Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277746 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 14:49 - pre 79 meseci
pa ne znam prijatelju sta da ti kazem.

Nesrecan smo narod, eto...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 14:51 - pre 79 meseci
Citat:
Braxi:
svako zaposljava onoga ko mu treba. Ali ja govorim o cinjenicama, a cinjenica je da dijaspora salje ogromne pare upravo sa Zapada. Ima nasih i u Rusiji, ali se ne moze porediti sa brojem nasih na Zapadu.



Dijaspora ne postoji. Postoje samo pojedinci sa izraženom nostalgijom ka zemlji odakle su potekli, a to se manifestuje time da dođu na mesec dana na odmor u majčicu Srbiju sa svojim Mercedesima i qrche se po selima i izazivaju zavist onih koji ne mogu da im se pridruže. Malo potroše pare na provod, malo kupe sitne poklone familiji i to je sve. Bitno je da je kurs evra u avgustu 118, sad će još malo da se vrati na 124.

To što ti hoćeš da kažeš BI MOGLO da postoji kad bi se dijaspora organizovala i ULOŽILA pare u Srbiju, pri tom ne mislim na zidanje četvorospratnih kuća u selima (bitno je da je veća od komšijine, nebitno što u njoj niko ne živi) sa lavovima na kapijama. Više od 90 % naše dijaspore su ljudi samo sa osnovnom školom koji su zaradili pare u inostranstvu ali su apsolutno finansijski nepismeni i ne znaju da ulažu svoje pare nego umrtvljuju svoj kapital građenjem nekretnina u kojima niko neće živeti. Ovo ti sve pričam iz ličnog iskustva jer imam familiju na svim meridijanima i svi isto razmišljaju.

Naša dijaspora treba da osnuje firme u zemljama gde rade i povuku ljude iz Srbije, čime bi direktno pomogla tim ljudima a indirektno i samoj Srbiji jer bi smanjila nezaposlenost i postepeno dovela do nestašice radne snage u Srbiji što bi dovelo do rasta zarada u Srbiji prirodnim putem (mala ponuda radnika, veća potražnja).
Umesto što se svako od nas pojedinačno muči da nađe bolje mesto pod suncem a i čak ovako Srbija je kraća za 35 000 ljudi godišnje koji napuste (većina trajno) zemlju za 20-ak godina će se u Srbiji rešiti nezaposlenost "prirodnim" putem. Dotle ćemo mi biti ili mrtvi ili debelo u penziji.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 15:05 - pre 79 meseci
@HoT_Steppa - pa sta hoces da ti Braxi organizuje dijasporu? To ti je kao kad odes u neko selo pored Cacka i pokucas na vrata domacinu i kazes - zasto se ti nisi organizovao sa ovim tvojim komsijama, pa sa gradom, pa sa drzavom i vise zavrsio taj autoput? Pa nije na njemu o tome da misli, na njemu je da sljaka i placa porez.

Cija je dijaspora i ko bi imao koristi od organizovanja dijaspore, ako ne drzava Srbija. Pa nek onda Srbija organizuje dijasporu na nacin na koji smatra da je odgovarajuci i usmerava dijasporu prema projektima koji bi bilo na obostrano zadovoljstvo. Kao sto treba da usmerava i domace stanovnistvo prema zajednickim ciljevima, treba da brine i o dijaspori.

Definitivno gastarbajteri donose mnogo love u Srbiju, i definitivno ta lova ostaje da se vrti u Srbiji. Ko zida te kuce od 4 sprata, ko radi u tim kafanama/restoranima/zubarskim ordinacijama/servisima za kola/.../... koje gastarbajteri koriste za vreme "odmora", sem lokalnog stanovnistva, koje opet te pare uliva u lokalnu privredu. Gomilu ciste love salju i familijama u Srbiji koje opet trose novac u lokalnoj privredi Srbije itd...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 15:17 - pre 79 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
Braxi:
svako zaposljava onoga ko mu treba. Ali ja govorim o cinjenicama, a cinjenica je da dijaspora salje ogromne pare upravo sa Zapada. Ima nasih i u Rusiji, ali se ne moze porediti sa brojem nasih na Zapadu.



Dijaspora ne postoji. Postoje samo pojedinci sa izraženom nostalgijom ka zemlji odakle su potekli, a to se manifestuje time da dođu na mesec dana na odmor u majčicu Srbiju sa svojim Mercedesima i qrche se po selima i izazivaju zavist onih koji ne mogu da im se pridruže. Malo potroše pare na provod, malo kupe sitne poklone familiji i to je sve. Bitno je da je kurs evra u avgustu 118, sad će još malo da se vrati na 124.

To što ti hoćeš da kažeš BI MOGLO da postoji kad bi se dijaspora organizovala i ULOŽILA pare u Srbiju, pri tom ne mislim na zidanje četvorospratnih kuća u selima (bitno je da je veća od komšijine, nebitno što u njoj niko ne živi) sa lavovima na kapijama. Više od 90 % naše dijaspore su ljudi samo sa osnovnom školom koji su zaradili pare u inostranstvu ali su apsolutno finansijski nepismeni i ne znaju da ulažu svoje pare nego umrtvljuju svoj kapital građenjem nekretnina u kojima niko neće živeti. Ovo ti sve pričam iz ličnog iskustva jer imam familiju na svim meridijanima i svi isto razmišljaju.

Naša dijaspora treba da osnuje firme u zemljama gde rade i povuku ljude iz Srbije, čime bi direktno pomogla tim ljudima a indirektno i samoj Srbiji jer bi smanjila nezaposlenost i postepeno dovela do nestašice radne snage u Srbiji što bi dovelo do rasta zarada u Srbiji prirodnim putem (mala ponuda radnika, veća potražnja).
Umesto što se svako od nas pojedinačno muči da nađe bolje mesto pod suncem a i čak ovako Srbija je kraća za 35 000 ljudi godišnje koji napuste (većina trajno) zemlju za 20-ak godina će se u Srbiji rešiti nezaposlenost "prirodnim" putem. Dotle ćemo mi biti ili mrtvi ili debelo u penziji.


to je pitanje ekvivalentno onom: a zasto se vi u Srbiji ne organizujete i napravite od nje Svajcarsku.

Budi srecan da dijaspora ostavi pare, a poklonu se u zube negleda. Naravno idealno bi bilo da mozete da dignete sve cetiri uvis !
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 15:19 - pre 79 meseci
Srbija trenutno ima korumpiranu Vladu koja ne podržava takve projekte gde nema lični ekonomski interes, dokazano time što je ugasila i ono što je već postojalo, mislim da je u pitanju ovo:

http://gdeinvestirati.com/2016...je-u-gradovima-na-jugu-srbije/
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 15:23 - pre 79 meseci
Citat:
Braxi:to je pitanje ekvivalentno onom: a zasto se vi u Srbiji ne organizujete i napravite od nje Svajcarsku.

Budi srecan da dijaspora ostavi pare, a poklonu se u zube negleda. Naravno idealno bi bilo da mozete da dignete sve cetiri uvis !


Hoćeš da budeš produktivan sagovornik ove teme ili samo da mlatiš praznu slamu?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 15:33 - pre 79 meseci
ajde nauci me sta je dijaspora i sta je organizovanje Srba na neku akciju.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 16:26 - pre 79 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
Braxi:Zato su meni smesni ovi koji smatraju da je Rusija nama nesto posebno naklonjena. Mislim mozda smo im i simpaticni, ali interes im je na prvom mestu. Da bi samo blokirali Kosovo u SBUN morali smo dati ispod cene NIS Rusima i za dz rudnu rentu (iako oni sami ne znaju sta ce od prirodnog bogatstva). A ovde neki trabunjaju kako ce Rusija nama osloboditi Kosovo i dati nam ga na tacni.

Znate kad ce se to desiti ?



Davanje Rusima NIS-a je mala cena za ono što nam čine u SB, tako da možemo i trebamo da im damo mnogo više, drugi su uzeli mnogo više a nisu ama baš ništa dali zauzvrat, u tome je razlika. Ako živiš u Holandiji ili gde već to te ne opravdava da lupaš gluposti i ne barataš činjenicama. Dovoljno je da kreneš od Fiat-a, nema potrebe dalje.



Davanje US stilu zeljezare u Smederevu je verovatno neki drugi vid zahvalnosti.

Vise o tom NISu postaju dosadni pamfleti poklanjanja.

Nismo nista mogli sa njim da uradimo, ismoumeli da kopamo naftu, nema ni resursa ni znanja, ni opreme, nema trzista, deset godina pod sankcijama j odradilo svoje, mogli smo samo da dotiramo plate i preprodajemo uvezeno godrivo. Kada nesto propadne, racunica i perspektiva su jasni. U EU, Rusi jedini imaju globalne resurse, i izvore, i opremu i strucnost za tu granu. Zaokruzen sistem. A pride su i odnosi bili vise korektni nego nekorektni.
Ili smo trebali da NIS prodamo ili ustupimo nekim preprodavcima? Da iseku opremu, zadrze sta im treba a ostalo podaju na kilo?

A o dugu za gas se ne prica, kome smo mi to bili duzni neke milijarde za neplacen gas, Francuzima?

Dobijali smo i deo Juznog toka, koji je EU stornirala na USA zahtev, pa da li su i tu Rusi krivi? Puce nam 150 miliona godisnje zbog EU, to NIKO ne obracunava?

Znaci, u tim okolnostima, decenijskog zapecka, velikog duga, neko pride da i neku kintu za uruseni deo industrije..momentalno se zaboravlja odrzanje socijalnog mira i odrzanja na vlasti dok je gas bio na dugorocno odlozeno placanje?


Mogli smo da prodamo za dva tri puta vise, pa onda da dodamo jos toliko i da platimo dug Rusima, to je valjda bolji posao?
Da dignemo jos neki kredit pa da se iselimo sto nemamo cime da vratimo?

Interesantno da NIKO, ama bas niko ne spominje zaduzivanje za gas prema Rusima, vec se samo balavi o ceni? Jel' to neka botovizija?

Rusija ne brani Kosovo, vec odredjene principe, kao i Spanija, kao i Brazil,...Kipar, koji ga nece priznati taman i da ga neka garnitura domacih oportunista prizna u ime Srbije.
Da ostavimo dnevnopoliticke lagarije na stranu, to je izvrnuta stvarnost i podesena kako starletanima odgovara.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 16:41 - pre 79 meseci
mr vladd,

Kada bi Rusija imala dobre odnose sa Zapadom ja bih bio prvi za dobre odnose sa Rusima.

Medjutim.

Rusija je nasla sada da ulazi i uplice se u Srbiju, kad su se raskantali sa Zapadom. Naravno nju podrska Kosovu sada malo kosto jer je ionako vec pokvarila odnose sa Zapadom, a zauzvrat pruza im se sansa da udju u Srbiju. Ni to ne bi bilo lose kad Srbija ne bi potpuno bila okruzena i EU i NATO. Dakle mi smo sada u zoni EU i NATO i zato je priblizavanje Rusiji u sustini jedno izlaganje Srbije velikom bezbednosnom riziku.

Pored toga nas prostor je sada opet postao nestabilan i prakticno poligon za raskosurivanje velikih. Cak se jbt i Kina setila da nesto isprobava ovde...

Bojim se da nam se sve to ne obije o glavu. Bolje bi bilo da udjemo sto pre u EU i utonemo u nju i da nas zaborave jedno sto godina. Nista vise nam ne bi ni trebalo.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 16:58 - pre 79 meseci
Citat:
HoT_Steppa: ... a i čak ovako Srbija je kraća za 35 000 ljudi godišnje koji napuste (većina trajno) zemlju za 20-ak godina će se u Srbiji rešiti nezaposlenost "prirodnim" putem. Dotle ćemo mi biti ili mrtvi ili debelo u penziji.


Jes đavola, nisi ti to dobro pročitao.

Za 35.000 se godišnje manje beba rodi, nego što ljudi umre.
A onda plus na to ide još oko 65.000 onih koji napuštaju zemlju, što je oko 100.000 ukupno.
I taj proces kroz vreme nije linearan, jer kad ti u zemlji ostanu samo starci od po 60-80 godina, onda se tu neće roditi više ni jedna beba.

Uzgred... u prvih 20 godina od "pobede" kapitalizma u istočnoj Evropi (1990-2010) se rodilo za 30.000.000 (trideset miliona) manje beba, nego u 20 godina pre toga u socijalizmu (1970-1990).

 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 17:06 - pre 79 meseci
Braxi, ti ni posle skoro 20 godina još nisi ukapirao da Srbija jednostavno nije planirana za ulazak u EU, niti da je ikad bila, niti da će ikad biti, i bez obzira da li to Srbija želi ili ne?

Onaj Yolja nije bio baš previše bistar, ali je pobrisao "Srbija nema alternativu" iz potpisa još pre 5-6 godina.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 17:33 - pre 79 meseci
Citat:
Braxi:
To što ti hoćeš da kažeš BI MOGLO da postoji kad bi se dijaspora organizovala i ULOŽILA pare u Srbiju...


I onda npr. ti odeš sam kako se već snađeš, i isto te boli uvo da pomogneš nekom drugom u Srbiji da ode u inostranstvo kao što je i prethodnike bolelo uvo za tebe (ne prejudiciram da si konkretno ti takav kao osoba, ali većina jeste, a i oni koji nisu, vremenom postanu takvi zahvaljujući iskustvu sa našim ljudima).

Neko bi rekao da je sve to normalno.
Ali, sa druge strane kinezi već više od 150 godina plaćaju nekome da ih prošvercuje u SAD (setimo se da su kineski radnici za neku siću radili na izgradnji železnice u SAD još u 19. veku), pa opet se ne ponašaju po principu "boli me uvo za rodbinu u prijatelje u Kini, nisu ni oni meni pomogli", već čim dođu u situaciju da nekome pomognu da dođe, oni to i urade.

Ali, pretpostavljam da se kod njih ne dešava taj kome je pomognuto da dođe u SAD zamoli domaćina da garantuje kredit za njega, a onda zbriše bez traga i glasa.
Ili mu dođe u posetu brat kome godinama šalje 200$ mesečno, sa papirom od banke da potpiše da će mu i sledećih 5 godina sigurno slati 200$ mesečno (da bi podigao kredit).



A dijaspora je već "pomogla" Srbiji, i to poprilično: seća li se neko "Zajma za Srbiju"?
Sasvim je druga priča gde je taj novac otišao.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 18:09 - pre 79 meseci
Većina naroda ima nezvanično (neko bi to nazvao svest, moral, kultura, šta već) organizovanu dijasporu, a oni koji se baš baš ističu u Evropi su Turci i Šiptari, koji baš uvećavaju svoju dijasporu u novim zemljama ne samo rađanjem nove dece nego i dovođenjem ljudi iz matice zemlje najčešće brakovima.
Kad Srbin pita za pomoć dobije ovakav odgovor:

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 18:36 - pre 79 meseci
Citat:
Braxi:
mr vladd,

Kada bi Rusija imala dobre odnose sa Zapadom ja bih bio prvi za dobre odnose sa Rusima.

Medjutim.

Rusija je nasla sada da ulazi i uplice se u Srbiju, kad su se raskantali sa Zapadom. Naravno nju podrska Kosovu sada malo kosto jer je ionako vec pokvarila odnose sa Zapadom, a zauzvrat pruza im se sansa da udju u Srbiju. Ni to ne bi bilo lose kad Srbija ne bi potpuno bila okruzena i EU i NATO. Dakle mi smo sada u zoni EU i NATO i zato je priblizavanje Rusiji u sustini jedno izlaganje Srbije velikom bezbednosnom riziku.

Pored toga nas prostor je sada opet postao nestabilan i prakticno poligon za raskosurivanje velikih. Cak se jbt i Kina setila da nesto isprobava ovde...

Bojim se da nam se sve to ne obije o glavu. Bolje bi bilo da udjemo sto pre u EU i utonemo u nju i da nas zaborave jedno sto godina. Nista vise nam ne bi ni trebalo.



Rusija nikada nece imati dobre odnose sa zapadom, i obratno. Zapad zeli slobodu arcenja resursa Sibira, ili medjunarodni sporazumom(sto je najmekse i da ne budu spaljeni) ili prosto ratom. Zapadu, narocito EU, nekako ne odgovara da placaju gas, radje bi da sami zabodu surlu.

Sto se Srbije tice, ona je marginalna za EU po svakom pitanju, i sluzi za potkusurvanje i isterivanje situacija van medjunarodnih sporazuma, grublje receno zaobilazenje ili krsenje istih. Sporta radi i radi demonstracije sile.

Oprostice nam Djura sto nas je tukao.

Oduvek smo bili zona B, oduvek je dojcland uber aless, i da se prikljucimo nekakvoj "istocnoj" EU, a to je na jako dugom stapu, za bar dve generacije, bicemo zemlja "trece" Evrope, sa gomilom ogranicenja, i u standardu i u trzistu i u protoku ljudstva.

Ne znam uopste sta se ocekuje, osim da budemo sabirni centar socijalno ugrozenih, da nas zatrpaju sa onima sto se nisu uklopili u nivo EU, da budemo jeftina radna snaga i da predamo sopstvene resurse drugima na upravu.
Nije mi jasno sta je u masti vecine, kakav status ocekuju, status Novaka Djokovica ili Tesle?
Predvidjeni smo za smetliste Evrope, uglavnom...i ako nesto imamo, da to pomuzu..

A mastati da se to promeni je onako bas jaka utopija, zapadnjaci ne menjaju politiku i svoje pozicije ve-ko-vi-ma...

E sad, grupice i grupetine politikanata imaju licnu vajdu od propagande i odrzanja uticaja, opstanka u establismentu vlasti, i oni me ne cude, ali ostali koji ne primaju grantove i nemaju zagarantovanu moc u drzavi...a matori veruju u deda mraza, posle DVE DECENIJE praznih prica i beskonacnih uslovljavanja, to je zabrinjavajuce.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 18:42 - pre 79 meseci
Da ne bude nejasno, detalji ovdasnjih himni su "jos ste zivi" i "boze spasi", dok je kod Germana je neizmenjeno(i pored silnog kosmopolitizma) "uber aless"..na to mislim..

Slabo se oni menjaju
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 19:03 - pre 79 meseci
Iseljavalo se i za vreme komunista. Jos kako se islo.

Stavise, od kad je 1968 Jugoslavija obnovila diplomatske odnose sa Nemackom cak su na nasim biroima bili oglasi nemacki za posao. Znaci odete na biro za nezaposlene, a oni kazu posla nema, a li evo traze Nemci metalostrugara u Hanoveru. Hocete ?

Smatralo se da je to bas super jer se takor asterecivao broj nezaposlenih, a oni su jos slali dragocene devize nazad.

Da ne govorimo o Sovjetskom komunizmu koji je bio tako prosperitetan da su morali zicom ko u konclogoru da cuvaju ljude da im ne pobegnu.

-------

U principu slazem se da je na dugi rok iseljavanje gubitak. Ali ne znam koje je resenje ? Ja nemam pravo da kazem nemojte ici, ostanite, bice bolje, kad sam otisao. Nekad je narod mogao jos nekako da se oporavi od demografskih gubitaka usled bolesti ratova iseljavanja, JER SE MNOGO I RADJALO ali sada bojim se jako tesko.

Na primeru susednih drzava se najbolje vidi. Ja sams e sokirao kad sam cuo da Bugarska ima samo 7 miliona stanovnika. Rumunija koja je bila kao Juga spala je na nekih 15-16 miliona, a evo Hrvati od kad su usli Slavonioja im je skoro opustela...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 19:53 - pre 79 meseci
Malo humora iz Nemačke :)

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 20:08 - pre 79 meseci
99% njih iz te generacije oko 70-ih koji su emigrirali iz komunističke diktature su u inostranstvu radili ko mravi i štedeli svaku paru, a ovde kupovali placeve, zemlju, stanove... zidali te kuće sa lavićima i sa onoliko spratova koliko su dece imali, opremali te stanove i kuće nameštajem i aparatima, mnogi kupovali i zidali nekakve lokale i radionice, dovlačili zanatske mašine i alate...

Ova sad generacija emigranata iz četničke demokratije odlazi i ne osvrće se, i o povratku ne razmišlja jer ih hvata jeza. Ako sanjaju povratak, bude se u košmaru i obliveni hladnim znojem. Oni ovde ne zidaju kuće, niti išta kupuju, već rasprodavaju sve što imaju i gledaju kako da kupe neki kvadrat tamo. Ovde dolaze samo krajem leta da se najedu paradajza i poprave zube. Vratiće se samo ako im to bude jedina mogućnost u životu.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 20:13 - pre 79 meseci
Citat:
braxi ako je prema ikome istorija bila dobra to su komunisti i ako je ikome narod dao poverenje to su bili oni. I ? Kakav je rezultat ?

Pobedjeni nemci.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.09.2017. u 20:14 - pre 79 meseci
^^ kakve gluposti i uopstavanja ti pises, pa to nije normalno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 277746 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.