Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Društvena korist od bildovanja

elitemadzone.org :: MadZone :: Društvena korist od bildovanja
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22113 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 14:00 - pre 83 meseci
Dobro, bre, da li ste vi toliki balvani da ne primećujete da izvlačenje balvana iz šume nisam pomenuo u kontekstu alternativnog vežbanja već u kontekstu radnje za koju je potrebna SNAGA a ne ono što se u teretani naziva snagom.
Ali lepo zvuči, onako botovski, da se svi koji se ne slažu uhvate balvana i da se cela priča vrti oko balvana.

Je l' vas to teretana naučila na taj plitki i u suštini pokvareni način diskusije?

@bananaphone
Tebe je fizioterapeut uveo u teretanu, pratio tvoje vežbe, korigovao greške, zaustavljao te kada je procenio da si preterao... To se zove fizikalna terapija. Ili posle vežbanja sportske discipline na stadionu, odeš u teretanu sa kondicionim trenerom na dopunske vežbe kojima ojačaš POJEDINE GRUPE MIŠIĆA.

Kakve to veze ima sa vežbanjem u teretani o kojem ovde pričamo?
Citat:
Ali svakako u teretani je izbor na tebi koliko ces i sta ces...

Upravo to! Koliko ćeš i šta ćeš ne određuje ni medicinska struka, ni školovani trener, već tvoj utisak o tome koliko još treba da vežbaš da bi istakao noge i ramena, i još malo zategao stomak i dobio još koju pločicu. Estetska i sociološka kategorija a ne zdravstvena.

Hajde da ponovim: ni to nije problem. Samo ne folirajte druge (a sebe možete, zabole me) da to radite zbog zdravlja. Superbaka je to plastično objasnio. Ako preko vežbanja u teretani dobijete i nešto zdravlja, to je plus na koji niste računali.
 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 14:08 - pre 83 meseci
Citat:
stopnarkomaniji:
Zato mislim da je najbolja preporuka za vežbanje na livadu ili kroz kukuruze ili tako nešto.



Kosidba na Rajcu, da se vidi koliko bilderi imaju snage
 
+3

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 14:19 - pre 83 meseci
Citat:
bananaphone:
I ovo sto je DaliborP rekao je 100% i u mom slucaju. Fizioterapeut me je odveo u teretanu gde smo radili vezbe koje su trebale da mi pomognu sa problemima koje sam svojevremeno imao.

Mene nije odveo u teretanu vec sam isao sam i radio vezbe sa tegovima, loptom, istezanjem itd da bi oporavio misice ledja, nogu itd. I to mesecima.
Kao sto i sad idem da ojacam misice ledja zbog dugog sedenja na poslu ili sto neko vozi biciklu, trci ili dize tegove da bi smrsao ili stekao neku formu, tj da bi poboljsao zdravlje.

Jel treba sad i objasnjavati da je fizicka aktivnost zdrava? Misici sa godinama svima atrofiraju, kosti postaju slabije, ljudi vise nisu aktivni kao pre 150 godina, logicno je da treba paziti na telo i odrzavanje snage. Svaki fizioterapeut ce to preporuciti.

Stvarno treba biti specijalan slucaj i reci da su svi koji idu u teretanu pozeri i bodibilderi. To moze samo reci neko ko nikad nije ni usao u istu. Ili objasnjavati da ljudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 14:21 - pre 83 meseci
Naravno Slobo da je izgled tela bitan kod ovog sporta. Ne zove se džabe bodybuilding. Kao što je već rečeno trend više nije da se samo napumpaš i da nabaciš što više mase već da imaš igled tela koj stvarno oslikava dobro zdravstveno stanje.

Sad ćeš da kažeš kako to nije zdrav izgled već kad je čovek rumen, okrugao da puca od zdravlja :)
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 14:29 - pre 83 meseci
Zar ovde nije bila priča o običnim ljudima iz komšiluka koji idu u teretanu da vežbaju? Profesionalni bodibilding je nešto sasvim drugo i moje je mišljenje da u tim vodama ima sve manje zdravlja a sve više hemije. Profesionalnom bodibilnderu je izgled jedino važan. Tu se samo izgled i ocenjuje na takmičenju. Ako se misli na društvena korist od tog bildovanja onda je ista kao i kod fudbala, košarke, tenisa... tj. zabava za mase (naravno, kome je šta zanimljivo).

Izgleda da je tema trebala da bude u stilu: "Sad ću da vam kažem šta me nervira i svi se složite samnom". Ali eto, ljudi imaju različita mišljenja, pa se to nekima ne sviđa i teraju po svome. Ukoliko imaš neke argumente predstavi ih kako bi podigao kvalitet diskusije. Razgovor spuštaš na nivo zabavišta gde dete kaže svoje a onda zapuši uši i viče "lalalalalala" da ne čuje šta drugi odgovore.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 14:39 - pre 83 meseci
Sto se tice bodybuilding-a - to je davno izaslo iz sfere zdravlja, estetike i sporta... Ali prosecan posetilac teretane danas, bar ovih par u koje sam ja imao prilike da udjem nije bodibilder...
 
0

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 15:30 - pre 83 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
bananaphone:
I ovo sto je DaliborP rekao je 100% i u mom slucaju. Fizioterapeut me je odveo u teretanu gde smo radili vezbe koje su trebale da mi pomognu sa problemima koje sam svojevremeno imao.

Mene nije odveo u teretanu vec sam isao sam i radio vezbe sa tegovima, loptom, istezanjem itd da bi oporavio misice ledja, nogu itd. I to mesecima.
Kao sto i sad idem da ojacam misice ledja zbog dugog sedenja na poslu ili sto neko vozi biciklu, trci ili dize tegove da bi smrsao ili stekao neku formu, tj da bi poboljsao zdravlje.

Jel treba sad i objasnjavati da je fizicka aktivnost zdrava? Misici sa godinama svima atrofiraju, kosti postaju slabije, ljudi vise nisu aktivni kao pre 150 godina, logicno je da treba paziti na telo i odrzavanje snage. Svaki fizioterapeut ce to preporuciti.

Stvarno treba biti specijalan slucaj i reci da su svi koji idu u teretanu pozeri i bodibilderi. To moze samo reci neko ko nikad nije ni usao u istu. Ili objasnjavati da ljudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu.


Uffff, posto sam ja visi fizioterapeut - instruktor, ne znam kako da se ukljucim u ovu diskusiju....Vidi se da neki vole svog terapeuta...(privatni)....verovatno su se i sprijateljili...Ova stvar sa teretanom, rekreativnim bodibildingom, profesionalnim bodidildingom i prevencijom bola u ledjima su toliko siroke i razliicite stvari da ne bih znao odakle da pocnem...LJudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu, vec treba da odmaraju da bi njihovi misici u fizioloskom smislu mogli da se oporave od toksina koji se u njima nakupljaju i da bi se ligamenti i hrskavice, tetive i misicni pripoji na kostima rasteretili i postredeli od prekomernog sindroma prenaprezanja. Osobe, koje se bave "kancelarijskim" poslom, treba da imaju fizicku aktivnost, ukljucujuci i teretanu, ali samo do momenta dok nemaju "problem sa ledjima". Problem sa ledjima se ne resava u teretani...Teretana je specificni ambijent, gde dolaze razni ljudi i koji medjusobno imaju i takmicarski karakter, pa zelja za dokazivanjem i pokazivanjem cesto prevagne i dolazi do samopovredjivanja i produbljivanja problema sa ledjima...Normalno, treba da se rade vezbe samoistezanja paravertebralne muskulature kao i vezbe snage za abdominalnu i paravertebralnu muskulaturu ali kroz zastitni polozaj i bez dodatnog opterecenja...Vezbe sa uvrtanjem trupa treba izbegavati ako je verifikovan problem u smislu neke diskus hernije. Znaci, vezbe u kucnim uslovima su sasvim primerene i preporuclljive (dok si ziv), i to su vezbe koje se nauce...Aktivnosti kao sto je voznja bicikla, plivanje, brzi hod, trcanje su preporucljive....Ajd` sad ovoliko, pa videcemo gde ce nas diskusija odvesti
 
+4

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 15:37 - pre 83 meseci
Evo jedne anegdote iz Napoleonovog doba, koja možda može da pomogne.
Neki akrobata je nastupio pred njim, pokušavajući da ga zadivi (takođe, glavni cilj bildera). Napoleon ga je upitao: "Koliko vremena ti je trebalo da postigneš svoju veštinu?" Akrobata je odgovorio: "4 godine". "E, onda ti kao nagradu dosuđujem 4 godine apsa, da razmisliš o tome šta znači gubljenje vremena."

N.B. Inače kao postavljač teme bih napomenuo da je pominjanje sporta, fizijatrije i rekreativaca zapravo diverzija, jer je tema jasno i isključivo usmerena na čiste bodi bildere.
Takođe, ponavljam, pošto svakodnevno šetam gradom po par sati nesumnjivo je da bodi bilderi (koji se jasno uočavaju i sa 100m razdaljine) predstavljaju oko 30% populacije naše muške omladine.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 21.06.2017. u 16:55 GMT+1]
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 15:38 - pre 83 meseci
@pajapop
vala ako uspeju i to da spinuju, svaka cast :)
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 15:55 - pre 83 meseci
Citat:
pajapop:LJudi koji se bave fizickim poslom ne treba da idu u teretanu, vec treba da odmaraju da bi njihovi misici u fizioloskom smislu mogli da se oporave od toksina koji se u njima nakupljaju i da bi se ligamenti i hrskavice, tetive i misicni pripoji na kostima rasteretili i postredeli od prekomernog sindroma prenaprezanja. Osobe, koje se bave "kancelarijskim" poslom, treba da imaju fizicku aktivnost, ukljucujuci i teretanu, ali samo do momenta dok nemaju "problem sa ledjima".

Upravo tako, to je sustina.
Citat:
Problem sa ledjima se ne resava u teretani...Teretana je specificni ambijent, gde dolaze razni ljudi i koji medjusobno imaju i takmicarski karakter, pa zelja za dokazivanjem i pokazivanjem cesto prevagne i dolazi do samopovredjivanja i produbljivanja problema sa ledjima...Normalno, treba da se rade vezbe samoistezanja paravertebralne muskulature kao i vezbe snage za abdominalnu i paravertebralnu muskulaturu ali kroz zastitni polozaj i bez dodatnog opterecenja...Vezbe sa uvrtanjem trupa treba izbegavati ako je verifikovan problem u smislu neke diskus hernije. Znaci, vezbe u kucnim uslovima su sasvim primerene i preporuclljive (dok si ziv), i to su vezbe koje se nauce...Aktivnosti kao sto je voznja bicikla, plivanje, brzi hod, trcanje su preporucljive....

Ja sam svoj problem resio bas tim vezbama koje preporucujes i to kod kuce, radio sam ih redovno i uspeo sam da resim problem, jos prosle godine. Ali preventive radi teretanu sam poceo da bi ojacao misice ledja i trbuha za buducnost(zbog godina) da bi izbegao povrede jer se i dalje aktivno bavim sportom. Ako neko ima bolove dizanje tegova svakako nece pomoci, vec moze samo odmoci, to je bar jasno.

A fizioterapeut mi nije nikakav prijatelj - ako cemo iskreno, od kad sam prosao oporavak od operacije ahilove tetive sa par fizioterapeuta - nisam bas u dobrim odnosima sa njima.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 15:56 - pre 83 meseci
pajapop da li si vido link koji sam okačio sa vežbama za donji deo ledja? Postoji gomila videa tog tipa medjutim ovaj način vežbanja mi je posebno dobar i takodje je veoma efikasan.
 
0

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 16:23 - pre 83 meseci

Video sam...i OK je za ljude, sportiste, koji jos uvek nemaju problem sa ledjima...Ali oni koji imaju problem...prvo uopste ne izgledaju kao onaj dasa instruktor ...vec se jedva okrenu u krevetu, vuku se po kuci ili poslu....i tamo ne bi bilo 2-3 vezbi koje bi im bile primerene....Sistem vezbi za osobe sa problemom je sasvim drugaciji i kroz zastitne polozaje. Ne treba mesati "babe i zabe"....
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 16:29 - pre 83 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Dobro, bre, da li ste vi toliki balvani da ne primećujete da izvlačenje balvana iz šume nisam pomenuo u kontekstu alternativnog vežbanja već u kontekstu radnje za koju je potrebna SNAGA a ne ono što se u teretani naziva snagom.


Da li je teža kila balvana ili kila tegova...?


Citat:
vladd:
Citat:
stopnarkomaniji:
Zato mislim da je najbolja preporuka za vežbanje na livadu ili kroz kukuruze ili tako nešto.



Kosidba na Rajcu, da se vidi koliko bilderi imaju snage


Pa ne kosi se na snagu, tj. može ali neće dugo trajati.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 16:47 - pre 83 meseci
Citat:
pajapop:
Uffff, posto sam ja visi fizioterapeut - instruktor, ne znam kako da se ukljucim u ovu diskusiju....Vidi se da neki vole svog terapeuta...(privatni)....verovatno su se i sprijateljili...


Ako govoris o meni - ne znam iz cega si celu onu analizu izvukao :D. Terapeut je svakako "privatni" u NL, ali placa ga osiguranje, a lekar me je poslao u praksu koja mi je najbliza kuci, odradili smo ±15-20 termina - i izmedju ostalog vezbe su bile u teretani - bar za mene. Ne znam vise da li bi ga prepoznao na ulici da ga sretnem kamoli da smo neki ortaci :D

BTW - meni je fizio dobro dosla, ali probleme mi je resio kiroprakticar...
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 16:56 - pre 83 meseci
Au, još jedna New Age fora!
 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 17:02 - pre 83 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Da li je teža kila balvana ili kila tegova...?

Hoćeš da kažeš da su iste težine?
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 17:06 - pre 83 meseci
Citat:
SlobaBgd: Au, još jedna New Age fora! :)


To sam i ja rekao, ali namesti mi covek (moja) ledja - onako automehanicarski, "tretman" je trajao manje od 2min, legao sam sa bolovima, ustao bez njih, i to je to... Posle sam jos malo vezbao, ali bolova vise nema...
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 17:10 - pre 83 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ja ne znam ni jednog "rekreativnog" posetipca teretane koji ne zagleda svoje mišiće, koji se ne qoorči bicepsima u tesnim majicama i koji ne diskutuje o izgledu mnogo više nego o zdravlju. Doduše, nisu oni krivi, televizija i reklame su im stavile znak jednakosti između zdravlja, mladosti i lepote, a oni, siroti, ne umeju da naprave razliku.

A da se u teretanama dobija snaga - to može da tvrdi samo neko ko nije izvlačio balvan iz šume, okopavao baštu, orao njivu, prenosio table mediapana i kofe vode, ukratko stvarno radio nešto fizički zahtevno.


Tako je Slobo. Gde moze bre jedan takav nabildan zglavkar da radi :) Nagledao sam ih se ihajjj, samo kukaju kada naleti malo tezi posao. Kao sto rekoh, sve je to zbog lakseg i bezeg parenja i da ih prihvate u drustvu, jer fizicke zastite nikad dosta, kad ne moze intelektualno da se uklopi :) Naravno, pod fizicku zastitu mislim samo na vizualno da nekog prepadne, a inace takvi padaju ko kruske kada se biju. :)
Casti izuzecima, ima nesto malo normalnih sportista - bildera, normalni ljudi,. a ostatak sacuvaj me boze. Gledaju se u izlogu kad prolaze, sire se ko rakovi i sl.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 17:12 - pre 83 meseci
Citat:
pajapop:

Video sam...i OK je za ljude, sportiste, koji jos uvek nemaju problem sa ledjima...Ali oni koji imaju problem...prvo uopste ne izgledaju kao onaj dasa instruktor ...vec se jedva okrenu u krevetu, vuku se po kuci ili poslu....i tamo ne bi bilo 2-3 vezbi koje bi im bile primerene....Sistem vezbi za osobe sa problemom je sasvim drugaciji i kroz zastitne polozaje. Ne treba mesati "babe i zabe"....:)


Svakako. To je poprilično težak trening. Ja se lepo oznojim dok ga uradim u dobroj sam kondiciji. Ne moguće je raditi ga dok si u bolovima. imao sam problema sa ledjima pre par godina. Dobrih 3 meseca sam jedva hodao. Taj trening što sam okačio je primanjiv kad bolovi prodju ili kao prevencija. Složićeš se da većina bolova u donjem delu ledja (diskus hernija, išijas) nastaju kao posledica slabljenja mišića srednjeg pojasa zaduženih za držanje kičmenog stuba, a to usled ne dovoljne (ili nepravilne) fizičke aktivnosti i previše sedenja.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Društvena korist od bildovanja21.06.2017. u 17:18 - pre 83 meseci
Ne znam kakve veze ima nabildovanost na to koliko će neko moći (hteti) da radi neke fizičke poslove? To što je neko mišićav može samo pozitivno da utiče. Sa druge strane ako je neko lenjčga i ne leže mu fizički poslovi, to što je mršav ili debeo mu svakako neće biti plus.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Društvena korist od bildovanja
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22113 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.