Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280293 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije04.10.2017. u 10:48 - pre 79 meseci
Citat:
SlobaBgd:
A nije dođoš? Mislim, puna su usta NEKIMA ovde tih dođoša, pa reko' - je l' to sorta koja uspeva samo u severnoj Srbiji (kolokvijalno nazivanoj Vojvodina) ili i drugi evropski regioni imaju istovetnu kategoriju za-sve-krivih?


Dodjos je nesto drugo.

To je onaj koji je dosao negde, npr Vojvodinu ili Kataloniju i zatim pokusava
da transformise iste u to mesto odakle je dosao.

U tom pokusaju ne vodi racuna da ako je ono tamo bila vukojebina i ovo ce posle
transformacije postati vuojebina.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije04.10.2017. u 10:54 - pre 79 meseci
Jaka je ta kultura koju dodjosi mogu tako lako transformisati, nema sta.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije04.10.2017. u 11:01 - pre 79 meseci
Citat:
DaliborP: Jaka je ta kultura koju dodjosi mogu tako lako transformisati, nema sta.



... U tom pokusaju ...

.. .i zatim pokusava ....
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije04.10.2017. u 18:35 - pre 79 meseci
Citat:
DaliborP:
Jaka je ta kultura koju dodjosi mogu tako lako transformisati, nema sta.



Bas tako :-) Zamisli da stanovnici NYC formiraju udruzenje "Najstariji New Yorkeri" i kukaju na sav glas da ne mogu da zive od imigranata iz Azije :-)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije04.10.2017. u 18:37 - pre 79 meseci
Citat:
ssi:
Citat:
SlobaBgd:
A nije dođoš? Mislim, puna su usta NEKIMA ovde tih dođoša, pa reko' - je l' to sorta koja uspeva samo u severnoj Srbiji (kolokvijalno nazivanoj Vojvodina) ili i drugi evropski regioni imaju istovetnu kategoriju za-sve-krivih?


Dodjos je nesto drugo.

To je onaj koji je dosao negde, npr Vojvodinu ili Kataloniju i zatim pokusava
da transformise iste u to mesto odakle je dosao.

U tom pokusaju ne vodi racuna da ako je ono tamo bila vukojebina i ovo ce posle
transformacije postati vuojebina.


A Braksi nije dodjos? Ili je ameba isisana tokom susenja mocvara gore u srednjem veku, pa mu se moze? :D

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
tor-exit.talyn.se.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.10.2017. u 01:15 - pre 79 meseci
Ova tema je generalizacija teme Kako da u Srbiji svima bude bolje.

Da bi bilo bolje, čovjek mora odbaciti bezuslovno štovanje stvari kao što su sopstvena država, sopstvena nacija, sopstvena porodica pa čak i sopstvena djeca i ljubavni partner. Možda neko privatno i razmišlja slično kao ja, neki profesor tu i tamo, ali opet, tu je puno stvari na kocki: brak, status sopstvene djece i članova porodice, posao kojeg može izgubiti jer mu horda studenata na protestu pred zgradom fakulteta urla "Fašista, nacista!"

Evo par knjiga sa puno dobrih ideja, a ja se nisam zbog njih transformirao u zombija koji hoće da ubija Židove i komuniste otrovnim gasovima i prilično sam siguran i da i neću:

Friedrich Nietzsche - Tako Govoraše Zaratustra (od 1883.-e do 1885.-e)
René Guénon - Kriza Modernog Svijeta (1927.)
Oswald Spengler - Propadanje Zapada (1922.)
Julius Evola - Pobuna Protiv Modernog Svijeta (1934.)

Mi nismo Zapad, jer je kod naših ljudi prisutno ono što Guénon naziva kontemplacijskim, dakle što je generalna karakteristika Istoka. Pod tim se podrazumjeva oslanjanje na ono što bi se uslovno moglo opisati kao duhovni fenomeni. Dakle, ne samo da su kod nas potencirane dvije religije: kršćanstvo i islam, nego su tu i dvije kvazi-religije:

1. naše nacije i njihova navodna "slavna i duga" prošlost i nacionalni "kvalitet". Kod polinezijskih kulturnih zajednica postoji fenomen koji se u engleskom jeziku naziva mana, a to Polinežani shvataju kao nematerijalna duhovna sila. Tako i kod nas postoji svojevrsna mana koja bi trebala da igra ulogu beskonačno velikog izvora duhovne energije koja će društvu i pojedincu obezbijediti prosperitet u svakom pogldu. Izvor te mana-e, je "slavna i duga prošlost naroda i države"i "nacionalni kvalitet" zbog zasebnost. Ta 2 faktora treba, kako pojedinci polusvjesno shvaćaju/osjete da se nekako transformiraju u toliko željene predmete: skupi automobil, čist zrak, čistu vodu, obilje hrane, osjećaj sreće, milujune linija C/C++ kȏda i dovoljno moćno integrisano kolo koje će pogoniti to tako da "i mi imamo moćnog borbenog robota kao i oni tamo" i mnogo drugih stvari. Nacija tu igra ulogu kvazi-božanstva, i tu pojedinac treba, po takvom viđenju, da bude u odnosu na svoju naciju beznačajni foton. Usput, svako ko je igrao makar ijednu video-igru iz Warcraft porodice zna šta je mana parametar i za šta se koristi, a kako se zove onaj drugi parametar i u čemu je osnovna razlika u odnosu na ovaj prvi.

2. emocije vezane za period 2.-e Jugoslavije. Da ljevica ima obilježja kvazi-religije, primjećeno je i iz drugih nezavisnih izvora, pa me nije iznenadilo da sam samostalno i relativno lako došao do tog zaključka. Npr. ono što je u kršćanstvu svetac-mučenik, u marksizmu je radnik koji je "konstantno ugrožen od zlog kapitaliste". Kapitalista je ljevičarski ekvivalent Sotone iz 3 religije. Dok 3 religije obećavaju raj poslije kraja ljudskog žvota, ljevica ga pokušava kreirati na ovom svijetu. I u tome je konstatno sama po sebi nespješna i stvara jad živim bićima kao što je i religija blizu stvari kao što su bolest, siromaštvo, društveni sunovrat i psihička oboljenja. Ljevica može samo opstati ako živi na račun kapitalizma, kao što vidimo danas u fenomenima zvanim socijaldemokratija i tzv. nordijski model. Tito je bio ekvivalent i analog židovskom mesiji, Isusu i Muhamedu iz 3 religije, kao što su ekvivalenti i analozi pokliči "Smrt fašizmu - sloboda narodu!" i "No pasaran!" religijskim "Amen!" i "Allahu Akbar!". Beskonačno cijepanje unutar kršćanstva na stotine crkava, što je, čini se, ipak u manjoj mjeri prisutno i u islamu i judaizmu, je isto tako analogno i ekvivalno fenomenima kao što su titoizam, radničko samoupravljanje, marksizam, marksizam-lenjinizam, marksizam-lejinizam-staljinizam, staljinizam, maoizam, marksizam-lenjinizam-maoizam...

Jedna od najzadnjih malignih hipertransmutacija ljevice je feminizam. Ljevica povređuje osnovni postulat ekonomije kao nauke i jedan od generalnih postulata logički validnog mišljenja uopće, a to je da teži svima obezbijediti beskonačnu količinu beskonačno kvalitetnih materijalnih dobara beskonačnog broja koja će biti usavršavana i razvijana beskonačno. Oni i one tako ne razmišljaju. Oni i one vide materijalna bogatstva i uvjereni/e su da im pripadaju, da im je to neko oteo, da imaju prava na to.

Ako pogledate ljevičarske proteste danas, vidjećete da oni predstavljaju isto tako ekvivalent i analog religijskim ritualima, bilo našim lokalnim bilo vjerskom plesu američkih Indijanaca ili podsaharskih kultura. Oni leže pred oklopljenim policijskim transporterom, iako polu-svesno znaju da će policija slijediti striktna upustva da primjeni minimum fizičke sile da bi obavila svoj zadatak i zadnja stvar koju će uraditi će biti da pređu transponterom preko žive osobe jer političari ne žele da ih mase skinu sa vlasti kad zbog gaženja čovjeka svjetski mediji kreiraju globalnu hiper-dramu.

Zatim ono vezivanje za stabla i penjanje i življenje na njima. U Istočnom Pravoslavnim Kršćanstvu je bio fenomen penjanja ljudi na stubove na kojima su provodili dane ili godine u ime vjere, ako je uopšte istina da su to radili, pa su kasnije proglašeni svecima. Jako slično tome je to sa drvećima. Ja jesam protiv uništavanja okoline, ali ne da se to pokušava zaustaviti na taj cirkuski način. Kao što bješe ona Judy ili Judith koja je bila dugo vremena na drvetu, pa kad je sišla valjda da obavi nuždu ili da potraži hranu, uhapsio ju je skriveni policajac.

Eto zašto pada Zapad i zašto su društva u krizi: zašto što su milijuni pod kontrolom emocionalnog naleta koji je ništa drugo do psihološki masturbacioni akt na gigantskoj skali. Ako Zapad pada, ne znači i da će pasti. Neću da ponovim Marx-ovu grešku.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.10.2017. u 12:52 - pre 79 meseci
Ma brate Balkan je previse opterecen prosloscu, Bliski Istok religijom, i to ti je..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.10.2017. u 13:49 - pre 79 meseci
Ne postoji suštinska razlika između ovih "opterećenosti".
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.10.2017. u 14:24 - pre 79 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
DaliborP:
Jaka je ta kultura koju dodjosi mogu tako lako transformisati, nema sta.



Bas tako :-) Zamisli da stanovnici NYC formiraju udruzenje "Najstariji New Yorkeri" i kukaju na sav glas da ne mogu da zive od imigranata iz Azije :-)


To i rade, odkuda Trumpetalo na vlasti ?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.10.2017. u 17:05 - pre 79 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Ne postoji suštinska razlika između ovih "opterećenosti".

Kako to Bradzi? Pojasni. Pošto ja mislim da postoje ogromne razlike, naravno i suštenske.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.10.2017. u 19:16 - pre 79 meseci
Vidi, pametniji od mene, a takvih je mnogo, ne vole da upotrebljavaju glagol pojasniti. Postoje neki razlozi za to, a pošto ja nisam filolog ne bih da ulazim detaljnije u tu problematiku, iako su [razlozi] na mestu. Mogao bih da objasnim, ali ti nisi dete, pa neću uraditi ni to. Pokušaću kao i uvek da dam neko svoje viđenje.

Jaka nacionalna država je stvar prošlosti, a ljudi koji se vežu za te ideje i same ideje su retrogradne tj. nazadne. One u sebi imaju i jak naboj verskog fanatizma i ne samo da dopuštaju, nego i afirmišu jak upliv religijskih osećanja širokih masa u društveni život. U čemu je suštinska razlika između prosečnog ustaše, četnika, balije i isisovca? Pa nema neke razlike, njihov moto je ograđeni tor u kome su oni gospodari. Ako se pogrešno krstiš/križaš/klanjaš ideš pod nož. Klanje im je omiljena zabava, a od tehnologija najviše vole nož. Međutim, mnogo toga ih hebe, a stvarnost im lupa šamare samo tako. U Srbiji im smeta svako ko je sišao sa pogrešne planine, ali zato vole da odu na zapad koji im nije mrzak. Tamo im ne smeta što su nekom oteli radno mesto, ne smetaju im nevernici, ne smeta im ni to što su došli na gotovo i proširili svoj životni prostor na račun drugog. Ni ovi čobani sa bliskog istoka se ne bune što u Dojčlandu mogu da rade i zarade za audi, ne smetaju im nevernici, ali bi zato da kući kolju do besvesti. To ti je čista politička šizofrenija, loodilo mozga, eto šta je.

Dakle, ti kao pojedinac možeš da se izjašnjavaš kao budista ili hinduista u verskom smislu, možda kao eskim ili aboridžin u etničkom, ali to ne sme biti deo javne politike, nekakvog političkog diskursa. Mislim može, nije da ne može, ali svi vrlo dobro znamo kuda to vodi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije05.10.2017. u 21:40 - pre 79 meseci
Citat:
Jaka nacionalna država je stvar prošlosti, a ljudi koji se vežu za te ideje i same ideje su retrogradne tj. nazadne. One u sebi imaju i jak naboj verskog fanatizma

Cekaj, krenuo si sa nacijom, a ne znam kako si napravio preslikavanje 1:1 na verski fanatizam - evo naprimer albanci, imaju vrlo jak osecaj nacionalne pripadnosti, a ima ih ateista, katolika, muslimana, pravoslavnih. Tj. ne da nisu verski fanatici, nego im je vera licna stvar, za naciju totalno nebitna.
Takodje, kontra primer, meni je relativno bitna religija, a ka naciji osecam totalnu kurcobolju, davno sam se izjasnio da hocu da budem rus, a i to ako bas moramo da se delimo na plemena, inace mi je sasvim ok zemljanin.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.10.2017. u 00:12 - pre 79 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Vidi, pametniji od mene, a takvih je mnogo, ne vole da upotrebljavaju glagol pojasniti.


Bradzi (kada uptrebuim taj nadimak , ne mislim ništa loše) ja eto nisam toliko pametan pa volim da mi ljudi ponekad pojasne stvari.

Složio bih se da po neke sličnosti izmedju navedenih grupacija postoje, ali reći da suštinske razlike ne postoje je apsurdno.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
77.243.26.*



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.10.2017. u 08:51 - pre 79 meseci
Moram vama dvojici da POJASNIM neke stvari - glagol pojasniti je tipičan oblik za hrvatski jezik, dok je objasniti tipičan oblik za srpski jezik. Ako pogledate Page Source ove strane, već na samom početku html-a piše:
Code:
<html lang="hr">

Sto znači da je zvanični jezik ovog foruma hrvatski, čime svi automatski imaju odobrenicu koristiti ga, a srpski netko moze da tolerira, a netko da se buni, ali ako smo se vec saglasili koristiti hrvatski jezik, kako onda možemo posramiti onoga ko je napisao neku riječ na tom jeziku?!


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 06.10.2017. u 10:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.10.2017. u 13:59 - pre 79 meseci
Za mene objasniti i pojasniti nemaju isto značenje. Kad nešto "objašnjavaš" to znači da nekome u potpunosti otvaraš oči oko neke stvari. Kada "pojašnjavaš" znači da je on već nešto znao o tome, a ti mu pomažeš da razume još bolje.

Moja slobodno, na brzinu sklepetano objašnjenje ili pojašnjenje. U svakom slučaju bolje nego to koje nam daju ti nacionalistički lingvisti koji bi da nas podele što je moguće više.

Mislim koja glupost. Pojasniti hr, a objasniti sr . . Srvarno ?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
77.243.26.*



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.10.2017. u 16:20 - pre 79 meseci
Ako ne kužiš onda ti treba pojasniti, a ako ne razumeš onda ti treba objasniti.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.10.2017. u 16:39 - pre 79 meseci
Nema ta rec nikakve veze sa hrvatskim jezikom, vec je samo "nova" rec, nastala od glagola "objasniti".

Na ovakve sitnice se mogu samo dezurni nacionalisti primati....
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije06.10.2017. u 23:22 - pre 79 meseci
Evo ga kako gogleov prevodioc to radi:

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 00:02 - pre 79 meseci
hah. Dobro je da su ubacili to. Inače ko zna kako bi se mi sporazmeli s Hrvatima bez "google translate"
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 10:20 - pre 79 meseci
Ima razlika izmedju pojasnjenja, rasjasnjenja i objasnjenja. Ali ako se i dalje trolovski sve posmatra crno belo, ako se svodi na poznate trivijalne gluposti
termina nacionalizama, koji apsolutno blage veze nemaju sa ovi recima, onda je iluzorno pisati i objasnjavati..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280293 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.