Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom

[ Pregleda: 8454 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gargojil
Petar Petrovic
Beograd, Srbija

Član broj: 337036
Poruke: 4
*.mediaworksit.net.



Profil

icon VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom24.07.2017. u 03:08 - pre 82 meseci
Nedavno sam kupio polovnu pokretnu VIVAX ACP-09PT25GN klimu i odlicno je radila do juce.

Pre nego sto pocnem, kakva je klima, princip rada klime i verovatno isti problem koji je @zlajaman imao davne 2010. :) : https://www.elitemadzone.org/t402339

Neke detaljnije specifikacije, jer nisam nasao nista vise, klime mozete videti ovde:
http://www.kimtec.rs/downloads...menti/0233784_acp-09pt25gn.pdf

Jednostavno je pocela da curi voda sa leve strane klime. Otvorio sam je i primetio da je u gornjem delu, gde se stvara kondenz, prepuno vode i da se odatle sliva sa strane niz klimu pa spolja. Pokupio sam vodu, podigao plovak i "prevario" pumpu u donjem delu da je puna i izbacio svu vodu iz klime. Na tom gornjem delu se nalazi rupica kroz koju se kondenz kroz crevo spusta u donji deo gde je pumpa i kada nivo vode dodje do odredjene tacke plovak aktivira pumpu i ona izbaci vodu. Otkacio sam to crevce i dunuo u njega da vidim da nije zapuseno, nije sve je ok...cuje se dole vazduh da ide. Nakon toga sam poceo lagano da sipam vodu iz flase u rupicu na tom gornjem delu da vidim tece li voda i u donji deo kako treba....sve je bilo ok...voda ide dole....medjutim posle jedno da kazemo litar, mozda litar ipo, voda je pocela da se VRACA!...bukvalno povracaj vode u gornji deo. Umesto da nastavi da curi dole kroz crevo i puni donji deo klime i da aktivira pumpu...voda je pocela da se vraca u gornji deo...jedva sam je pokupio sa peskirom pre nego sto se razlilo po celoj klimi :). Opet sam ispraznio svu vodu iz klime, opet proverio crevo, sve izgleda ok...medjutim opet postupak sa sipanjem vode i opet isti problem....kao da dole ima neku pumpicu koja krene da vraca vodu nazad gore bez ikakvog razloga jer se dole nije napunilo ni 2cm vode (odprilike se plovak nalazi na nekih 4-5cm i kad dosegne taj nivo pumpa se aktivira da izbaci vodu). I tako je sad drzim upaljenu proveravajuci na svakih 15ak minuta da ponovo ne curi sa strane, verovatno ce opet curiti nakon 10-20h rada kada se bude nakupilo vode u njoj.

Molim sve ljude dobre volje ako imaju bilo kakvu ideju da je podele ovde jer mi se zaista ne zove majstor kojeg cu cekati 3 dana da dodje, Soba mi je na suncanoj strani i posle 12h pa do uvece meni sunce udara tacno kroz prozor i zid....bez klime je pravi pakao u sobi, ni ventilator ne pomaze.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom24.07.2017. u 06:18 - pre 82 meseci
Ja nemam takvu klimu ali mi pada na pamet greška koju neki prave sa klimama: urone crevo od klime u posudu i kad voda u flaši dostigne visinu creva više nema odvoda kondenzata sa klime i u unutrašnjoj jedinici nastaje poplava. Crevo mora da je uvek iznad vode i da voda slobodnim padom kaplje na dole.

Kada je crevo koje vodi kondenzat iznad posude i voda kaplje, onda se voda iz posude ne može nikako vratiti nazad.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Gargojil
Petar Petrovic
Beograd, Srbija

Član broj: 337036
Poruke: 4
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom24.07.2017. u 06:43 - pre 82 meseci
@tihi2 Nije to problem, crevo mi je uvek iznad vode.

Nocas sam je ispraznio skroz, tj. aktivirao pumpu dok nije izvukla svu vodu iz klime, i ostavio je da radi...nakon nekih 3-4h rada opet mi se pojavila voda sa strane klime. Otvorim je opet, gore u delu za kondenzaciju skoro da nema vode ali su komorice za prelivanje pune. One sluze ako se gore preplavi, pa voda predje u njih...ali nema odakle da izadje vec verovatno vremenom ispari.....znaci klima je opet, kad se dole u dnu nakupilo vode, vratila gore vodu. Ponovo sam ispraznio svu vodu i sipao 1.5l vode u DONJI deo klime...taman toliko da onaj plovak koji aktivira pumpu bude na ivici aktivacije...sta se desava? Odjednom voda lagano mic po mic krece da se vraca GORE! Gledam u tu rupicu gde treba da se sliva i vidis "krene-pa se povuce-krene-pa se povuce ali manje ovaj put-krene-pa opet isto" i tako dok voda nije pocela da se vraca u gornji deo klime sve brze i brze...aktivirao sam pumpu, ona je pocela da izbacuje vodu i voda koja je bila u gornjem delu se slila dole nazad i pumpa je izbacila.

Trenutno sam premoren jer nisam spavao celu noc. Danas u toku dana kad se probudim ponovo cu je celu otvoriti i slikati deo po deo da Vam pokazem vizuelno jer nisam bas nesto vest u objasnjavanju :). A do tad mi preostaje ventilator :D
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom24.07.2017. u 08:16 - pre 82 meseci
Al' si objasnio, svaka ti čast.
Prvo kažeš pumpa izbacuje vodu iz gornje posude napolje, a one donje služe za eventualan preliv, i to malo što prelije nestane preko isparavanja.
A posle kažeš da si sipao 1.5 litara vode u DONJI deo klime kako bi aktivirao PLOVAK koji uključuje pumpu i gledao si kako se voda vraća na gore!
Pa je l' pumpa izbacuje vodu iz gornje ili iz donje posude jer sigurno nema dve pumpe?



Ne znam da li je to taj brend i model, juče videh jednu na odeljenju bele tehnike pa sam nešto pitao prodavca.

Uglavnom, kako mi je objasnio, taj model koji sam video ima mogućnost priključenja creva za odvod kondenza na gornji otvor (tada se pri punjenju posude do maksimuma automatski zaustavlja rad klime i mora se navodno ručno aktivirati odvod vode, jer tada samo privremeno priključiš crevo dok ispumpa kondenz, i posle crevo otkačiš da ne smeta) ili na donji otvor, kada se voda odvodi prirodnim padom (ali se klima mora podići na visinu tako da odvod vode ima prirodan pad).

Ako je tvoj model isti, onda se kondenz skuplja u donjoj posudi, a pri aktiviranju ispumpavanja voda se prebacuje u gornju posudu odakle prirodnim padom izlazi na crevo koje je priključeno na gornji otvor.

Ako te mrzi da se maltretiraš sa ovim (a vlažnost vazduha je poprilična pa se brzo nakupi kondenza), probaj da priključiš crevo na donji otvor, a klimu podigni na odgovarajuću visinu tako da voda može nesmetano da izlazi kroz crevo u neku posudu - i gledaj da ti taj kraj creva ne bude potopljen u vodu, mada ne bi trebalo da je važno ako je donja ivica klime iznad nivoa te posude.




Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom24.07.2017. u 12:04 - pre 82 meseci
Citat:
Gargojil:Odjednom voda lagano mic po mic krece da se vraca GORE! Gledam u tu rupicu gde treba da se sliva i vidis "krene-pa se povuce-krene-pa se povuce ali manje ovaj put-krene-pa opet isto" i tako dok voda nije pocela da se vraca u gornji deo klime sve brze i brze..
Voda se kapilarno penje na gore kada od gore nema vazduha da zauzme to mesto ili je rupica suviše mala.
Proveri da nisi napravio vakuum (ako ima neki čep koji ne treba skroz zatvoriti).
Ako se može, izvadi tu cevčicu iz rezervoara i stavi u neku posudu sa strane.
Ako cevčica nije uronjena u vodu onda gore može povući samo vazduh.
Najbolje slikaj, možda bude jasnije.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Gargojil
Petar Petrovic
Beograd, Srbija

Član broj: 337036
Poruke: 4
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom24.07.2017. u 15:49 - pre 81 meseci
Citat:
mjanjic:
Al' si objasnio, svaka ti čast.
Prvo kažeš pumpa izbacuje vodu iz gornje posude napolje, a one donje služe za eventualan preliv, i to malo što prelije nestane preko isparavanja.
A posle kažeš da si sipao 1.5 litara vode u DONJI deo klime kako bi aktivirao PLOVAK koji uključuje pumpu i gledao si kako se voda vraća na gore!
Pa je l' pumpa izbacuje vodu iz gornje ili iz donje posude jer sigurno nema dve pumpe?



Ne znam da li je to taj brend i model, juče videh jednu na odeljenju bele tehnike pa sam nešto pitao prodavca.

Uglavnom, kako mi je objasnio, taj model koji sam video ima mogućnost priključenja creva za odvod kondenza na gornji otvor (tada se pri punjenju posude do maksimuma automatski zaustavlja rad klime i mora se navodno ručno aktivirati odvod vode, jer tada samo privremeno priključiš crevo dok ispumpa kondenz, i posle crevo otkačiš da ne smeta) ili na donji otvor, kada se voda odvodi prirodnim padom (ali se klima mora podići na visinu tako da odvod vode ima prirodan pad).

Ako je tvoj model isti, onda se kondenz skuplja u donjoj posudi, a pri aktiviranju ispumpavanja voda se prebacuje u gornju posudu odakle prirodnim padom izlazi na crevo koje je priključeno na gornji otvor.

Ako te mrzi da se maltretiraš sa ovim (a vlažnost vazduha je poprilična pa se brzo nakupi kondenza), probaj da priključiš crevo na donji otvor, a klimu podigni na odgovarajuću visinu tako da voda može nesmetano da izlazi kroz crevo u neku posudu - i gledaj da ti taj kraj creva ne bude potopljen u vodu, mada ne bi trebalo da je važno ako je donja ivica klime iznad nivoa te posude.





Prijatelju, 1. - ja nigde ne vidim da sam napisao da PUMPA IZBACUJE VODU IZ GORNJE POSUDE, vec da se iz gornje kroz tu rupicu sliva u DONJI deo odakle pumpa izbaci vodu.

2. Da sipao sam 1.5l vode u DONJI deo i voda je pocela da se VRACA GORE, bez da je gura bilo kakva pumpa! Jednostavno nekom silom koju ja ne razumem.

3. Taj sto ti je objasnio nema pojma. Da nisi lenj procitao bi drugi link koji sam postavio gde pise kako se klima koristi i da nema potrebe da je stavljas na bilo kakvo postolje vec se crevo prikaci na taj otvor koji je na SREDINI, ne na GORNJEM delu, i pumpa iz DONJEG dela CREVOM ispumpava vodu u flasu, kantu, posudu, tj. sta vec stavis.

4. Kondenz se pravi u gornjem delu i sliva se u donji deo gde postoji cep, ali onda moras da podignes klimu, a ukoliko zatvoris cep onda pumpa zavrsava posao i nemas potrebe da dizes klimu.
 
Odgovor na temu

Gargojil
Petar Petrovic
Beograd, Srbija

Član broj: 337036
Poruke: 4
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom24.07.2017. u 15:52 - pre 81 meseci
Citat:
tihi2:
Citat:
Gargojil:Odjednom voda lagano mic po mic krece da se vraca GORE! Gledam u tu rupicu gde treba da se sliva i vidis "krene-pa se povuce-krene-pa se povuce ali manje ovaj put-krene-pa opet isto" i tako dok voda nije pocela da se vraca u gornji deo klime sve brze i brze..
Voda se kapilarno penje na gore kada od gore nema vazduha da zauzme to mesto ili je rupica suviše mala.
Proveri da nisi napravio vakuum (ako ima neki čep koji ne treba skroz zatvoriti).
Ako se može, izvadi tu cevčicu iz rezervoara i stavi u neku posudu sa strane.
Ako cevčica nije uronjena u vodu onda gore može povući samo vazduh.
Najbolje slikaj, možda bude jasnije.



Ustao sam pre 15ak min. Za nekih sat vremena cu ponovo da je otvaram pa slikam sve i postavljam.

Hvala ti puno za vreme koje odvajas.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: VIVAX ACP-09PT25GN Pokretna klima problem sa vodom

[ Pregleda: 8454 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.