Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zavestanje organa - misljenja

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavestanje organa - misljenja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11388 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
109.92.0.*



+117 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja22.07.2017. u 10:29 - pre 81 meseci
Code:
Idalje se prave blesavi, idalje nema odgovornosti, idalje se spinuje sa "navodno" nestalom decom, poziva na "proceduru"...


U pravu ste i za blesavljenje i za odsustvo svake (čak i moralne) odgovornosti ali kako i koga optužiti za (ne)delo posle 30 (trideset) godina. Uređena društva počivaju, sviđalo se to nekome ili ne, na procedurama tj zakonima.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja23.07.2017. u 12:00 - pre 81 meseci
Da, sve bi bilo u najboljem redu da si tako nastupio u prvih nekoliko javljanja na ovoj temi, umesto što si vrteo priču zvanu horor bajka.
 
Odgovor na temu

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja23.07.2017. u 14:37 - pre 81 meseci
@Bradzorf012

Za kampanju se slažem, sve kampanje su u fazonu "ružni ste i glupi, a još ste i seljaci jer... niste donori... trošite malo paste za zube... šta god...".
Sve neko kolektivno blaćenje koje stvara kontraefekat kod svakog ko koristi mozak.

Kako to da davaoci krvi ne prave pitanje zakonske regulative i sistema kojim se manipuliše?


Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja23.07.2017. u 20:14 - pre 81 meseci
Za sad te drzava jos uvek ne ganja sa spricem da ti uzima krv kao sto hoce da uzima organe, vec je samo na tebi da li hoces da das. Mada ko zna, vidjao sam i neki spot za "sirenje awareness-a" o vaznosti davanja krvi, ostalo mi u glavi nesto sto neki lik izgovara "ti moras...". Sve je vise tih "moras" a sve manje "mozes ako hoces". Vec pricaju i o uvodjenju obaveznih preventivnih pregleda i za odrasle, kao da smo infantilni pa ce drzavni doktori neposlusne da nas vode za rucice kod lekara. Kao sto zakonima o obaveznoj vakcinaciji satro oni brinu vise o deci od njenih roditelja koji su ih stvorili i odgajili, tako bi sad da me ubede da vise vode racuna i o mom zdravlju od mene samog skroz odraslog i odavno punoletnog.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja23.07.2017. u 20:51 - pre 81 meseci
@CandyMan

Da, samo što se to ne kaže direktno, nego stvar ide u suprotnom smeru. Vodi se kampanja, prljava kampanja u kojoj se ljudi dezinformacijama, propagandom i prisilom teraju da pristanu na vakcinaciju. Zatrpavanjem medijskog prostora lažima, podilaženjem sujeti kroz poruke tipa "budi heroj", "budi junak" i slično preparira se javno mnjenje, pa ako ne deliš te "vrednosti" polako počinješ da se osećaš kao skot. Društvo te čudno gleda i polako te odbacuje kao strano telo. Perfidno i pokvareno.

Zašto nije tako u slučaju davanja krvi? Pa, po meni, krv se mnogo puta daje tek kada zatreba, kada te zamoli komšija, rođak, prijatelj, kada imaš nekog bliskog ko ide na operaciju, a u bolnici nemaju zalihe krvi. To prvo. Drugo. Ne znam kako je danas, ali nekada se za svako davanje krvi dobijalo dan dva odsustva sa posla, radnog mesta, što je dobro. Krv može da zatreba, a ljudima bi na neki način trebalo zahvaliti za taj humani čin. Još jedna, po meni veoma bitna stvar. Davanje krvi je skoro pa rutinska stvar, mnogi od nas su manje ili više puta davali krv ili bar znaju nekog ko je davao. Obično se to radi u domovima zdravlja i ustanovama u kojima manje/više poznaješ lekare i medicinsko osoblje, odnosno imaš svest o tome da će tvoja krv pomoći nekom sugrađaninu, komšiji, čoveku iz tvog okruženja. Imaš svest o tome da nećeš biti prevaren, tj. namagarčen. Mislim, sve ovo u vezi krvi ne mora da izgleda tako kako sam opisao, ali ipak postoji neki uvid u celu proceduru i svest o tome da ćeš svojim činom pomoći konkretnom čoveku.

Doniranje organa je nešto sasvim petnaesto. Prvo, imam utisak i mislim da ne grešim kada to kažem, bogate i razvijene zemlje na nas ovde u tom smislu gledaju samo kao na farmu jeftinog i relativno lako dostupnog mesa, što me užasava. To prvo. Drugo, užasava me i pomisao da neko može imati korist od moje smrti.

@Windows2

Da, otprilike tako. Sve se podređuje tome da čovek postane/bude samo jedan broj u sistemu, slog u nekoj velikoj bazi podataka. Debil o kome računa vode država i multiinacionalne korporacije, koji bi trebalo da nam propišu šta da jedemo, kako da se oblačimo, kako da se ponašamo, kuda da putujemo, kako da se lečimo. Sve to naravno za naše dobro i našu bezbednost, a to onda znači da hteo ne hteo neko u svakom trenutku zna koliko imaš novca na računu, na šta trošiš taj novac, kuda se krećeš, sa kim se družiš. Mene samo iznenađuje broj ljudi koji je spreman da svoju privatnost stavi na izvolte javnosti, da isključi sebe iz odluka o sopstvenom životu i sve prepusti ruci velikog brata. Takvi obično imaju argumente tipa "šta ti znaš" ili "nemam šta da krijem". Pa da, samo, to što nemam šta da krijem i što u spavaćoj sobi ne radim ništa neuobičajeno ne znači da bi iz iste trebalo da ide prenos uživo ili da neko(veliki brat) ima uvid u to radi moje bezbednosti ili dobrobiti.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja23.07.2017. u 22:26 - pre 81 meseci

Proslo vec sat i triesdva minuta a nisi optuzen za vesticarenje, Teoriju 3aBePe i wifi konekciju,
verovatno dezurni nadlezni imaju slobodan vikend.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.101.96

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja24.07.2017. u 04:22 - pre 81 meseci
Biće posla, biće profita, biće blagostanja, biće srdaca, jetri, koža, očiju, bubrega, pluća, šaka, nogu! Nedamo se imperiji i gospodarima X, drage volje ulazimo pod jaram gospodara Y! Biće svega toga, samo nam povjerite mandat na slijedeće 4 godine!

Biće svega toga dok je kundačenje i uživanje pojedinačno, a plaćanje cijene i obijanje posljedica o leđa kolektivno.

Eksplicitno ću se dokumentom pobrinuti da niko ne dobije moje organe, a neću ni da me sahranjuju na groblju nego na mom komadu zemlje koji mi je skoro sve dao. Samo ta 2 m2 koštaju €1000. Šta će to hodžama, njihov je slijedeći, a ne ovaj materijalni svijet?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavestanje organa - misljenja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11388 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.