Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

B segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48

[ Pregleda: 274998 | Odgovora: 957 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina06.07.2023. u 17:05 - pre 9 meseci
Citat:
bakara: @Nebojsa Milanovic

lepo si ga prodao, 4000eur je prakticno maksimalna cena za to godiste i taj model.

Tražio sam 4000 i dobio odmah, da sam tražio više verovatno bih i dobio više, ali nisam dobio takvu ideju :)

Kupio ga je drugi čovek koji ga je pogledao, prvog dana. Posle me zvao i onaj koji ga je prvi pogledao, ali već je bio kasno.

Auto jeste očuvan mada ne baš kao na tim starim slikama. Osim što je auto dobar mislim da je poenta u iskrenom nastupu sa moje strane i činjenici da nisam preprodavac.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina06.07.2023. u 19:28 - pre 9 meseci
Dok se ne poklope kupac i prodavac nema kupoprodaje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina02.08.2023. u 13:08 - pre 8 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Dižem temu da kažem da sam pre neki dan prodao moj Polo 1.6 16V 2008. godište, posle 6 godina, za u evro istu cenu koliko sam ga platio, 4000€.



Ja bih kupio taj auto, cenim da je motor sjajan. Extra - doduše jako si ga malo vozio. Ja sam mog kupio sa 150000km, sad ima 240000km :) Malo sam ga rasteretio otkako imam službeni auto, ali evo za vikend sam prešao 800km sa njim. Od kvarova jedino mi je riknuo alternator, ostalo sve računam u redovno održavanje (diskovi, pločice, set kvačila, amortizeri, ulja, filteri)

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 02.08.2023. u 14:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina31.08.2023. u 14:47 - pre 7 meseci
Kade već pominjemo Polo, iskočila mi je slika Pola iz generacije mog, ali onaj najmanji pasulj sa 3 cilindra i 60KS.



Preko 320k gura baja i baš ga briga, 1.6 16v je duplo jači pa njemu 500k ne bi bilo strano..onaj moj sa 170k ispada da je tek razrađen :)...

Nema sada takvih auta u toj klasi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2023. u 15:19 - pre 7 meseci
To mu je vec drugi motor
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2023. u 17:24 - pre 7 meseci
Heh, taksisti svakakve stvari padaju na pamet što meni ne bi.. teorijski je moguće, ali bih tipovao da nije.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina01.09.2023. u 20:23 - pre 7 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Kade već pominjemo Polo, iskočila mi je slika Pola iz generacije mog, ali onaj najmanji pasulj sa 3 cilindra i 60KS.



Kod mene na cajgeru 241000km. Znači ima još fore.. Moj ima 69KS.. Sutra palim na Halkidiki sa njim :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina02.04.2024. u 09:51 - pre 25 dana i 1h
Alo, Turmene? Dokle mi da čekamo?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina02.04.2024. u 10:03 - pre 25 dana
E baš neću tebi što vređaš trocilindraše da pišem

Šalim se, obećao sam utiske novog VW Pola, samo da završim kompletnu biroktratiju i odem na neki kršteniji put sa njim

O ovom punoletnom sam pisao dosta, generalno je lepo služio, ali je vreme za naslednika.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina16.04.2024. u 16:18 - pre 10 dana i 18h
Našao sam malo vremena da provozam mog novog ljubimca. Dakle da počnem.

Auto - VW Polo, 2021o godište, 1.0 TSI, 95KS.

Pozitivne strane:

Auto, jednostavno uprkos tome što pripada grupi malih gradskih automobila (B segmentu), ne pruža takav utisak. Štaviše unutra ima dosta prostora, vozačka pozicija je prostrana, sve komande su lako dostupne, unutra ima sasvim dovoljno da se voze 4 odrasle osobe. Podesio sam sedište za sebe i seo iza i imao sam dovoljno mesta i za noge i za glavu. Za mene koji sam visok oko 183cm i koketiram sa cifrom od 100kg, ima dovoljno prostora, komocije i komfora na vozačkom mestu. Znao sam da se osetim kao kifla u autima nižeg C segmenta i "čuvenim" SUVjevima.

Auto je tih, u gradu startan, ima tu "dugačku" drugu brzinu, a koliko mogu da zaključim, već na 2000rpm postiže sasvim solidan obrtan momenat i ume lepo da "povuče", još je lagan auto (mislim da je oko 1t). Na autoputu ga nisam mnogo gazio, najviše sam išao 140km/h i za razliku od njegovog prethodnika drastično je stabilniji i bolje leži i na putu i u krivinama. Od sličnih automobila najsličniji je Škodi Scali i drastično više vozački auto od T-Crossa sa kojim deli platformu i kompletnu motorizaciju. Moja prvobitna zabrinutost je bila što ima "samo" pet brzina, ali sam onda u vožnji video da su mu prenosni odnosi mnogo duži i da na 130km/h je na ispod 3000rpma. Što se potrošnje tiče board kompjuter kaže 6.5l / 100km, a recimo meni je za 60tak km autoputa i magistrale izbacio 5.1l / 100km.

Nedostaci

Pošto je auto dugačak više od 4m i jako komforan iznutra, logičan nedostatak je gepek. Mada ko traži veliki gepek, taj auto neće ni razmatrati, a za mladi bračni par, čak i porodicu sa jednim malim detetom, biće dovoljan. Dva kofera za put i pored njih dva ranca mogu tu da stanu bez problema.

Takođe, u odnosu na prethodnika (VW Polo, 2006o), meni je nedostatak manje pregrada "za sitnice". Znaće Nebojša o čemu pričam, stari Polo ima policu ispod volana, fiokice ispod sedišta, pregradu i policu kod suvozačkog mesta i police u vratima. Sa druge strane noviji Polo ima drastično veće pregrade u vratima (staje flaša sa vodom), pregradu ispod naslona za ruke, malu pregradu za telefon ispred menjača i standardnu kod suvozačkog mesta. I mali štek za naočare kod retrovizora. Mesta ima, a prerasporediće se te sitnice po autu

Kao što sam već pomenuo, parking senzori ne bi škodili, ali kome treba, ima dosta Polića na oglasima sa parking senzorima, ovo je konkretan primerak, ne auto. Razmisliću naknadno o ugradnji, a pošto je auto u garanciji, raspitaću se u ovlašćenom servisu da li mogu naknadno da se ugrade i povežu sa fabričkim infotejmentom.

Sve u svemu auto je pun pogodak i mislim da je pobednik u tom manjem B segmentu. Može neki Golf 7, Škoda Scala, Mazda 3 da ponudi "više auta", više lima, više opreme, ali generalno ovaj auto je sasvim dovoljan za neku normalnu eksploataciju, nije glomazan pa može da se vozi po gradu, ali može i da se potera na dalji put. Sve u svemu od onoga što sam ja vozio, približnog godišta i da pripada B segmentu (Škoda Fabia, Renault Clio, Opel Corsa, Mazda 2), mislim da ovaj auto nema konkurenciju.

Sve u svemu, sada ga kolje malo cena jer je mlađi polovnjak, ali mislim da njegovo vreme tek dolazi. Evo i par fotkica.







[Ovu poruku je menjao Turmen dana 16.04.2024. u 17:29 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina16.04.2024. u 20:26 - pre 10 dana i 14h
Pošto je čestitka već bila, par zapažanja:

1) Što si sakrio tablicu, ne razumem koja je tu poenta?

2) Boja mi je nekako bzvz ali možda je tako na slikama, i inače nema puno lepih boja

3) Nema alufelne, neoprostivo danas (ja ni na Puntu to nisam dozvolio, tačnije ni na Jugu)

4) Što ne okači slike unutrašnjosti, to je mnogo korisnije?

5) Nema sumnje da je auto najbolji u klasi, ali je i najskuplji

Ne može se porediti "džipovima", jer je za razliku njih to pravi auto, a otprilike upola je jeftiniji.

Na primer, svaki dan gledam komšijinu Mazdu CX30 2.0 122KS, koju je isto tako kao ti kupio skoro novu i platio je više od 20k. Ti si tvog platio beše 11k?

Ne reče koliko je prešao? I reci koja je oznaka motora, imaš je na beloj nalepnici u gepeku, a i u knjizi održavanja.

 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina16.04.2024. u 20:57 - pre 10 dana i 13h
Evo ga jedan isti na istom mestu samo što je i dalje na oglasima, prešao 58.000 km
Polo
Jedino se cena razlikuje
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina16.04.2024. u 20:59 - pre 10 dana i 13h
A nemam pojma, to sakrivanje tablice mi je navika, iz dana kada sam prodavao auto. Mada znam, da nema tu prostora zloupotrebama. Ionako su na svim slikama stare tablice, koje se vode na Porshe :)

Čudna je boja, neka tamno siva, mišje siva, tako neka nijansa.

Nema alufelne, ali planiram kupovinu novih guma na alu - felnama :)

Fotkam ovih dana malo unutrašnjost pa ću da okačim. Evo sad jedne iz vremena dok je bio na oglasima.

Prešao je 67000km, prava je kilometraža, kupljen je nov u Srbiji, bio je na lizingu. Izašao me je ukupno oko 13000e (tolika je bila cena u oglasima, ali je prodavac spustio na 12500e) sa sve dažbinama.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina16.04.2024. u 21:00 - pre 10 dana i 13h
Citat:
iculibrk:
Evo ga jedan isti na istom mestu samo što je i dalje na oglasima, prešao 58.000 km
Polo
Jedino se cena razlikuje


Mislim da su čak par slika od mog auta tu. I moj je koštao toliko, ali je prodavac spustio na 12500e. Koliko mi je objasnio vlasnik placa ima neku "vezu" u Porsheu, pa otkupljuje automobile skinute sa lizinga. Otkupna cena mog auta je bila oko 9000e.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina16.04.2024. u 22:51 - pre 10 dana i 12h
Koja otkupna cena, ko je od koga otkupio, ko je prodavac, naveo si nekoliko cena?

Pojasni, nemam pojma za te kombinacije sa lizingom, aute kupujem za keš onoliko koliko sam u mogućnosti i to isključivo one koji su kupljeni za keš od strane fizičkog lica.

Samo jedan auto koji sam ikada kupio je bio registrovan na firmu, je bio je onaj crni Grande Punto 1.4Turbo koji nije valjao (mada i nije bio previše loš, ima mnogo gorih auta...).

I aj pojasni to sa tablicama, i kada sam kačio slike mojih auta kačio sam sa tablicama, i kumovljev auto takođe sa tablicama, vidim svi nešto kriju, nemam pojma koja je poenta u tom skrivanju? Čak je i ES imao jednu epizodu gde je Admin bio lik kome ime niko nije znao, i naravno da se neslavno završilo...

Uverenja sam da se na netu kriju samo trolovi, normalan čovek nema razloga da se krije, a kamoli tablicu da krije?

p.s. unutra je stvarno klot, ipak je to dobra klasa ispod Golfa, mada suštinski to ne mora mnogo da ti smeta.

p.s. dobro je što volan ima makar treći paok, šteta što nije kožni, ali onaj Škodin sa isečenim paokom je idiotarija.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina17.04.2024. u 00:15 - pre 10 dana i 10h
Koliko sam ga ja razumeo on je kupio na tom placu za kes ili eventualno kredit ?

A predhodni vlasnik je bila najverovatnije neka firma koja je kupila Nov auto na Lizing . Danas 99 % korisnika Lizinga su firme nekada pre 20 godina bilo je i dosta fizickih lica . Danas od fizickih lica ko hoce na rate uzima kredit.

Kod Lizinga onaj ko koristi auto Nikada nije vlasnik. Na kraju ugovora moze da ga otkupi . Nekada je za fizicka lica to bilo da su svi hteli , kod firmi zavisi kako koja hoce . Ako firma ne otkupi auto on ostaje vlasnistvo onog ko je prodao auto na Lizing.

I taj valjda koliko sam ja razumeo saradjuje sa placem itd. Pa "Plac" navodno nabavlja po 9.000 a prodaje po 13.000 . S tim sto je "Plac " skinuo cenu 500 Eur . Pa je cena bila 12.500 . Plus dazbine drzavi . Pa se opet stiglo sa dazbinama na 13.000 .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina17.04.2024. u 07:34 - pre 10 dana i 3h
Lep auto, uzdravlje ga vozio!

Pošto automobili iz godine u godinu "rastu", pojedinac, kad mu porodica raste, ne mora da menja model - kupi isti koji je imao, taj je sada veći!

Evo poređenja dimenzija novijeg Pola sa ne tako starim Golfom

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina17.04.2024. u 07:44 - pre 10 dana i 3h
I ja sam sličnog mišljenja. Meni je zapala za oko cena, pa sam pogledao na sajtu za prodaju koliko košta isto godište tog modela i iskoči mi taj sličan kao i njegov, mada sad bi bilo zanimljivije da @Turmen kaže o kakvom je leasing-u reč i ko je bio korisnik pre njega, pravno ili fizičko lice? Kako kaže @ademare automobile na leasing 99% kupuju firme.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina17.04.2024. u 08:00 - pre 10 dana i 2h
@Turmen
Što se tiče parking senora, to obavezno uradi tako da se spoji sa multimedijom. Verujem da postoje svi potrebni konektori. Mislim da ne moraš kod ovlašćenih, i mislim da nikako ne možeš da izgubiš garanciju.


Što se tiče alu felni, to je jedan, pa ne znam, po meni malo veći, a nepotrebni trošak. Ja bih radije pare potrošio na neke druge bitnije segmente dovođenja auta u top stanje. Ali dobro ...
Preporuka je da kupiš, ako budeš bio u prilici, neke alu felne koje su se fabričke ugrađivale na Pola, jer upotpunjuju dizajn, a ne neke, ne znam ni ja, dizajnerske promašaje od felni. I naravno, odgovarajuća, fabrička veličina.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: B segment - najbolja kupovina17.04.2024. u 09:36 - pre 10 dana i 1h
Ja sam malo ošacovao "isti kao Turmenov": https://www.polovniautomobili....0-k-m?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Jeste, malkice je skromnija oprema, ali sasvim zadovoljavajući paket.
Gepek je sasvim, sasvim u redu. Ne zaboravi da imaš hechback. Za put na letovanje, skloni policu, pa će biti mesta oho-ho. Ostaviš samo 10 cm vidljivosti preko zadnje šoferke, sasvim dovoljno za kompletan pregled
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: B segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48

[ Pregleda: 274998 | Odgovora: 957 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.