Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336420 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 23:24 - pre 91 meseci
Citat:
sockpuppet: Pa nisu oni birali u nasu korist nego u svoju! Njih nasa unutrasnja pitanja uopste ne interesuju dokle god su njihovi interesi zadovoljeni.


Ko nije birao u vašu korist, nemoj mi štogod protiv Mila govoriti.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 23:28 - pre 91 meseci
vratimo se na temu. Nedeljkovic predlaze da odustanemo od fasistickih USA+NATO+EU i okrenemo se prosperitetnoj Belorusiji.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 23:34 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi: vratimo se na temu. Nedeljkovic predlaze da odustanemo od fasistickih USA+NATO+EU i okrenemo se prosperitetnoj Belorusiji.


Znam ja što Nedeljković predlaže no ne znam što ga nagoni na takva sumanuta razmišljanja. Rekoh ja njemu i (njemu sličnima) da se slobodno popiša na Bjelorusiju, a može da prošara i da se popiša i po Rusiji. Od njih niti je bilo, niti će biti neke sreće, sve što su dotakli uništili su.
 
Odgovor na temu

sockpuppet

Član broj: 335281



Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 23:38 - pre 91 meseci
Pa i zasto da ne - srbima ne odgovara taj proracunati, protestantski nacin zivota. Suvise je to ogranicavajuce za nase slovenske duse.
Potrebno je da ojacaju institucije i da se manje krade a bez fasada cemo preziveti kao i do sad. Ni u Belorusiji fasade nisu obavezne, zar ne?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 23:45 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Iz Bjelorusije odoste do Turaka, a onda preko Tita i četnika pravac put Evrope. No ođe nastade problem po običaju, jedni bi lijevo ka Rusiji, a drugi bi nastavili put ka Evropi.

bananaphone po običaju uvaljuje karinu samom sebi jer drugo i ne umije, a vidim diskusiji se prikljućilo i nekakvo stvorenje zvano Braxi, koje dodatno kara bananu u mozak.




Haha - pa ja sam se pitao kako ova suluda diskusija moze proci bez najveceg smrde ovog foruma.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju05.11.2016. u 23:46 - pre 91 meseci
Citat:
sockpuppet: Ni u Belorusiji fasade nisu obavezne, zar ne?


Kako nijesu obavezne, Ndeljković je upravo fasade najviše slikao. Fasade su trebale biti najaći argument, kasnije su ubačeni plastični tanjiru, čisto da pojačaju dojam.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 00:03 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:

Haha - pa ja sam se pitao kako ova suluda diskusija moze proci bez najveceg smrde ovog foruma.



Jesi smrad no što si drugo.

Sad mi ličiš na proizvode sa telešopa, postao si multipraktik. Dok te ostali karaju u mozak, možeš jednovremeno da karaš i sam sebe.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 00:14 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:

A ti burazeru malo se dovedi u red sa mislima. Svo vreme si kao za EU, ali po tvome. A to je:

Citat:
Radgosta.6: Dali smo im sve i sad smo cak i dalje od EU nego sto smo bili 2008. Ljudima koji zive u Srbiji je sada jasno gde nas je ovaj put doveo. Necu dalje u off.


sta ste dali ? Nema vi sta da date ! Srbija treba da ISPUNI uslove za ulazak koji su isti za sve zemlje. Uradili ste 1.5 poglavlje od 35 za 16 godina.



Tok misli je sledeci.

1. NATO i Amerika nisu neka bezumna Srbo-mrziteljska sila, koja se okomila na nas iz cista mira, samo zbog usadjenje mrznje prema Srbima. Oni su imali geo-politicki CILJ, vezan za celu istocnu EU, i ono sto su pre 20-30g hteli od Jugoslavije, pa Srbije, je otprilike sta su hteli od svih zemalja istocne EU.

2. Mi smo zauzeli neprijateljski stav, potpuno nesvesni politicke situacije i cinjenice da je Rusija bila na kolenima, i kao zemlja od 7M stanovnika, bez i jednog saveznika, doveli smo sebe u situaciju da udjemo u rat na NATO paktom. Sto je potez potpuno van svake pameti i razuma.

3. Rat je trebao da predstavi otpor zahtevima NATO pakta i da spreci da Srbija izgubi neke pozicije koje smo virtuelno imali, rezultat rata je da smo izgubili sve pozicije, zivote ljudi i teritoriju.

4. Neki clanovi ovde ukazuju da smo sacuvali casti i junastvo nase drzave, ja prvo ne verujem da drzava ima ta svojstva a onda i da ih ima - ja ni taj deo ne vidim, danas bezpogovorno ispunjavamo i uslove i zahteve koji tesko da su postavljeni pred i jednu zemlju istocne europe pri njihovom pridruzivanju EU. Znaci jase nas ko stigne i koliko moze.

5. Cisto gledajuci na rezultate do kojih nas je dovela ova nasa briljantna politika u odnosu na ostale zemlje istocne EU koje su objektivno kretale iz mnogo nize i ekonomske i politicke tacke, nego sto je Srbija bila 89-te, pa cak i 95-te, a danas imamo situaciju da nasi ljudi migriraju iz Srbije, da bi ziveli i radili u nekim od tih zemalja, mozemo li prepoznati greske proslosti, da ih ne bi ponavljali u buducnosti?

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 00:35 - pre 91 meseci
@bananaphone

Nijesi ti ovo gore napisao. Platio si nekome da napiše odgovor umjesto tebe.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 00:39 - pre 91 meseci
Sad smo sami sebe uvezali u cvor, nitko od domacih politicara ne moze da stane pred narod i kaze mu istinu u oci, jer narod ne zeli da cuje istinu. Nalazimo se u nekoj fazi poricanja realnosti i ne mozemo da se iskopamo iz toga nikako.

Primera ima na pretek, od izjave Dacica kako mi idemo ka uniji sa Rusijom, a ispunjavamo sve moguce i nemoguce uslove koje EU stavlja pred nas, pa kako nikad necemo u NATO pakt - a NATO pakt je vec dobio sve sto mu je trebalo od ovog dela EU, od baze na Kosovu do sporazuma sa Srbijom, znaci sve sto je trazeno - mi smo, ovako ili onako vec ispunili. Pa kao nasi politicari govore kako je Kosovo integralni deo Srbije, a u realnosti idu i pregovaraju sa Kosovskom vladom. Pa onda prekorevaju Kosovske politicare a u realnosti potpisuju sporazume sa njima itd.



 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 00:49 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone: Sad smo sami sebe uvezali u cvor, nitko od domacih politicara ne moze da stane pred narod i kaze mu istinu u oci, jer narod ne zeli da cuje istinu. Nalazimo se u nekoj fazi poricanja realnosti i ne mozemo da se iskopamo iz toga nikako.

Primera ima na pretek, od izjave Dacica kako mi idemo ka uniji sa Rusijom, a ispunjavamo sve moguce i nemoguce uslove koje EU stavlja pred nas, pa kako nikad necemo u NATO pakt - a NATO pakt je vec dobio sve sto mu je trebalo od ovog dela EU, od baze na Kosovu do sporazuma sa Srbijom, znaci sve sto je trazeno - mi smo, ovako ili onako vec ispunili. Pa kao nasi politicari govore kako je Kosovo integralni deo Srbije, a u realnosti idu i pregovaraju sa Kosovskom vladom. Pa onda prekorevaju Kosovske politicare a u realnosti potpisuju sporazume sa njima itd.



Ovo liči na paranoidnu šizofreniju.

Tvoj opis stanja imamo, evo i opis bolesti


P.S. da ne bude zabune, nijesam mislio na tebe, no na stanje koje si opisao. Stanje je šizoidno, ti imaš drugaćije afinitete, no nijesi šizoidan.

[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 06.11.2016. u 02:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 01:16 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent: Ovo liči na paranoidnu šizofreniju.

Tvoj opis stanja imamo, evo i opis bolesti


P.S. da ne bude zabune, nijesam mislio na tebe, no na stanje koje si opisao. Stanje je šizoidno, ti imaš drugaćije afinitete, no nijesi šizoidan.

[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 06.11.2016. u 02:09 GMT+1]



Ne bih rekao, lazemo sami sebe, ali jos uvek nismo sizofreni.

http://www.elitemadzone.org/t492498-66#3709868

EDIT: https://en.wikipedia.org/wiki/Narcissistic_defences


@Braxi

Zabunu u razumevanju mog pisanja iskljucivo unosi to sto u jednom trenutku pisemo samo o tacki 1 ili 2 - pa se cini da pravdam NATO pakt, promovisem da je Srbija objavila rat i sl gluposti, pa onda pisemo u tacki 4. pa ispada da sam protiv EU, zato sto kazem da nas jasu ili ispada da sam protiv Srbije, zato sto ne verujem da ima ljudska svojstva itd.


[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 06.11.2016. u 02:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 02:00 - pre 91 meseci
Citat:
vladd:
Velika je manipulacija sa doticnim trgovinskim razmenama. Statisticki deluju ubedljivo odnosi Srbija EU, prema Srbija Rusija, medjutim stanje na terenu je strasno.

Doticna razmena sa EU je posledica njihovog investiranja, osvajanja trzista, i sav profit pripada EU, a razmena se, statisticki, zbirno racuna. Tipa izvoza fijatovih vozila..ciji je to izvoz, za veliku je diskusiju. Vecina te razmene koju statistika pripisuje Srbiji je cist profit i biznis EU korporacija.
Sve su se te investicije uveliko vratile investitorima...i donacije donatorima..

Veliki uvoz iz Rusije su enegenti(uz jeziva dugovanja koja smo napravili), a izvoz je osakacen unutrasnjim, uglavnom namernim monopolizacijama i opstrukcijama.

U sustini, najveci izvoz nam je izvoz novca od bankarskih proizvoda.
Srbija ima samo resurse za plasman usluga.


100% se slazem.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 02:17 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi:
vratimo se na temu. Nedeljkovic predlaze da odustanemo od fasistickih USA+NATO+EU i okrenemo se prosperitetnoj Belorusiji.

Gde sam ja to rekao?!
Moji stavovi se mogu ukratko objasniti kao:
1) Neizvesno je da li ce uopste ikada biti ulaska novih drzava u EU.
2) Demokratska volja naroda na poslednjim izborima je i EU i Rusija. Ako nije moguce ispostovati volju naroda, potrebno je da se izvrsi pregrupisavanje ko ce na koju stranu, pa ponovo izbori. Treba ispostovati volju naroda kakva god da bude na tim izborima.
3) Belorusija je jedna od najuredjenijih drzava Evrope, a Srbija jedna od najneuredjenijih, a obe imaju slicnu snagu ekonomije. Ili Belorusiju vode izuzetno sposobni ljudi, ili Srbiju izuzetno nesposobni.
4) Trebalo bi da na TV ima malo vise sadrzaja na Ruskom jeziku. Nemoraju biti vesti, mogu zabavne, kulturne, naucne emisije. Ovako smo pod americkom kulturnom okupacijom. Znaci, ne prelazak iz americke na rusku okupaciju, nego nek ostane 90 posto americkih ako treba, ali dajte 10% ruskih.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 07:25 - pre 91 meseci
Sta ima da se "okrecemo" ovome ili onome?

Tema je jasna, Belorusije je drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju.

Mislim, Srbi bi vecinom voleli Emirate ili Svjcarsku, da se valjaju u parama i nista ne rade, ali mislim da je autor teme pomislio na realno izvodljivu opciju pristojnijeg gradjanskog drustva, a ne udjiguzisanje nekome bloku.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 07:30 - pre 91 meseci
Citat:
vladd: Sta ima da se "okrecemo" ovome ili onome?

Tema je jasna, Belorusije je drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju.

Mislim, Srbi bi vecinom voleli Emirate ili Svjcarsku, da se valjaju u parama i nista ne rade, ali mislim da je autor teme pomislio na realno izvodljivu opciju pristojnijeg gradjanskog drustva, a ne udjiguzisanje nekome bloku.:)

Vladd, koliko sam ja video, ovde moraš biti za zapad. Ako nisi za zapad, odmah si rusofil, agent, bot, trol....?
Znači, o nekakvom neutralnom stavu ne može biti ni reči a posebno ne može, odnosno, nedopustivo je bilo šta reći pozitivno o bilo čemu što dolazi sa istočne strane?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 08:00 - pre 91 meseci
Citat:
vladd:
Sta ima da se "okrecemo" ovome ili onome?

Tema je jasna, Belorusije je drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju.

Mislim, Srbi bi vecinom voleli Emirate ili Svjcarsku, da se valjaju u parama i nista ne rade, ali mislim da je autor teme pomislio na realno izvodljivu opciju pristojnijeg gradjanskog drustva, a ne udjiguzisanje nekome bloku.:)


Opcija da budes neutralan u Europi vise ne postoji, dve velike sile se bore za prevlast i ignorisanje te cinjenice nije moguce. Jel postoji i jedna drzava koja je neutralna? I Belorusija je pod ruskim uticajem i sigurno nije okrenuta EU.

Sa druge strane, ne pricamo mi o gradjanskom drustvu, demokratiji, uredjenoj drzavi, nego o fasadama, cestama, cistim ulicama i novim autobusima.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 09:02 - pre 91 meseci
neutralna Srbija cini je manje stabilnom i potencijalnim zaristem.

to se jasno vidi po ponasanju rusije i proruskih snaga. Setite se kako su samo lukovo sve do pre nekih 5 godina kexxli kako Rusiji ne smeta clanstvo Srbije u EU vec samo da ne udje u NATO. Pre svega sta Rusiju boli uvo gde cemo mi. Smeta im NATO u Srbiji i CG, a ne smeta im u Estoniji i na Svetoj Gori ?!?! Ma koga oni zjb.

Rusi dobro znaju da ometanje clanstva Srbije u NATO znaci sprecavanje i puta u EU, a to je prostor i sansa za njih da od Srbije naprave neku novu Kubu.

Ja stvarno ne mogu da shvatim da neko u Srbiji veruje da ce NATO USA i EU uopste dozvoliti takvu avanturu.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 09:11 - pre 91 meseci
Citat:
Braxi: Rusi dobro znaju da ometanje clanstva Srbije u NATO znaci sprecavanje i puta u EU, a to je prostor i sansa za njih da od Srbije naprave neku novu Kubu.

Opet pišeš bez ikakvog osnova, da ne kažem, troluješ.
Članstvo u NATO ne želi, prema svim sprovedenim anketama, većina stanovnika Srbije!
Čak se i ta magla oko članstva u EU diže i sve veći broj ljudi shvata da je to priča za naivne.
http://www.blic.rs/vesti/polit...ita-nato-sa-minimalnom/fr6xv15
U Crno Gori takođe nema većine za pristup NATO-u ali Milo to radi zaobilazno.
Zato, po stoti put, ili piši argumentovano ili prestani da troluješ.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju06.11.2016. u 09:20 - pre 91 meseci
EU je tebi magla i prica za naivne a potpuno nas okruzila, a fix ideja o Rusiji ti je realna ???

ajde bre ne jedi g. ili bar uzmi kasiciu. Rusija ne moze da privoli jednu Ukrajinu na savez.

Ili si pak mislio da pravimo od Srbije Siriju pa da tako dodju Rusi. E u tom slucaj pardon, ja se izvinjavam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336420 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.