Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)

elitemadzone.org :: MadZone :: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26534 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 10:32 - pre 85 meseci
Citat:
BluesRocker: Sad sam pročitao. Lik je obična komunjara. Polazi od toga šta bi on voleo - da radi 3 sata dnevno, da mu ništa ne manjka, da nema šefa, glazdu, izrabljivača, ... Zamisli da postoje samo proizvodni poslovi, oni se cene, rekao Staljin. Šta će onda policija, kad niko ne mora da krade, ubija, šta će vojska kad su svi narodi prosvetlejni i niko neće preko međe, šta će advokati kad je pravo besmisleno, znamo svi šta se sme, šta se ne sme, šta je čije, ... Šta će marketing, kad lepo odeš kod Baćuške u mesaru i trojica ti služe sveže meso, ne treba za to reklama na TV-u. Ja mu predlažem da se seli u Severnu Koreju i da tamo iznese svoje ideje za opšte blagostanje, pa ako to uspe i mi ostali ćemo za njim.

Ili nisi procitao tekst, ili nisi razumeo sta taj tip hoce da kaze. On uopste i ne polazi od toga sta bi on voleo, vec pokusava da predoci drustvo iz neke svoje perspektive, tj svog misljenja.

Nije da sam ja fan te njegove price, ali ne mogu da se slozim sa tvojim vidjenjem, promasio si poentu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9489
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 10:35 - pre 85 meseci
Zamisli Univerzalne Prihode implementirane u Grčkoj! Lezu lebu da te jedem. :)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 11:02 - pre 85 meseci
Citat:
BluesRocker: Sad sam pročitao. Lik je obična komunjara. Polazi od toga šta bi on voleo - da radi 3 sata dnevno, da mu ništa ne manjka, da nema šefa, glazdu, izrabljivača, ...


U pravu si, poznato je da Phd iz antropologije izguraju samo ljudi sa losim radnim navikama, i onda se uvale da budu profe na London School of Economics (institucija u zargonu poznata kao "Rockefeller's baby"), da bi mogao da se izlezava i piskara po internetu, tu i tamo sklepa neku knjigu, svi znamo da za te aktivnosti coveku ne treba vise od 3 sata dnevno...
 
Odgovor na temu

ultrachimney

Član broj: 336486



+19 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 11:04 - pre 85 meseci
Evo još jedan razlog u prilog tezi da socijala treba da se deli svima, bar kad je reč o Srbiji.

Prošao sam malopre pored lokalnog odbora vladajuće stanke i kad tamo predsednik opštine!!!
Šta predsednik opštine radi u stranačkom lokalu za vreme radnog vremena?

Pogadjate - vata zjale.
On će dobiti platu kao da je obavljao poslove predsednika opštine
iako je u to vreme spremao izborne prevare.

Eto, oni koji se žale da im je puno da kroz porez plaćaju "neradnike"
u stvari 100x više plaćaju lešinare.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 11:49 - pre 85 meseci
Citat:
DaliborP:
Ili nisi procitao tekst, ili nisi razumeo sta taj tip hoce da kaze. On uopste i ne polazi od toga sta bi on voleo, vec pokusava da predoci drustvo iz neke svoje perspektive, tj svog misljenja.

Nije da sam ja fan te njegove price, ali ne mogu da se slozim sa tvojim vidjenjem, promasio si poentu.

OK, kako bi on to izveo da svi radimo po 3 sata dnevno a da nam sve ostane isto? Taj korporacijski advokat koga pominje je završio bačelor na jednom fakultetu pa zatim pravni fakultet koji košta boga oca, pa stažiranje, razgovori za posao, dokazivanje, čitanje tone dosadnih pravnih knjiga i slučajeva iz sudske prakse, otplaćuje studentske kredite, da bi radio "uzaludan posao", ali koji se bolje plaća od zavrtača šrafova u fabrici. Sistem je takav kakav je, što je nešto lakše, više ljudi konkuriše i obara cenu, što treba više rada i znanja i plaćanja školovanja, to se više i plaća. Lepo je pričati teorijski, ali neka kaže kako bi realizovao da svi radimo samo korisne stvari i to malo, a da zarađujemo isto kao do sada. Pošto to neće reći, znači da je samo levičarski trut koji se uvalio da nešto priča mladima za veliku platu, a da ništa na taj način ne proizvodi, nikoga ne leči i slično.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 13:20 - pre 85 meseci
Citat:
BluesRocker: OK, kako bi on to izveo da svi radimo po 3 sata dnevno a da nam sve ostane isto?



Evo jedan stari link o part time radu u NL: http://www.economist.com/blogs.../2015/05/economist-explains-12


Zemlje zapadne EU su postale toliko ekonomski bogate, a da pri tom to bogatstvo nije direktna posledica ulozenog rada od strane gradjana, da realne potrebe za 40h radnom nedeljom nema. A i ljudi koji rade 40h nedeljno - uglavnom efektivno ne rade, niti ima potrebe da rade normalnu radnu nedelju.

Inace ovde se 36h racuna u punu radnu nedelju, cisto da znas, u principu se radi 40h, ali je onda svaki drugi petak slobodan, ili se gomilaju slobodni dani pa imas 40 dana odmora godisnje...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 14:13 - pre 85 meseci
Citat:
BluesRocker:
Citat:
DaliborP:
Ili nisi procitao tekst, ili nisi razumeo sta taj tip hoce da kaze. On uopste i ne polazi od toga sta bi on voleo, vec pokusava da predoci drustvo iz neke svoje perspektive, tj svog misljenja.

Nije da sam ja fan te njegove price, ali ne mogu da se slozim sa tvojim vidjenjem, promasio si poentu.

OK, kako bi on to izveo da svi radimo po 3 sata dnevno a da nam sve ostane isto?

Ne znam zasto mislis da on treba nesto da izvede? Izneo je jedno misljenje, ima razlicitih, ali ulazi u okvire ove teme o kojoj pricamo.
Citat:
Taj korporacijski advokat koga pominje je završio bačelor na jednom fakultetu pa zatim pravni fakultet koji košta boga oca, pa stažiranje, razgovori za posao, dokazivanje, čitanje tone dosadnih pravnih knjiga i slučajeva iz sudske prakse, otplaćuje studentske kredite, da bi radio "uzaludan posao", ali koji se bolje plaća od zavrtača šrafova u fabrici. Sistem je takav kakav je, što je nešto lakše, više ljudi konkuriše i obara cenu, što treba više rada i znanja i plaćanja školovanja, to se više i plaća.

Kolicina ulozenog truda u obrazovanje cesto nije proporcionalna "korisnom" radu, da, moze biti dosta bolje placen ali ne znaci da je koristan. To je ono sto autor tog teksta i pokusava da kaze. I nije to samo u pravu, ima toga koliko hoces i u IT industriji, menadzemtu, itd.

Citat:
Lepo je pričati teorijski, ali neka kaže kako bi realizovao da svi radimo samo korisne stvari i to malo, a da zarađujemo isto kao do sada. Pošto to neće reći, znači da je samo levičarski trut koji se uvalio da nešto priča mladima za veliku platu, a da ništa na taj način ne proizvodi, nikoga ne leči i slično.

Znaci ako neko iznese ideju ili nekakvu analizu a ne iznese konkretan plan kako istu sprovesti u isti, onda je levicarski trut koji prodaje maglu mladima. Cudno rezonujes, ideja bila dobra ili ne, moze biti zanimljiva za raspravu koju ti vrlo olako nipodastavas deleci stvari na crno i belo.

Ne verujem da iko ima konkretan plan za tako nesto, ali postoji nekakva inicijativa, i kao sto smo videli neke drzave su radile i eksperimente.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 14:19 - pre 85 meseci
@bananaphone

Koliko vidim iz grafikona, uglavnom žene domaćice rade part time, da bi stigle da se pobrinu o deci, spreme kuću, skuvaju ručak, ... Part time uglavnom rade studenti i domaćice. Je l ima primer da oba supružnika rade part time, a da imaju decu, plaćaju kiriju i slično? Kako neko ko radi support ili u prodavnici, u fabrici da zaradi isto sa part time poslom kao sa full-time?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 14:36 - pre 85 meseci
Citat:
DaliborP:
Ne znam zasto mislis da on treba nesto da izvede? Izneo je jedno misljenje, ima razlicitih, ali ulazi u okvire ove teme o kojoj pricamo.

Zato što ako ne može da ponudi rešenje, samo lupa u prazno. Kako misli da odredi čiji rad je koristan, ko koliko treba da radi i slično? Može tržište sve da reguliše, a može i država da uvede komunizam i plansku privredu, nema treće.

Citat:
DaliborP:
Kolicina ulozenog truda u obrazovanje cesto nije proporcionalna "korisnom" radu, da, moze biti dosta bolje placen ali ne znaci da je koristan. To je ono sto autor tog teksta i pokusava da kaze. I nije to samo u pravu, ima toga koliko hoces i u IT industriji, menadzemtu, itd.

Koristan je njemu lično jer mu donosi odličnu platu, koristan je korporaciji koja ga je angažovala da može da se bori na sudu protiv drugih korporacija. Ko si ti da određuješ šta je korisno? Čiji je rad koristan, nekog ko je na ovaj ili onaj način nakupovao hektare zemlje i u nekim kavezima drži prasiće dok se ne utove i onda ih pošalje na klanje? Naravno sve automatizovano, od hranjenja, kupljenja izmeta do klanja.

Citat:
DaliborP:
Znaci ako neko iznese ideju ili nekakvu analizu a ne iznese konkretan plan kako istu sprovesti u isti, onda je levicarski trut koji prodaje maglu mladima. Cudno rezonujes, ideja bila dobra ili ne, moze biti zanimljiva za raspravu koju ti vrlo olako nipodastavas deleci stvari na crno i belo.

Ne verujem da iko ima konkretan plan za tako nesto, ali postoji nekakva inicijativa, i kao sto smo videli neke drzave su radile i eksperimente.

Neka iznosi ideju za svoj slučaj, zadriglog profana koji je ostvario sve u životu i ubira lepu platicu praveći se pametan pred omladinom. Ideja da se malo radi a lepo živi postoji oduvek. Svako je slobodan da dogovori sa poslodavcem da radi koliko hoće. Ako već ima svoj stan i skroman je, može verovatno da živi od part time posla, samo što je obično druga priča kad imaš decu, tada troškovi skaču.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 14:44 - pre 85 meseci
Citat:
BluesRocker: @bananaphone

Koliko vidim iz grafikona, uglavnom žene domaćice rade part time, da bi stigle da se pobrinu o deci, spreme kuću, skuvaju ručak, ... Part time uglavnom rade studenti i domaćice. Je l ima primer da oba supružnika rade part time, a da imaju decu, plaćaju kiriju i slično? Kako neko ko radi support ili u prodavnici, u fabrici da zaradi isto sa part time poslom kao sa full-time?


...in the Netherlands 26.8% of men and 76.6% of women work less than 36 hours a week...

Vidi, za pocetak pusti da ti se slegne ovaj podatak, pre nego sto izletis sa zakljucima i pitanjima, ispade da su 3/4 zena koje rade u NL, domacice i studentice... Evo komsije Holandjani, zena radi 3 dana nedeljno (neki dizajn - sta ja znam), muz radi 4 (menadzer), imaju dvoje klinaca, auto, stan i sve ostalo...

Kako radi support i fabrika?

Ajde ti meni reci kako radi bolnica 24/7 a pogledaj oglase za posao: https://www.werkenbijvumc.nl/vacatures/ radna vremena u rasponu od 20 do 36 sati nedeljno. Kako je to moguce?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 15:18 - pre 85 meseci
Citat:
bananaphone: ...in the Netherlands 26.8% of men and 76.6% of women work less than 36 hours a week...

Vidi, za pocetak pusti da ti se slegne ovaj podatak, pre nego sto izletis sa zakljucima i pitanjima, ispade da su 3/4 zena koje rade u NL, domacice i studentice... Evo komsije Holandjani, zena radi 3 dana nedeljno (neki dizajn - sta ja znam), muz radi 4 (menadzer), imaju dvoje klinaca, auto, stan i sve ostalo...

To su 2 plate visokoobrazovanih radnika, a on ako je menadžer sigurno zaradi dosta i za ta 4 dana nedeljno i njegov posao ne trpi, a možda je politika firme takva da će radije da im daju 1 slobodan dan više nego veću platu.


Citat:
bananaphone
Ajde ti meni reci kako radi bolnica 24/7 a pogledaj oglase za posao: https://www.werkenbijvumc.nl/vacatures/ radna vremena u rasponu od 20 do 36 sati nedeljno. Kako je to moguce?

Plaćaju po satu, tvoje je koliko ćeš da radiš i zaradiš. Oni će da zaposle onoliko radnika koliko im treba da pokriju smene i dežurstva. Samo je pitanje da li ti kao radnik želiš da radiš više za više para? Gde ti je granica. Ja sam za punu slobodu da svako radi koliko hoće, ali što su ljudi siromašniji to im više treba para i radiće više sati/poslova.


Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 15:53 - pre 85 meseci
Citat:
BluesRocker:
Zato što ako ne može da ponudi rešenje, samo lupa u prazno. Kako misli da odredi čiji rad je koristan, ko koliko treba da radi i slično? Može tržište sve da reguliše, a može i država da uvede komunizam i plansku privredu, nema treće.

Ako nastupas sa tog stanovista, onda mogu i ja da kazem tebi isti na svaki tvoj komentar - lupas u prazno.
Citat:
Neka iznosi ideju za svoj slučaj, zadriglog profana koji je ostvario sve u životu i ubira lepu platicu praveći se pametan pred omladinom.

Izneo je ideju, takodjer je poredio i svoj posao u ocima drugih... dok si ti uradio sta? Bacio klasican hejt "sta bre meni neki zadrigli profan da prica nesto sa njegove pozicije".

Iskreno i ja se ne slazem sa tom pricom, ima dosta propusta, ali brate ne nastupam sa tvojim nadobudnim stavom, "zadrigli profan" i "komunista"...smesno.

Uostalom lik nije ni bitan, treba pricati o temi, a ne o licnostima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 16:11 - pre 85 meseci
Citat:
BluesRocker:
Plaćaju po satu, tvoje je koliko ćeš da radiš i zaradiš. Oni će da zaposle onoliko radnika koliko im treba da pokriju smene i dežurstva. Samo je pitanje da li ti kao radnik želiš da radiš više za više para? Gde ti je granica. Ja sam za punu slobodu da svako radi koliko hoće, ali što su ljudi siromašniji to im više treba para i radiće više sati/poslova.




Pa vala to je i sustina ove price. Bogatstvo je toliko da mozes da radis tri dana nedeljno i da priustis vrlo pristojan zivot, odnosno standardan 8/5 ljudski rad nije neophodan da bi se zivelo dobro...

Sa druge strane to znaci da ekonomija vec sad ne zavisi 100% od ljudskog rada, a u buducnosti ce zavisiti jos manje i treba traziti resenje, jer se ocekuje dodatni rast ekonomije a jos manja potreba za radom - odnosno bice mnogo nezaposlenih ljudi.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 20:32 - pre 85 meseci
Citat:
bananaphone: Pa vala to je i sustina ove price. Bogatstvo je toliko da mozes da radis tri dana nedeljno i da priustis vrlo pristojan zivot, odnosno standardan 8/5 ljudski rad nije neophodan da bi se zivelo dobro...

Pa ako je tako, a kapitalizam omogućio, ne vidim razlog zašto profesor napada kapitalizam. Ja kad sam pre 20 godina tražio neki prost posao u Americi, nisu hteli ni da mi ponude full time, samo part time. Toga je uvek bilo, samo je problem što sa tim loše plaćenim poslom ne možeš da preživiš ni ako je 8 sati dnevno.

Citat:
bananaphone: Sa druge strane to znaci da ekonomija vec sad ne zavisi 100% od ljudskog rada, a u buducnosti ce zavisiti jos manje i treba traziti resenje, jer se ocekuje dodatni rast ekonomije a jos manja potreba za radom - odnosno bice mnogo nezaposlenih ljudi.

Dokle god ljudski rad bude jeftin, neko će ga kupovati za nešto. Gde je finansijski isplativo, koristiće se roboti, gde nije, ljudska radna snaga. Štos je u tome da što je manje ljudski rad potreban, to mu je cena niža, a što je cena niža, to prostom radniku treba više sati da zaradi dovoljno za život. U prevodu, radiće se više, a ne manje.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)24.03.2017. u 22:42 - pre 85 meseci
~
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.99.22

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)25.03.2017. u 04:53 - pre 85 meseci
Citat:
DaliborP:
To se zove profitabilna firma, nema to veze sa uredjenjem. I cek, sad ti hoces da kazes da ako covek radi u nekakvoj profitabilnoj firmi ovakve ideje mu ne padaju na pamet, a usput si takodjer strpao sve te ljude u nekakvu grupu neradnika.

Mnogo demagogije, malo argumenata - prica ti je suplja kao busan


Pogriješio sam što sam generalizirao. Ima i onih kojih imaju ljevičarska uvjerenje, a stvarno su eksploatisani. Ali nastaviti ljevičarskim putem sa nadom da će se im se stanje poboljšati je greška. Treba tražiti drugo rješenje.

Nisam rekao da prosječan ljevičar ne radi. Ali oni hoće da rade do određene granice, a kada im taj rad ne može da generira novac za život kakav žele, desi se ovo:

Run: victim_mode.exe
Loading...


[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 26.03.2017. u 00:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)25.03.2017. u 09:05 - pre 85 meseci
Citat:
R A V E N: Pogriješio sam što sam generalizirao. Ima i onih kojih imaju ljevičarska uvjerenje, a stvarno su ekploatisani. Ali nastaviti ljevičarskim putem sa nadom da će se im se stanje poboljšati je greška. Treba tražiti drugo rješenje.

Nisam rekao da prosječan ljevičar ne radi. Ali oni hoće da rade do određene granice, a kada im taj rad ne može da generira novac za život kakav žele, desi se ovo:

Run: victim_mode.exe
Loading...



Ne znam da li si cuo sta je pricala ova stara komunjara Milton Friedman:


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)25.03.2017. u 10:41 - pre 85 meseci
Problem je sto se mnoge stvari pojednostavljuju, termini postaju siroki i znace nesto a najcesce nista, posto znace kontraverzne stvari.

Ne postoji levica i desnica, to je prevarna podela, ne postoji bazicni kapitalizam i socijalizam, takodje razbacivanje terminima..ne postoji "drzavni" posao kao pezorativni termin primeren sugavom birokrati.

Da li su glumci "drzavni sluzbenici"? Profesori, postari, peraci ulica i mnogi koji se satiru od posla..
Ali ne, birokrate su poturile termin "drzavni posao " svima njima..

Birokratski sljam treba nazvati birokratski sljam, a drzava je ozbiljna stvar sa kojom se neuke, hostaplerske horde birokrata ismevaju, uz manju ili vecu podrsku establismenta..ili okruzenja
Njima ne treba posao, vec proizvodnja papira, da bi opstali, ali se moraju sakriti iza svih drugih koji zaradjuju svoju platicu.

Spomenuti "profiteri", nisu nikakvi "kapitalisti", nego izrabljivacki olos, koji na tudjoj nesreci, ako Drzava dozvoli, satiru i izrabljuju odredjen broj stanovnika.
Ali se tom zlocinu, mora dodeliti poznato i relativno nezno ime, da se besmislenim razlogom prikrije zlocinacki cin..
Sta ce mu profit?...i iteraciji do beskonacno..da postane vladar univerzuma?

Besmisleno je da zatezete odnose, sve te cinjenice su definisane da se opravdaju predatorski potezi i afiniteti, prave namere prikrivene, manje ili vise, sto je manje bitno, posto ne mozemo nesto da uticemo na to, ali svakako ne treba da uzimamo kao primer za nesto normalno, humano...

Nema niko profita, dok neko ne bude odran. Pitanje je samo ko je na kojoj strani, subjekta ili objekta.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)25.03.2017. u 13:09 - pre 85 meseci
@vladd - mislim da ti je pogresna postavka. Birokratija ma koliko je mi mrzeli je potrebna drzavi za funkcionisanje, kao i skolstvo ili sudstvo. Problem nije birokratija, nego upravo sto sam ranije rekao - nepotizam, javasluk i politicko zaposljavanje u drzavnim institucijama. Pa posto je ta negativna selekcija najizrazenija u birokratiji, onda je birokratija reprezentativni primer onog sto zovemo "drzavna firma".

Iste probleme koje vidis u birokratiji, mozes u vecem ili manjem obimu da nadjes u svim drzavnim firmama, zavisno od branse ili institucije, tako gde je negativna selekcija suzbijena, imas bolje rezultate (naravno zavisi jos od 100 faktora, tipa finansiranje itd), tamo gde negativna selekcija cveta, imas horor...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.101.55

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)25.03.2017. u 15:07 - pre 85 meseci
bananaphone, ako može cliffs? Za slučaj da sam šta pogrešno razumio ili propustio.

Što se tiče teme, možda svima najbogatiji 2% stvarno dadnu to UBI(stvo?), jer ako milioni ostanu bez radnih mjesta i zarade, ko će potrošiti ono što roboti naprave? Ali moraće svi nekako da još dodatno rade i troše, da bi 2% imali profita - nema smisla da im se vraća isto toliko koliko dadnu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Univerzalni prihodi (ili ti u Srbiji - drzavni posao)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26534 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.