Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 47314 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)13.04.2017. u 01:30 - pre 85 meseci
Da li i koja je razlika u cenama registacije i porezima za putničke i teretne kombije (do 3.5 tona i do 8 putnika, B kategorija)?

Da li se među kombijima razlikuje broj registrovanih sedišta i kako to utiče na gore pomenute cene, i da li to naknadno može da se menja (povećava ili smanjuje)? Čitam recimo negde u oglasima za kombije da je registrovan za 3-6 putnika, što mi nije jasno (zašto od-do)?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 13.04.2017. u 23:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Registracija i porezi za putnički i teretni kombi?13.04.2017. u 06:39 - pre 85 meseci
Cena registracije se drasticno razlikuje. Putnicki kombi se tretira kao bilo kakav putnicki auto, znaci preko 2000 kubika registracija je okvirno 50.000, preko 2500 kubika okvirno 100.000 preko 3000 kubika verovatno red velicine 200000, a ako je nekim slucajem ispod 2000 kubika onda je registracija kao i za svaki putnicki auto te kubikaze - 30.000 din.
Navedene cene se odnose na starost od desetak godina, dok ako je vozilo starije od 20 godina, onda vazi drastican popust i registracija za svaku kubikazu izadje neku podnosljivu sumu novca. Broj sedista je nebitan.
Teretni kombi placa registraciju po nosivosti. Ja sad ne znam napamet gde su granice, jedan kombi mi je registrovan na oko 500 kila zbog ugradjene opreme koju nosi i registracija za njega je dvadesetak hiljada. Taj do 3.5 tone moze da bude izmedju 30 i 50 hiljada.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Registracija i porezi za putnički i teretni kombi?13.04.2017. u 13:20 - pre 85 meseci
Putnicki je do 8+1 sediste , teretni 2-6 sedista ( zavisi od konstrukcije kabine i dela za teret )

Podela vozila - pogledaj clan 7,8 i 9

http://www.paragraf.rs/propisi..._u_saobracaju_na_putevima.html

Precizan kalkulator troskova registracije imas na

http://www.registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)13.04.2017. u 22:32 - pre 85 meseci
Znam za taj sajt, ali tu nisam dobijao neku bitnu razliku u ceni, bar za one kubikaže i nosivosti koje sam unosio.

Promenio sam naslov teme, da bi odgovarala onome što je u stvari smisao pitanja. Plraniram da kupim kombi i pretvorim ga u kamper vozilo. Da li da uzimam putnički ili teretni kombi, i šta se kasnije zbiva prilikom tehničkog pregleda?

Nešto mi se čini da je teretni kombi jeftinija varijanta za kupovinu, ali da li je to i bolja varijanta za kasniju registraciju? Plan je da u vozilo može da stane i da se vozi legalno do najviše 9 osoba zajedno sa vozačem, a to je upravo putnički kombi B kategorije. Međutim, za kamper bih morao da uzmem veći kombi koji ima daleko više od 8+1 sedišta, a to onda nije B kategorija. S druge strane ako uzmem teretni kombi onda ne mogu da vozim 8+1 putnika nego (ako sam dobro razumeo) do 5+1?

Da li su posle neophodni kojekakvi atesti, trte-mrte, zna li neko?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)14.04.2017. u 08:10 - pre 85 meseci
http://www.campingforum.rs/vie...p?f=10&t=1275&start=10
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)14.04.2017. u 09:34 - pre 85 meseci
Najmanje peripetija ces imati sa teretnim verzijama sa 7 ( 6+1 ) sedista , do 3,5t tj. B kategorija.
Mada ako bas zelis mozes naci i verzije sa 8+1 i veliki prtljazni prostor.
Trazi najvecu verziju odredjenog modela.

Evo ti par primera :







[Ovu poruku je menjao sasa022 dana 14.04.2017. u 10:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)14.04.2017. u 23:11 - pre 85 meseci
A kako stoje stvari sa registracijom teretnog kombija na privatno lice (a ne na firmu)? Čitao sam negde da firme za "sopstvene potrebe" mogu da prevoze samo robu koja je samo za potrebe njihove delanosti, jer u suprotnom dobijaju nekakve prijave/kazne. A šta ja onda kao privatno lice mogu da prevozim sa kombijem, odnosno koje su to moje dozvoljene "sopstvene potrebe"?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.tmcz.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)15.04.2017. u 07:11 - pre 85 meseci
@pisac
Iako sam razmisljao o malo drugacijem pristupu mozda bi ti bio itneresantan ovaj link http://deepredmotorhome.com/
Ljudi su sve zabelezili dosta detaljno.

Ja sam razmisljao o necem slicno ali vrlo rudimentarno i u svrhu urbanog kampovanja tacnije za dugorocno provodjenje vremena u gradovima koji mi se svidjaju bez potrebe za placanjem smestaja. Zbog troskova i kompleksnosti sam se tako odrekao potpuno ideje o tusu i kuhinji u takvom kombiju.

Kad trazis online najcesci izraz je vandwelling/vandweller i samo da znas da su hipsteri poceli tako da zive, pa ima kojecega :D
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)15.04.2017. u 16:34 - pre 85 meseci
Čak i wc može da se izostavi ali tuš je po meni osnovna stvar. Minimalne dimenzije tuša sa wc su nekih 60x85cm, i to može da stane u skoro svaki kombi dovoljne visine. A čak i ako visina nije dovoljna, može da se sedi na wc dok se tušira. Ali svejedno, nisam ovde hteo da raspravljam o tehnici gradnje pošto toga ima na netu koliko god treba, već o propisima i porezima i registraciji. To je vrlo bitna stvaka a nešto nema informacija na netu koje se tiču Srbije.

Meni zakonski nije baš jasno posedovanje teretnog kombija od strane privatnog lica koje nema firmu? Kako je to zakon regulisao? Jer, ako privatno lice ima pravo da poseduje teretni kombi, i ako u njemu može da prevozi stvari za "sopstvene potrebe", tuš i wc i kuhinja i krevet jesu stvari za sopstvene potrebe. Onda nema potrebe praviti kojekakve ateste i menjati namenu vozila ako se ne menja ništa oko ključnih elemenata kao što su fabrička sedišta i pojasevi. Eventualno ako zakon zahteva pregradu između putničkog i terentnog dela, onda to treba nešto budžiti montirati da li samo za tehnički pregled ili praviti neku lako sklopivu (rolo) i za putovanja, koja bi se navlačila samo za panduraciju.

Tako kaže logika, a praksa ne mora uvek biti po logici već po birokratiji i samovolji kojekakvih glavonja, pa zato pitam.

Na nekom Hrvatskom forumu sam čitao da i oni te preinačene kombije treba da atestiraju, ali da mogu da se provuku i bez prenamene privremeno i registruju kao teretni kombi pa tek kasnije da urade atest i prenamenu. Nisu obrazlagali to tako da ne znam detalje.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)15.04.2017. u 18:46 - pre 85 meseci
Citat:
pisac:... nisam ovde hteo da raspravljam o tehnici gradnje pošto toga ima na netu koliko god treba, već o propisima i porezima i registraciji. To je vrlo bitna stvaka ...


Jeste bitna stavka, ali realno, sve su ovo "prazne price"...Cim ti razmisljas o registraciji...nemas ti love za tako nesto. "Pricajte usta, da ne budete pusta"...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)15.04.2017. u 23:18 - pre 85 meseci
@pajapop

Razlikuje se zakonska regulativa i pitanja su sasvim na mestu.I sam ( valjda ) znas kako se selektivno primenjuju zakoni kod nas i koliko problema mozes imati zbog neke nebitne sitnice.

Registracija za putnicko vozilo-kombi 2000-2500ccm i 85KW npr.2003 godiste je oko 55000
Za "isti" model ali teretni ( nosivost 1500kg ) je oko 30000

Razlika je oko 25000din. !!! - to je npr. ( skoro ) 1 set novih guma
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)15.04.2017. u 23:47 - pre 85 meseci
@pop paja
Totalno krivo posmatranje stvari. Nemam žive love ali to ne znači da ne mogu da nađem lovu ako zaključim da mi se isplati. Jednostavno prodam nešto drugo što imam i kupim to što će da mi donese više koristi od ovoga što sam prodao. A registracija i svi troškovi su vrlo bitna stavka u proceni šta se više isplati.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 01:27 - pre 85 meseci
To sa atestima bolje zaboravi, nego da se bezveze nerviras, jer je 99% sanse da ne moze od kad su pre par godina zakomplikovali propise. Vozi kako ti je bog dao i kad te vidi pandur zeljan lake love daj mu hiljadarku bez mnogo zatezanja i to ti je to. Gledaj da napravis sve modularno, da moze za pola sata da se povadi kad treba redovni/vanredni tehnicki pregled. Postavlja se pitanje zasto ti uopste treba kamper - verujes da ce te koriscenje i posedovanje istog u krajnjem zbiru izaci jeftinije od hostela, ili jednostavno volis da imas, pa nek je i 5x skuplje, uopste te ne interesuje? Koliko dana godisnje planiras da prespavas u kamperu?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 02:37 - pre 85 meseci
Za početak planiram putovanja po Grčkoj i regionu, ali kasnije možda obiđem celu Evropu. Eventualno nakon toga (uz više para) bih posetio i Južnu Ameriku. Za takav poduhvat treba mi kombi koji mogu sam da popravljam, što znači da treba da proučim i koji motori se nude kod polovnjaka i koliko koštaju delovi (Fiat Ducato je izgleda najbolji izbor, mada bih ja radije Ford Transit). Mogu ja da prodam neku nekretninu koju ne koristim i kupim pravi kamper, ali meni je to overkill, to neću jer bi trebalo nešto da ostane i za decu da ne kreću od nule.

Ali prvo da vidim ja kakvi su opšte propisi oko posedovanja teretnog kombija na ime privatnog lica? To mi deluje kao najvažniji detalj cele stvari.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 16.04.2017. u 03:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 03:28 - pre 85 meseci
Sad pokušavam da nađem u zakonu registrovanje teretnog kombija na privatno lice, ali ne uspevam.

Međutim našao sam vrlo zanimjivu zakonsku kontrukciju koja je dobra indikacija o mudrosti i dalekovidosti propisa koji su stupili na snagu:

1) Putničko vozilo ima najviše 8+1 sedišta
2) Javni prevoz je svaki prevoz sa više od 5+1 putnika
3) Javni prevoz je zabranjen sa vozilom koje ima 8+1 sedišta ili manje od toga
4) Taksi prevoz je prevoz vozilom koje ima najviše 4+1 sedišta

Direktno proizilazi da je zabranjeno prevoziti više od 5+1 putnika u kombiju B kategorije koji ima do 8+1 sedišta, jer kršiš zakon, bio ti privatno ili pravno lice. Pominju i nekakva oduzimanja vozila i koješta. Takođe proizilazi da Fiat Multipla ne može da se koristi u taxi prevozu (iako ih ja viđam svakodnevno baš u taxi prevozu) jer on ima 6 sedišta. Mislim da će registrovanje teretnog kombija na privatno lice biti nemoguće, posmatrajući samo kako su osakatili putničke kombije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 07:58 - pre 85 meseci
Ja bih išao varijantom koju je Darko Nedeljković opisao. Nikakvi atesti, nikakvo upadanje i propadanje u bezdan domaćih propisa.

- Kupiš teretni kombi.
- Preneseš na sebe, registruješ kao teretni
- Preurediš
- Ionako ne planiraš da ubacuješ "autobuska" prebrojiva sedišta. Ono, poređena jedno pored drugog. 8 komada.
- Da li je putnički ? Da li je predviđen za 8+1 putnika ? Nije. Nema toliko sedišta.

- Odeš sledeće godine na registraciju. Jel ima 8 sedišta ? Nema. Dakle, nije putnički kombi.
- Ako momak na tehničkom nešto ke nj a, (ili čak preventivno) ti povadi sunđere, jastuke, i sve drugo što je lako povaditi. I šta ima da se vidi ? Teretni kombi, sa karakterističnim pregradama za karakterističan teret.

Ali, ostaje pitanje koliko ljudi planiraš da voziš odjednom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 08:53 - pre 85 meseci
Citat:
pisac:
... Eventualno nakon toga (uz više para) bih posetio i Južnu Ameriku.


"....i sazidajte most bez kraja, most do moooogaaaa zavicaaajaaaaaa.."
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.tmcz.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 09:16 - pre 85 meseci
@pisac
Interesantno da bi izostavio wc ali ostavio tus, ja kad bih morao onda bih radio obrnuto (ako bih i wc uopste imao). Ali ti planiras da ides u prirodu a ja u grad gde sam isplanirao kako da svakodnevno odrzavam higijenu jeftino :)
Doduse ja bih isao sam (zena kategoricno odbila tu ideju :)) pa mogu da radim bez ikakvih sedista nazad i koristim samo prednja tri ako je neko privremeno samnom.

Ko radi online mogao bi da se krece zimi na jug a leti na sever i to je neka ideja koju sam ja zamislio ali nisam ni u kakvoj implementacija ali bilo bi mi interesantno da pratim pa ako ti nije smor ili ne zadire previse u privatnost slobodno pisi kako napredujes dalje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 10:19 - pre 85 meseci
Pa, napredovanje će biti sporo pošto ovo neće bii blizu ostvarenja ni za sledeće leto, ali bitno je napraviti dobre planove a onda pratiti situaciju i prepoznati/ugrabiti povoljnu priliku čim se pojavi. Tako da kada se upoznam sa svim detaljima sledi duga pauza u ovoj temi.

Što se tiče ovoga što Java kaže, ma ne znam uopšte da li teretni kombi može da se registruje na privatno lice. Čitajući propise i brutalna ograničenja za pravna lica logičan zaključak mi se javlja da privatna lica i ne smeju da poseduju teretno vozilo. Iskreno, mrzelo me da zovem AMS pa da ih pitam, rekoh možda neko ovde zna iz malog mozga, ali na kraju ću njih morati da pitam.

Što se tiče broja lica, ja sam u principu planirao da bude moguće legalno prevoziti 2x4 osobe uključujući i vozača (dve porodice sa decom), mada mi to neće često trebati ali htedoh da budem spreman i za takvu eventualnost. Međutim verovatno ću od toga morati da odustanem ili da se zadovoljim sa manjom legalnošću a većim kršenjem propisa. Naravno znam da je kamper mali da bi tu mogle da borave dve porodice, ali prevoz ne mora da uključuje i boravak ili boravak može da se potpomogne i šatorom.

Što se tiče ovoga što Pop Paja peva, Pajo, lebati, ajd ako si zaludan nađi na netu da li i odakle ima prevoz vozila brodom od Evrope do Južne Amerike, i koliko to košta za kombi <6m dužine. Ja nešto nisam našao, ali nisam detaljno ni tražio pošto to nije nikakav prioritet u ovom trenutku.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)16.04.2017. u 10:42 - pre 85 meseci
Inače, što se kombija tiče, ja sam priličnio navijao za Ford Tranzit mk7 između ostalog i zato što mu je kabina (volan, radio, itd...) skoro identična kolima koja vozim pa bih se osećao "kao kod kuće" a mogao bih i da menjam neke elemente između njih, a i Ford mi uliva više poverenja i verovatno je prilično upravljiviji i praktičniji od ostalih jer ga i testovi favorizuju, ali proučavajući dimenzije kombija zaključio sam da dotični Tranzit nikako nije pogodan za prepravku. Nizak je i kratak, odnosno mk7 nema varijantu od 5.99m dužine već 5.5m (kratko) ili 6.4m (predugačko) sa unutrašnjim prostorom 3.3m ili 4.1m, a i nešto je niži unutar tovarnog prostora pa se za uspravno stajanje treba odabrati previsoki H3. Za razliku od njega, Fiat Ducato (ili Citroen Jumper ili Pežo Bokser) imaju dužinu 5.99m što donosi unutrašnji prostor od 3.7m, a za uspravno stajanje je dovoljna i srednja H2 varijanta. Sem toga ima dovoljnu unutrašnju širinu od 187cm da kreveti mogu da se postave poprečno, za razliku od Tranzita koji ima širinu od samo 175cm pa bi tu bilo prilično tesno spavanje ako se kreveti postave poprečno.


https://www.youtube.com/watch?v=RgZb3KwR2-Q
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prepravka kombija u kamper (registracija, porezi, putnički ili teretni kombi?)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 47314 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.