Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7686 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Somi94
Banjaluka

Član broj: 336665
Poruke: 60
185.39.1.*



Profil

icon Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?23.04.2017. u 21:14 - pre 84 meseci
Imam zelji da vozim kamion(sleper), sta mi je sve potrebno?
Imam polozeno B kategoriju(malo auto), koliko mi je potrebno kategorija da polozim za slepera. Kad polozim za C jel moram cekati 2 godine pa tek onda za slepera, jel mogu odma polagati kategoriju za slepera, hvala!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?23.04.2017. u 21:24 - pre 84 meseci
Kamion (sleper)?
 
Odgovor na temu

Somi94
Banjaluka

Član broj: 336665
Poruke: 60
185.39.1.*



Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?23.04.2017. u 21:34 - pre 84 meseci
A to je meni sve isto, mislim na slepera
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?23.04.2017. u 23:58 - pre 84 meseci
U BL imas par auto skola koje vrse obuku za sve kategorije.
Obidji ih i raspitaj se o obuci i o trenutno vazecim propisima.

npr.
www.autoskolaivic.com/?page_id=172

Prvo polazes za C1
 
Odgovor na temu

Somi94
Banjaluka

Član broj: 336665
Poruke: 60
185.39.1.*



Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 00:22 - pre 84 meseci
Kad polozic C1 onda ide C, kad polozim C jel mogu voziti sleper??
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 00:50 - pre 84 meseci
Citat:
kad polozim C jel mogu voziti sleper??


NE

Ajde se ti lepo uozbilji i pocni da trazis i citas o onom sto te zanima.
Ako sve dobijes servirano , nikada sam neces nesto nauciti.

Objasnjenja o vozilima i kategorijama ima koliko hoces.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 07:01 - pre 84 meseci
Malo auto?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 07:03 - pre 84 meseci
Mozda je vozio Fiću/Peglicu ili sl. :)
 
Odgovor na temu

Somi94
Banjaluka

Član broj: 336665
Poruke: 60
185.39.1.*



Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 07:55 - pre 84 meseci
Ne znam sta nije jasno, jednostavno ocu da vozim sleper, a ne znam koje kategorije trebam da ispolazem i koja su pravila, imam 22 god i auto vozim maherski, o sleperima jednostavno nista ne znam i i imam zelju da vozim, ako neko ima ko zna volio bi da napise. Zasto da trazim ako postoje jednostavnija rjesenja??
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 09:03 - pre 84 meseci
Sleper je po novom kategorija CE, ne znam kakav je kod vas propis, da li prethodno treba da polazes i vozis neko vreme C1 ili C1E, ili moze odmah, nismo ista drzava, a i ja sam polagao po starom pre 20 godina... Ako hoces negde da radis trazice ti radno iskustvo makar na voznji nekog minibusa ili teretnog kombija, niko ti nece dati sleper ako si vozio samo auto. Osim toga, negde moras nauciti osnovne stvari - ne znam ko ce te nauciti kako se "kipuje" kabina kada proveravas nivo ulja, kako se zakacuje i otkacuje poluprikolica, kako se demontira i montira tocak, kako se resavaju problemi sa vazduhom-hidraulikom, gde se pumpa gorivo, sta se radi zimi kad zaledi... a to sve ja nemam ideju gde ces nauciti. Firme kojima trebaju vozaci uglavnom obracaju paznju da li kandidati znaju te stvari, jer da vrte djevrek generalno znaju svi sa dvocifrenim koeficijentom inteligencije. Osim toga, treba ti obuka za tahograf analogni + digitalni. Ako firma ima cisterne ili prevozi bilo kakve zapaljive, nagrizajuce i druge opasne materije, potrebno je da polazes za ADR. Vecina firmi takodje trayi da polazes za CPC95. To ti je otprilike minimum znanja, iskustva i polaganja koje ti trebaju da bi vozio sleper. Da li neko zna ili ne zna da vozi sleper obicno se proverava tako sto mu daju da samostalno pritera zadnji kraj prikolice na utovarnu platformu, to je jedna kao velika stepenica, koja je visoka koliko i pod prikolice i kad je dobar vozac pritera tacno mozes gurati teret sa platforme u prikolicu. Ja naprimer imam gotovo sve gore navedene obuke, dozvole, sertifikate i znanja, ali mi je problem da priteram prikolicu iz prvog pokusaja. Ili cu ukriviti, ili necu dobro proceniti daljinu, pa cu ostaviti razmak, ili cu udariti. Mi u firmi imamo upravo takve platforme - pod magacina je podignut upravo na visinu sleperske prikolice, vrata magacina su tacno velicine prikolice i kamiondzija dodje on gleda retrovizore i tako pritera da se zimi magacin uopste mnogo ne ohladi, a razmak izmedju betona i prikolice bude toliko mali da mozes kutije rucno iznositi a noga ne moze upasti izmedju prikolice i betona
Zato je savet da dobro razmislis da li ovo ynas da uradis, pre nego sto buducem poslodavcu kazes da vozis maherski, jer ce te poslati na upravo takav test. Ako budes iskren pa mu kazes da si pocetnik koji jedva da zna da vozi, onda ce te poslati na naprimer kamenolom gde sve i da 2 metra promasis pri vracanju unazad nije neki veliki problem.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 09:18 - pre 84 meseci
Ma ne bi on da radi kao vozač, on bi da vozi šleper iz zadovoljstva, kao veliko auto!
Bar sudeći po stepenu zainteresovanosti i ličnog angažovanja ("Zasto da trazim ako postoje jednostavnija rjesenja").
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 09:23 - pre 84 meseci
pa dobro, ima dečko želju
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 09:54 - pre 84 meseci
Mislim da je za njega prava mera autobus - kod kamiona nema onog osecaja kad nagazis po gasu pa uletis u makaze a ceo razred dece pozadi vristi i napuni gace
 
Odgovor na temu

Somi94
Banjaluka

Član broj: 336665
Poruke: 60
185.39.1.*



Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 10:19 - pre 84 meseci
Meni je bitno da ja polozim da imam sve kako bi mogao da vozim. Naravno da poslodavcu ne bih rekao da vozim maherski. Stekao bi iskustvo, isao bi sa vozacima, gledao bi kako oni sve to rade, naucio bi jednog dana. Sto se tice auta, ne hvalim se ali auto odlicno vozim,svi znamo koliko je tesko okrenuti auto sa prikolicom, dosta dobro to radim, s obzirom da ne vozim cesto prikolicu, po potrebi, ali skroz rijetko,sig je teze nego traktor, pa i za sami sleper. Ono sto ocu da kazem, ne znam mozemo li to nazvati potencijalom ali sigurno da ga imam. Mislim da sam mlad i ako to stvarno hocu zasto da ne, boze moj, svi koji voze niko od njih nije imao polozeno i niko od njih nije znao da vozi, vremenom su sve to stekli pa tako cu i ja ako u koliko se
odlucim za to. Hvala Vam puno na odgovoru! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 17:50 - pre 84 meseci
@Somi94

Ako nisi kupio dozvolu , ucio si i polagao teoriju za testove.

I za B kategoriju si morao da naucis nesto o motornim vozilima.

Da si otvorio link koji sam ti ostavio nasao bi :


- U potkategoriju C1 ubrajaju se motorna vozila za prevoz tereta čija je najveća dozvoljena masa veća od 3500 kg, a manja od 7500 kg.
- U potkategoriju C1E ubrajaju se skupovi vozila čija se vučna vozila ubrajaju u potkategoriju C1, a priključna vozila imaju najveću dozvoljenu masu veću od 750 kg, s tim da najveća dozvoljena masa skupa vozila ne prelazi 12000 kg i da najveća dozvoljena masa priključnog vozila ne prelazi masu neopterećenog vučnog vozila.
- U kategoriju C ubrajaju se motorna vozila za prevoz tereta čija je najveća dozvoljena masa veća od 7500 kg.
- U kategoriju CE ubrajaju se skupovi vozila čija se vučna vozila ubrajaju u kategoriju C, a priključna vozila imaju najveću dozvoljenu masu veću od 750 kg.

Za "sleper" ti treba CE.
To je "prva stepenica" , posle toga sledi sticanje prakse....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 19:41 - pre 84 meseci
Citat:
sasa022: Da si otvorio link koji sam ti ostavio nasao bi ...
Pa napisao je dečko da ga interesuju samo jednostavna rešenja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Somi94
Banjaluka

Član broj: 336665
Poruke: 60
185.39.1.*



Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 20:08 - pre 84 meseci
Kada sam napunio 18 godina polozio sam za B kategoriju. Sto se B kategorije tice sve znan, poznavanje saobracajni znakova i sto je najbitnije odlicno se snalazim u saobracaju. Ostale kategorije me nisu interesovale , nit znan sta spada pod D, DE itd, znam samo da je C1 od 3500 do 7500 kg. Za sve ostale pojma nemam. Ali ono sto mene interesuje jeste sledece: koliko kategorija moram poloziti da bi dosao do slepera, da li odma mogu polagati za slepra sa B kategorijom ili su uslovi da imas C i C1 i jos mozda nesto, ja ne znan. Dosao sam ovde da pitam jer se ne razumijem u to kao da je problem napisati sta je potrebno da mogu voziti sleper. Nadam se da cete me razumijeti i da cete mi dati konkretan odgovor. Hvala, pozdrav!
I hvala Sasa002 na djelimicnom odg.

[Ovu poruku je menjao Somi94 dana 25.04.2017. u 11:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 23:03 - pre 84 meseci
Vidi se da si iz Bosne
nadam se da ces ukapirati salu

Citaj - ima sve lepo napisano.....
 
Odgovor na temu

Somi94
Banjaluka

Član broj: 336665
Poruke: 60
185.39.1.*



Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?24.04.2017. u 23:24 - pre 84 meseci
Nemam ja vise zivaca, dizem ruke od svega
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?25.04.2017. u 04:29 - pre 84 meseci

Slab si sa zivcima za jednog buduceg kamiondziju...A evo, bas sad imam jednog pacijenta (vozaca kamiona - hladnjace), koji mi prica kako je to vrlo "stresan posao"...Isporuka robe mora da bude na vreme, a svi te zezaju...Od vremenskih uslova do carinika...Ako se setim, a probacu, pitacu ga danas kakva su pravila...Ali, koliko znam, bar kod nas, nakad je trebao i "drzavni ispit", to jest bila je potrebna i skola (srednja) za vozaca...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Hocu da vozim kamion, sta mi je potrebno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7686 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.