Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udes u naseljenom mestu-ko je kriv

elitemadzone.org :: AutoZone :: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10281 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

exer92
Pancevo, Srbija

Član broj: 297187
Poruke: 7
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 14:53 - pre 87 meseci
Vozio sam iza vozila koje nije imalo ukljucena svetla, po danu, jedno 500-600 metara kroz ulicu u naseljenom mestu. Obojica smo isli oko 40-50 kmh, odstojanje sam drzao oko 5 metara kada je nakon raskrsnice auto ispred mene poceo da usporava i prelazi na levu stranu puta, maltene je skroz bio na levoj strani ostavljajuci mi prostor da prodjem. Nikakav pokazivac pravca nije ukljucio i na osnovu toga sam pomislio da ce se zaustaviti sa leve strane. Medjutim on je , dok sam ja vec zapoceo obilazenje naglo skrenuo udesno i time se isprecio na mom putu. Kocio sam i skrenuo sa puta na travu ali sam ga ipak zakacio u prednje desno krilo i zaustavio se par metara ispred njega. Na mom autu je ostecen retrovizor, prednji branik polomljen sa leve strane, krilo i far ocesani. Na njegovom autu je ulubljeno prednje desno krilo. Stete u principu nisu enormne ali kada pogledate cene delova mog i njegovog auta onda nije svejedno. Ja sam pozvao policiju jer je on bez nagovestaja da zeli sa leve strane puta da predje i parkira se na prilaz dakle bez migavca izveo taj potez i nije hteo da prizna. Policija je bila i odradila uvidjaj, popunili smo izvvestaje i ostalo. Ko je u toj situaciji kriv ako se uzmu sve okolnosti u obzir? Niko nije povredjen.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 14:57 - pre 87 meseci
A šta kaže, šta je radio na levoj strani puta?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 15:04 - pre 87 meseci
Kucao poruku na mobilnom, pa se malo zaneo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

exer92
Pancevo, Srbija

Član broj: 297187
Poruke: 7
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 15:05 - pre 87 meseci
kretao se sredinom puta (jer je naseljeno mesto) isto kao i ja iza njega) i tako tih 500-600 metara dok on nije krenuo da usporava i prelazi na levu stranu, otvorio mi je prolaz i s obzirom da nije dao pokazivac pravca ja sam mislio da zeli tu i da se zaustavi medjutim on je hteo da uhvati luk (kao da vozi sleper) i na taj nacin sa leve strane puta skrene desno na svoj (ili tudji) prilaz. Ja sam se nasao sa njegove desne strane u momentu kada je on sa leve strane puta poceo da skrece udesno, u mene. Nije pogledao retrovizor, nije dao migavac.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 16:40 - pre 87 meseci

Pa ima nesto sto se zove "bezbedno odstojanje izmedju vozila" a koje zavisi od nekoliko faktora u zavisnosti od brzine, vidljivosti i drugih uslova na putu. Nije striktno precizirano koliko je to ali se preporucuje da to bude bar polovina od brzine kretanja vozila...Na primer, ako ste se kretali brzinom od 40-50km/h, znaci da je to rastojanje trebalo da bude bar 20-25m...Znaci, ti si bio preblizu njemu...On je sigurno kriv za nepropisno izvedenu radnju (manevar), ali ni ti nisi potpuno "cist", jer nisi drzao propisno odstojanje..E sad, kako ce se to propumaciti i oceniti na nekom sudjenju...videcemo, javices nam...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 17:29 - pre 87 meseci
Zbog ovakvih situacija 90 % Rusa u kolima ima Kineske kamere od 20 $ ! Sve se snima , to je i po zakonu potpuno legalno , osim u nekim zabranjenim zonama, tipa vojna postrojenja itd. I onda nema tvoja rec , protiv njegove, nezainteresovani policajac, njegova jaca veza od tvoje.

Vec sve postoji snimnjeno , nije sto bi se reklo crno na belo , vec u Boji Pogledaj na Youtubu Ruske snimke , pa ces i ti da nabavis jednu za neku sledecu priliku.
 
Odgovor na temu

exer92
Pancevo, Srbija

Član broj: 297187
Poruke: 7
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 17:31 - pre 87 meseci
Koliko je to pravilo primenljivo u praksi? Bio ja njemu preblizu ili ne, ako je situacija ovako nesvakidasnja da je on izvodio skretanje bez davanja odgovarajucih signala a prethodno mi oslobodio prostor za obilazenje i "prevario" moj um da pomislim da ce se samo zaustaviti sa leve strane sto u mojoj (a verovatno i svacijoj) glavi daje zeleno svetlo za obilazenje. Naravno da sam usporio u slucaju da neko otvori vrata ali da li sam trebao da predvidim da ce uraditi to sto je uradio i zaustavim se iza njega? Mislim kako se gleda na ovo, kao na udarac od pozadi? U tom slucaju bih ja sigurno bio kriv. Ali niti je od pozadi niti se osecam krivim jer je zaista bilo povoda da pomislim da se samo zaustavlja. Dok je on sa krajnjeg levog dela puta poceo da skrece, ja sam ga zaobilazeci skrenuo na travu (sreca pa sam odreagovao pa ga nisam jace udario ili skrenuo u kanal) a on je ostao na levoj trecini sirine puta. I sada, kako bi to neki sudija protumacio, ima li osnova da on bude kriv ili lakse, kolike su sanse da ja izvucem deblji kraj? Policiju sam ja zvao jer on nije hteo da se slozi samnom oko davanja signala, ako sam ih bezveze zvao i to ne moze da se utvrdi onda da ga j.b.m.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 19:32 - pre 87 meseci

Pa vidis...to je upravo ono sto sam napisao. Da si ti drzao propisno rastojanje od njega, tih 20-tak metara, ti bi imao vremena da "prozres" njegovu nameru i sve bi bilo u redu...Ovako si bio "iznenadjen"...Sto se tice sudijskog ubedjenja...Ehhh, tu bi dobro dosao neki sudski vestak, ali s obzirom na mesto gde je on udaren, prakticno je nemoguce da ti njega tu zakacis, a da on nije prethodno uradio ono sto je uradio...Cak je i meni, ovako iz fotelje, to jasno...Medjutim, uvek ima neko medjutim...Ali, da ima i tvoje krivice, cak je i to jasno...Ako je sudija pravican, a nadamo se da jeste, moramo ipak verovati sistemu, on ce nekako preraspodeliti te vase krivice. Nadamo se da ce njegova krivica biti veca...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv08.02.2017. u 19:56 - pre 87 meseci
Kome su prvo trazili dokumente?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv09.02.2017. u 08:06 - pre 87 meseci
I samo da znaš ako si prolazio pored njega s desne strane nisi u prekršaju, u gradu je dozvoljeno obilaženje s desne strane. Da te ne navataju na to.

Moje jedino "čukanje" sa nekom minimalnom stetom (ogrebotina na braniku i pukla pozicija a na drugom vozilu malo naprsnuće branika) je bio takav da je lik ispred mene skrenuo na ZELENO svetlo desno (skretanje pod uglom od 90 stepeni) i onda naglo ukočio jer je bio tek položio i nije znao uopšte koje mu je svetlo bilo na semaforu pa se ukipio od straha. Kako je krivina pod 90 stepeni ja sam lagano skretao kad odjednom auto stade ispred i ja ga čuknem. Zvao policiju oni kažu da bih ja bio kažnjen za udarac od pozadi a on zbog nepropisnog stajanja u rasksrsnici i zadržavanja saobraćaja. Dao sam mu na licu mesta 3000 din da sredi branik, on nije hteo meni da plati puknutu poziciju (800 din), nisam hteo da se svađam (bio je sa ocem koji je zanovetao) i otišao sam.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv09.02.2017. u 14:49 - pre 87 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Kome su prvo trazili dokumente?


Hahahaha. Od kad nisam cuo ovu urbanu legendu :))
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv09.02.2017. u 17:14 - pre 87 meseci
@exer92

Realno ti si kriv.

jednostavno si morao da predvidis takvu situaciju koju si imao ispred sebe, pre svega drzanjem dovoljnog rastojanja, ako ti je nesto bilo cudno treba da usporis ili cak stanes, znaci sve da preduzmes da ne dodje do kontakta.

U najboljem slucaju sko si dobro sastavio onaj izvestaj i panduri lepo sve nacrtali moze biti deljena krivica.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

exer92
Pancevo, Srbija

Član broj: 297187
Poruke: 7
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 11:08 - pre 87 meseci
@bakara

Brate ja da sam znao da cu da padnem seo bih. Ko jos drzi rastojanje 20 metara. i sta da predvidjam, svetlosni signali su tu da ne bi morali svi da predvidjamo sta ce ko u saobracaju da uradi. Ocigledno nisam bio dovoljno jasan, on se skoro zaustavio sa leve strane puta, ostavivsi mi prostora da prodjem. Da je dao migavac ja bih stao, imao sam vremena. Ovako bez signala izgledalo je kao da se zaustavio sa leve strane.

Takva ista situacija se dogodila mojoj devojci ispred moje kuce. Vozila je i skroz presla u desnu stranu u nameri da skrene na moj prilaz koji se nalazi sa leve strane sto kazu da uhvati luk, bez da ukljuci migavac ili da pogleda u retrovizor u poslednjem momentu prolazi komsija sa leve strane. Samo sto u tom slucaju nije bilo udesa, ja sam licno bio na mestu suvozaca. Situacija identicna. Samo su promenjene strane.

Ne moze neko da ucestvuje u saobracaju a da ne koristi pokazivace pravaca ili retrovizore jer da je on dao migavac ili bar pogledao u retrovizor video bi da sam iza njega.

Ja na primer migavce dajem samo kada ispred ili iza mene ili sa bilo koje druge strane ima vozila. Radije gledam u retrovizore nego da kao indijanac ukljucim migavac i misleci da sam zasticen i da su bas svi ucesnici videli sta ja hocu na taj nacin menjam pravac. Istog dana na glavnom putu kroz selo planiram da skrenem levo u moju ulicu, ukljucim migavac i da nisam pogledao u retrovizor i video pikap koji me pretice na raskrsnici mogao je da me udari.

Mlacenje prazne slame, interesuje me da li postoji zalba na donesenu odluku?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 11:29 - pre 87 meseci
Džabe tebi da se prepireš i ubeđuješ sa bakarom. Sačuvaj to za sudiju. bakara ti ovde ne sudi, nego samo diskutuje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 12:32 - pre 87 meseci
Ja čim primetim da se neko "ponaša" u saobraćaju, odmaknem se od budale što više mogu. Ako neko skreće levo-desno po ulici bez kontrole sigurno je ili pijan, ili nadrogiran, ili, kao što rekoh, kuca poruke za volanom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 13:11 - pre 87 meseci
Citat:
Java Beograd: Ja čim primetim da se neko "ponaša" u saobraćaju, odmaknem se od budale što više mogu.

E bas tako!

I na sta bi se zalio?
To sto on nije dao migavac (on ce reci da je dao) treba dokazati i opet to ne menja cinjenicu da si ga udario.

Ja sam davno imao istu situaciju, skrecem desno na kapiju i covek me udari...kaze nije znao da cu da skrenem, nije video migavac.

Ako ucestvujes u saobracaju moras da predvidjas i racunas na razne situacije koje nisu uvek vidljive i racionalne

Ukoliko to ne mozes, parkiraj i pusti druge da te voze, i svima ce biti bolje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 15:32 - pre 87 meseci
Citat:
Java Beograd:
Džabe tebi da se prepireš i ubeđuješ sa bakarom. Sačuvaj to za sudiju. bakara ti ovde ne sudi, nego samo diskutuje.


Tacno tako...mi samo diskutujemo i pokusavamo da shvatimo situaciju...Ali, pazi, ni ti u svojim iskazima nisi dosledan, zato pazi kako ces da se izrazavas pred sudijom. U prvom postu kazes da ste obojica isli 40-50km/h, a u nekom kazes da se on skoro zaustavio??? To malo menja situaciju i moze da utice na sudijsko uverenje, ali sta je sad od toga tacno?...Pazi, on je ne sumljivo kriv. Napravio je vise gresaka, pocev od manevra u sirokom luku. Pa cak i da je dao migavac, ocigledno nije pogledao u retovizor, a ako i jeste nije dobro procenio tvoju brzinu kretanja i rastojanje...Znaci, njegova krivica stoji...kriv je...E sad, moze se i sto sta nakalemiti i tebi: ili nisi drzao bezbedno rastojanje, ili nisi prilagodio bzinu kretanja u naseljenom mestu u datoj sitaciji...Da si bar nesto od toga uradio, posledica mozda ne bi ni bilo. Ovako, sudija ce to razmotriti i najverovatnije ce podeliti krivicu makar podjednako. Da svako snosi svoje troskove i neke negativne poene...I na tvoju primedbu ko drzi rastojanje? Pa evo ja na primer...I kad mi se neko ubaci, malo oduzmem gas ili pritisak na kocnicu da ovaj odmakne i rastojanje je tu...nikad manje od 30m...A ako mi se neko lepi od pozadi, malo stisnem pedalu da se stopaljke nekoliko puta ukljuce, tek da zna da moze doci do iznenadnog kocenja...
 
Odgovor na temu

exer92
Pancevo, Srbija

Član broj: 297187
Poruke: 7
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 17:01 - pre 87 meseci
Naveo sam da smo se obojica kretali 40-50km/h da bih docarao da smo se kretali dozvoljenim brzinama jer je tako i bilo, nije da sam ja isao 120 i sustigao ga pa pokusao da ga preticem nego sam normalnom brzinom hteo da ga obidjem jer se u odredjenom momentu skoro zaustavio na levoj strani puta u naseljenom mestu. Traga kocenja i nema, abs je radio i ima samo po zemljanom delu koji sam zahvatio desnim tockom. Zaustavio sam se 2-3m ispred njega. Znaci nisam jurio. Videcemo kako ce sudija to proceniti. Ja sam u svojoj izjavi napisao ovo sto i ovde pisem a sta je on napisao stvarno ne znam, ne verujem da moze da napise da je dao migavac, pogledao u retrovizor i zapoceo skretanje.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 18:33 - pre 87 meseci
Citat:
Naveo sam da smo se obojica kretali 40-50km/h

On je taj manevar napravio tom brzinom?!Nije kocio,ti nisi video stop svetla,mm.Nesto tu ne stima.

A apsurd je da je i tvoja devojka uradila sto i ovaj koga okrivljujes.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv10.02.2017. u 19:29 - pre 87 meseci
Kako je nas ubedio tako ce i sudiju
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Udes u naseljenom mestu-ko je kriv

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10281 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.