Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Avionom do Marseja ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionom do Marseja ?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18105 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 14:03 - pre 84 meseci
Drugari jel može savet kako najjednostavnije da se prevezem do Marseja? Avion mi deluje kao bolja opcija u odnosu na autobus jer razlika u ceni nije drastična.

Nema zakazan datum kad moram da odem tako da bi mi odgovarala opcija da avio komanija mane zove kad imaju mesto ili kako već to funkcioniše ukoliko postoji ta varijanta.

Sta mi je potrabno da bih ušao u Fr.? Pasoš i ? Idem turistički. Da li je poterebno da imam odredjenu svotu novca kod sebe?

Svaki savet je dobrodošao pa čak i ovi naši standardni sa madzone .
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 14:24 - pre 84 meseci
pa ne ide se u legiju turisticki!
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 18:38 - pre 84 meseci
A da krenes sutra, dok je lepo vreme,
legionaries ne koriste samoljot.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 19:34 - pre 84 meseci
Avionom iz Beograda preko Pariza do Marseja je oko 200€
Pauza u Parizu traje 10-11 sati.

Beograd - Budimpesta - Nica - Marsej
kombi 25€ , avion ( Wizz ) 40-70€ , bus 5-10€
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 21:05 - pre 84 meseci
Citat:
dusanboss:

Sta mi je potrabno da bih ušao u Fr.? Pasoš i ? Idem turistički. Da li je poterebno da imam odredjenu svotu novca kod sebe?



Ne mogu da verujem sta pitas...???. Pa nekad su frajeri isli "na crno" preko "grane"...ono...provlacili se kroz bodljikavu zicu na granici, mozda su cak i priklali nekog granicara, izbegavali minska polja, mrtve straze.....sverc..."slepi putnici"....i tako stizali do legije...A ti bi i crveni tepih do njihovih vrata...Strucnjak...
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 22:15 - pre 84 meseci
Dobio je i detaljnu mapu: ~317 sati pešaka, laganica.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 23:52 - pre 84 meseci
Citat:
payge:
A da krenes sutra, dok je lepo vreme,
legionaries ne koriste samoljot.




Pravo da ti kažem, razmišljao sam o tome. Krenem lepo stopom, obidjem sever one naše stare, lepe države, Malo komuniciram sa ljudima. Što da ne. Stigao bih i tako.

Citat:
član:
pa ne ide se u legiju turisticki!


Sve zavisi. Ako me odbiju biće da sam išao turistički. Ako me prime, onda nije problem svrha posete. U savkom slučaju većina ljudi kaže da ide turistički na nedelju dana. Možda ne bi bi problem ni da se kaže da ideš u leguju al ne bih da rizikujem.

Citat:
pajapop:



Ne mogu da verujem sta pitas...???. Pa nekad su frajeri isli "na crno" preko "grane"...ono...provlacili se kroz bodljikavu zicu na granici, mozda su cak i priklali nekog granicara, izbegavali minska polja, mrtve straze.....sverc..."slepi putnici"....i tako stizali do legije...A ti bi i crveni tepih do njihovih vrata...Strucnjak...


Ne poričaj bez veze. Ako se pojaviš na kapiji bez pasoša ili ako si ilegalno ušao u Fr, zvaće žandare odma. To tvoje pre je stvarno pre pre. Pre prvog svetskog rata odprilike
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?06.05.2017. u 23:57 - pre 84 meseci
Citat:
sasa022:
Avionom iz Beograda preko Pariza do Marseja je oko 200€
Pauza u Parizu traje 10-11 sati.

Beograd - Budimpesta - Nica - Marsej
kombi 25€ , avion ( Wizz ) 40-70€ , bus 5-10€


Za Wizz trebam da odem busom do Pešte ili ne?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?07.05.2017. u 05:25 - pre 84 meseci
Kombijem - mini busom do aerodroma u Budimpesti , pa avionom do Nice , pa busom do Marseja

Dovoljno je pola sata da nadjes prevoznike , termine i cene.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?07.05.2017. u 08:37 - pre 84 meseci
@dusanboss
Takve kao što si ti ne primaju u legiju. Džaba ideš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?07.05.2017. u 10:36 - pre 84 meseci
Citat:
dusanboss:
...Krenem lepo stopom, obidjem sever one naše stare, lepe države, Malo komuniciram sa ljudima. Što da ne.


Znaci, preko leta, ucestvujemo na temi :" Moje proputovanje do Marseja, tamo i `vamo....Brze `vamo nego tamo"...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?07.05.2017. u 11:25 - pre 84 meseci
zbog svog ovog sprdanja na forumu, imam osecaj da ce dusanboss da uspe u zivotu i da postane najpoznatiji ubica. Bice poznatiji i od Legije
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?07.05.2017. u 12:47 - pre 84 meseci
Citat:
Java Beograd:
@dusanboss
Takve kao što si ti ne primaju u legiju. Džaba ideš.


A kakve primaju? Kakav sam to ja? Ti me ne poznaješ.


Citat:
CoyoteKG: zbog svog ovog sprdanja na forumu, imam osecaj da ce dusanboss da uspe u zivotu i da postane najpoznatiji ubica. Bice poznatiji i od Legije


Ne moj tako da me podržavaš, molim te. :)

Malo mi smeta što je ljudima prva asocijacija na Legiju strananaca Milorad Ulemek, a druga utočište za krimnalce. Kako se niko ne seti da je kralj Petar takodje služio u legiji.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?07.05.2017. u 12:54 - pre 84 meseci
Citat:
sasa022:
Kombijem - mini busom do aerodroma u Budimpesti , pa avionom do Nice , pa busom do Marseja

Dovoljno je pola sata da nadjes prevoznike , termine i cene.

:) Da i Gruja je išao u legiju. Samo ne znam kako je to bilo moguće. Malo im se godine ne poklapaju. ;) Karadjordje je ubijen 1817. a legija je osnovana 1831. Mada kaže Bole leop da je otišo kod Napoleona. Bilo je i kod njega dosta stranaca.

Mogu busom od nice do Obanja (tamo idem). Usput je :). Malo mo je komplikovanop to presedanje, kombiji,Sve u svemu kolko para tolko muzike.



 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?08.05.2017. u 08:11 - pre 84 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
Java Beograd:
@dusanboss
Takve kao što si ti ne primaju u legiju. Džaba ideš.


A kakve primaju? Kakav sam to ja? Ti me ne poznaješ.
Ne poznajem te, to je tačno.

Ali znam nešto drugo:

Ko je regrutiovan u legiju, taj ide u rat i u mirnodopske vojne misije (koje nisu bezopasne): u Sudan, Alžir, Čad i druge saharske i podsaharske Afričke države, i dalje širom Afrike i Azije. Gde god zatreba. Pod pokroviteljstvom UN kao plavi šlemovi, ili kao nezavisni francuski odred.



Ako je neki krimos uspeo da izbegne potere policije širom Evrope, danima se krije, ilegalno pređe granice i dođe na kapiju regrutnog centra Francuske Legeije - taj je ODLIČAN za Legiju i odličan da se pošalje u neki fuckin' Čad i Ndžamenu, ili u Somaliju, da se probije iza prve linije borbenih redova, i pobije nekoliko komadujućih visokih oficira neprijateljske strane. Takvi su potrebni legiji.



A ako si ti 'teo avionom do Marseja, a onda još i zapitkuješ da li "... za Wizz trebam da odem busom do Pešte ili ne .... ", onda slaba vajda legiji od tebe. Na komandu da neutrališeš neko neprijateljsko mitraljesko gnezno u sred noći u podsaharskoj Africi, ti ćeš da zapitkuješ: "Da li da mitraljesko gnezdo nađem preko GPS-a i kojim putem da dođem do njega ?" " Hoće li ga neko osvetliti, ili da ja po mraku pucam pa - šta bude ?"




Jok, brate, kažem, takvi kao što si ti nisu potrebni legiji. Pri čemu ni najmanje ne želim da ti osporim svakojake ljudske vrline. Ne poznajem te, a možda si i lep, i pametan, i jak, i vredan. Full respekt.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?08.05.2017. u 14:03 - pre 84 meseci
Ja mislim da su upravo ovakvi kao ja potrebni legiji I to ne govorim zato što želim da isterujem nešto ovde ili da se kurčim već ja poznajem sebe mnogo bolje nego što me ti ili bilo ko drugi zna. O Legiji stranca znam mnogo više od verovatno svih ovde. Kad sagledam sve to smatram da sam ja idealan kandidat za legiju. Vedeće mo da li će i oni to da prepoznaju.

Citat:
Java Beograd:


Ako je neki krimos uspeo da izbegne potere policije širom Evrope, danima se krije, ilegalno pređe granice i dođe na kapiju regrutnog centra Francuske Legeije - taj je ODLIČAN za Legiju i odličan da se pošalje u neki fuckin' Čad i Ndžamenu, ili u Somaliju, da se probije iza prve linije borbenih redova, i pobije nekoliko komadujućih visokih oficira neprijateljske strane. Takvi su potrebni legiji.



Grešiš grdno. Takvi ljudi biće izručeni policiji. Bez validnog pasoša ne možeš da udješ u regrutni centar. Ozbiljnije kriminalce si izručivali i 80ih a verovatno i ranije. To vreme gde je svako mogao da se skloni u legiju je davno, davno prošlo možda negde pre drugog svetskog rata. Ono što znam jeste da je moguće da budeš regrutovan ukoliko se odležao vreme za neki zločin, a da nije previše ozbiljan. Takodje ako si tražen u svojoj zemlji zbog nekog manjeg dela postoji šansa da će ti ligija progledati kroz prste (mada nisam siguran) . Većina vojski traži čist dosije. Legija se po tome razlikuje, ali je daleko od , kako je mnogi smatraju utočišta za kriminalce.


Citat:
Java Beograd:

A ako si ti 'teo avionom do Marseja, a onda još i zapitkuješ da li "... za Wizz trebam da odem busom do Pešte ili ne .... ", onda slaba vajda legiji od tebe. Na komandu da neutrališeš neko neprijateljsko mitraljesko gnezno u sred noći u podsaharskoj Africi, ti ćeš da zapitkuješ: "Da li da mitraljesko gnezdo nađem preko GPS-a i kojim putem da dođem do njega ?" " Hoće li ga neko osvetliti, ili da ja po mraku pucam pa - šta bude ?"



Meni takva akcija da peške odem do tamo i da ilegalno predjem granice uopšte ne bi predstavljala problem, čak šta više voleo bih da probam tako nešto Kao što sam rekao da bi konkurisao moraš legalno da udješ u Fr sa važećim pasošom i vizom (za zemlje iz kojih je potrebna). Takodje test fizičke spremnosti je prvog dana tako da ne želim da budem izmrcvaren od dugog puta busom ili pešačenja već da dam 100% svojih mogućnosti. A trebaće mi 100% jer sam malo stariji od idealnog godišta za regrutaciju tako da moram biti isto spreman ili bolje od mladjih momaka koji će biti tamo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?08.05.2017. u 14:29 - pre 84 meseci
A zasto ne uzmes neku sobu tamo i dodjes par dana ranije, pa odmoran na trcanje od 10km (ili koliko vec) ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?08.05.2017. u 14:31 - pre 84 meseci
Citat:
dusanboss:Meni takva akcija da peške odem do tamo i da ilegalno predjem granice uopšte ne bi predstavljala problem, čak šta više voleo bih da probam tako nešto ;)
Nekako ovu izjavu nikako ne mogu da spojim sa likom koji je pitao:

Citat:
dusanboss:Za Wizz trebam da odem busom do Pešte ili ne?



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?08.05.2017. u 17:17 - pre 84 meseci
Citat:
dejanet:
A zasto ne uzmes neku sobu tamo i dodjes par dana ranije, pa odmoran na trcanje od 10km (ili koliko vec) ?


Razmišljao sam o tome i verovatmo ću prespavati makar jedan dan. Medjutim sobe nisu jeftine tako da mu dodje na isto što se keša tiče. Šta treba da uradim sa carinicima i gde to. Kod nas ili u Fr kad sletim? Nikad nisam bio van Juge ?!! (maturska eskurzija samo :()

Citat:
Java Beograd:

Citat:
dusanboss:

Meni takva akcija da peške odem do tamo i da ilegalno predjem granice uopšte ne bi predstavljala problem, čak šta više voleo bih da probam tako nešto ;)



Nekako ovu izjavu nikako ne mogu da spojim sa likom koji je pitao:

Citat:
dusanboss:

Za Wizz trebam da odem busom do Pešte ili ne?



E baš si Java BG. Teraš ti svoje i ne vredi. Da li sam ja za legiju ili ne ... postoji samo jedan način da saznamo. I mislim da će se ta misterija rešiti vrlo brzo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Avionom do Marseja ?08.05.2017. u 17:24 - pre 84 meseci
Želim ti svako dobro, stvarno, bez ironije. Nema to veze sa prepirkama na forumu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionom do Marseja ?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18105 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.