Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.

elitemadzone.org :: MadZone :: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29537 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 11:30 - pre 89 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=t_FbcHO9zmU

Doduse publika, oni koji su aktivno ucestvovali, je po godinama zivota "deca" pa i nije cudo sto im je kao parirao sa objasnjenjima...

Mene zanima kako to da niko ne vodi racuna da ce taj covek jednog dana biti predavac (formalno ili neformalno).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 11:32 - pre 89 meseci
Svako stado ima svog pastira.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 11:54 - pre 89 meseci
Nije lik lud, naravno, nego je rešio da se malo našali sa decom. (ja bar mislim da je nije lud).
U pitanju je igra logike, i lik je, znajući glavne argumente kojima će deca da tvrde da je zemlja sferična, unapred spremio odgovore i "odgovore" i "dokazao" svaku svoju tvrdnju.

Naravno, ima nekoliko prednosti:
1. Priča samo on
2. Dozvoljava da se postavi pitanje, ali ne ulazi u iole ozbiljniju diskusiju
3. Koristi poznate logičke trikove: postavi nekoliko pogrešnih premisa, i onda izvede logičan, tačan zaključak. Onda dozvoli diskusiju oko zaključka (koji je logičan) ali ne i oko premisa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 12:06 - pre 89 meseci
Tako je, dobro objasnjeno. Ali poenta je u nedoumici koju stvara kod dece. Bas tom stavkom broj 3.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 12:37 - pre 89 meseci
@Sceka

Nisam gledao video , ali mozda je coveku cilj da zaintrigira publiku da samostalno razmislja i zakljucuje , a ne da automatski prihvata sve sto se servira
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 12:50 - pre 89 meseci
I ja mislim da je to.

Malo je komičan odgovor na pitanje (argument) "fotografije sa svemirskih stanica".
"Fotoaparati nisu idealni, greše, i zato se mnogima ne sviđa fotka sa letovanja, ili fotografija na ličnoj karti, đačkoj knjižici i slično".
"Slikano je širokougaonim objektivom ... "

I onda pređe na sledeće pitanje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 13:02 - pre 89 meseci
Ocekivao sam slicnu temu, samo sam mislio da je zapoceti neko sa ignore liste :)

U svakom slucaju, sto se samog klipa tice, zanimljivi su mi komentari ispod:

Citat:
Covek je profesor i sve ovo je govorio da bi naterao klince da koriste mozak i na kraju je dokazao da je Zemlja okrugla. Uploader je taj koji je za ovce i koji je isekao klip pre kraja.

Citat:
klip je namontiran, poslednja etapa kliopa je izbrisana gde on izlaze kako Zemlja ne moze biti ravna ploca, samo je zeleo da natera klince da koriste svoj mozak.


A na jednom drugom klipu (https://www.youtube.com/watch?v=2E3FFkvfyMs) javio se i sam predavac, koji je u komentarima rekao:

Citat:
Kao što ste dobro primetili nedostaje kraj predavanja. Ono što ste takođe mogli da primetite je da nisam tvrdio da je Zemlja ravna, samo sam pokušavao da ubedim publiku da argumenti da je okrugla moraju da se preispitaju. Konačno sve je ovo bila jedna fina intelektualna provokacija koja je trebalo da malo razdrma male sive ćelije (nepripremnjene) publike kako bi počeli da razmišljaju čak i o stvarima koje nam se čine očiglednim. Naravno da je okrugla i naravno da povampireni ravnozemljaši iznose gomilu gluposti, mada u toj šumi besmisla ima po neki argument o kome vredi razmisliti, čisto kao trening da se pokuša da se ospori. Pozdrav, Božidar
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 13:08 - pre 89 meseci
Da je u pitanju zaintrigiranost i/ili poticaj zainteresovanosti za tematiku ne bi se sluzio klasicnim obmanama/prevarama koje su navedene pod tackom 3. Javinog prvog posta (kao i ovo sto je naveo kao komicno) pri tom ostajuci kao na "cinjenici" da je njegovo vidjenje (koje u stvari ne daje!) konacno i ignorise cinjenice koje su prezentovane, iako na naivno/deciji nacin ali ipak cinjenice.

Umesto da razvija razmisljanje publike bazirano na cinjenicama on prilicno nevesto spinuje sve sto se postavi kao pitanje ili konstatacija - sa redovnim podstapalicama tipa "recimo", "kad bi", "ako bi, na primer... (a primer je njegovo vidjenje necega)" ...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 13:14 - pre 89 meseci
Ali Zemlja jeste ravna


Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 13:15 - pre 89 meseci
@IUOP_1 - Video sam samo to sa linka koji sam postavio, nije me zanimalo nista osim njegovog pristupa deci. A pristup je skroz pogresan, ma koliko se pravdao (a pravda se, ako je rekao to iz treceg citata).

Intelektualac njegovog nivoa mora da zna bolje i tacnije kako se potice razmisljanje kod dece ali i uopste. Ono sto je radio na klipu je sprdanje sa decom koja nisu u stanju da provale samo zato sto su deca pa nemaju zivotnog iskustva...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 13:23 - pre 89 meseci
Citat:
IUOP_1: Ocekivao sam slicnu temu, samo sam mislio da je zapoceti neko sa ignore liste :)

Pa kad je ne azuriras redovno.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 13:25 - pre 89 meseci
Nemam vremena da pogledam snimak, sada pogledacu ga kasnije, ali pretpostavljam o cemu se radi, i objasnjenje je bas ovo koje je Java naveo.
Na faksu smo imali predmet "Razvoj naucno-istrazivacke misli", gde su nam se predavanja bukvalno svodila na to. Profesor postavi temu, i mi pokusamo da "dokazemo" da je tako ili nije tako.
A profesor izvrce cinjenice totalno argumentovano i cilj je da uspemo da argumentovano da pobijemo njegove argumente i dokazemo da smo u pravu.
Vrlo lep predmet, i jedva smo cekali takve casove.

Citat:
Java Beograd:
Nije lik lud, naravno, nego je rešio da se malo našali sa decom. (ja bar mislim da je nije lud).
U pitanju je igra logike, i lik je, znajući glavne argumente kojima će deca da tvrde da je zemlja sferična, unapred spremio odgovore i "odgovore" i "dokazao" svaku svoju tvrdnju.

Naravno, ima nekoliko prednosti:
1. Priča samo on
2. Dozvoljava da se postavi pitanje, ali ne ulazi u iole ozbiljniju diskusiju
3. Koristi poznate logičke trikove: postavi nekoliko pogrešnih premisa, i onda izvede logičan, tačan zaključak. Onda dozvoli diskusiju oko zaključka (koji je logičan) ali ne i oko premisa.

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 13:51 - pre 89 meseci
Isecen je kraj predavanja gde je objasnjeno o cemu je rec.

Verovatno je kraj izbacen od likova tipa @pisac koji imaju svoj mega-analiticki-um i "dokaze" za sve.

Citat:

U pitanju je igra logike, i lik je, znajući glavne argumente kojima će deca da tvrde da je zemlja sferična, unapred spremio odgovore i "odgovore" i "dokazao" svaku svoju tvrdnju.


Tacno.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 14:30 - pre 89 meseci
Kakvo mlaćenje prazne slame oko stvari koja je eksperimentalno dokaziva i koju svaku uz malo sredstava može sam da proveri.

Ne mogu da verujem da u 21. veku postoji veliki broj ljudi koji veruje da je zemlja ravna ploča . :) Ne znam da li je naš pisac medju njima?
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 14:33 - pre 89 meseci
Vidim, radiće opet lomača?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 14:38 - pre 89 meseci
Citat:
Java Beograd:
I ja mislim da je to.

Malo je komičan odgovor na pitanje (argument) "fotografije sa svemirskih stanica".
"Fotoaparati nisu idealni, greše, i zato se mnogima ne sviđa fotka sa letovanja, ili fotografija na ličnoj karti, đačkoj knjižici i slično".
"Slikano je širokougaonim objektivom ... "

I onda pređe na sledeće pitanje.



Tim predjenjem je totalno oborio dati dokaz. :).
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 14:46 - pre 89 meseci
Koliko definicija, formula, itd.. postoji za gravitaciju .. ? Čini mi se da ih ima više.

Elem, isečak sa makedonskog tv programa.
Lik koji priča je sve samo ne idiot, ja bih rekao.


about:networking
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 15:17 - pre 89 meseci
To što neko nije idiot ne znači da ne priča totalne gluposti i neistine. Neki od teoretičara zavere su izuzetno pametni ljudi ipak to ne znači da je svaka glupost do koje oni dodju na najčudnije moguće načine sklapajući kockice u svojoj glavi istina.

Problem sa "Teorijiom Zavere" nije u drugoj reči (naravno da ljudi ponekad kuju zavere protiv drugih ljudi) već u prvoj. Teorija! Da bi neka teorija postala činjenica, mora biti dokazana eksperimentom koji je moguće ponoviti.

Tu teortičari zavere škripe. Veliku većinu njihovih tvrdrnji nije moguće proveriti. Neke stvarno lepo zvuče i deluju apsolutno moguće, ze neke se ispostavilo da su tačne, ali postoji gomila totalnih gluposti.

 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 15:25 - pre 89 meseci
A jel' po tebi ovo takođe gomila totalnih gluposti? 1.000 dolara košta jedan ovakav balončić sa lepom kamerom. Za meteorloške potrebe, npr.
To je za još uvek dobar deo onog zapadnog sveta, p. dim. Neko ko stuče 10 i kusur hiljada mesečno na račun. Svaki truck driver u americi, može upravo ovakav jedan eksperiment da odradi.



E, a ovo je kako Nasa i ostale `svemirske` agencije prikazuju isto to gore.



[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 01.12.2016. u 16:39 GMT+1]
about:networking
 
Odgovor na temu

scooolptor

Član broj: 335307
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.01.12.2016. u 15:49 - pre 89 meseci
Tesko je poverovati da danas neko ko veruje da je Zemlja ravna nije mentalni bolesnik.
Moze se bukvalno reci da ti ljudi 'ne vide dalje od svog nosa'.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ako Bozidar Nikolic, fizicar, kaze da je Zemlja ravna onda je to tako.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29537 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.