Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13303 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv13.10.2017. u 23:24 - pre 78 meseci
Odlučio sam da kupim auto. Nešto jeftino , a ipak ne tako loše i malo živahnije . I uspem da uz neka poznanastva dobijem kontak
za auto iz uvoza koji je vozima neka prilično ok devojka . Dođem u Beograd gde ona živi , napišemo ugovor dogovorimo se za cenu.
I krenem u kupovinu : prvo kod notara . Tu postoji poseban odeljak samo za kolade ( ove što kupuju kola ) . Neki momčići uzeše
ugovor u 4 primerka piskaraju tamo , dajemo lične karte , oni ih turaju pa vade i na kraju se ispotpisujemo u kojekakve đitabe,
a ja osta bez 3000 hiljade , i normalno evrića , ali još ne postah ponosni vlasnik Alfike . Put sada vodi u poresko . Uđem ja tamo i
to je bio prvi prolaz kroz vrata . Sačekam red ne veliki i dođem kod činovnika . Uze on ugovor kaže idi kupi poresku prijavu i očitaj
saobraćajnu i ličnu kartu tamo negde pa dođi . Ali zar nema to kod vas , a on kaže ti si NEUKA stranka i viče sledeći . Odem napolje
očitam dokumenta , platim neku siću , kupim i prijavu i opet unutra , DRUGI put. Popunim onako neuk prijavu , vidim može da se upišu
i avioni i brodovi ali nema mesta za rakete . Nema veze , neću raketu . Sačekam red i opet kod onoga , a on uze one papire , pogleda
ih i kaže uredu. Šta bre uredu , kolko da platim . A on : dođi sutra posle dva da ti dam iznos . Ali znate ja . . . , a on nema ali , sledeći!
Izađem opet napolje , i evo mene opet sutradan prolazim kroz ona vrata TREĆI put , t . Sačekam red i dade mi on rešenje sa iznosom
koji da uplatim . Opet napole pa u poštu i uplatim parice . Nazad i ČETVRTI put prođem kroz ona vrata . Sačekam redić , dam onom
šalterašu uplatnicu , a on meni opet : dođi sutra po potvrdu da si uplatio porez. Ali , kukam ja . zar nema tu pečat pošte da sam
uplatio . On kaže načelnica naredila da nema potvrde do kare ne legnu na račun , dođi sutra , ali malo kasnije jer im sistem paducka.
Odem ja tamo i sutradan i prođem kroz ona vrata PETI put . Sačekam redić i izađem napolje sa osmehom od uva do uva : a kako
i ne bi kada sam potvrdu dobijo samo posle pet dolazaka i tri dana.

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv13.10.2017. u 23:39 - pre 78 meseci
Dobro je sto je digitalizacija u punom jeku, inace ko zna koliko bi cekao :)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv13.10.2017. u 23:53 - pre 78 meseci
Do pre dve godine se sve to zavrsavalo za pola sata do sat, bez ikakvih kompjutera, samo papir, delovodnik, hemijska i pecat. Ali, jbg, tehnoloski napredak ima svoju cenu, ne moze sa kompjuterima da bude podjednako brzo kao i bez.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 00:04 - pre 78 meseci
Naravno da ne može, ako koristiš tehnologiju ide brže.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 00:52 - pre 78 meseci
Secam se tamo 80-ih, cale kupio nekog keca, na tamte na vamte, prepis...za par sati se resilo i cao zdravo. Neka sitna taksa i to je to. Sada gledaju da ti zagorcaju zivot i da te na sve strane iscede. Znam da je procedura kada je uvezeno vozilo nesto komplikovanija, ali brate, cemi sva ta kompjuterizacija?
Kontam, pre se to slalo postom, kasnije faxom..pa je opet sve bolje funkcionisalo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 01:29 - pre 78 meseci
Procedura je mnogo jednostavnija za kupca ako je vozilo iz uvoza, nema prevoda, notara i sličnih gluposti. Platiš auto, dobiješ papire, odeš na tehnički, zatim u sup i to je to. Što se osamdesetih tiče, poređenje baš i nema nekog smisla.

Zanimljivo je da je pokretač teme kupio alfu za tri miliona evra. Mora da je neki kolekcionarski primerak, verujem da alfice dostižu i više cene.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 01:46 - pre 78 meseci
Komplikovanije je naravno iz uvoza - ima strani notar, EUR1, osiguranje, ZOLL table, strani spediter, strana carina, privatni carinski parking, spediter, carinski pregled, pa policajac koji ceka da ti uzme mito jer te uhvatio da vozis sa ZOLL tablama, pa polutehnicki pregled, opet privatni carinski parking, pa opet spediter, pa carina, AMSS, agencija za bezbednost saobracaja, spediter, pa tek onda tehnicki pregled i registracija. A onda ako si neiskusan, FT1P pa ponovo u Holandiju po njega ili 100 evra pa ti posalju DHL-om.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 02:01 - pre 78 meseci
Jeste, ali samo za stručnjake opšte prakse, koji se razumeju u pravo, ekonomiju, finansije, krečenje, moleraj, zidanje, kopanje bunara, maline, poljoprivredu, ratarstvo, stočarstvo, administraciju mreža, dizajn, naftnu i automobilsku industriju, prosvetu, zdravstvo, bezbednost, uvoz/izvoz i sve ostalo. Za sve nas ostale, koji za sebe ne smemo reći da smo stručnjaci ni u oblasti kojom se bavimo, jer smo svesni da čovek kontinuirano uči i usavršava se, to je komplikovaniji i teži put.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 02:41 - pre 78 meseci
Pa dobro, niko ti ne brani da radis kako ti je jednostavnije.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 09:21 - pre 78 meseci
Veliki Vođa nema auto. Prema tome, šta će auto bilo kome.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 11:38 - pre 78 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Zanimljivo je da je pokretač teme kupio alfu za tri miliona evra. Mora da je neki kolekcionarski primerak, verujem da alfice dostižu i više cene.

Da pokretač teme ima 3 miliončića e , sigurno ne bi piskarao ovuda i kupovao polovni auto !

Doduše , pojma nemam kako si pronašao ta tri miliona evra u mom tekstu ? Izgleda da ti i čitanje nije jača strana jer sam ja napisao : prvo kod notara .......... ugovor u 4 primerka piskaraju tamo .... na kraju se ispotpisujemo ........ a ja osta bez 3000 hiljade , i normalno evrića ,

Da ti izanaliziram i prevedem : odemo kod notara , oni izoveravaju ugovore , uzmu 3000 ( dinara ) i ja dam evriće devojci . To si mogao da zaključiš uz pomoću naznačenog zareza i slova i . Možda ti to nije bilo dovoljno da razumeš , mada sam spremniji da verujem da se sprdaš sa jednim prosvetnim radnikom .

Citat:
Boris Tadić: Veliki Vođa nema auto. Prema tome, šta će auto bilo kome.

Pa da vozim velikog vođu iz patriotske ljubavi .

_________________________________________________________

Vrlo je interensantan nastavak moje kupovine . Odem u policiju za saobraćajnu i table , predam sve one papire , i reče mi jedna ljubazna žena da odem u drugi deo zgrade da uplatim sve što treba . Uplatim ja sve . donesem uplanice , ona sve to zahefta i kaže dođite za sedam dana . Zavapim ja da li to može ranije , išao bih malko do Bugarsku . Ma nema frke gospodine (!) . napišite molbicu . Napišem i ona zacvrkuta : u ponedeljak vam je gotova saobraćajna i ostalo .
Kod njih nema čekanja da prođe uplata , a može i da se ubrza postupak . ŽIVELA POLICIJA !!!

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 12:34 - pre 78 meseci
Platio si danak zato što si neuka stranka. Kad uđeš u poresko lepo na zidovima piše šta treba za šta, ne moraš da čekaš red ili bilo šta pre nego skupiš sve što ti treba. Takođe, u redu uvek ima ljudi koji su preprodavci i koji će ti reći da ako uplatiš u Upravi prihoda pare odmah ležu na njihov račun i možeš odmah da dobiješ papir koji si dobio iz petog puta a to će ti reći i sami ljudi koji rade u poreskom, znači ako želiš da znaš možeš iz dva čekanja.

Ali tebi je bilo lakše da palamudiš i još se pohvališ na forumu nego da razmisliš.....

[Ovu poruku je menjao HoT_Steppa dana 14.10.2017. u 16:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 14:08 - pre 78 meseci
Pa vidiš da je "prosvetni radnik".

A opšte je poznato kakvi se danas zapošljavaju u prosveti od kad je krenula ta "demokratija" i "srpstvo" i od kad umesto slika koje podstiču naučno-istraživački elan po šolama se viore slike "svetaca".

Nije čudo ako ništa ne zna. Takvi su podobni za prosvetu.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 15:08 - pre 78 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Platio si danak zato što si neuka stranka. Kad uđeš u poresko lepo na zidovima piše šta treba za šta, ne moraš da čekaš red ili bilo šta pre nego skupiš sve što ti treba. Takođe, u redu uvek ima ljudi koji su preprodavci i koji će ti reći da ako uplatiš u Upravi prihoda pare odmah ležu na njihov račun i možeš odmah da dobiješ papir koji si dobio iz petog puta, znači ako želiš da znaš možeš iz dva čekanja.

Ali tebi je bilo lakše da palamudiš i još se pohvališ na forumu nego da razmisliš.....


Da , bio sam neuka stranka . Ali da nisam bio neuka stranka uštedeo bih samo jedan ulazak i jedno čekanje u rediću .
To mu dođe sve ukupno oko dvadeset minuta. Ali ostala ČETIRI ulaska i trošenja tri dana ne može ni advokat da uštedi.
Gospođa načelnica mi je na moje insistiranje tokom razgovora sa njom naglasila da se mora sačekati jedan dan , dok
se oni ne uvere da su parice legle . Sa njom sa razgovarao na moje izričito insistiranje zbog ove procedure , čisto da zna
da se roblju ne dopada ovakakvo maltretiranje .

Kako si ti to izračunao da može iz dvaputa ? Verovatno ti možeš zato što imaš člansku kartu SNS sa brojem < 500 .

Što je najgore ni ti nisi baš naučen . Uprava prihoda kao pojam potpuno nepoznata . Postoji recimo Poreska Uprava .
Zatim Uprava javnih prihoda grada Beograda , ali one ne vrše platni promet , jer kod njih ne možeš da uplatiš novac .
To je moglo nekada dok je postojao SDK .
Pročitaj dobro ono što sam napisao pa se tek onda pravi pametan.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 15:12 - pre 78 meseci
Citat:
stopostonarkoman:
..... po šolama ......

Naduvani , ne radim ja u šoli .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 15:20 - pre 78 meseci
Slično iskustvo ali je u pitanju uknjiženje stana.
Pre četvrt veka, kupio sam deo stana ličnim sredstvima a deo je platila tada moja firma kroz kredit, koji sam otplatio i dobio dokument na kome piše da sam izmirio sve obaveze i da stan mogu uknjižiti na svoje ime.
Pošto me to tada, a to je bilo pre nekih 13-14 godina, nije interesovalo isti nisam uknjižio.
Prošle godine, rešim da prodam stan ali da bi ga prodao, moram ga uknjižiti. Krenem ja u Republički geodetski zavod, kod glavne pošte, sa svim papirima i pitam na šalteru, posle više od pola sata stajanja u redu, da li je sve što posedujem dovoljno za uknjižbu. Rekli su mi da je ok i da treba da platim taksu, ako dobro pamtim, nekih 9.000 dinara.
Platim ja i predam zahtev sa svim dokumentima, koje sam morao da kopiram i overim kopije i to platio još nekih 3000.
Dobijem, nakon sedam dana sms da je sve gotovo. Ja se obradovao samo tako da mi čekanje u redu od skoro sata nije teško palo.
Kad stigoh na red, šok, moj zahtev odbijen jer su mi tražili pravni sled.... i fizički opis stana koji izdaje Gradsko stambeno preduzeće?! Ja poludeo, jer sam na šalteru pokazao sva dokumenta i lepo pitao, da li je to dovoljno za uknjižbu?
Ok, to za Gradsko stambeno sam ukapirao ali pravni sled nisam? Pitam ih, da mi objasne, šta je pravni sled a oni kažu, pitaj onoga ko je potpisao rešenje da se zahtev odbija?
E baš vam hvala.
Ok, rekoše mi, da je za moju opštinu, Voždovac, taj "nadležni" na drugom spratu. Krenem na drugi sprat kad tamo, na vratima, sedi neki tip, valjda obezbeđenje?
Kažem ja njemu šta tražim a on meni, mogu da vas upišem u knjigu i za jedno mesec dana mogu očekivati poziv?!
E tu ja puknem kao petarda i krenem da urlam!!! Kao neko ko radi i plaća porez iz koga vama idu plate, ne pada mi na pamet da napuštam xy puta radno mesto i dolazim vama pred noge kao dresirani pas.
Da ne verujete, galama je imala efekta jer je izašao jedan lik i pitao je u čemu je problem. Ja mu objasnim i on mi kaže, pođite za mnom.
Verovali ili ne, ispade dobro što sam galamio?!
Dobijem ja odgovor, koji i dan danas ne razumem? Tražili su mi vezu između moje bivše firme, investitora i izvođača radova?!
Ja u šoku, ne mogu da verujem šta mi traže? Pokazujem papire, ugovor sa firmom, na kome piše da su oni izvršili uplatu i da sam ja sve vratio, prema ugovoru, u kome nema ni reči o investitoru i izvođaču radova?!
Na moje pitanje, gde da idem u potragu, oni kažu, bivša firma.
Odem tamo, i dobijem odgovor da sam ja sve platio i da je za njih taj predmet davno zatvoren. Ja im objasnim šta mi traže i oni mi nađu ko je investitor i ko je izvođač radova.
E tek onda nastaju problemi. U međuvremenu (dvadeset i kusur godina) više nema ni investitora ni izvođača?!
Posle lutanja, od nekih par dana, upute me na gradsku arhivu, zgrada do Republičkog geodetskog zavoda. Odem tamo, i sreća, naletim na jednu izuzetno ljubaznu službenicu, kojoj objasnim problem. Ona mi kaže, dajte mi 24 časa da nađem sve i pozvaću vas.
I stvarno, pozvala me je sutradan i kaže, sve sam vam našla i napravila kopije i kopije overila. Treba samo da platite nekih 3-4000 dinara.
Platim ja i sve preuzmem. U međuvremenu, saznam da je cela zgrada uknjižena ali Republički geodetski zavod izgubio dokumentaciju i čekao prvog "pacijenta" da prođe kroz muke da bi saznao da je predmetna dokumentacija u komšiluku i da ona suštinski nema veze sa uknjižbom mog stana.
No dobro, pokupim sve te kopije i ponovo na šalter. Tamo kažu, sada morate platiti dodatnu taksu za dopunu predmeta i opet u iznosu od nekih 9.000 dinara.
Platim i to i predam. Posle sedam dana opet sms i opet čekanje u redu i dobijem potvrdu o uknjižbi.
Ista me je koštala, u novcu, oko 25.000 dinara i nekih 5-6 radnih dana izostanka sa posla.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 18:13 - pre 78 meseci
Kako si smeo da dozvoliš da stan koji si platio ostane uknjižen 1/2 na drugog vlasnika ?!?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 18:23 - pre 78 meseci
Citat:
Java Beograd: Kako si smeo da dozvoliš da stan koji si platio ostane uknjižen 1/2 na drugog vlasnika ?!?

A gde si ti to pročitao?
Biće da si nešto pogrešno shvatio?
Stan sam uknjižio na svoje ime, a u međuvremenu i prodao.
Samo sam opisao svoju odiseju u postupku uknjiženja svog stana.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 18:42 - pre 78 meseci
Citat:
mb57:
Pre četvrt veka, kupio sam deo stana ličnim sredstvima a deo je platila tada moja firma kroz kredit, koji sam otplatio i dobio dokument na kome piše da sam izmirio sve obaveze i da stan mogu uknjižiti na svoje ime.
Pošto me to tada, a to je bilo pre nekih 13-14 godina, nije interesovalo isti nisam uknjižio.
Prošle godine, rešim da prodam stan ali da bi ga prodao, moram ga uknjižiti.

Pardon, moja greška. Ne samo da nisi uknjižio svojih 1/2, nego nisi uknjižio uopšte ?!? Wow ! Nije te interesovalo ?!?

A nije te interesovalo ?! OK, e sad nas malo ne interesuje. Da sam ja vlast, ja bih ti naplatio još 25.000.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv14.10.2017. u 18:52 - pre 78 meseci
Ovo sto sam procitao od mb57 moze da konkurise za najbolju kratku horor pricu. Posto ni ja nisam uknjizio stan, a secam se pre nekoliko godina kad me je komsinica uputila gde treba da se ide i informisala koliko otprilike treba taksa da se plati a to tada bese nekih 1500 dinara.
Onda je prica jos strasnija jer se radi o horor rijalitiju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se trti poreski obveznik obični građanin crv

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13303 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.