Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izaci iz siromastva?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izaci iz siromastva?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52506 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 15:02 - pre 85 meseci
E jbg, od cele muke on krenuo jos travu da duva :-/
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.102.212

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 15:34 - pre 85 meseci
Citat:
Komunisti


Od najekstremnije desnice do najekstremnije ljevice koje je ikada kod nas bila na vlasti srž i aksiom ponašanja je ovo:

Važno je da se ja, članovi moje porodice i moji pajdaši zaposlimo u kompaniji koja se zove Država Društvo Ograničenog Broja Lica, da bi nam se politički uticaj i materijalno-finansijska posjedovanja uvećavala po principu: "Para na paru, buha na fukaru".


Radnička prava, očuvanje nacionalnog identiteta... borba protiv iskorištavanja radnika, borba za opstanak tvoje nacije i njenog jezika, vjere...? Ma to je samo funkcija vremena i prostora, ovo gore je koordinatni početak koji je uvijek nepromjenjiv.

Da ispričam jednu priču gdje neću navesti ime, jer je riječ o lokalnim moćnicima. Donekle i karikiram, ali srž priče je istina:

Dolazi jedan u društvo s nekim papirom. Inače mu je konstantno crvena metalna petokraka negdje na kragni pričvršćena i uvijek nosi majice sa štampanim blesavostima tipa "Novi Komunistički Udar" ili "Komunistički Šok Kapitalizmu". Pun je on tih majica, bez obzira što su šivene "krvavim prstima radnika u Bangladešu". U stvari, taj radnik u Bangladešu... možda mu nije uvijek dobro, ali je tamo srednja klasa u odnosu na ostale.

Počinje on:

- Znate šta ima sjajno?
- Šta?
- Moj amidža je za vrijeme 2 Svjetskog Rata učinio veliku stvar. Spašavao je Srbe i Židove od ustaša!


I to je još jedna od njegovih priča gdje su njegovi tetci, amidže, daidže... činili velika djela. Dakle, za vas koji ne možete da shvatite, čovjek je istovremeno i komunista i naučni rasista. A naučni rasizam je bio jedan od stubova nacizma i desničarskih pokreta. U suštini, čovjek je istovremeno i desničar i ljevičar - postigao je istovremeno dva identiteta koji potiru jedan drugog. Po čemu je ovaj komunista i naučni rasista? Po tome što su članovi njegove porodice, kako god da se okrene, u svim okolnostima i režimima činili velika djela, dakle nešto im možda ima u genima što je dobro. Vjerovatno mu je predak odhranio Romula i Rema mlijekom, a ne ona vučica, pa prema tome njegovi su zaslužni i za nastanak Starog Rima. Ali dotle nisam slušao, jer ne mogu da podnesem ljigavost i njega ni rulje koja trenutačno doživljava mentalnu ejakulaciju u nadi da će mu se uvući i šta dobiti od mrvica vlasti i koristi.

Nastavlja on:

- Evo ja ovdje imam ovaj papir gdje se vidi faksimil proglasa kojeg su ugledni ljudi Sjeveroistočne Bosne pisali ustaškim vlastima u Sarajevu da ne čine zlo Srbima i Židovima. Jedva sam našao u nekom selu ovaj mali nečitljivi faksimil. Nema dijela sa potpisima, ali potpis moga amidže, mora biti, znam da mora biti!!!

Još naučnog rasizma komuniste: jednostavno nemoguće je da u svaku dobru stvar ne bude upleten neko iz njegove porodice. Geni možda?

Ali šta je najvjerovatnije istina?

Njegov amidža se nacionalno izjašnjavao Srbinom tokom Prve Jugoslavije jer je tu bila tvrda valuta. I onda im se desi nepredviđena stvar: dođe NDH i više nije OK biti Srbin.

Aman, valja spašavati radnje, čardake, svilu, dukate. Deder sjedi piši ulizivačko pismo kome god da je prvi od ustaša u Sarajevu... Aman, šta je sad ovo?!! Padaju ustaše, dolaze oni s petokrakom. Oj belaja! Deder šalji malog da ide ono pismo cijepati đe ga nađe! Kud ćemo ako oblasnom komesaru dođe u ruke?!!


I mali ih provuče sve kroz iglene uši. Stiže on do zadnje kopije pisma i u zadnjem trenu otkinu dio s potpisima dok partizani ulaze na vrata.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 09.04.2017. u 16:52 GMT+1]
 
0

mikigen
Direktor za Pecanje Riba
pored reke com

Član broj: 336524
Poruke: 37
*.adsl-1.sezampro.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 16:52 - pre 85 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
mikigen:
A za to je kriv onaj zlotvor Milosevic koji je bio diktator i umno bolesan covek.

Ako ti nekog nazoveš umno bolesnim čovekom, je l' se to računa kao uvreda ili...



Sapatnik, ja da sam neka vlast, bio bih još gori :)
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 17:36 - pre 85 meseci
Brate, moze li neki da dodje konacno da ne leci komplekse nize vrednosti nad drugima?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

ultrachimney

Član broj: 336486



+19 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 18:55 - pre 85 meseci
Citat:
R A V E N:

Citat:
Komunisti

Od najekstremnije desnice do najekstremnije ljevice koje je ikada kod nas bila na vlasti srž i aksiom ponašanja je ovo:

Pazi ovako, da postavim jedno pitanje:

Kad su sinovi/unuci Josipa Broza zatečeni u pranju novca, švercu cigareta, narko dilovanju, trgovanju oružjem, uličnim tučama, silovanju...

Dakle, sve ono što "krasi" današnju "demokratiju" i "patriotizam" u Vreme Josipa Broza nije bilo dozvoljeno
odnosno završavalo je streljanjem narodnih neprijatelja ili pranjem usta ovnima na Golom Otoku.


Manji je problem što se na državne poslove zapošljavaju partijski pripadnici.
Ono što je zaista problem što se pod okriljem države, "srpstva", "pravoslavlja"
skrivaju pedofili, narko dileri, itd. itd.

U vreme Josipa Broza to jednostavno nije moglo.

Taj ogroman pritisak kriminalaca, zločinaca i najgorih protuva
je teret koji muči društvao i svakoga ponaosob.

Zato svako poredjenje sadašnje "demokratije" i ondašnje "diktature"
u očima prosečnog stanovnika Srbije daje prednost Josipu Brozu.
I tako će biti sve dok su ljudi okruženi batinašima, lopovima, razbojnicima i drugim ološem koji štiti "država".

Jednostavno rečeno, u vreme Josipa Broza stanovništvo nije strepelo, možda nije bilo uvek posla i plate
ali se ipak nije živelo u panici kao danas
kad ne smete proći ulicom u strahu da vas napadne čopor razlarenih pasa
jer sad je "demokratija" pa i prema besnim psima moramo da se ophodimo kao prema sopstvenoj deci.

Pitanje je dana kad ćemo morati da im sami odrežemo komad debelog mesa sa sopstvene guzice i da ih naranimo
da besni ne bi besneli.


 
+3

mikigen
Direktor za Pecanje Riba
pored reke com

Član broj: 336524
Poruke: 37
*.adsl-1.sezampro.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 19:38 - pre 85 meseci
Cinjenica je da se stariji ljudi teze odvajaju od ustaljenog lidera. Naviknu na coveka, po ceo dan im radi tv i on iskace s vremena na vreme i postane clan porodice. Promene i proteste vole mladi ljudi, ne znaci da su uvek u pravu. Ja dok sam bio srednjoskolac i osnovac, voleo sam Vuka, kao i sav slobodan svet. Medjutim, nema tog carobnog stapica, svi su isti. I demokratija gaji kult licnosti ne samo komunizam. Uvek su ljudi u pitanju, volis nekog ili ne volis. Mi nismo jos uvek promenili sistem. A sistem su one osobe iza saltera, po biroima, zavodima, ustanovama, skolama, bolnicama i svud. A za to je potrebna kultura. Smesno, ali sa kulturom svi problemi bi bili manji i resivi. Ali niko nema volje da se ponasa kulturno, nego se ljudi vremenom izbahate, cak i ovi na vlasti, koje i dalje nekako simpatisem. Ali ne menjaju mi se, jer znam da ce da ostave haos iza sebe i da pokupe sve sto moze, pa ce opet sledeca garnitura da kuka kako je strasno stanje u kasi i opet krediti i zajmovi.

Nisam pametan. Da sam u Beogradu, sigurno bih protestvovao iz zabave, bacim neki kamen, opsujem malo istresem negativnu energiju. a onda i da nam usvoje zahteve, ne znamo sta bi sa njima, ne bi znali kako dalje, pa opet izbori, pa opet uhodavanje, gubljenje vremena itd...

Ono sto zelim da kazem, to je da smo mi previse siromasni da bi gajili komunizam. Demokratija je suroviji sistem od komunizma, pa onda ko se iskristalise u demokratiji, moze dalje da bude neki faktor.

Jednostavno ne postoji legalan nacin da se izjednace socijalne razlike. Imovna stanja, bankovni racuni. Ljudi to grade godinama, ceo vek provedu u nekom svom sistemu vrednosti i tesko da mogu da opstanu u drugom, bez obzira da li mu uzmes ili mu das pare.

Ljudi misle da bi parama resili sve probleme. Evo dobijes na loto . A u dusi si beda. Ne bi znao sta ces s parama. Zavrnula bi te rodbina i prijatelji, pokupili bi ti sve.I na kraju bi se ubio. Na primer.

Ili da das pare, ostanes na nuli. Cigani zive godinama, decenijama, na nuli i opstaju. Tebe bi pojelo to osecanje da nemas nista.

Ali kad skupis sve ljude na ulici, milione, onda su svi isti i lako je manipulisati .To je radio Tito. Obican populizam. Svaki istoricar ce ti reci, da Tito jedino sta je znao to je da trazi zajmove i kredite.

Ja bih se ugledao na bese nekog kubanskog predsednika, koji je predsednik a zivi u bedi zbog ideala i da bi bio sa narodom. Jako je dobar taj sistem, ali opet lazan. Ja mogu da zivim u bedi a da znam da uvek mogu kad zaskripi da uzmem negde pare, onda je lako stedeti i folirati se. Onaj koji je stvarno siromasan, on zaista nema vise gde da trazi. Mozda i ima ali ne sme.

Opet kazem, nisam u bg. A i da sam malo mladji... Jako mi se svidja ideja pistaljki, lonci, serpi, protesti, ceo taj duh vremena, kad se boris za neke vrednosti. Problem je sto ja ne verujem nikome ni u sta, osim u boga i po malo u sebe.

Ne postoji ta ideologija koja bi me naterala da setam ulicama. Jedino anarhija. Da izbije haos bez mene, i onda se ja pojavim da pokupim kajmak iza razbijenih izloga.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 22:16 - pre 85 meseci
Tajmija
Razumem ja da su ljudi do krvi spremni da brane "napredak civiliyacije" kao nesto najbolje sto se ikada dogodilo u istoriji univerzuma i ja ne mogu da se oduprem tolikoj kolicini entuyijazma. Jenostavno, interesantno je da procitas jedno drugacije glediste i to je sve, tu se prica zavrsava. Osim, ako bas volis totalno jednoumlje, pa ti smeta cak i da neko i pokusa da stvari opise na neki alternativan nacin. Mogu ja da idem linijom manjem otpora, pa da zastupam glediste koje preko 99% ljudi zastupa, ali sta je u tome interesantno?


Citat:
Svaka čast za te ljude, za sebe kažem da bi se teško prilagodio takvim uslovima života, jer sam navikao da obilazim razna mesta, putujem, upoznajem razne ljude, njihovu kulturu, običaje i sve ostale prednosti i mane koje nudi savremena tehnologija i civilizacija.

Da, slazem se, nego ni ja se sad nisam bavio tom temom toliko, ali cinjenica je da nakon nekog vremena iskusenistva monasi ponovo mogu da voze automobile, koriste internet, putuju po svetu, upoznaju rayne ljude, njihovu kulturu, obicaje i sve ostale prednosti i mane koje nudi savremena tehnologija i civilizacija. Sad ako pitas mene da li je to u redu, ostacu poprilicno zatecen pitanjem, ali cu posle kraceg razmisljanja odgovoriti da treba tako i da bih ja takodje voleo da prestanem da koristim tehnologiju u svrhu svojih materijalnih i sebicnih potreba, ali da bi mi prijalo da je i dalje koristim za svoje duhovne potrebe kao i za opste dobro.



Citat:

To je ono što se zove napredak civilizacije. Znači da nema mašina, svih 1000 ljudi bi radili na njivi, i svaki od njih bi bio zaposlen, a učinak bi bio toliki da svako ima da se prehrani. I život bi im se svodio na rad od jutra do sutra.

Pa eto, pokretacu teme se zivot svodi na nerad od jutra do sutra i tako vec 34 godine... i pokazalo se da je to mnogo veci problem nego rad od jutra do sutra.

Citat:
p.s. motika je izum lenjih ljudi koji nisu hteli da kopaju rukama, predloži da se ukine u manastirskim vrtovima, i da se vrate tradicionalnom kopanju

Interesantna konstatacija, priznajem da nikad dosad na motiku nisam gledao na taj nacin
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 23:02 - pre 85 meseci
Citat:
ademare:
Svako moze da odvali neku Budalastinu , omakne se ;) A ovo da je Lenj covek izmislio Tocak je za Potpis , toliko je Lupanje u pitanju ;)

Moram da te razocaram - uzrocno posledicnu vezu nisam smislio ja, ponajmanje nisam u ovom trenutku, ta veza mi je u mislima urezana kao aksiom poslednje 3 decenije i ne mogu da se setim gde sam to procitao i ko je to i kada tako objasnio, ali bice zanimljivo ako se ispostavi da je neki od najpoznatijih filozofa svih vremena, pa da se malo ujedes za jezik zbog ishitrene izjave. Ali, da malo razbijemo tvoju frustriranost zbog dovodjenja ova dva pojma u vezu, evo definicije lenjosti od pre godinu dana sa vukajlije:
http://vukajlija.com/lenjost/721924

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?09.04.2017. u 23:14 - pre 85 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Kako onda tumacis podatak da u Nemackoj 50 % firmi cine MSP ?

Vrlo lako Dule, ako znamo neke osnovne definicije - MSP su ona koja imaju do 250 zaposlenih, je li tako?
Uzmimo jedan pomalo karikiran primer da jedna opstina u Nemackoj ima 5.250 zaposlenih, od cega 5.000 u nekom industrijskom gigantu, a 250 u jednom MSP. Dakle, u toj opstini procenat MSP je 50% od ukupnog broja preduzeca, je li tako

Sa druge strane, ista takva opstina u Gani nema nijedan industrijski gigant. Pet hiljada ljudi nista ne rade, a 250 ljudi imaju mikro preduzeca u kojima je vlasnik ujedno i jedini zaposleni pa 100% privrede te opstine cine MSP. Dakle, poredeci ova 2 primera, u Gani ima 250x vise MSP po glavi stanovnika nego u Nemackoj U realnosti su u pitanju neki drugi brojevi, ali kontas poentu kako se to racuna?
 
+1

mikigen
Direktor za Pecanje Riba
pored reke com

Član broj: 336524
Poruke: 37
*.adsl-1.sezampro.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 07:44 - pre 85 meseci
Ja radim, ne dokonisem. Imam veliko dvoriste, treba trava da se kosi, treba tepisi da se peru, popravlja svasta, pa onda vinogradi...nisam bas toliko dokon. Nego ko ce da objasni trzisnoj inspekciji, da i neki tepih sto operem nije dovoljan razlog da prijavim radnju. Shvatam da je obavezno, ali sledeci put kad mi dodju pokazacu im moje otpusne liste iz bolnice. Mene pranje tepiha opusta. Ali treba dnevno da operem deset tepiha da bih imao da im uplacujem poreze i prireze. Ne isplati mi se. I znam da sam u sivoj zoni. Ja sa svojom dijagnozom po zakonu ne mogu da otvorim firmu. A to dal mogu da radim, to je na svoju odgovornost. Kad bi mogao da prijavim firmu, zaposlio bih nekog. Medjutim svi u selu i sire znaju da sam ja tu kao neka ispomoc a ne preduzetnik. I tako neki komsija donese tepih da mu operem ili doveze kola, cisto da imam neku crkavicu. Ali poreznike to ne zanima, oni hoce poslovanje na belo. I onda bolje da sedim nego da platim kaznu od 300 k dinara.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 09:58 - pre 85 meseci
Citat:
mikigen:
Ili da das pare, ostanes na nuli. Cigani zive godinama, decenijama, na nuli i opstaju. Tebe bi pojelo to osecanje da nemas nista.


Proveri prosecan zivotni vek populacije Roma u Srbiji pre nego sto izjavis tako nesto..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 10:00 - pre 85 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
DusanSukovic:
Kako onda tumacis podatak da u Nemackoj 50 % firmi cine MSP ?

Vrlo lako Dule, ako znamo neke osnovne definicije - MSP su ona koja imaju do 250 zaposlenih, je li tako?
Uzmimo jedan pomalo karikiran primer da jedna opstina u Nemackoj ima 5.250 zaposlenih, od cega 5.000 u nekom industrijskom gigantu, a 250 u jednom MSP. Dakle, u toj opstini procenat MSP je 50% od ukupnog broja preduzeca, je li tako :-)

Sa druge strane, ista takva opstina u Gani nema nijedan industrijski gigant. Pet hiljada ljudi nista ne rade, a 250 ljudi imaju mikro preduzeca u kojima je vlasnik ujedno i jedini zaposleni pa 100% privrede te opstine cine MSP. Dakle, poredeci ova 2 primera, u Gani ima 250x vise MSP po glavi stanovnika nego u Nemackoj :-) U realnosti su u pitanju neki drugi brojevi, ali kontas poentu kako se to racuna?



Da, da samo druze sto tipicno MSP preduzece u Ghani ne radi robote kao u Nemackoj sto rade mnoga :D Sto je proizvod komplikovaniji, vise donosi para, a kako da napravis komplikovan proizvod ako nemas jake univerzitete :-D



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 10:17 - pre 85 meseci
Citat:
Ja radim, ne dokonisem. Imam veliko dvoriste, treba trava da se kosi, treba tepisi da se peru, popravlja svasta, pa onda vinogradi...nisam bas toliko dokon.

Evo, ja se javljam kao dobrovoljac da dodjem i to sve zapisnicki konstatujem, posto mi je hobi planinarenje i uopste pesacenje po prirodi, pa nemam jos isplanirane naredne vikende, eto, vec 22.04. mogu da budem tamo. Javi GPS lokaciju i eto me. Ocekujem da kuca nezaposlenog coveka mora izgledati 10x lepse i sredjenije nego sto izgleda kuca zaposlenog coveka. Za 10 minuta proverio bih sve od temelja do krova i preneo zapazanja da li je sve ocisceno, okreceno, pregletovano, da li se neki crep pomerio iz lezista, da li je stolarija uredno prefarbana, ima li prasine iza namestaja, kakva je ograda, da li stoji tacno pod 90 stepeni, da li je uredno prefarbana, u kakvom je stanju kapija, kakav je travnjak, da li je cvece uredno zasadjeno i odrzavano, da li je drvece uredno orezano i sve do u najsitnije detalje kako izgleda kuca i tih 60 ari. Ipak, speptican sam da ces da me pozoves, uzimajuci moja prethodna iskustva sa ljudima koji nisu zaposleni, njihova kuca i dvoriste nisu nista uredjeniji od dvorista i kuca ljudi koji su po ceo dan na poslu, cak naprotiv, cesto su u prilicno zapustenom stanju. Bilo kako bilo, zvuci cudno ali - prijatno bi me iznenadilo da dokazes da nisam u pravu.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 10:48 - pre 85 meseci
Citat:
mikigen:
Ja sa svojom dijagnozom po zakonu ne mogu da otvorim firmu.

Odakle takva informacija? Cak i da si invalid 100%, mozes da registrujes firmu.

Citat:
Da, da samo druze sto tipicno MSP preduzece u Ghani ne radi robote kao u Nemackoj sto rade mnoga :D Sto je proizvod komplikovaniji, vise donosi para, a kako da napravis komplikovan proizvod ako nemas jake univerzitete :-D

Nisam pratio u kom trenutku smo to poceli da posmatramo mogucnost proizvodnje robota i kojekakve dojajno zvucne univerzitete kao preduslove za preduzetnicki duh? Preduzetnik ne mora da proizvodi robote, moze da se bavi molerskim, zidarskim, fasaderskim, automehanicarskim, autolimarskim, lakirerskim, bravarskim, elektricarskim ili bilo kojim drugim zanatom.

 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 11:22 - pre 85 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Nisam pratio u kom trenutku smo to poceli da posmatramo mogucnost proizvodnje robota i kojekakve dojajno zvucne univerzitete kao preduslove za preduzetnicki duh? Preduzetnik ne mora da proizvodi robote, moze da se bavi molerskim, zidarskim, fasaderskim, automehanicarskim, autolimarskim, lakirerskim, bravarskim, elektricarskim ili bilo kojim drugim zanatom.



Slazemo se, ali ovi gore navedeni ne donose neka basnoslovna bogastva, a firma koju otvorise Jobs und Wozniack vredi dosta, jel de?


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 11:23 - pre 85 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
mikigen:
Ja sa svojom dijagnozom po zakonu ne mogu da otvorim firmu.

Odakle takva informacija? Cak i da si invalid 100%, mozes da registrujes firmu.



Jedino ako ima invalidsku enziju, valjda ne sme, ostalo nije zabranjeno..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.176

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 11:33 - pre 85 meseci
Kod nas ovdje je država najveći i najbolji poslodavac, a njeni profiti? Odakle dolaze? Od dijaspore koja ubrizgava nazad 2 milijarde KM. To sve po medijima, ako im je vjerovati. Ja ih sumnjičim za dosta iskrivljenu sliku (dijagnoza dobrog doce čika-psihijatra: šizofrenija ), ali mislim da su tu u pravu. Ti ljudi u državnim institucijama su dobili posao tako što je intervenisao tetkine tetke tetak tamo za nekoga. Ja ustvari nikada nisam ni ozbiljno razmislio da li imam koga moliti za posao, jer ne mogu progutati to da se ponižavam. Naravno zarađuju još na osnovu dvije stvari: onih 17% PDV-a koje ti uzmu kada ideš kupiti pamučnu majicu i inostranog duga koji samo raste, raste...

Citat:
mikigen:
Ja radim, ne dokonisem. Imam veliko dvoriste, treba trava da se kosi, treba tepisi da se peru, popravlja svasta, pa onda vinogradi...nisam bas toliko dokon. Nego ko ce da objasni trzisnoj inspekciji, da i neki tepih sto operem nije dovoljan razlog da prijavim radnju. Shvatam da je obavezno, ali sledeci put kad mi dodju pokazacu im moje otpusne liste iz bolnice. Mene pranje tepiha opusta. Ali treba dnevno da operem deset tepiha da bih imao da im uplacujem poreze i prireze. Ne isplati mi se. I znam da sam u sivoj zoni. Ja sa svojom dijagnozom po zakonu ne mogu da otvorim firmu. A to dal mogu da radim, to je na svoju odgovornost. Kad bi mogao da prijavim firmu, zaposlio bih nekog. Medjutim svi u selu i sire znaju da sam ja tu kao neka ispomoc a ne preduzetnik. I tako neki komsija donese tepih da mu operem ili doveze kola, cisto da imam neku crkavicu. Ali poreznike to ne zanima, oni hoce poslovanje na belo. I onda bolje da sedim nego da platim kaznu od 300 k dinara.


Stani, ti nećeš staviti natpis "Praonica Tepiha" i krenuti full-blown. To su misli koje sam sebi govoriš i protiv kojih se moraš boriti. Moraš se pokušati deprogramirati od takvih misli.

Stavi u kakav on-line oglasnik da se baviš fizičkim poslovima. Misliš da će inspekcija tebe ganjati tamo po ruranoj Srbiji? Rado bi to oni, ali ih mora biti kao vojnika Crvene Armije. Valja im ići u Brisel vući tamo nekoga za milostinju da dobiju milione da bi izgradili to birokratsko čudovište koje bi oporezivalo Jasnu i Vesnu što su razmijenile 5 jabuka za plastičnu posudicu smeđeg šećera.

I nije riješenje u drugom ekstremu, odnosno zgrtati pare od neplaćenog poreza. Npr. taj novac kojeg mi dadnemo za poreze, umjesto državi na račun, bi dali za sadnju 10 sadnica hrasta u lokalnoj zajednici. A ne ono što se desilo u Bosni: vladini službenici su potrošili, koliko ono bješe, €2500 KM na telefonske račune? S kim su to oni razgovarali, s Marsom? To nikada nije opravdano.
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.176

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 11:41 - pre 85 meseci
I nemoj nikada okolo pričati svojim mušterijama da si pacijent psihijatrije u nadi da ćeš imati neko sažaljenje, pa da dobiješ više posla ili novca. Što manje potrošnje lijekova od strane pacijenata - to brži kolaps i kolabiranje psihijatrijske struke.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 12:07 - pre 85 meseci
RAVEN, nije bas pametno da nekom ko ulece u psihozu nakon samo nedelju dana neuzimanja lekova, da savetujes da ne uzima lekove...
 
+1

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?10.04.2017. u 12:24 - pre 85 meseci
Citat:
DusanSukovic: ... i za kraj zasto druge nacije nisu imale pravo na autonomije?


Albanci u SFRJ, iako su bili brojniji od tri naroda (Slovenaca, Makedonaca i Crnogoraca), nisu mogli dobiti status naroda i svoju republiku, već samo status nacionalne manjine i pokrajinu, zato što su, za razliku od ostalih šest naroda, već imali jednu državu van SFRJ - Albaniju. Isto se važilo i za Vojvodinu, s tom razlikom što tamo nije bio u pitanju jedan narod, već više njih. Po istom principu ni Srbi u HR (ili, što da ne, npr. i Hrvati u BiH) nisu dobili autonomiju, jer su već imali republiku unutar federacije. Ali su zato Srbi u HR i BiH, po ustavima tih republika, bili konstitutivni narod, a što je između ostalog značilo da oni i njihovi interesi kao naroda nisu u skupštinama HR i BiH mogli biti nadglasani samo zato što su u manjini.

Osim toga, neosporne su činjenice da su Tito i jugoslovenski komunisti napravili najveću Srbiju u proteklih 500-600 godina, da su Srbima vratili pravo (koje im je bilo ukinuto u Kraljevini Jugoslaviji) da se izjašnjavaju kao Srbi, da su Srpkinjama dali pravo glasa, da su sproveli masovno opismenjavanje Srba (od kojih, pre Tita i komunista, svaki drugi stariji od 10 godina nije znao ni da se potpiše, niti je razlikovao napisano slovo A od slova B), da se za 35 godina vladavine Tita i jugoslovenskih komunista prosečni životni vek Srbina produžio za 30 godina ... i tako dalje.

I na kraju krajeva, kakvo god rešenje da je primenjeno, takvo kojim bi svi bili zadovoljni je bilo nemoguće. Naravno, Dražino rešenje da sve ostale pokolje nije dolazilo u obzir iz objektivnih razloga.

A pa opet sve ovo nije ni važno. Kada su 80-ih četnici i ustaše izgmizali iz rupa u kojima ih je Tito do tada držao sabijene, sve ovo gore napisano je prestalo da se važi. Uostalom u vreme Slobe je ukinuta autonomija KiM, a četnici posle Slobe su rešavanje tog pitanja preneli iz UN u EU, a to znači da sada možete da se slikate.


Citat:
DusanSukovic: Da li je Broz bolje znao srpski od V.D. Kralja?


Da, znao je.
I sa sitnom razlikom što je Broz bio Zagorac, a njihov je maternji jezik mnogo sličniji slovenačkom od (srpsko-)hrvatskog, dok je V.D. Kralju maternji jezik srpski.
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izaci iz siromastva?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52506 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.