Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izaci iz siromastva?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izaci iz siromastva?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51956 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 09:49 - pre 84 meseci
Gde si ti video da neko ovde daje psihijatrijske savete?

edit:
ultrachimney, nazalost danas se decu indoktrinira religijom, ali moram da primetim da iskazujes prilicnu netrpeljivost prema svestenicima i svemu tome...
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 10:25 - pre 84 meseci
Ocigledno.

edit:
http://www.dailymail.co.uk/hom...e-murderous-regimes-world.html
pogodite ko je na 13. mestu....

[Ovu poruku je menjao Branimir Maksimovic dana 11.04.2017. u 12:00 GMT+1]
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 716
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 11:34 - pre 84 meseci
Ma da, ispo Tito gori od Idi Amina, kako da ne. Da nije u pitanju "dailymail" pa i da se zapita čovek, ovako ...

I gde se ta pesmica učila? Možda u nekoj lokalnoj školi gde je neki partijski funkioner hteo da se uvuče više nego što bilo ko očekuje od njega.
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 11:42 - pre 84 meseci
Ma uzmi, Miki, sebe pa lepo u legiju stranaca. Ima da ti ispeglaju psihu. Odratujes par ratova i obezbedio si kintu za pola zivota. Pis of faking kejk :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 11:47 - pre 84 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ocigledno.

edit:
http://www.dailymail.co.uk/hom...e-murderous-regimes-world.html
pogodite ko je na 13. mestu....

[Ovu poruku je menjao Branimir Maksimovic dana 11.04.2017. u 12:00 GMT+1]


Ti se ponašaš kao da nisi živeo u tom režimu. Da li si živ? Pred raspad je živelo oko 24 miliona stanovnika koji su živeli svoje živote definitvno bolje nego danas. Šta im je falilo? Demokratije? Psihički si trajno oštećen zbog onih pesmica koje su te terali da učiš i pevaš.
Da li si možda podmladak nacionalističke dijaspore?
Danas imaš demokratiju a nemaš ništa više.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 11:49 - pre 84 meseci
Kakva crna legija stranaca, bolje idi radi na kruzerima da vidis malo sveta.
 
0

ultrachimney

Član broj: 336486



+19 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 11:55 - pre 84 meseci
Citat:
HoT_Steppa:

beskonačno ponavljanje pesmica o Titu, kako se on voli više od mame i tate

Ko je ponavljao tu pesmicu? Ja ne znam nikoga ko je svojevoljno ili pod prinudom to učio napamet.
Nikad za domaći, nikad pročitana na času.


Citat:
Yugoslavia (1945-80)

Regime Communist

Victims 570,000 (political opponents)

Ovo je smešno.
Za vreme Josipa Broza Srbija je imala pozitivnu stopu prirodnog priraštaja.
Da je toliko ljudi ubijeno bilo bi obratno.

Nije teško zaključiti da je navedeni broj ubijenih političkih oponenata notorna izmišljotina.

Osim toga na tom spisku na prvo mesto treba staviti Engleze i USA koji su potamanili Indijce, Indijance i druge Amerikance, Koreance, Afrikance, Vijetnamce...
Danas svakodnevno ubijaju nedužne ljude širom planete i to je "demokratija".
Preko krstaških ratova, inkvizicije, čerečenja ljudi, seckanja Peruanca da odaju gde drže zlato, preko španskih čizama i dojenja ključalim uljem sve do nuklearnih projektila.
Brojka na taj način ubijenih prevazilazi i Hitlera.
Samo što ovi što štampaju MailOnline to rade "civilizovano" - pritskom na dugme.


Citat:
Branimir Maksimovic

moram da primetim da iskazujes prilicnu netrpeljivost prema svestenicima i svemu tome...

Kad već "primećuješ" primeti i istoriju od 1990-tih do danas pa će ti biti jasno da je povampirenje bradatih jaraca potpirivalo i aminovalo sva ta zgarišta.

A tek kakve zločine vrše Jevreji nad Palestincima da se i Hiler od zavisti okreće u grobu.
A ti Jevreji su poznati kao pobožan narod.

Eto ti religije.

A usput ih i USA podržava, "so help me god!".
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 12:03 - pre 84 meseci
https://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.CHAP9.HTM

"Based on the estimates of "anti-communists," opponents, and "collaborators" killed (lines 57 to 65a) mostly during the war, and those killed in Belgrade (lines 69 and 70), I estimate the Tito government's democide as 585,000 to 2,130,000 (line 174)"
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 12:05 - pre 84 meseci
Citat:
Branimir Maksimovichttps://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.CHAP9.HTM

"Based on the estimates of "anti-communists," opponents, and "collaborators" killed (lines 57 to 65a) mostly during the war, and those killed in Belgrade (lines 69 and 70), I estimate the Tito government's democide as 585,000 to 2,130,000 (line 174)"


Šta više reći...
 
0

ultrachimney

Član broj: 336486



+19 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 12:08 - pre 84 meseci
^Branimir Maksimovic

Hahahah, pa što ne zaokružiš oma na 20 miljiona?

A onih 23-24 miliona koje je brojala SFRJ pred raspad su zombiji koje je poslao Josip Broz direktno sa onog sveta.


Hahaha


A sad ozbiljno.
Gde su grobnice? Gde su posmrtni ostaci?
Pola miliona ljudi ne može da se sakrije tek tako.

Milošević nije moga da prikrije ni hladnjaču sa leševima a ne pola milona leševa.

Pogledajte Srebrenicu gde je Mladić Ratko ubio 7 ili 8 hiljada nedužnih ljudi.
Pronadjena je svaka koščica. I još uvek pronalaze.

Gde su posmtrni ostaci navodnih žrtava iz perioda 1945-1980?


Nema ih nigde jer ni žrtava nije bilo!
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 12:19 - pre 84 meseci
Citat:
DaliborP:
Kakva crna legija stranaca, bolje idi radi na kruzerima da vidis malo sveta.

Da zanemarimo na trenutak sve ostale osobine licnosti, ali, primaju li uopste na kruzere ljude od 35 godina kojima to treba da bude prvi posao?
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 13:14 - pre 84 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
DaliborP:
Kakva crna legija stranaca, bolje idi radi na kruzerima da vidis malo sveta.

Da zanemarimo na trenutak sve ostale osobine licnosti, ali, primaju li uopste na kruzere ljude od 35 godina kojima to treba da bude prvi posao?

Primaju. Moj jedan poznanik otisao sa 38. Evo vec treci put ide. Tesko jeste, ali bar ne sedi besposlen kuci.
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.t-mobile.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 13:15 - pre 84 meseci
Jel zna neko kako se izlazi iz siromastva?
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 13:26 - pre 84 meseci
Prestanite sa tom suludom pricom pre nego sto se zakljuca tema.
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.99.163

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?11.04.2017. u 14:31 - pre 84 meseci
Zanimljivo i povezano s ovim je priča o tome kako su kolonijalne sile upropastile ekonomski podsaharsku Afriku i nastavljaju da je upropašćuju, a što se može čuti na RTS-u. Razlog je da se ocrni Amerika, jer se našla na putu imperijalnim interesima srpskog političkog rukovodstva odnosno ruskog, tako što održava barem jednu svoju proxy neodrživu pijun-državu: Bosnu, a vjerovatno još par njih. Ubrzo nakon 11. septembra Amerika je hapsila bilo koga ko je iole bio povezan sa militantnim selefizmom - pa tako i onu Alžirsku Sedmorku. Mislim da ih je bilo sedmorica. Ovdje je bila velika halabuka oko toga, a Zlatko Lagumdžija je kasnije objasnio: "Meni je taj i taj američki diplomata rekao da ih pustimo bez izgovorenog ´a´ ili će oni pustiti vodu - nema Bosne više." Uglavnom, mislim da su svi izašli iz Guantamo-a nakon više godina.

I sad ljevica isto prigovara bivšim kolonijalnim silama. Ne nose oni uvijek crvenu petokraku, nego i skupa odijela i dolaze sa Arapskog Poluotoka. Imam osjećaj da tim pokušavaju nabiti kompleks krivice tamo ljudima u Americi i sl. I ima tu nešto krivice, da se razumijemo. Ali zamislimo da te sile evo npr. onom većem Congo-u (imaju 2) poklone $50 milijardi. Neka njihovi političari ukradu 75%, a ostatak će dospjeti tzv. malom čovjeku tamo koji će to pojesti, popiti i proveseliti se, pa će doći na isto. Onda će nastaviti po starom (Google-ajte "Congo dandies"), a ljevica će nastaviti govoriti da im je Amerika kriva - opet su ih opljačkali.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Znas kako, ja sam prestajao da uzimam antipsihotik i nepogresivo sam otprilike za 6 meseci neuzimanja razvijao psihozu, koja traje negde 3 meseca. Od kako sam poceo da uzimam bez prekida pre 7 godina nisam imao niti jednu jedinu psihozu. Moj psihijatar kaze da sam sad ko da nikad nisam video bolnicu.


Meni je moja mrtva-hladna-ozbiljna-STRUČNA rekla da ću morati uzimati tablete "jako dugo", a nakon što sam bacio tablete i kad mi je mozak proradio, shvatio sam da je to vjerovatno značilo do kraja života. Nakon što sam se sam izliječio od njenog "liječenja", bavim se stvarima od pranja WC-a do matematičke logike. Prije, dok sam kod magistra psihijatrije bio na novčanom muženju, bio sam manje aktivniji nego klada u jezeru.

Eno je, doktorirala je nedavno. Samo na tuzlanskom univerzitetu imaju takva ugledna intelektualna gospoda!
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?12.04.2017. u 10:57 - pre 84 meseci
Citat:
R A V E N:
jer se našla na putu imperijalnim interesima srpskog političkog rukovodstva...

Valjalo bi procitati pricu Ero i kadija. Kad neko hoce otcepljenje neke teritorije od drzave, a Srbi ne daju, onda je to srpski imperialisticki interes. Dobro. Ali, kad Srbi hoce nezavisnost od neke drzave, a neko drugi ne da, onda je to "stani da pogledam u citap". E, pa ne moze, ako nisi gledao u citap svojem otcepljenju, onda pusti i druge da se otcepe od svoje drzave. Ja bih se rado dogovorio sa tobom oko zajednickog stava o otcepljenju, da li je to dobro ili lose, ali ne moze dok se ti ne dogovoris sa sobom, nego ako pricamo o SFRJ onda je otcepljenje dobro, a ako pricamo o Bosni, Hrvatskoj ili Kosovu, onda je otcepljenje lose, bilo kako bilo uvek je tako kako su srbi krivi.

Citat:
Jel zna neko kako se izlazi iz siromastva?

I ovde isto tako - valjalo bi prvo da se dogovorimo o tome sta je to siromastvo.
Ovo sam vec jednom kucao, ali ne znam gde mi nestade odgovor. Dakle, pokretac teme prema www.globalrichlist.com spada otprilike u 15% najbogatijih ljudi na svetu. Hteo bi medju 1% najbogatijih. Neko smatra da na planeti ima 50% siromasnih, neko 20%, neko 80%, a eto, nedostatak formalne definicije nam daje pravo da ako hocemo siromasnim smatramo svakog ko nema jahtu punu starleta.

Citat:
da je ovaj miki više hebo ne bi bilo ovoliko smaranja

Pa hteo bi on svakoga dana, nego nema toliko para, upravo u tome je poenta teme. Neko je davno objasnio da je ona zenska stvar najveci generator privrednog razvoja u svetu. Hoces da hebes, moras imati dobar auto, stan u centru grada, firmiranu odecu, pare da cascavas ekipe sponzorusa po splavovina, a da bi to mogao moras da zaradis pare, moras vredno raditi moras biti obrazovan, moras vrteti neku lovu... Da nije toga, mogao bi ziveti mirnim, skromnim zivotom sa vrlo malo novca.
 
0

ultrachimney

Član broj: 336486



+19 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?12.04.2017. u 11:28 - pre 84 meseci
Citat:
"stani da pogledam u citap"

E to ti je praksa "srpskih" sudova.

Pazi ovaj primer:

Obratim se ja "srpskoj" turističkoj agenciji i uplatim "srpsko" letovanje.
Medjutim zbog problema za koje je odgovoran "srpski" organizator letovanje se otkaže ali "srpska" agencija neće da mi vrati "srpski" novac.

Ne budi lenj podnesem "srpsku" tužbu i posle nekog vremena stiže mi "srpski" nalog i "srpska" opomena za plaćanje "srpske" takse na "srpsku" tužbu.

Opet, ne budi lenj, odem kod "srpskog" kadije.

- "Dobar dan, gosn. sudija! Po kom osnovu treba da platim taksu?".
- "Po osnovu 'Zakona o taksama'" reče kadija zamišljeno gledajući u "srpski" ćitap koji se nazivlje 'Zakon o taksama'.
- "Dobro, ali na osnovu 'Zakona o zaštiti potrošača' taksa na tužbu se ne plaća.".
- "Podnesite predlog za oslobadjanje" - odgovori kadija.
- "Da li ću dobiti rešenje o oslobadjanju od takse?".
- "Nećeš!", odbrusi kadija.
- "A zašto, kad u 'Zakonu o taksama' stoji da se donosi 'Odluka i rešenje i ukida postupak prinudne naplate'?", opet pitam ja.
- "E sad ne gledam u ćitap!", odbrusi kadija i zalupi mi nos pred vratima.


Na osnovu toga zaključujem, da svi koji su se otresli "srpskog" kadije da su postigli uspeh u životu.
A ako su ga i zahebali tim još bolje.
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?12.04.2017. u 11:31 - pre 84 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pa hteo bi on svakoga dana, nego nema toliko para, upravo u tome je poenta teme. Neko je davno objasnio da je ona zenska stvar najveci generator privrednog razvoja u svetu. Hoces da hebes, moras imati dobar auto, stan u centru grada, firmiranu odecu, pare da cascavas ekipe sponzorusa po splavovina, a da bi to mogao moras da zaradis pare, moras vredno raditi moras biti obrazovan, moras vrteti neku lovu... Da nije toga, mogao bi ziveti mirnim, skromnim zivotom sa vrlo malo novca.

Ne znam ko je to objasnio, ali to je obicno vazno onima kojima ta dobra kola ili pare sluze za produzetak penisa ili jacanje samopouzdanja.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?12.04.2017. u 12:18 - pre 84 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
[Pa hteo bi on svakoga dana, nego nema toliko para, upravo u tome je poenta teme. Neko je davno objasnio da je ona zenska stvar najveci generator privrednog razvoja u svetu. Hoces da hebes, moras imati dobar auto, stan u centru grada, firmiranu odecu, pare da cascavas ekipe sponzorusa po splavovina, a da bi to mogao moras da zaradis pare, moras vredno raditi moras biti obrazovan, moras vrteti neku lovu... Da nije toga, mogao bi ziveti mirnim, skromnim zivotom sa vrlo malo novca.



Pa nije valjda da su sve zene na svetu beogradjanke :-) Izvinjavam se unapred zenskom delu populacije u Beogradu koji nije tog tipa, a ima ih :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.98.8

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?12.04.2017. u 13:12 - pre 84 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
R A V E N:
jer se našla na putu imperijalnim interesima srpskog političkog rukovodstva...

Valjalo bi procitati pricu Ero i kadija. Kad neko hoce otcepljenje neke teritorije od drzave, a Srbi ne daju, onda je to srpski imperialisticki interes. Dobro. Ali, kad Srbi hoce nezavisnost od neke drzave, a neko drugi ne da, onda je to "stani da pogledam u citap". E, pa ne moze, ako nisi gledao u citap svojem otcepljenju, onda pusti i druge da se otcepe od svoje drzave. Ja bih se rado dogovorio sa tobom oko zajednickog stava o otcepljenju, da li je to dobro ili lose, ali ne moze dok se ti ne dogovoris sa sobom, nego ako pricamo o SFRJ onda je otcepljenje dobro, a ako pricamo o Bosni, Hrvatskoj ili Kosovu, onda je otcepljenje lose, bilo kako bilo uvek je tako kako su srbi krivi.


Ma ja lično neću da ratujem ni da imam osjećaj dužnosti ni prema jednoj državi, naciji ili vjeri niti hoću da truhnem u hladnom rovu dok djeca vođa, generala, psihijatara, književnika studiraju na London School of Economics. Ne dam da mi iko podvali ili nametne jaram srama zbog toga, jer se trudim ne biti glup. Anti-socijalni poremećaj ličnosti? Evo, nek mi se na osnovu ovoga izrečenog potpišu svi psihijatri na papir sa dijagnozom od Tuzle do Beograda. Mogu i članovi međureligijskog vijeća. Od takvih je pohvala biti proglašen lošim, jer znaš da si na pravom putu i da trebaš tako nastaviti.

"Zdravima" neka noge i ruke otkida M84 po Majevici i Trebeviću. Dobiće najmoderniju protezu i tanjir sa baklavom.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 12.04.2017. u 14:28 GMT+1]
 
+3

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izaci iz siromastva?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51956 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.