Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277611 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 00:50 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:Pisac kaze da nam je zapad nametnuo vrednosti tako da ako imas seksualni odnost sa detetom od 14g to se zove pedofilija ali ...

Citat:
batalale:
Citat:
bananaphone: Nego batalale - ne rece mi ti sta mislis o 14-to godisnjim prvorodkama?

Apsolutno sam protiv da dete ima dete!
Ne radi se tu o fizičkoj zrelosti (menzis) nego mentalnoj zrelosti.


Radi se o tome da vi ne shvatate posledice zapadnog društva. Osoba od 14 godina nije dete, bar nije bila sve do dolaska zapadne kulture koja je uništila čovečanstvo. Osoba od 14 godina je fizički i mentalno uvek bila kroz celu istoriju osoba spremna da započne svoju porodicu. Sa daljim godinama se stiče samo iskustvo, ali to se ionako stiče do kraja života, a granica polne i mentalne zrelosti i odrastanja je upravo pubertet i u proseku 14-15 godina.

Dakle, ono što svi vi (a verovatno se skoro niko ne slaže samnom) treba tek da ukapirate i svarite u svom mozgu, iako vama to deluje totalno neverovatno jer ste se (kao što sam rekao) srodili sa sadašnjom iskrivljenom i uvrnutom postavkom civilizacije u kojoj ste odrasli i u kojoj su odrasli vaši očevi, jeste da: osoba od 14 godina nije dete jer to zaista biološki i nije više dete. Ovaj haos koji sada vidite među tinejdžerima, i njihovo infantilno ponašanje je posledica upravo ovog bolesnog društva koje to proizvodi u njima!

O da, ovo društvo jeste bolesno. Nije džabe ovakav naslov ove teme. Jbg, znam da deluje neverovatno, ali tako je.

Vrhunac ljudske inteligencije je upravo u pubertetu! Završetkom puberteta inteligencija miruje neko vreme a zatim počinje lagano da opada. Fizički razvoj se praktično završava krajem puberteta. To što su tinejdžeri sada nezreli dok im je inteligencija na vrhuncu, i što ih nazivaju "decom" iako su od pamtiveka to bile godine za zasnivanje porodice, zahvalite zapadnom društvu koje od ljudskog roda pokušava da napravi debile nesposobne da brinu o sebi (eto uskoro neće sami moći ni da se razmnožavaju).

Moja ćerka je pred pubertetom (znači još nije dostigla vrhunac svog razvoja) ali je već pametnija i sposobnija od svoje majke. Na koji način? Na taj način što ja svom detetu od šeste godine ne dajem rešenja već dajem probleme koje mora sama da reši i smernice kako da nađe sama rešenje, i vrlo bitno: skoro punu slobodu da odlučuje o mnogim stvarima koje se tiču nje. (Ah, da, i nemamo televizor u kući već duže vreme). Time razvijam ono što ovo društvo u ostaloj deci ubija: zrelost.

Citat:
Najčešći mit o tinejdžerima i njegovo raskrinkavanje
...

Još značajniji rezultati dobijeni su iz niza dugoročnih studija, koje su 1980-tih pokrenuli antropolozi Beatris i Džon Vajting (Beatrice i John Whiting) sa Harvarda. Oni pokazuju da su tinejdžerski „problemi“ u drugim kulturama počeli da se javljaju tek sa dolaskom zapadanjačkog uticaja, posebno zapadnjačkog stila školovanja, televizijskog programa i filmova.

...

U skladu sa ovim modernim zapažanjima, mnogi istoričari naglašavaju da su tokom ljudske istorije tinejdžerske godine bile realtivno miran period prelaska u odraslo doba. Tinejdžeri nisu pokušavali da se odvoje od odraslih, već su učili kako da postanu odrasli. Istoričari poput Hjua Kaningama (Hugh Cunningham) sa Univerziteta Kent u Engleskoj i Marka Klejvegta (Marc Kleijwegt), smatraju da je „uzburkani“ period koji nazivamo adolescencija zapravo skorašnji fenomen – star ne više od jednog veka.

...

Pioniri istraživanja inteligencije, Raven i Veksler (Raven i Wechsler), su se 1940-tih radikalno oslanjali na različite vrste testova inteligencije, koji su pokazali da sirovi skorovi na testu inteligencije svoj vrhunac dostižu negde između 13 i 15 godina, a kasnije tokom života opadaju. Iako verbalana sposobnost i neki oblici rasuđivanja mogu ostati stabilni tokom čitavog života, izvanredne kognitivne sposobnosti tinejdžera, pogotovu njihova sposobnost da brzo uče nove svari su van svake sumnje. I dok veličina mozga nije nužno dobar pokazatelj spsobnosti za obradu, nedavni podaci, Erika Kouršena (Eric Courchesne) prikupljeni skeniranjem, pokazuju da veličina mozga svoj vrhunac dostiže u četrnaestoj godini.

...

Danas su tinejdžeri zarobljeni u neozbiljnom svetu vršnjačke kulture, sve što znaju uče uglavnom jedni od drugih, radije nego od osoba koje bi uskoro i oni sami trebalo da postanu. Izolovani od odraslih i pogrešno tretirani kao deca, nije ni čudno što se pojedini tinejdžeri ponašaju, po standarima odraslih, neodgovorno i nemarno. Skoro bez izuzetka, nemarno i neodgovorno ponašanje koje vidimo, je način na koji tinejdžeri pokušavaju da objave svoje odrastanje. Trudnoćom ili počinjavanjem ozbiljnog zločina oni pred zakonom odmah postaju odrasli. Na sreću, na osnovu mnogobrojnih istraživanja u Americi i u drugim zemljama znamo da kada se prema tinejdžerima ponašamo kao prema odraslima, oni odmah postaju dorasli izazovu.


Dakle, osoba od 14 godina nije dete i nikada u istoriji čovečanstva nije bila dete ni fizički ni mentalno, sve do dolaska zapadne kulture!

[Ovu poruku je menjao pisac dana 23.09.2016. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 01:04 - pre 91 meseci
Citat:
Vrhunac ljudske inteligencije je upravo u pubertetu!


Gde pronalaziš ovakve stvari ?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 01:10 - pre 91 meseci
To je naučna činjenica, a ti izvoli baci pogled na moj link ili na neka druga istraživanja na tu temu.
http://www.psihoverzum.com/naj...rima-i-njegovo-raskrinkavanje/
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
..43.214.13.telefonica-ca.net.



+531 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 05:48 - pre 91 meseci
@Pisac

Citat:
Vrhunac ljudske inteligencije je upravo u pubertetu! Završetkom puberteta inteligencija miruje neko vreme a zatim počinje lagano da opada.


Znaci inteligencija je na vrhuncu i neko vreme posle puberteta, dok miruje. Sad, predpostavljam da to vreme mirovanja nije isto za sve ljude. Shodno tome, ispada da je prva uokvirena recenica logicki netacna.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 06:09 - pre 91 meseci
Pisac - veliki si manipulator, preko toga sto su neki delovi teksta diskutabilni, ni jedan deo teksta ne kaze "To što su tinejdžeri sada nezreli dok im je inteligencija na vrhuncu, i što ih nazivaju "decom" iako su od pamtiveka to bile godine za zasnivanje porodice..." .

Ovaj covek ne pise o najboljem vremenu kad treba da se zasnuje porodica, nego o problemima adolescencije i odrastanja u AMERICI. Ili sto bi rekao Momo Kopor - u moje vreme dok jos nije pronadjen pubertet, sto ti nevesto koristis da bi progurao svoju bolesnu pricu o 14-to godisnjim majkama kao idealu.

A ti prijatelju kad ostavis kcerku u osnovnoj skoli, pogledaj kako izgledaju devojcice u 8-om razredu osnovne (to je 14-15g znaci idealna majka po tebi) a onda se provezi pored studenjaka - cisto za referencu, da vidis da li su bas fizicki potpuno sazrele devojcice od 14g i da li postoji razlika u odnosu na devojke od 18-19g, i koje su fizicki - da ne pominjem mentalno spremnije za seksualni odnos, trudnocu i porodjaj...

I nema to nikakve veze sa pricom iz teksta koji si postovao, ja se sa tekstom slazem u vecem delu, ali sa tvojom bolesti se svakako ne slazem...

Necu da razvodnjavam pricu sa istorijom - gde isto nisi u pravu...

+ https://en.wikipedia.org/wiki/...tries_by_age_at_first_marriage

Reci mi molim te jesu sve ove zemlje u svetu pod uticajem zapadne kulture pa se vise ne vencavaju oko 12-13-te godine da bi decu radjali oko 14-te?




[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 23.09.2016. u 07:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 06:21 - pre 91 meseci
Citat:
Sarastro:
@Pisac

Citat:
Vrhunac ljudske inteligencije je upravo u pubertetu! Završetkom puberteta inteligencija miruje neko vreme a zatim počinje lagano da opada.


Znaci inteligencija je na vrhuncu i neko vreme posle puberteta, dok miruje. Sad, predpostavljam da to vreme mirovanja nije isto za sve ljude. Shodno tome, ispada da je prva uokvirena recenica logicki netacna.


http://news.mit.edu/2015/brain-peaks-at-different-ages-0306
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 07:58 - pre 91 meseci
@batalale - ne znam da li si cuo za ovo - http://www.nytimes.com/2012/04...obic-maybe-youre-gay.html?_r=0

U principu teorija postoji jos od vremena Frojda, da su latentni homoseksualci teski homofobi i neuroticari, ali sad su to navodno uspeli i da dokazu...

Razmisli zasto od svih ucesnika iskljucivo ti pravis seksualne aluzije prema drugim muskarcima, a pri tom si teski homofob. Nisam ovde da bi davao dijagnoze, niti imam znanja niti dovoljno informacija, ali procitaj malo tekstove na ovu temu, pa ili koriguj ponasanje ili otkrij prikrivenog sebe...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 08:03 - pre 91 meseci
Citat:
dusanboss:

Upravu si. Razmišlaljo sam i jo o tome mad možr da posluži čoveku koji nije baš visoko moralan kao hiptetički samotest za homofobiju.




Pa ne bas - ako ne volis da se ljubis sa muskarcima - to moze da indicira da si jednostavno skloniji zenama - odnosno heteroseksualac.

Homofob si ako ti smetaju drugi ljudi - koji imaju homoseksualne preferencije ;))))

Odnosno da sumiram - ja ne mogu da zamislim da se ljubim sa drugim muskarcem ali opet - nisam homofob ;))))
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 11:04 - pre 91 meseci
Citat:
pisac:
To je naučna činjenica, a ti izvoli baci pogled na moj link ili na neka druga istraživanja na tu temu.
http://www.psihoverzum.com/naj...rima-i-njegovo-raskrinkavanje/


I ti bi sada dozvolio detetu od 14 godina da zasnuje porodicu ? Jesi li ti citav ?

Uz to da li je pisac tog teksta objavio to u naucnom radu koji je prosao peer review ?
Ako nije postoji mogucnost da to i nije kazao ili da ne zeli da potpise tu izjavu.

Citat:
bananaphone:
Pisac - veliki si manipulator, preko toga sto su neki delovi teksta diskutabilni, ni jedan deo teksta ne kaze "To što su tinejdžeri sada nezreli dok im je inteligencija na vrhuncu, i što ih nazivaju "decom" iako su od pamtiveka to bile godine za zasnivanje porodice..." .

Ovaj covek ne pise o najboljem vremenu kad treba da se zasnuje porodica, nego o problemima adolescencije i odrastanja u AMERICI. Ili sto bi rekao Momo Kopor - u moje vreme dok jos nije pronadjen pubertet, sto ti nevesto koristis da bi progurao svoju bolesnu pricu o 14-to godisnjim majkama kao idealu.

A ti prijatelju kad ostavis kcerku u osnovnoj skoli, pogledaj kako izgledaju devojcice u 8-om razredu osnovne (to je 14-15g znaci idealna majka po tebi) a onda se provezi pored studenjaka - cisto za referencu, da vidis da li su bas fizicki potpuno sazrele devojcice od 14g i da li postoji razlika u odnosu na devojke od 18-19g, i koje su fizicki - da ne pominjem mentalno spremnije za seksualni odnos, trudnocu i porodjaj...

I nema to nikakve veze sa pricom iz teksta koji si postovao, ja se sa tekstom slazem u vecem delu, ali sa tvojom bolesti se svakako ne slazem...

Necu da razvodnjavam pricu sa istorijom - gde isto nisi u pravu...

+ https://en.wikipedia.org/wiki/...tries_by_age_at_first_marriage

Reci mi molim te jesu sve ove zemlje u svetu pod uticajem zapadne kulture pa se vise ne vencavaju oko 12-13-te godine da bi decu radjali oko 14-te?




[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 23.09.2016. u 07:22 GMT+1]


Bezobraznog cika @pisca ne interesuju devojke od 18+ godina, to je za njega previse staro :)
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 11:05 - pre 91 meseci
@pisac:

Da, u stara vremena devojke su se udavala jako rano ali su zato o tome odlučivali roditelji , posebno mladoženje. Jako im je bilo bitno iz koje je porodice i kakav je miraz.
Ja sam na bananino pitanje, šta mislim o tome, napisao da su polno zrele ali ne i mentalno, što i praksa iz starih vremena potvrđuje. Zsto su o udaji odlučivali roditelji jer je devojka od 14 godina nezrela za tako nešto.
Sam si napisao da ćerki praviš probleme, što ti verujem, s obzirom na rezone. Da bi bio dosledan tvrdnjama, reci da li si spremio miraz za ćerku i da li si spreman da je udaš za nekoga po tvojoj volji a ne njenoj?
@bananaphone:

Opet provocira? Pogledaj prvi tvoj post upućen meni, bio je provokacija kao i svaki sledeći.
Dobio si bananu, što delim i u zoološkom vrtu tvojim daljnjim precima. Zašto ne bi i tebi.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 11:07 - pre 91 meseci
banana, jel lep dan danas u Amsterdamu ? Da prosetas malkico ?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 11:42 - pre 91 meseci
Citat:
batalale:
Da, u stara vremena devojke su se udavala jako rano ali su zato o tome odlučivali roditelji , posebno mladoženje.

Jok. U to neko bas staro vreme su odlucivali svi osim "maldozenje" i "mlade", posebno roditelji. "Mladozenja" je uglavnom bio glasniji ali se sve na tome zavrsavalo. "Mlada" nije smela ni da pisne a vecina ni da razmislja o stvarima u vezi izbora "mladozenje".

Licni izbor je bio toliko redak da su se pisali romani o tome, veliki svetski knjizevnici su o tome pisali.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 12:24 - pre 91 meseci
Citat:
ssi:I ti bi sada dozvolio detetu od 14 godina da zasnuje porodicu ? Jesi li ti citav ?

To što si ti nezreo čak i sada u tim godinama iako (kako kažeš) imaš porodicu, to je tvoj problem. Ja se jasno sećam da sam tačno od 15. godine bio apsolutno sposoban i spreman za samostalan život. Naravno, jasno mi je da neki ljudi nisu sposobni za samostalan život praktično nikada jer večno ostaju infantilni i zavise od roditelja a kasnije od države (iskreno većina je takva sada), ali takvi su produkt ovog društva ili nekih svojih poremećaja i nemaju veze sa prirodnom postavkom stvari.

Citat:
Sarastro:Znaci inteligencija je na vrhuncu i neko vreme posle puberteta, dok miruje. Sad, predpostavljam da to vreme mirovanja nije isto za sve ljude. Shodno tome, ispada da je prva uokvirena recenica logicki netacna.

Obrati pažnju da je navedeno "sirova inteligencija". E, sad, kako ja nekome da objasnim šta je sirova inteligencija? Evo možda ovako: Ja sam sa 14-17 godina bio pametniji nego sada, i to se vrlo jasno sećam, jer sam mogao u glavi daleko lakše i brže da radim komplikovane vizuelizacije i povezivanja stvari i recimo 3D rotacije, i slično (nisam ni sada loš ali mi treba više vremena i truda). Pa opet sam sada recimo "pametniji" nego tada jer imam razno životno iskustvo koje nadomešta te nedostatke koje sam u sirovoj inteligenciji izgubio vremenom. Čovek se razvija dok je živ. A maksimalni rezultat na mensinom testu sam postigao pre nekoliko godina, ranije se nisam ni testirao u mensi ali sam na nekim drugim psihotestovima za neke poslove dobijao neki blizak za nijansu manji rezultat.

Citat:
bananaphone:pogledaj kako izgledaju devojcice u 8-om razredu osnovne (to je 14-15g znaci idealna majka po tebi) a onda se provezi pored studenjaka - cisto za referencu, da vidis da li su bas fizicki potpuno sazrele devojcice od 14g i da li postoji razlika u odnosu na devojke od 18-19g, i koje su fizicki - da ne pominjem mentalno spremnije za seksualni odnos, trudnocu i porodjaj...


8. razred je 14 godina, prvi razred srednje je 15 godina, četvrti razred srednje je 18 godina. A ti kad prođeš pored studenjaka da gledaš devojke od 18 godina (?), onda prođi i negde gde ćeš da pogledaš devojke od 27-28 pa vidi da li ima neke razlike. Svako ljudsko biće se stalno menja, od rođenja pa do smrti, i uvek je zrelije nego što je bilo ranije sve dok ne prezri i ucrvlja se kao i svaki plod na ovoj planeti. I ne znam kako uspevaš na osnovu fizičkog izgleda da proceniš mentalno stanje? I uostalom ja napisah da ovo društvo pravi ta nedozrela mentalna stanja koja ti pominješ, a ti kao argument protiv mojih argumenata koristiš upravo ono što sam ja i rekao protiv ovog društva.

Moram ti reći da imaš mentalni kavez u glavi koji ti je postavilo društvo u kome si odrastao, i da nemaš sposobnosti niti smelosti da izađeš van tog kaveza. Ti si osoba koja je pričala da je u hiljadugodišnjoj ljudskoj prirodi nešto i da to nije moguće promeniti kulturom (za šta sam ja rekao da nisi u pravu), a onda demonstriraš upravo na svom primeru da je to itekako i moguće i već nastupilo i da si pod uticajem društva i kulture postao vatreni pristalica onoga što je u suprotnosti sa svim hiljadama godina čovečanstva.

Dakle, hiljadama godina je čovečanstvo imalo jednu postavku stvari, a onda se u samo zadnjih 100 i kusur godina ta postavka radikalno izmenila, i ti vatreno zastupaš upravo tu izmenjenu postavku stvari, ti koji si tvrdio da je hiljadugodišnje postavke i nagone nemoguće promeniti u ljudskoj svesti.

Kaži mi, zašto uopšte devojke od 14 godina imaju menstruaciju odnosno jajne ćelije spremne za oplodnju, i rađanje deteta? Šta će to nezrelom detetu? Kako je priroda napravila tako kardinalnu grešku da detetu usadi sve osobine odrasle žene? Da li si ti pametniji od prirode, znaš nešto više i bolje od nje? Pa naravno da nemaš pojma, ti si samo jedno malo ljudsko biće nesposobno da izađe iz mentalnog kaveza koji mu je postavilo društvo, i to ono društvo koje upravo krupnim koracima grabi ka totalnom uništenju te prirode od koje je nastalo, ono društvo koje je uobrazilo da zna više od te prirode.

E to je princip po kome će neki budući bananafon vatreno da zastupa kulturu u kojoj nijedna žena nije spremna za seks, rađanje, i porodicu, već da se porodica mora odgajati u fabrici po nalogu i uz dozvolu države jer je sve drugo odraz primitivizma i zatucanosti (a bogami i kršenja budućih zakona). I to će tako i biti. Tvoji hiljadugodišnji nagoni i želje za porodicom se mogu vrlo lako izmeniti, i to si pokazao na sopstvenom primeru. Ljudska svest je vrlo ograničena, granice koje joj postaviš u odrastanju teško prevazilazi kasnije u životu.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 12:41 - pre 91 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
batalale:
Da, u stara vremena devojke su se udavala jako rano ali su zato o tome odlučivali roditelji , posebno mladoženje.

Jok. U to neko bas staro vreme su odlucivali svi osim "maldozenje" i "mlade", posebno roditelji. "Mladozenja" je uglavnom bio glasniji ali se sve na tome zavrsavalo. "Mlada" nije smela ni da pisne a vecina ni da razmislja o stvarima u vezi izbora "mladozenje".

Licni izbor je bio toliko redak da su se pisali romani o tome, veliki svetski knjizevnici su o tome pisali.


Pozdrav!

Možda nisu čitao pažljivo, upravo sam napisao da su odlučivali roditelji mladoženje na osnovu toga iz kakve je porodice i veličine miraza.
Pisac teško da će udati ćerku?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 12:46 - pre 91 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
ssi:I ti bi sada dozvolio detetu od 14 godina da zasnuje porodicu ? Jesi li ti citav ?

To što si ti nezreo čak i sada u tim godinama iako (kako kažeš) imaš porodicu, to je tvoj problem. Ja se jasno sećam da sam tačno od 15. godine bio apsolutno sposoban i spreman za samostalan život. Naravno, jasno mi je da neki ljudi nisu sposobni za samostalan život praktično nikada jer večno ostaju infantilni i zavise od roditelja a kasnije od države (iskreno većina je takva sada), ali takvi su produkt ovog društva ili nekih svojih poremećaja i nemaju veze sa prirodnom postavkom stvari.




Ok, a reci nam, da li si svojoj maloletnoj cerki vec nasao muza ? Ocenio miraz i to ?

Ako nisi, tj ako ti je ostalo barem nekoliko zdravih mozdanih celija koje su ti rekle da to ne uradis
zasto onda tako nesto trazis od drugih ?

Usotalom zasto se nisi ozenio u 15toj ?

Citat:
pisac:
Obrati pažnju da je navedeno "sirova inteligencija". E, sad, kako ja nekome da objasnim šta je sirova inteligencija? Evo možda ovako: Ja sam sa 14-17 godina bio pametniji nego sada, i to se vrlo jasno sećam, jer sam mogao u glavi daleko lakše i brže da radim komplikovane vizuelizacije i povezivanja stvari i recimo 3D rotacije, i slično (nisam ni sada loš ali mi treba više vremena i truda). Pa opet sam sada recimo "pametniji" nego tada jer imam razno životno iskustvo koje nadomešta te nedostatke koje sam u sirovoj inteligenciji izgubio vremenom. Čovek se razvija dok je živ. A maksimalni rezultat na mensinom testu sam postigao pre nekoliko godina, ranije se nisam ni testirao u mensi ali sam na nekim drugim psihotestovima za neke poslove dobijao neki blizak za nijansu manji rezultat.



Ta tvoja silna inteligencija ne sluzi bas nicemu. Znas zasto ? Zato sto je hranjena bezvrednim, beskorisnim i pogresnim informacijama sakupljenih sa raznih
opskurnih mesta.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 13:11 - pre 91 meseci
Citat:
batalale:
Citat:
Sceka:
Citat:
batalale:
Da, u stara vremena devojke su se udavala jako rano ali su zato o tome odlučivali roditelji , posebno mladoženje.

Jok. U to neko bas staro vreme su odlucivali svi osim "maldozenje" i "mlade", posebno roditelji. "Mladozenja" je uglavnom bio glasniji ali se sve na tome zavrsavalo. "Mlada" nije smela ni da pisne a vecina ni da razmislja o stvarima u vezi izbora "mladozenje".

Licni izbor je bio toliko redak da su se pisali romani o tome, veliki svetski knjizevnici su o tome pisali.


Pozdrav!

Možda nisu čitao pažljivo, upravo sam napisao da su odlučivali roditelji mladoženje na osnovu toga iz kakve je porodice i veličine miraza.
Pisac teško da će udati ćerku?

Razumeo sam kako je napisano. Sad kapiram sta si mislio ali ne stoji "mladozenjini roditelji" pa sam protumacio da se mladozenja nesto pitao. :)

Ma nece je on udavati, to sigurno. Sama ce odluciti o tome, svemu u vezi toga. Ostaje samo nada da je Pisac dovoljno uspesno preneo neke ljudske vrednosti na nju a da nije primila i prihvatila nebuloze kojima Pisac obiluje i koje skoro da ponistavaju sve sto napise a da je ok.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 13:44 - pre 91 meseci
Citat:
batalale:
Citat:
Sceka:
Citat:
batalale:
Da, u stara vremena devojke su se udavala jako rano ali su zato o tome odlučivali roditelji , posebno mladoženje.

Jok. U to neko bas staro vreme su odlucivali svi osim "maldozenje" i "mlade", posebno roditelji. "Mladozenja" je uglavnom bio glasniji ali se sve na tome zavrsavalo. "Mlada" nije smela ni da pisne a vecina ni da razmislja o stvarima u vezi izbora "mladozenje".

Licni izbor je bio toliko redak da su se pisali romani o tome, veliki svetski knjizevnici su o tome pisali.


Pozdrav!

Možda nisu čitao pažljivo, upravo sam napisao da su odlučivali roditelji mladoženje na osnovu toga iz kakve je porodice i veličine miraza.
Pisac teško da će udati ćerku?


deda postao si dosadan i predvidljiv.

daj nesto novo tipa: ziveo Putin i svetskantipederska revolucija !
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 13:51 - pre 91 meseci
Da da - pravdaj tvoju devijantnost sa mojom nemogucnosti sirenja pogleda.

Da si upotrebio tu tvoju suvu inteligenciju na casovima biologije srednje skole, znao bi da se devojcice od 14 godina jos uvek (FIZICKI i mentalno) razvijaju, i njihovo telo i ako je sposobno da proizvodi jajne celije i zatrudni, nije jos doseglo punu biolosku zrelost - nije se razvilo da bi bilo optimalno za ulogu majke. Pa vecina jos uopste nema grudi i druge epitete potpuno razvijene devojke, koji su potrebni za uspesnu trudnocu, porodjaj i odhranjivanje deteta.

Ostalo necu da komentarisem - posto samo razvodnjava sustinu...


http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs364/en/

Complications during pregnancy and childbirth are the second cause of death for 15-19 year-old girls globally.

Babies born to adolescent mothers face a substantially higher risk of dying than those born to women aged 20 to 24.


[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 23.09.2016. u 15:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 14:09 - pre 91 meseci
sta ste zapeli sa tim poredjenjem devojcica od 14 godina od pre 100 godina. Drugo je to vreme bilo.

Tj nije se imalo vremena. Cim im narastu one stvari roditelji ih vencaju i krece gruvanje dece 10, 15, 20. Zasto ? Pa zato sto je zivot bio oko 50 godina, a smrtnost dece fifti fifti. Jednostavno niko nije imao izbora.

Kad vec pricate o devojcicama od 14 godina... secam se otrpilike to bese 7 razred. 90% devojcica, pardon DEVOJAKA, u razredu bi jos tada progutalo muskarca da moze. U gimnaziji vec do 3 razreda mnoge su se overile uglavnom sa cca vrsnajcima a bilo je i drcnijih koje su isle sa ovima sa faxa. Zato nemojte da cmizdrite nad sudbinom zenskom, nisu one nimalo ni naivne ni nevine...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.09.2016. u 14:30 - pre 91 meseci
https://en.wikipedia.org/wiki/...#Conventions_of_Roman_marriage

Elite young men would usually marry in their mid-twenties, after a year or more of military service and some initial experience attending cases and even pleading in the criminal or civil courts.[5] Their brides, however, would be markedly younger women, between fifteen and twenty years of age.[6] This was in part because the family felt no need to retain the daughter at home in order to give her a full education,[citation needed] and partly from fear that once into the flush of adolescence the girl might throw away her virginity or lose the reputation for chastity, which was a prerequisite for marriage.[citation needed] The higher the social position of the girl, the sooner betrothal tended to follow puberty, since marriages were arranged for political reasons. The actual marriage, however, was usually postponed until she was physically mature enough to carry a healthy pregnancy or survive the high risks of childbirth. The young wife would learn some of the complexities of running a large household by observing her mother, and her training would be supplemented by the slave staff of her new household.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277611 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.