Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje

elitemadzone.org :: MadZone :: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20233 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje20.02.2017. u 21:48 - pre 87 meseci
Probam devojku u tramvaju da zamolim da se malo pomeri u stranu da prođem, pošto je zauzela ceo prolaz, međutim njoj piči muzika u slušalicama i uopšte me ne čuje. Onda je blago odgurnem nadajući se da će da shvati da treba da me pogleda (i da se pomeri u stranu) a ona se ni ne okrene već samo pomeri malo dalje (od dodira) upravo ostajući i meni i svima na putanji kuda treba da prođemo. Onda je lepo gurnem pošteno kao balkanska stoka i prođem svojim putem, pošto sam zaključio da je očigledno debil koji ne shvata da u tramvaju treba na neki način i da komunicira sa ljudima a ne da živi u svom hipno-trans muzičkom virtuelnom svetu mašte i stoji na putu ostalima koji se voze tramvajem na planeti zemlji.

Onda sam na brzinu pogledao i prebrojao da od 12 ljudi koji su mi u tom trenutku bili u vidnom polju, njih 4 nosi slušalice i sluša ko zna kakve gluposti. Alo, to je 33% ljudi koji hipnotišu sebe muzikom umesto da slušaju šta se dešava oko njih. A tu je bilo još nekih koji su buljili u svoje displeje i dopisivali se preko fejsbuka ili vibera, ali to je recimo manji problem od ovih koji sebe potpuno isključuju iz okruženja u kome se nalaze i odlaze u svet hipnoze.

Koji se Q. dešava sa ljudima?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje20.02.2017. u 21:54 - pre 87 meseci
U stvari, ti sigurno znas da je samo jedna osoba ignorisala stvaran svet :)

Ali, da - u pravu si. Bez obzira sta slusaju i gledaju po telefonima, mnogo njih se ponasa kako potpuni zombiji. U prevozu, po trotarima, po pesackim prelazima...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje20.02.2017. u 22:46 - pre 87 meseci
Nekad su citali novine, sad citaju na telefonima...isto ti je to.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje20.02.2017. u 22:54 - pre 87 meseci
Nije isto, jer ti sto su citali novine ulicom su mnogo manje izletali pod automobile, bicikle i sudarali se sa drugim pesacima.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje20.02.2017. u 23:16 - pre 87 meseci
Citat:
bakara:
Nekad su citali novine, sad citaju na telefonima...isto ti je to.


KOd mene na poslu, nekad, za vreme pauze, skoro nikad niko nije citao novine...Kolege su medjusobno pricale, preprivacale su se dogodovstine i razne anegdote...milina je bilo otici na pauzu...Sada, narocito sa mladim kolegama, skoro da nema kominikacije...To je u svom svetu, samo se nesto iscitava, smeju se sami sa sobom, pa bar da to podele sa drugima...ne...Retko idem autobusom na posao, ali sam primetio jednog lika koji ulazi samnom u isti bus na pocetnoj stanici...I dok ceka autobus, i dok ulazi u njega i dok sedi na sedistu i dok izlazi iz autobusa, ne skida pogled sa ekrana i samo nesto cuka...Cak to radi i dok nekom ustupa mesto ili se pomera na drugo sediste...kako uopste i primecuje nekog pored sebe cesto se zapitam?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje20.02.2017. u 23:55 - pre 87 meseci
Stanje polu tarnsa u javnom prevozu je nekako normalno. Sa slušalicama , telefonom, novinama ili bez. Ne znam sto je to toliko čudno?

Kome to ne odgovara, može da započne neku komunikaciju. Siguran sam da će (posle nekoliko pokušaja) naći nikog raspoloženog za isto.

Podjimo prvo od sebe. Moguće da je i ta devojka u tramvaju pomislila za našeg pisca "ma šta me taj matori zombi pipa, zar ne zna da ostvari normalan kontakt" :) . Nego pisac, gde si ti nju štipno i koliko je odprilike imala godina?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 00:30 - pre 87 meseci
Hehhe

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 06:36 - pre 87 meseci
Citat:
3way:U stvari, ti sigurno znas da je samo jedna osoba ignorisala stvaran svet :)

zna pisac to sigurno jer se on, inace, jako dobro razume u ignorisanje stvarnog sveta! cak sta vise, on je jos i jedan level vise u ignorisanju stvarnog sveta u odnosu na ovu devojku iz tramvaja jer je u svojoj glavi izgradio i sopstveni paranoicni-imaginarni svet u kom zivi! svet u kome vladaju mracni vladari iz senke, u kome su sve teorija zavere istinite, svet u kome mala grupica ljudi kontrolise sve na planeti vreme, klimu, svest ljudi, itd. i to sve na lepe oci cele planete i to sve niko ne kapira osim njega i jos nekolicine njemu slicnih! :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 12:36 - pre 87 meseci
Ovde na forumu kao da se neko Probudio posle par decenija sna , pa trenutno iako ima 100 godina sve mu novo

Bakara je malo vise otisao u proslost sa novinama , ali ovo sa telefonima postoji od kada su malcice napredovali pocetkom 2000 - tih .

Dobro tada su ljudi , mladi najvise koristili primitivnije , tada masovno dostupne tehnologije , tipa SMS , sada idu na net itd.

Slusalice . Tada su se pojavili prvo telefoni koji su imali FM radio , pa si mogao takodje da se iskljucis iz " stvarnosti " sa slusalicama na usima , nekoliko godina kasnije ima preko 10-12 Sony i Nokia izbacuju muzicke telefone sa karticama i muzika je bila tu . Ne pricam o pojedincima sa Siemensom jos 90 -tih vec kao masovna pojava jeftinih telefona.

Samo sto je neko u medjuvremnu , Ostario , sve mu smeta , Cangriza , i sada primecuje ono sto postoji bar 10 godina , primecivao je mozda ovlas i tada , al mu nije smetalo . Ne smeta mu ni sada fakticki , ali uz druge probleme , najlakse je baviti se ovime.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 13:20 - pre 87 meseci
Citat:
ademare: Ovde na forumu kao da se neko Probudio posle par decenija sna , pa trenutno iako ima 100 godina sve mu novo :D


Nije problem u tome da li je nesto novo ili staro, nego da su ljudi zombiji koji ne znaju gde se nalaze. Kada su slusali vokmene, bar su gledali kuda idu, pa nisu naletali na ljude, a sada zevaju u telefone, sudaraju se a drugim ljudima, izlecu na prelaze itd...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 14:45 - pre 87 meseci
Citat:
ademare:Samo sto je neko u medjuvremnu , Ostario , sve mu smeta , Cangriza , i sada primecuje ono sto postoji bar 10 godina , primecivao je mozda ovlas i tada , al mu nije smetalo . Ne smeta mu ni sada fakticki , ali uz druge probleme , najlakse je baviti se ovime.

Bas tako. Grumpy old men. Eh ti mladi, u njihovo vreme to tako nije bilo....
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:18 - pre 87 meseci
Hm, hoces da kazes da su pre 20 godina tinejdzeri isli ulicom i blejali u telefone?
Ne bih rekao.

Inace, primecujem neku vrstu obrasca, tj. da mnogi opravdavaju svakakve debile recima: "To je normalno, to su mladi", upravo iz razloga da bi se sami osecali mladjim.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:27 - pre 87 meseci
Uopste nije bitno da li su blejali u telefone, poenta je da su blejali.

Po tome sto vi pricate, reklo bi sa svi mladi idu ulicom i udaraju u prolaznike gledajuci u telefon. To jednostavno nije tacno, vec vi cangrizavci vidite samo takve pojedince. Meni se u zivotu mozda 2 ili 3 puta dogodilo da neko ide u mene ne gledajuci ispred sebe. Reklo bi se da nije ucestalo a svaki dan setam medju ljudima.

Osim toga, kakve veze ima sto neko gleda u telefon, koji je vas problem sa tim?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:28 - pre 87 meseci
Ako je pitanje upuceno meni , napisao sam 20 godina , sa Smajlijem , taj deo je sala , zato ima smajli .

Inace ozbiljno sam napisao 10-12 sto se tice muzike , kada su telefoni , sa kvalitetnijim zvukom nego danas postali dovoljno jeftini da ih moze kupiti svako i kada su u tim telefonima pocele da se masovno koriste SD kartice .

Sto se tice buljenja , bilo je i toga i bez Androida . Za ono vreme pre 10-12 i vise, godina Nokai Symbian 3650 iz 2003 je bio bas masovan telefon, a kada je kasnije stigao 6600 jos masovniji . Nekako u to vreme su bile i promocije besplatni GPRS , pa ko je hteo mogao je da se uz mnogo vise zabave nego danas " zombira " jos tada .
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:32 - pre 87 meseci
Citat:
ademare: Ako je pitanje upuceno meni , napisao sam 20 godina , sa Smajlijem , taj deo je sala


Zasto sala?
Pa to i jeste period o kome se govori?

Ti poredis period kada su se koristili telefoni sa periodom kada se koriste telefoni i govoris kako je to isto.
Pa normalno da je isto.

Citat:
DaliborP:poenta je da su blejali.


Kako? Gledali su kako se okrece kaseta u vokmenu?

Citat:
DaliborP:To jednostavno nije tacno, vec vi cangrizavci vidite samo takve pojedince.


Jeste. Samo, treba podici glavu od telefona i gledati oko sebe.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:38 - pre 87 meseci
Pa uvek se buljilo u nesto...
Nekad smo kao klinci buljili u one dzepne portabl igrice, u stripove, na usima drzali vokmene i sl...

Nije sada toliko mnogo drugacije, ako nista drugo sada ljudi vise i lakse komuniciraju, istina ne direktno, ali se odrzavaju na neki nacin veze cak i sa ljudima sa kojima inace ne bi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:39 - pre 87 meseci
Citat:
3way:
Inace, primecujem neku vrstu obrasca, tj. da mnogi opravdavaju svakakve debile recima: "To je normalno, to su mladi", upravo iz razloga da bi se sami osecali mladjim.

To!
Potpisujem.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:41 - pre 87 meseci
U svakom slucaju, neko se bavio i tim pitanjima:

http://www.dailymail.co.uk/new...r-pavement-staring-device.html
http://www.sciencedirect.com/s.../article/pii/S000145751300119X
https://www.safety.com/blog/di...jor-pedestrian-safety-concern/

itd, istrazivanja na temu veze izmedju zevanja u telefon i ugrozavanja sopstvene i tudje bezbednosti ima milion...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:43 - pre 87 meseci
Citat:
3way:Jeste. Samo, treba podici glavu od telefona i gledati oko sebe.

Ostavi te licne prozivke za kod kuce. Moze se diskutovati i sa argumentima.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje21.02.2017. u 15:44 - pre 87 meseci
Pa, vi ste prvi poceli sa licnim prozivkama i starcima :)
Eto ti argumenti u prethodnom postu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mladi: slušalice u ušima i buljenje u displeje

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20233 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.