Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281107 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 09:09 - pre 93 meseci
Da, zaduzivala se, pa sta? Od toga su gradili fabrike i infrastrukturu, usvojili proizvodnju, zaposljavali, izgradili sve zivo. I sta bi to po tebi trebalo da znaci? Vidis, tada se zaduzivalo da bi se investiralo, danas se zaduzuju da bi imali da isplate penzije i plate ljudi sa budzeta.
Pa pogledaj spoljni dug USA. http://www.usdebtclock.org/ Ogroman je, pa sta? Sta mislis da si time dokazao?

P.S. - A taj dug se iskazuje u procentima prema GDP-u, a ne u apsolutnim iznosima jer tako prikazan nista ne znaci. Sta znaci za nekoga ko ima platu 3000E to sto ima kredit od 150E? Nista.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 09:36 - pre 93 meseci
sad ce cika-Sloba i cika-Branko da objasne kako su sve to izmisljotine mladjih generacija, da nije to u njihovo vreme nista doslo od kredita nego su sve oni samo udarncki radili i zaradili, da ni njima u SFRJ nista nije palo sa neba, da se radilo mnogo vise nego danas i da je svaki dinar krvavo zaradjen! Ziveo drug-Tito! :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 09:54 - pre 93 meseci
Živeo!
Nego, mi smo to objašnjavali više puta, ali džaba, to se ne uklapa u priču kakvom pune glavu vama "mladima", pa smo zaključili da je svako dalje objašnjavanje uzaludno.

Tako je, moja generacija i generacije pre i posle nje su krive za elektrifikaciju, industrijalizaciju, opismenjavanje, masovnu stanogradnju, razvoj infrastrukture svih vrsta (čak i telekomunikacija kojima se sada vi "mladi" kačite na Internet), za napredak u kulturi, naučnom i obrazovnom radu, u izgradnji ugleda SFRJ i njenih građana.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 09:55 - pre 93 meseci
Ne boj se, nismo ni mi koji ne gotivimo taj globalni kapitalizam i taj Novi svetski poredak toliko naivni. Znamo i mi da se tada zivelo dobro bas zbog onoga sto sam napisao, zbog tog restarta posle rata, kao i zbog toga sto je svet tada bio polarizovan pa je mogli i jare i pare, i kredite od zapada i oruzje od istoka. Vidis, uvek priznam da je socijalizam njesra, samo vi imate problem da shvatite da je isto to i kapitalizam, pa se ubijate da branite demokratiju ( jer naivno mislite da su to stvarno neke slobode i prava, i da je tu lova ), a ustvari ste nadigrani od ajkula i to na globalnom nivou.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 10:00 - pre 93 meseci
Citat:
žutokljunac:
Da, zaduzivala se, pa sta? Od toga su gradili fabrike i infrastrukturu, usvojili proizvodnju, zaposljavali, izgradili sve zivo. I sta bi to po tebi trebalo da znaci? Vidis, tada se zaduzivalo da bi se investiralo, danas se zaduzuju da bi imali da isplate penzije i plate ljudi sa budzeta.
Pa pogledaj spoljni dug USA. http://www.usdebtclock.org/ Ogroman je, pa sta? Sta mislis da si time dokazao?

P.S. - A taj dug se iskazuje u procentima prema GDP-u, a ne u apsolutnim iznosima jer tako prikazan nista ne znaci. Sta znaci za nekoga ko ima platu 3000E to sto ima kredit od 150E? Nista.


Pa ništa. To je bila cena vikendica, sigurnog posla i bezbrižnog života koje si pomenuo. A dug potomstvu u amanet.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 10:09 - pre 93 meseci
Ti stvarno mislis tako. Mislim, realno, znamo se dugo, bar 10 godine, naravno samo ovako preko foruma i ne delujes mi uopste kao glup lik. Pogledaj ti ta zaduzivanja malo bolje i pogledaj sta je sa tim ( u procentualnom iznosu relativno malom iznosu ) sve uradjeno... a uradjeno je jer su ulagali u proizvodnju i onda je u jednom trenutku ta proizvodnja pocela sama da isplacuje i dug i plate i da pravi dodatnu lovu sa kojom se krug sirio. Nemoj da zezas, pa da to ne shvatas.
Ali pustimo to, bilo pa proslo i nece se vise ponoviti. Sta cemo za danas? Imas opciju da zivotaris ili ako imas srece, kofer u ruku pa u beli svet. Kao da smo u nekoj cekaonici gde svi cekaju da se neso dobro dogodi, ali uzalud.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 10:11 - pre 93 meseci
Citat:
SlobaBgd: Tako je, moja generacija i generacije pre i posle nje su krive za elektrifikaciju, industrijalizaciju, opismenjavanje, masovnu stanogradnju, razvoj infrastrukture svih vrsta (čak i telekomunikacija kojima se sada vi "mladi" kačite na Internet), za napredak u kulturi, naučnom i obrazovnom radu, u izgradnji ugleda SFRJ i njenih građana.

Svaka cast, to je stvarno nesto sto je svakako bilo vazno za drustvo posle rata.

Ali da li postoji zemlja u Evropi(osim mozda Albanije) koja nije imala elektrifikaciju, industijalizaciju, opismenjavanje, masovnu stanogradnju, razvoj infrastrukture itd posle drugog svetskog rata?

Hvalis se necim sto je bilo neminovno za svet tog doba, a naravno ignorises cinjenicu sta je posle skrivila ta tvoja generacija, koja je onda srusila kulturu, industrijalizaciju, razvoj i debelo srozala ugled SFRJ i njenih gradjana.

Mada iskreno, i da se rat mogao izbeci, drzava bi svakako upala u velike probleme jer nije bilo nikakvog napretka od sedamdesetih godina pa nadalje.

Tito i ekipa su se opirali modernizaciji drustva bas onda kad je zapadna evropa uveliko napredovala, a mi smo i dalje ziveli u oblacima socijalizma.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 10:12 - pre 93 meseci
Citat:
žutokljunac:
Ti stvarno mislis tako. Mislim, realno, znamo se dugo, bar 10 godine, naravno samo ovako preko foruma i ne delujes mi uopste kao glup lik. Pogledaj ti ta zaduzivanja malo bolje i pogledaj sta je sa tim ( u procentualnom iznosu relativno malom iznosu ) sve uradjeno... a uradjeno je jer su ulagali u proizvodnju i onda je u jednom trenutku ta proizvodnja pocela sama da isplacuje i dug i plate i da pravi dodatnu lovu sa kojom se krug sirio. Nemoj da zezas, pa da to ne shvatas.

Kakva dodatna lova, mislim da ti zezas nas. Dodatne love nije bilo, i ako je nesto dolazilo vec je bilo potroseno.

 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
130.0.237.*



+433 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 10:12 - pre 93 meseci
Citat:
žutokljunac: P.S. - A taj dug se iskazuje u procentima prema GDP-u, a ne u apsolutnim iznosima jer tako prikazan nista ne znaci.


Ejh, pa znaju jeftići sa tržišnih blogova za jadac ...

Dug SFRJ pred raspad, kada je bio najveći, je iznosio oko 12% GDP-a. Srpski danas iznosi oko 75%, a u ostalim bivšim republikama je još veći.

Zato tržišni jeftići nikada ne crtaju dijagram u procentima GDP-a, već u apsolutnim iznosima, niti uračunavaju inflaciju dolara (od npr. 200% na tom konkretnom dijagramu). Kao što nikada na taj dijagram ne stave zajedno i dug nekih drugih država (iz okruženja, sa kontinenta isl.), pa da možeš te dugove međusobno porediti.
Crtanje što kraće X (godine) i što duže Y (dug) ose se podrazumeva, da bi kriva pokazala što veću "uzbrdicu" i tako ostavila što jači tržišni utisak na posmatrača.

... ne sisaju oni vesla tamo na tim silnim fakultetima za menadžere i mrčendajzere.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 10:32 - pre 93 meseci
Što kaže torbica. Šta vi mladi? Pa mismo mogli da biramo, kakvu hoćeš tu da se popije doga. Slušali Dip Purpul.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 11:14 - pre 93 meseci
Citat:
žutokljunac:
Ti stvarno mislis tako. Mislim, realno, znamo se dugo, bar 10 godine, naravno samo ovako preko foruma i ne delujes mi uopste kao glup lik. Pogledaj ti ta zaduzivanja malo bolje i pogledaj sta je sa tim ( u procentualnom iznosu relativno malom iznosu ) sve uradjeno... a uradjeno je jer su ulagali u proizvodnju i onda je u jednom trenutku ta proizvodnja pocela sama da isplacuje i dug i plate i da pravi dodatnu lovu sa kojom se krug sirio. Nemoj da zezas, pa da to ne shvatas.
Ali pustimo to, bilo pa proslo i nece se vise ponoviti. Sta cemo za danas? Imas opciju da zivotaris ili ako imas srece, kofer u ruku pa u beli svet. Kao da smo u nekoj cekaonici gde svi cekaju da se neso dobro dogodi, ali uzalud.


Ako se i ulagalo, takođe se i trošilo i to lavovski i preko mere, samo se zapitaj gde imaš u inostranstvu u to vreme da običan svet koji živi od jedne ili dve plate ima vikendice po celoj zemlji, a nije imao samo ko nije hteo. Vikendica je samo primer naravno. I zašto je inflacija već 70-ih godina bila kolika je bila i ljudi još onda sve menjali u marke ako se sve isplaćivalo i bilo ok?

Citat:
Nika Matejic:
Zato tržišni jeftići nikada ne crtaju dijagram u procentima GDP-a, već u apsolutnim iznosima, niti uračunavaju inflaciju dolara (od npr. 200% na tom konkretnom dijagramu). Kao što nikada na taj dijagram ne stave zajedno i dug nekih drugih država (iz okruženja, sa kontinenta isl.), pa da možeš te dugove međusobno porediti.
Crtanje što kraće X (godine) i što duže Y (dug) ose se podrazumeva, da bi kriva pokazala što veću "uzbrdicu" i tako ostavila što jači tržišni utisak na posmatrača.

... ne sisaju oni vesla tamo na tim silnim fakultetima za menadžere i mrčendajzere.


Polako, polako, evo nešto i o čuvenom GDP-u, to je baš popularna reč ovih dana, stalno je slušamo.

Citat:

Mereno u procentima BDP-a, ukupni spoljnotrgovinski deficit Jugoslavije između 1970. i 1980. povećao se sa nešto ispod 10% na oko 50% BDP-a. Ono što je zabrinjavajuće u ovome nije sama cifra od 50% BDP-a, nego činjenica da je Jugoslavija iz godine u godinu beležila sve veći trgovinski deficit u odnosu na BDP. Ovo je još jedna naznaka da je sama struktura jugoslovenske ekonomije bila takva da je stabilnost cele ekonomije zavisila od priliva stranih sredstava za koje nije postojalo pokriće u domaćoj proizvodnji.

Struktura jugoslovenskog trgovinskog deficita bila je takva da su uvoženi uglavnom repromaterijali kao što su nafta i sirovine. Ovakva struktura proizvodnje ne obećava povećanje produktivnosti u budućnosti kojim bi se pokrio trgovinski deficit iz prošlosti i tako mogli otplatiti dugovi. Štaviše, iako je ukupni obim proizvodnje na nivou ekonomije Jugoslavije rastao jer se koristilo više resursa, produktivnost po jedinici uloženih resursa u većini jugoslovenskih industrija tokom šezdesetih i sedamdesetih godina je opadala. Sa takvom smanjenom produktivnošću, šanse za uspešno vraćanje kredita u budućnosti postaju nikakve.

Struktura proizvodnje u kojoj se pozajmljuje novac da bi se kupili repromaterijali prestaje biti održiva onda kada izvor kredita presuši, a to se u slučaju Jugoslavije desilo početkom osamdesetih. Jugoslovenska ekonomija je tada ostala bez spoljnog „goriva” i to je postalo osetno tokom naredne decenije koja je obeležena odlaganjem otplate spoljnih dugova. Jugoslovenska ekonomija ne samo da nije imala kapaciteta za otplaćivanje postojećih dugova, nego je i sam njen kapacitet da funkcioniše u nesmanjenom obimu zavisio od novih zaduživanja. Jugoslovenski BDP stagnira posle 1980., a od 1986. počinje da opada.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 11:35 - pre 93 meseci
dzabe postavljas bilo kakve linkove, dijagrame, analize, cinjenice o SFRJ ekonomiji, ti kojima je to namenjeno ili nisu u stanju to da prihvate ili se prave ludi a i sami znajuda je to istina (a mislim da je ovo drugo)! mnogo je lepo bilo da se ceo radni vek cesaju jaja, da se dobije stan za kutiju sibica, da se letuje za dz itd. i jednostavno ih mnogo boli kad im kazes nesto protiv tog (nikad prezaljenog) vremena!
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 12:17 - pre 93 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Živeo! :)
Nego, mi smo to objašnjavali više puta, ali džaba, to se ne uklapa u priču kakvom pune glavu vama "mladima", pa smo zaključili da je svako dalje objašnjavanje uzaludno.

Tako je, moja generacija i generacije pre i posle nje su krive za elektrifikaciju, industrijalizaciju, opismenjavanje, masovnu stanogradnju, razvoj infrastrukture svih vrsta (čak i telekomunikacija kojima se sada vi "mladi" kačite na Internet), za napredak u kulturi, naučnom i obrazovnom radu, u izgradnji ugleda SFRJ i njenih građana.

El su onda te generacije krive i za ona sranja devedesetih ili ćemo to nekom drugom da pripišemo?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 12:32 - pre 93 meseci
@član, potpuno isto i vama ne vredi bilo šta crtati.

Citat:
DaliborP:Tito i ekipa su se opirali modernizaciji drustva bas onda kad je zapadna evropa uveliko napredovala, a mi smo i dalje ziveli u oblacima socijalizma.


Tito je bio previše mator da se opire, i to je razlog zašto se nakon maspoka 1971.ve izdešavalo sve što se uzdešavalo. Maspok (hrvatsko "proleće" 1971.) je bio prvi konkretniji pokušaj da se razbije SFRJ (odnosno, prvi zapadni pokušaj implementiranja nekakvog "proleća", a to "proleće" je sada usavršeno i uspešno ruši države i pravi pokolje i donosi nam mile i drage izbeglice u naše parkove).

Ja znam da vi ništa ne znate i ne kapirate. Ceo svet u kome živite je obična laž, ali to još niste uspeli da shvatite niti ćete sa takvim rezonovanjem ikada uspeti. Nemojte samo da podučavate pametnije od sebe, ispadate smešni.

A rezultate tog zapadnoevropskog "napretka" sada vidimo svuda u EU pa i kod nas, a tek ćemo ih videti. Bolje da smo ostali u "oblacima" nego što su nas ti pleminiti napredujući dobročinitelji prizemljili protivgradnim raketama da bi uzeli te oblake za onaj 1% najmoćnijih u njihovom psihopatskom društvu.

Nego, možda bi bilo dobro da se vratimo na temu, a? Ako pogledamo natalitet u SFRJ videćemo da se poboljšanjem uslova života smanjuje natalitet jer ljudi postaju razmaženi i što više imaju sve im je teže da gaje decu, a onda se pogoršanjem uslova života (kriza, ratovi) natalitet desetkuje jer su ljudi već razmaženi i teško podnose odvikavanje od droge na koju su navikli pa im je naravno još teže da bilo šta urade. Proces odvikavanja od te razmaženosti i zavisnosti je dugotrajan, i u nepovoljnim okolnostima se može desiti da nacija/civilizacija jednostavno nestane u trenucima krize zbog razmaženog stanovništva.

Evo, nama i evropljanima zemlju popunjavaju arapi dok se mi sve više skupljamo i vadimo kako nam je život težak i nemamo za leba jadni. Mislite da je recimo u "srcu" zapadne evrope, Francuskoj, bolje? Eno prosečna plata tamo 1300€ a za te pare ne možeš da se skrpiš mesečno jer su troškovi ogromni, a na svakom koraku arapi/crnci sa mnogo više dece od original francuza, i to je to... kraj.


 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 12:33 - pre 93 meseci
Citat:
pisac:
Čovek mora da pati (u određenoj meri) da bi živeo pravilno jer tako gradi pravilan odnos prema prirodi u kojoj i od koje živi. I to ne kažem samo ja već i neke religije/filozofije koje se slažu samnom (namerno kažem da se oni slažu samnom a ne ja sa njima jer sam ja do te spoznaje došao samostalno mimo njihovih učenja). Čovek (ljudska vrsta) koji ne pati nimalo u životu ne živi u svom prirodnom okruženju već u neprirodnom za koje nije stvoren, i zbog toga se deformiše/degeneriše i fizički i psihički.

Pojedinac može i da uživa u tome (ako ne padne u depresiju zbog izgubljenog smisla života), ali društvo kao celina će se kroz više generacija potpuno degenerisati i nestati.



Pocni da patis tako sto ces samom sebi uskratiti pristup internetu i gomilati te gluposti u sebi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 12:47 - pre 93 meseci
Citat:
pisac:Ja znam da vi ništa ne znate i ne kapirate.

Ok, ali mozes li onda da me bar preskocis ako je tako. Valjda ima pametnijih od mene sa kojima mozes da pricas.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 12:58 - pre 93 meseci
Citat:
pisac:

Nego, možda bi bilo dobro da se vratimo na temu, a? Ako pogledamo natalitet u SFRJ videćemo da se poboljšanjem uslova života smanjuje natalitet jer ljudi postaju razmaženi i što više imaju sve im je teže da gaje decu, a onda se pogoršanjem uslova života (kriza, ratovi) natalitet desetkuje jer su ljudi već razmaženi i teško podnose odvikavanje od droge na koju su navikli pa im je naravno još teže da bilo šta urade. Proces odvikavanja od te razmaženosti i zavisnosti je dugotrajan, i u nepovoljnim okolnostima se može desiti da nacija/civilizacija jednostavno nestane u trenucima krize zbog razmaženog stanovništva.


Naravno, potpuno se ignoriše činjenica da je samo u poslednjih 15 godina iz zemlje otišlo 300 hiljada ljudi i to sigurno ne onih od 70 i 80 godina starosti. Da su ljudi koji su proveli 90-te na plati od 10 maraka razmaženi je na nivou uvrede, ali od koga je nije ni čudo.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 13:01 - pre 93 meseci
Citat:
pisac:Nego, možda bi bilo dobro da se vratimo na temu, a? Ako pogledamo natalitet u SFRJ videćemo da se poboljšanjem uslova života smanjuje natalitet jer ljudi postaju razmaženi i što više imaju sve im je teže da gaje decu, ...

pa od cega je onda broj stanovnika u SFRJ konstantno rastao ako nije od nataliteta + treba uzeti u obzir i vise miliona ljudi koji su od '60ih pa na dalje konstantno emigrirali na zapad?


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 13:19 - pre 93 meseci
Citat:
ssi: Pocni da patis tako sto ces samom sebi uskratiti pristup internetu i gomilati te gluposti u sebi.


Ja znam da ti imaš utisak da si pametniji od svih dosadašnjih vekova ljudske istorije i civilizacije, ali probaj da zamisliš da to recimo nije tačno. Evo, probaj da zamisliš da ti nisi pametniji ni od Budizma, ni od Taoizma, ni od nekih antičko grčkih filozofa, pa ni od Hrišćanstva, već da si ti jedan običan formater css-a koji je obrazio da sve zna o životu jer je tako čuo u reklamama na TV-u.

Ako ti nije teško.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije25.08.2016. u 13:23 - pre 93 meseci
Citat:
član:


Eeee, s kim se ja raspravljam. A hajde sada lepo ti uzmi te tvoje sirove cifre koje ne umeš da tumačiš pa pretvori u procente po broju godina, pa onda vidi da li natalitet raste ili opada, odnosno koji je trend.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281107 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.