Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pao krov na vozilo i nadoknada štete?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10665 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 19:31 - pre 79 meseci
Usled današnjeg nevremena je sa komšijske zgrade odleteo krov i pao na moje vozilo pričinivši štetu.
Zgrada je sazidana nelegalno i bez projektne dokumentacije. Auto nije bio parkiran vec zaustavljen ( bio sam u vozilu za vreme nezgode)
Može li neka pomoc u vidu procedure koju moram da prodjem kako bih nadoknadio štetu?
Bila je policija na uvidjaju i vlasnici objekta odbijaju sporazumnu naknadu štete.

 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 19:47 - pre 79 meseci
Još par sličica...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.dynamic.sbb.rs.



+322 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 21:35 - pre 79 meseci
Nisam pravnik ali.
Ispred moje firme parkiran auto. Prosle godine je bio mini tornado i poskidao crep sa mnogih objekata. Ovaj nas tuzio za nadoknadu stete (tacnije njegova firma, posto je pravno lice), malo se sudili i kada je shvatio da nema sanse, povukao tuzbu u pola procesa. Verovatno sa razlogom. Cim je firma nije neki golja koji nije imao pravnu zastitu, neko ga je savetovao da ne trosi pare na sudske procese.


E sad da ne klones, mislim da je caka bila u tome da nije bilo moguce dokazati da je crep pao bas sa naseg objekta, posto ga je vetar poskidao sa svih objekata u okolini. A sa druge strane, sigurno je sa naseg, jer auto je parkiran ispred kuce, a okolo nije blizu ni jedna kuca. E sad... Teoretski mogao je i kravu da podigne pa sto ne bi jedan crep...

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 17.09.2017. u 22:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 21:55 - pre 79 meseci
Ovde nema sumnje čiji je krov.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 21:56 - pre 79 meseci
Pa ako je istina da je to bespravna gradnja, verujem da bi to bio vrlo jak argument.
Cak i da nije kriv sud bi trebalo to da kazni.
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 22:10 - pre 79 meseci
Objekat nelegalan i rekonsrukcija, odnosno postavljanje krova uradjeno bez ikakve dokumentacije i projekta, Radove izvodio limar iz komsiluka.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 22:27 - pre 79 meseci
To sa krovom ima gradjevinska inspekcija,a sto je pao tebi pored,pa mogao je da doleti sa nelegalnog objekta 2 ulice dalje.

Ako te ciganin udari sa onim improvizovanim skalamerijama na putu i ne plati nista,sto bi platio ovaj covek koji to nije uradio namerno?

Probaj ti da se dogovoris i popricas sa njim a sud i ostalo,pojeo vuk magarca.U ovom rasulu od zemlje samo ces imati glavobolje.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 22:28 - pre 79 meseci
onda je bas zanimljivo da nece da se nagode
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 22:39 - pre 79 meseci
Ovaj ima stetu pa ima.Nije sto dukata da mu sanira i to na autu.

2012 kad je bilo snega na pretek.Ledenica je zeni u centru grada unistila totalno krov,pukle obe soferke a krov na sedistima.Ni osiguranje ( nije bila kasko) ni zgrada (stanari ulaza do nje) sa koje je fijuknulo nisu

snosili odgovornost.Zvala inspekciju zbog snega ali nista.Sama popravljala auto.
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 22:43 - pre 79 meseci
To što je gradnja nelegalna
nelegalna je u odnosu na državu
ali oštećeni nema sa tim ništa.

Ako već ide na sud
onda treba da igra na kartu
da objekat nije obezbedjen u gradjavinskom smilu.
I da je kao posledica (na poštovanja gradjavinskih normi) došlo do oštećenja automobila,
život u opasnosti, bla, ble...
Pa ako tu šta dobije.

Mada, kako kaže @Lavlja_Jazbina
mlataranje po srbijanskim sudovima
u potrazi za pravdom
je besmislen posao.
Bolje uzmi kamen pa guraj uzbrdo.
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?17.09.2017. u 23:39 - pre 79 meseci
Nije namerno, ali obzirom da je krov postavljen "ofrlje" i da im je ranije leteo...posledice ofrljacenja su se mogle predvideti.
Sta bi bilo kad bi bilo...u to necu da ulazim.
Ponudio sam i da oni plate popravku- odbili su. (su-u pitanju je lokalni fudbalski klub)
U svakom slucaju sutra u sup po zapisnik, pa kod advokata, a pre advokata ponuda (pismena sa povratnicom) da plate štetu po proceni iz autoservisa (soferka, zadnje bocno, krov na par mesta ulubljen,izgrebana vrata, vrata gepeka... slep sluzba do servisa...po mojoj slobodnoj proceni 200-300 eura stete.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 00:25 - pre 79 meseci
Desetak godina unazad mojoj tetki je pao jablan na kola i tako im demolirao zadnji kraj da je jedna guma pukla . Potpuno spljeskan auto . Dobila je nadoknadu od Gradskog zelenila posle dve godine suđenja . Presudno je bilo to što im je direktor obližnje škole uputio dopis da ga iseku jer je bio truo a oni nisu to odradili .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 09:42 - pre 79 meseci
meni je cudno da je ova olupina uopste u voznom stanju, ne znam kolika je "steta" prouzrokovana ali i da ti isplate vrednost celog auta kontam da ne bi dobio vise od 200e, tako da mislim da ti nije vredno cimanja, tuzbe, sudjenja, advokati, itd. budi srecan sto si ostao nepovredjen, ako si uopte bio u autu!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 12:47 - pre 79 meseci
Pa ovde i jeste totalna steta u pitanju.
Tj vrednost stete je veca od vrednosti vozila.

Moras da tuzis, nema druge.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 14:05 - pre 79 meseci
Olupina ili ne, jbg, čovek ima svoja jedna jedina kola, koja registruje, održava i koristi. To što drugi imaju Mercedesa SLK nije njegov problem.
Auto mu je oštećen i šteta mora biti nadoknađena.

Šteta kao pravni pojam je oho-ho dobro razrađena u Zakonu o Obligacionim Odnosima.

Parnice su danas u Srbiji mnoooogo brže i efikasnije nego pre deset godina. Pojavom privatnih izvršitelja svaka pravosnažna presuda se može naplatiti.

Da je moj auto oštećen - ja bih tužio. Naravno, pod uslovom da ne mogu da naplatim štetu od osiguranja.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 14:12 - pre 79 meseci
Zabrana prouzrokovanja štete
Ĉlan 16
Svako je dužan da se uzdrži od postupka kojim se može drugom prouzrokovati šteta.

Ĉlan 154
(1) Ko drugome prouzrokuje štetu dužan je naknaditi je, ukoliko ne dokaže da je šteta nastala bez njegove krivice.
(2) Za štetu od stvari ili delatnosti, od kojih potiĉe povećana opasnost štete za okolinu, odgovara se bez obzira na krivicu.


Ĉlan 174
(1) Za štetu od opasne stvari odgovara njen imalac, a za štetu od opasne delatnosti odgovara lice koje se njom bavi.

Ĉlan 185
(1) Odgovorno lice dužno je uspostaviti stanje koje je bilo pre nego što je šteta nastala.
(2) Ukoliko uspostavljanje ranijeg stanja ne uklanja štetu potpuno, odgovorno lice dužno je za ostatak štete dati naknadu u novcu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 14:17 - pre 79 meseci
moze da tuzi "iz principa", da isteruje neku pravdu i sl. ali ako troskovi sudskog proces daleko premasuju max. iznos eventualne odstete, pitanje je koliko ima smisla upustati se u takvu suludu akciju.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 15:31 - pre 79 meseci
Onaj koji gubi parnicu, taj je dužan da nadoknadi troškove suđenja.

Advokat mu i nije posebno potreban, postoje besplatni pravni saveti, postoji desetine sajtova sa pravnim savetima. Mislim, bolje je ako ima advokata, naravno, ali može i bez njega.
Ovo oko advokata pišem zato što su advokati generalno skuplji od onoga šta se kasije kalkuliše u nadoknadu za sudske troškove.



Naravno, nisam 100% siguran da će parnicu da dobije. Generalno, ovde je sprega više sile i nemara ili možda grubog nemara. Ne znam šta je sudska praksa u ovim slučajevima.

A možda i nije nemar. Možda je krov bio sasvim dobro napravljen. To što je objekat nelegalan, OK, to je otežavajuća okolnost, ali MOŽDA je krov bio sasvim dobar, i ovaj to možda može da dokaže, dovede svedoke koji bi to potvrdili, majstore koji su to radili. A realno je moguće stanje da kad je vetar dovoljno jak, da može da podigne i najbolji krov. Vis major - viša sila. Onda bi izgubio parnicu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 15:38 - pre 79 meseci
Hehe, nekada se to resavalo hvatanjem za gusu, pa da vidis kako ce da plati i da pita jel treba jos.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?18.09.2017. u 16:21 - pre 79 meseci
Citat:
Java Beograd:
Onaj koji gubi parnicu, taj je dužan da nadoknadi troškove suđenja.

Advokat mu i nije posebno potreban, postoje besplatni pravni saveti, postoji desetine sajtova sa pravnim savetima. Mislim, bolje je ako ima advokata, naravno, ali može i bez njega.
Ovo oko advokata pišem zato što su advokati generalno skuplji od onoga šta se kasije kalkuliše u nadoknadu za sudske troškove.



Naravno, nisam 100% siguran da će parnicu da dobije. Generalno, ovde je sprega više sile i nemara ili možda grubog nemara. Ne znam šta je sudska praksa u ovim slučajevima.

A možda i nije nemar. Možda je krov bio sasvim dobro napravljen. To što je objekat nelegalan, OK, to je otežavajuća okolnost, ali MOŽDA je krov bio sasvim dobar, i ovaj to možda može da dokaže, dovede svedoke koji bi to potvrdili, majstore koji su to radili. A realno je moguće stanje da kad je vetar dovoljno jak, da može da podigne i najbolji krov. Vis major - viša sila. Onda bi izgubio parnicu.

Sve to stoji i tacno je sto si rekao u globalu...
U njegovom konkretnom slucaju imamo osteceno vozilo koje vredi manje (ili 100%) od iznosa stete.
I tu je zakon surov ako je steta veca od vrednosti vozila (reno 5 star 30 godina) vlasnik ne moze zahtevati popravku, ma koliko da je sentimentalno vezan za vozilo vec ce maximalno dobiti procenjenu vrednost i tu je isplacen u celosti.
Jedino da ga tuzi i za dusevni bol

Krov je svakako odgovornost vlasnika objekta i po meni je odgovoran vlasnik, ma koliko dobro da je napravljen, samo treba isterati.

Advokata mora da plati i to koliko znam ne ulazi u troskove sudjenja, i kako on da istera pravdu a da pri tom on bude finansijski zadovoljan?
Nikako, ja bi rekao...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pao krov na vozilo i nadoknada štete?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10665 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.