Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija - Hrvatska -1 : -1

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija - Hrvatska -1 : -1

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42609 | Odgovora: 219 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 15:34 - pre 93 meseci
Citat:
"Mi" smo još pre nekoliko godina rehabilitovali Dragišu Cvetkovića, predsednika vlade koji je potpisao pristupanje Trojnom paktu. Rehabilitovali smo kneza Pavla.

Kamo lepe srece da crveni i ovi sto su radili za Engleze nisu to oborili. Danas bi bilo 3-4 miliona Srba vise.
BTW uslovi iz Trojnog pakta su bili "deklaracija nezavisnosti" u odnosu sta su potpisivali Tadic i Vucic i to za tepsiju ribe.

Citat:
Proces rehabilitacije Milana Nedića, šefa kvislinške vlade je u toku...

Srbija je jedina YU teritorija koja je bila okupirana od strane Nemacke, ostali su dobili svoje drzavice(slicne kao danas) ili bili pripojeni susedima. Znaci u SRB je bila okupaciona uprava sa kojom ide i taj civilni deo, koji je prihvatio Nedic (za preko-drinske Srbe poznatiji i kao "Srpska majka"). Spasao je 700 hiljada ljudi od istrebljenja.

Za Drazu me mrzi vise da pisem... kao i za crvene i njihovih 60-70k streljanja bez sudjenja po Srbiji, posle rata (u miru).
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.222.89.0



+632 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 15:40 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss:
Nego da ne ulazimo dublje u ovo biće zaključana teme. Nisam je pokrenu da bih bistrio politiku već da bih čuo mišljenje ljudi o očiglednom problemu koji postoji i da bih diskutovao o njogovim uzrocima.


Da si "na vreme otisao u Legiju"..ne bi ti sad brstio visoku politiku..
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 16:07 - pre 93 meseci
Daće bog da odem pa da me ne zanima toliko politika ove zemlje.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 16:10 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss:
Nemam ja ništa protiv kokarde već protiv konteksta u kome se koristi. Sigurno je i medju čenticima bilo mnogo dobrih i poštenih ljudi (kao i medju ostalima). U ostalom retko ko je imao privilegiju da bira gde će. Koliko mi je poznato to je bilo po sistemu "kod svi Turci tu i mali Mujo". Ako si rodjen u selu gde su svi bili četnici teško da si mogao da budeš partizan.
Problem nastaje kada se poriču zločini ili se na njihov pomen reaguje "A šta su drugi radili".

Nego da ne ulazimo dublje u ovo biće zaključana teme. Nisam je pokrenu da bih bistrio politiku već da bih čuo mišljenje ljudi o očiglednom problemu koji postoji i da bih diskutovao o njogovim uzrocima.


Na stranu bućkuriš od prvog pasusa i opravdavanje zločina, sada imamo i eksplicitno priznanje. Kolika je moderatorska plata?


[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 07.08.2016. u 17:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 16:20 - pre 93 meseci
Sendvič, džojint i put u Amsterdam sa Konislavom jednom mesečno u ulicu crvenih fenjera.

Bradzorf012 o čemu ti pričaš? Možda tebe neko plaća da nas ložiš ovde. Ako znaš nekog ko želi da mi plati za ovo, slobodno me preporuči.

Za zaključavanje teme znam iz iskustva, a znaju i svi koji su ovde duže vreme. Kad diskusija krene u odredjenom smeru tema se zaključava. Ponekad (ne uvek) potpuno opravdanao jer se tem pretvori u nisko prepucavanje političkih neistomišljenika.

U ostalom pravilo je da nema politčkih tema.


 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 16:33 - pre 93 meseci
Ništa onda, zaključaj temu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 16:37 - pre 93 meseci
Zar ti ne deluje malo nelogično da pokrenem temu koju bih posle zaključao?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 16:45 - pre 93 meseci
Ti si pun protivrečnosti, ali si i lakomislen i neoprezan, tako da ovo nije ništa čudno. Odao si se dečače.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 18:18 - pre 93 meseci
Bradzorf012 je forumski jako iskusan, kobajagi glanc novi član. Ustvari, on je
svoje staro ime sakrio iza nove reinkarnacije i vrlo uspešno radi kao:


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 20:40 - pre 93 meseci
@branko tod

Vidi ovaj, kada su me (moderatori, administratori) trajno banovali zbog toga što nisu mogli(imali snage) da se pogledaju u ogledalo, posle izvesnog vremena sam napravio novi profil. Došao sam na forum i rekao, ja sam član taj i taj, a pošto su me banovali sada sam član taj i taj. U roku od odmah, banovali su mi i novi profil. Nema laži, nema prevare.

Dakle, za sve naše gledaoce kraj malih ekrana svojih tv prijemnika: ako si nezavisan, ako imaš mišljenje i stav, a naročito ako taj stav nije u skladu sa politikom foruma, da ne kažem ideološkim usmerenjem, onda rizikuješ da budeš banovan. S druge strane, ako nemaš stav niočemu, ako ti ništa nije bitno ili sveto, ako imaš opravdanje za mnoge gluposti, nepočinstva i spanja dobrodošao si na forum. Pride, uz malo truda dobićeš i sendvič. Hebiga, vremena su taka.

Zanima li te još nešto u vezi moje malenkosti: broj lične karte, starost, visina, težina, broj cipela?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 20:41 - pre 93 meseci
@branko tod

Vidi ovaj, kada su me (moderatori, administratori) trajno banovali zbog toga što nisu mogli(imali snage) da se pogledaju u ogledalo, posle izvesnog vremena sam napravio novi profil. Došao sam na forum i rekao, ja sam član taj i taj, a pošto su me banovali sada sam član taj i taj. U roku od odmah, banovali su mi i novi profil. Nema laži, nema prevare.

Dakle, za sve naše gledaoce kraj malih ekrana svojih tv prijemnika: ako si nezavisan, ako imaš mišljenje i stav, a naročito ako taj stav nije u skladu sa politikom foruma, da ne kažem ideološkim usmerenjem, onda rizikuješ da budeš banovan. S druge strane, ako nemaš stav niočemu, ako ti ništa nije bitno ili sveto, ako imaš opravdanje za mnoge gluposti, nepočinstva i spanja dobrodošao si na forum. Pride, uz malo truda dobićeš i sendvič. Hebiga, vremena su taka.

Zanima li te još nešto u vezi moje malenkosti: broj lične karte, starost, visina, težina, broj cipela?

P.S. Što se tiče tvojih besmislenih optužbi, baš bih voleo da vidim jedan post, jednu jedinu rečenicu koja opravdava ovo što si rekao. Ako nađeš, super, a ako ne, ti si najobičniji lažov i trol.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 07.08.2016. u 22:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 21:26 - pre 93 meseci
Citat:
Bradzorf012:

Na stranu bućkuriš od prvog pasusa i opravdavanje zločina, sada imamo i eksplicitno priznanje. Kolika je moderatorska plata?


[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 07.08.2016. u 17:31 GMT+1]


Koliko plaćaš za tu informaciju?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 21:31 - pre 93 meseci
Pelinkovac i dva piva.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 23:21 - pre 93 meseci
Bradzorf012 nisam ja pun protivrečnosti već pokušavam da svaku situciju sagledam "van kutije" i bez predrasuda. To nekad može da bude loše jer ostaješ kako ti kažeš bez stava. Nekad je dobro biti malo knzeravativan.
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 23:46 - pre 93 meseci
Komentar Borisa Malagursog na FB sa kojim se slazem


Citat:

Najstrašnije je što kad bi se zapadu sutra pojavio interes da se ponovo zarati na Balkanu, izbio bi novi rat. Zašto?

Prvo, dvadeset godina zapad ne dozvoljava da ekonomije Srbije, Hrvatske, BiH, Crne Gore i Makedonije značajnije živnu. EU okreči vrtić u nekom gradu i postavi ogromnu tablu sa zastavom EU u fazonu "Pomažemo vam!", a kad država hoće da ulaže u domaću proizvodnju, EU skoči "E, to ne može! Možete i morate samo da prodate sve što iole vredi!" Hrvatska pada na dno razvijenosti zemalja EU, Srbija sedma najbednija ekonomija na svetu u 2016., BiH i Makedonija u rasulu, CG mafijaška paradržava - rezultat dve decenije demokratije i slobode, a tačnije neoliberalizma pod patronatom zapada.

Drugo, pošto je stanovništvo siromašno i beznadežno, zapad finansira NVO koje konstantno terorišu građane o potrebi "suočavanja sa prošlošću!" Kad god neko sanja o budućnosti, zapadne NVO ga bombarduju prošlošću, takođe u fazonu "nema napred, može samo nazad!" Stalna obeležavanja zločina, pokolja i progona postala su deo narodnog folklora. I tako se u našu psihu urezuje shvatanje da je rat deo svakodnevice i kad ga nema.

I treće, upliv zapada u domaće bezbednosne i vojne službe, državne institucije, političke stranke i mejnstrim medije na Balkanu omogućava zapadu da zakuva konflikt u najkraćem mogućem vremenu, a mnogi građani će jedva dočekati da nešto, bilo šta, počne da se dešava, "jer ovako više ne može." Nivo svesti je nizak i teško da bi bilo šta moglo da zaustavi vrtlog nasilja. Možda zvuči smešno, kao što je ideja o ratu zvučila smešno većini i 1988. kad sam se ja rodio, ali ne bi niko više trebalo da se smeje.

Zato prestanite više da gledate u komšije kao u neprijatelje. Nisu oni neprijatelji. Neprijatelji su MMF, mnoge strane banke i određene multinacionalne korporacije, neprijatelji su oni stranci, domaći političari i kriminalci koji nas huškaju jedne protiv drugih, dok svi oni na svojim jahtama jedu kavijar, piju šampanjac i smeju se našoj gluposti i patnji. Niste mnogo mudri ako igrate njihovu igru. Hajde da igramu našu igru, samo za nas, a njima više nikada da ne dozvolimo da nas prevare!

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -107.08.2016. u 23:52 - pre 93 meseci
Citat:
Radgosta.6: Komentar Borisa Malagursog
Citat:
tačnije neoliberalizma pod patronatom zapada

Koliko ovaj Malagurski pojma nema, to je cudo jedno.
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -108.08.2016. u 00:08 - pre 93 meseci
@IUOP_1

Cije su banke u Srbiji? I glavno pitanje: ko je bio savetodavac kada se pisao novi zakon o radu?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -108.08.2016. u 00:16 - pre 93 meseci
@ Radgosta.6

Neoliberalizam u Srbiji ne postoji.
Ko misli suprotno, veze nema sa ekonomijom (a onda vrlo verovatno gresi i oko drugih stvari).
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -108.08.2016. u 00:34 - pre 93 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Radgosta.6: Komentar Borisa Malagursog
Citat:
tačnije neoliberalizma pod patronatom zapada

Koliko ovaj Malagurski pojma nema, to je cudo jedno.


I nije neko čudo, čovek priča nešto o ratu, a nosio je pelene kad se raspadala Jugoslavija, za očekivati je da nema pojma.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Srbija - Hrvatska -1 : -108.08.2016. u 00:41 - pre 93 meseci
IUOP_1, pre nego sto izjavim da onaj ko kaze da neoliberalizam ne postoji nema veze sa ekonomijom, sta konkretno od odlika neoliberalizma ne postoji?
- Trgovačka liberalizacija to jest ukidanje ili veliko smanjivanje poreza i carina na uvoz?
- Liberalizacija stranih investicija?
- Privatizacija državnih kompanija i usloga?
- Deregulacija to jest ukidanje raznih zakona i drugih mera koje ograničavaju tržišnu utakmicu?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija - Hrvatska -1 : -1

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42609 | Odgovora: 219 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.