ce pobrinuti za svoje greske.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 12:12 - pre 93 meseci
payge kako znaš o rasprostranjenosti satanizma kod nas? Juriš se noću golišav po groblju? :)

Nisam je nikakav satanista mada mi se svidjaju neki njihovi pogledi na svet i delim neka ubedjenja. Pentagram je postavljen da bi izazvao reakciju i vidim da je upalilo.

Ja ne miniram forum već oodgovoram na prozivke, pogotovo ovog namrštenog od gore.

Citat:
svi ce opet reci jao zasto bas je bio dobar decko...


Teško da će to neko reći za mene. Pre nešto kao "očekivali smo to" :)

Izvinjavam se za off svim normalnim čitaocima.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 14:25 - pre 93 meseci
Ne moze se reci "Juriš se noću golišav po groblju" nego "Juris nocu..." - Juris se = Juris sebe -> ne mosez sebe da juris.

Ali verovatno kazes i "Razmisljam se nesto,..." umesto "Razmisljam nesto,..." - Raznisljam se = Razmisljam sebe -> ne mozes da razmisljas sebe nego razmisljas nesto o necemu, nekome, u vezi...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 14:51 - pre 93 meseci
Ne. Kažem "razmišljam nešto", ali hvala ti što brineš o mojim greškama čak i o onim koje nisam napravio.

A jurenje je zamišljeno da bude u durštvu golih satanista. Nisam mislio da payge sam trči. U svakom slučju nije pravilno napisano. Sad vidim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 15:13 - pre 93 meseci
Dok vi tu razmisljate da li da se jurite ili razmisljate, pametni razmisljaju da li da im postupci za korupciju zastare nakon sto budu pokrenuti, ili da zastare nakon sto se uopste ni ne pocnu razmatrati:
zasto-je-u-srbiji-nemoguce-kazniti-politicare
Ukratko srpska matematika izgleda ovako:

1433 (podnetih postupaka)
-1066 (zastarelo pre nego sto su napisane krivicne prijave)
------
= 433 krivicne prijave
- 222 leze po fiokama
------
= 210 (presudjeno)
- 2 (oslobodjeni krivice)
------
= 208
- 60 (opomenuti da to vise ne rade)
------
= 148
- 50 (kaznjeni novcano ispod zakonom propisanog minimuma)
------
= 98
- 89 (minimalna moguca zakonom propisana novcana kazna, vecina nije platila ni to nakon zalbe)
------
= 9
- 5 (oslobodjeni nakon zalbe)
------
= 4
- 4 (zastarelo nakon zalbe)
------
= 0

Ako ce se pravosudni organi podjednako efikasno boriti protiv neprijavljivanja podstanara kao sto se bore protiv korupcije, onda nema nikakve bojazni, slobodno komsije nek cinkare.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 15:43 - pre 93 meseci
A to za jurenje je diskutabilno. postoje uzajamno povratni glagoli, pa vas dvojica aktera u prici mozete da se jurite, a mozete i da se... ono drugo na j... a da to bude gramaticki korektno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Poreska poziva da cinkarite komšije28.08.2016. u 16:01 - pre 93 meseci
A sada se vrati na ovu poruku i dodaj još jednog učesnika u diskusiji na spisak onih koji su skrenuli od teme.
I inače sam primetio da se pozivaš na red, samo ako isti ne važi i za tebe.
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako cemo vec o iskljucenjima, ja bih prosirio predlog na svu trojicu koja su u poslednjih desetak poruka privatizovala temu porukama koje vezee nemaju sa poreskom upravom. Medjusobne emocije mozete izrazaavati i preko privatnih poruka, Mada, mozda smo ispucali sve sto ima da se kaze na ovu temu, pa je vreme da ista ide pod kljuc?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poreska poziva da cinkarite komšije

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 59154 | Odgovora: 332 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.