Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audi A4 1.8T potreban savet

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi A4 1.8T potreban savet

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 31459 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 17:14 - pre 88 meseci
Danas kad sam vozio uvek pre nego gugasim auto ja pritisnem onaj taster za plin i kad se sve lampice na njemu pogase ja tad ugasim auto.Kad tako uradim uvek posle upali,nekad ne iz prve mozda sto je hladan ali iz drugi put upali.Po mom misljenju MOZDA se kad to neuradim iz nekog razloga ne prebaci na benzin pri paljenju i da nepali zato sto umesto benzina ide plin.Nagadjam ali ovde vi koji ste iskusni sigurno znate da li se to desava
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 18:07 - pre 88 meseci
kad je sve ispravno ti ne bi trebao to dugme ni da pipas.

Ocigledno ti je nesto neispravno a ti nisi nista proverio sta smo ti napisali.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 18:17 - pre 88 meseci
Nisam stigo da proverim,dodjem sposla oko 15h i kad god pitam nekog da pogleda uvek ima neki auto u toku.Naravno pogledacu ali sam samo hteo da prvo napisem sta se dogadja mada je moguce da ima neki problem sa prebacivanjem sa plina na benzin jer na dugme pali,Jedino sto sam stigao je da pogledam sirenu.Sirena radi ponekad kad se volan oktene u stranu pa sam skinuo volan i ostalo u volanu i ostala je ona kako da kazem kocka sto ide iza volana kroz koju prolazi osovina volana i iz nje idu dve zice u tablu.U njoj je izgleda onaj prsten-klizac ali ne znam kako da otvorim da pogledam taj prsten jer pretpostavljam da je tu problem cim radi kad se okrene volan
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 19:27 - pre 88 meseci
Citat:
MILANAN: ....U njoj je izgleda onaj prsten-klizac ali ne znam kako da otvorim da pogledam taj prsten jer pretpostavljam da je tu problem cim radi kad se okrene volan


Eto,nasao si kvar...Da bi dosao do tog prstena moras skinuti volan, a prsten se nalazi pricvrcen na njegovoj zadnjoj strani...Bar dva bimetalna kontakta se nalaze na osovini volana u sklopu glavnog prekidaca. Ti kontakti dodiruju i klize po prstenu i u svakom trenutku i polozaju volana ostvaruju kontakt. Kad se desi da se taj kontakt izgubi ili u nekom polozaju volana se izgubi, razlog tome moze biti: potrosnja samih bimetalnih kontakata, njihova korozija, korozija na prstenu ili trosenje samog prstena...Kako ce se to popraviti zavisi od samog stanja kvara i dovitljivosti majstora...Za mene to na pr. ne bi bio nikakav problem, i sam sam ga resio na jednim od mojih kola...Ali, ako ti majstor kaze, nabavi novi volan i glavni prekidac....taj i nije neki majstor....
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 20:10 - pre 88 meseci
veselinovic....Nemoj ko zna koliki pritisak i slicno.Bespovratni ventil je magnetni ventil.

Ako vec pricamo o odredjenom autu,onda da se drzimo sta ide za taj auto.Pumpa uvek dobija 12v i nema tu nekih oscilacija

ako je ispravna.Nemam vremena da seckam segmente napajanjem goriva ali cu to odraditi kad budem imao vremena.

Sto se tice sirene,nemoj se mnogo zezati da nebi airbag bude po njonji.


 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 20:51 - pre 88 meseci
Kako da otvorim prsten? koliko sam video kao da je zanitovan ali poceo je da pada mrak napolju i nisam vise mogao da gledam sta i kako pa sam sve vratio nazad.samo me zanima kako da ga otvorim ? i da li prsten moze da prouzrokuje jos neki kvar
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 20:55 - pre 88 meseci
Na koji deo mislis?



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 21:00 - pre 88 meseci
Tu kocku iza volana sto su na njoj dve zice
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 21:05 - pre 88 meseci
Vidi se da je tu prsten tj kontakt za sirenu ali ne znam kako da je otvorim.Iz nje idu dve zice u tablu ali na kocki nema konektora da mogu zice da se izvuku pa sad ne znam kako da je odvojim od auta.Mislim da bravu nemogu da pokvatim jer ja imam obican kljuc u koji neide nikakva baterja.izgleda da je tu nesto prepravljeno i da je imobilajzer nekako podesen samo da ga ima ali bez funkcije da prepoznaje kljuc
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 21:09 - pre 88 meseci
Ja se stime ne bi zezao.To ti je od airbaga.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 21:15 - pre 88 meseci
Ima obicne zvezdaste srafove.Probaj polako ili trazi na netu gde je vec neko otvarao.

4DO951543D TI JE KATALOSKI.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 21:40 - pre 88 meseci
U njemu je prsten,sad ako nije za zezanje sta onda ? ja sam mislio da je airbag u onom prvom spoljasnjem delu koji se skine mada meni airbag nije ni bitan,ako dotle dodje.... nema pravila.meni je bitno da kad to otvaram ne zeznem nesto drugo a za airbag mi je svejedno
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 22:04 - pre 88 meseci
A da, on ima airbeg...Osnovna preporuka kod vozila sa airbegom je da oko volana ne prckaju ne strucna lica, jer moze doci do opasnog samopovredjivanja...
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 22:08 - pre 88 meseci
Ako prvo skinem onaj povrsni deo volana gde je sam jastuk,sta onda moze da se desi ? tad valjda nema sta da izleti iz onog prstena i udari me.ako se pokvari airbag to mi nije vazno
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
ns1.eltakabel.net.



+333 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet28.12.2016. u 04:43 - pre 88 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
veselinovic....Nemoj ko zna koliki pritisak i slicno.Bespovratni ventil je magnetni ventil.

Ako vec pricamo o odredjenom autu,onda da se drzimo sta ide za taj auto.Pumpa uvek dobija 12v i nema tu nekih oscilacija

ako je ispravna.Nemam vremena da seckam segmente napajanjem goriva ali cu to odraditi kad budem imao vremena.

Sto se tice sirene,nemoj se mnogo zezati da nebi airbag bude po njonji.




Lave,
nema u tehnici rijeci tacno, to ima samo u matematici.
Evo u prilogu fabricki podaci o pritiscima i protocima goriva.
Po fabrici protok moze da varira cca 50% i sve OK.
Inace rijetko kada u kolima ima 12V, a kad ih bude onda nesto ne valja.
Konkretni motor ima nepovratni ventil ( mehanicki sa oprugom) u samoj pumpi i regulacioni ventil
na kraju rejla.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet28.12.2016. u 14:29 - pre 88 meseci
Citat:
MILANAN:
Vidi se da je tu prsten tj kontakt za sirenu ali ne znam kako da je otvorim.Iz nje idu dve zice u tablu ali na kocki nema konektora da mogu zice da se izvuku pa sad ne znam kako da je odvojim od auta.


Ne bi ja otvarao niti skidao tu kocku ( Hvala Lavu sto zna da izgugla sve to)...Ona dva cetvrtasta kontakta su verovatno kontakti sirene po kojima klizi prsten na volanu...ali, da bi bio siguran do su to ti kontakti prespoj ih zicom na osovinu volana...ako zatrubi, to je...E sad, pogledaj u kakvom je stanju prsten koji se nalazi na zadnjoj strani volana...(MOra da tu bude neki prsten)...Mozda je "razjeden" od trenja...Tada bi mogao da ga kalaises celim obimom...MOzda malo kalaja i na te kontakte, ali bi se vremenom brzo "pojeo"..Najbolje da se nalemi neka mala podloska na one kontakte...Sto se tice airbega, pazi samo da ti se ne aktivira u toku skidanja...i montaze , naravno...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet28.12.2016. u 23:29 - pre 88 meseci
Čisto radi ozbiljnosti foruma... nema nikakvog prstena... njemu je pukla traka koja prenosi konekciju sirene i airbaga, koja se može okrenuti 2 kruga desno i 2 kruga lijevo iz početne pozicije pa prilikom zamjene se mora voditi računa u koji se položaj postavlja...
Inače, airbag i sirena su oboje važni i nikako ne treba rezonovati na način na koji to radi @MILANAN koji kaže da ga je baš briga za airbag iako se radi o autu starom 20 i kusur godina...
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet29.12.2016. u 16:16 - pre 88 meseci
Iskreno,preziveo sam 3 udesa,nisam nijednom vozio ja ali nebitno,u takvom slucaju jedino treba sreca i nista vise,glupo je sto ovo kazem ali bilo je tako,kola unistena a ja sa po par nebitnih ogrebotina,zato se i necimam za airbag.Oko sirene bih jedino da pitam i ovo,Lav je postavio sliku,evo kataloskog broja da nekopiram sad sliku 4DO951543D , pretpostavljam da je prsten-traka sirene unutra i sta jos ima sto bi bilo bitno da se zna pre nego ovo otvorim ? tj nije li na fazonu kao blender pa da nesto poispada i onda da bude sta i gde ide... naveo sam ovo kao primer jer ako je tako onda nebih na licu mesta to radio nego na radnom stolu
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
212.200.65.*



+53 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet29.12.2016. u 19:08 - pre 88 meseci
.. poispadaće sigurno nešto ...... bolje je da radiš na stolu, za prvi put

Ovako... traka koja je namotana u spiralu ti je veza airbag-a sa CPU... ako prilikom otvaranja kućišta traka ispadne ne brini, nije ništa strašno, može se vratiti nazad samo vodiš računa da posle sklapanja pravilno postaviš pokretan prsten (koji se fiksira na glavčinu volana-volan) u odnosu na nepokretano kućište koje nosi trake tako da pokretan prsten može da se okrene po dva kruga u levu i dva kruga u desnu stranu.... ako pogrešiš tu sledi otkidanje trake prilikom motanja volana u krajnji levi ili desni položaj


kontakti za sirenu su ti klizni mesingani prstenovi i kontakt limčići koji naležu na prsten, traka nema veze sa sirenom

proveri tu da li je nešto zaprljano ili oksidiralo ....
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet29.12.2016. u 20:24 - pre 88 meseci
to je onda to,samo sto cu to da ostavim za sledecu godinu tj za sam pocetak januara.plasio sam se samo nekog pipkavog mehanizma u obliku oprugica i kontakta pa da kasnije bude problem sa vracanjem nazad.bese nekad video rekorder pa kad mora da se cupa po mehanizmu e onda sedi kosa ponekad.

za ovo sto se gasi pomenuse mi ovde da moze da bude i step motor.koliko on kosta pa da probam i sa tim ? i da li je moguce otvoriti ga jer cim nezeza u voznji mozda mu korak nije kako treba u pocetku pa mozda mogu da prodjem sa nekim ciscenjem ili podmazivanjem. a gledao sam i svecice,nisu sjajne,malo su garave pa cu za svaki slucaj i njih da promenim jer ko zna otkad su.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi A4 1.8T potreban savet

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 31459 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.