Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 31381 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 13:22 - pre 79 meseci
Citat:
U NL ce dete koje vidi drugo dete da pravi s*ranja - odmah da prijavi uciteljici, i to je pozeljno ponasanje...

To je bilo poželjno ponašanje i pod Staljinom i Berijom, kao i pod Hitlerom i Himlerom. Možda je taj balavac koji pravi $ranja u školi budući delikvent, ali su ovi koji ga prijavljuju učiteljici - materijal za doušnike, i svaka totalitarna država vapi za takvim podmlatkom. Al' standard, jbi-ga!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 13:53 - pre 79 meseci
Citat:
SlobaBgd: Jeste, sve dok ne dođe vreme da platiš porez. Onda TVOJU lovu MORAŠ da daš DRŽAVI, jer će ti u suprotnom oduzeti TVOJU kuću, prodati je i namiriti tvoj dug od TVOJIH para. Ja u takvom stanju stvari ne razumem pojam MOJE ako neko može da mojim raspolaže onako kako drugi žele.
...


Pocetak je znak da si poceo da kapiras o cemu pricam, bez imalo sarkazma!

Slusaj sad dalje, kreces od kocepta MOJA lova, zaista MOJA, ne "firma placa doprinose", nego MOJE pare JA dajem. Onda shvatis da se sa tvojom lovom ne raspolaze na nacin koji bi ti hteo, i trazis ljude koji imaju slican utisak i prikljucujute se politickoj opciji koja ce zastupati tvoje interese ili oformite novu politicku stranku. Zato u NL u vladi imas tipa 17 stranaka, koalicije su ogromne i imas ogromnu izlaznost na izbore. Shvatas - ljude interesuje sta se radi sa NJIHOVOM lovom.

Meni je stvarno trebalo dugo vremena da skapiram ovo, tako da nemoj odmah da zuris sa odgovorom. Krenule je od price jednog naseg prekaljenog gastrosa - koji je 20+ godina u NL, pametan je covek, a rekao mi je nesto neverovatno, da je Holandjanima nemoguce objasniti besplatan zdravstveni sistem koji smo mi imali u SFRJ, da zaista svako ima besplatno zdravstveno osiguranje i da ce ti sve do jednog Holandjanina tvrditi da isto imaju u Holandiji i ako nemaju. Na kraju sam ja skapirao da NL ima zdravstveni stitem koji je najslicniji SFRJ i ako je sve privatno :D

Citat:
SlobaBgd: To je bilo poželjno ponašanje i pod Staljinom i Berijom, kao i pod Hitlerom i Himlerom. Možda je taj balavac koji pravi $ranja u školi budući delikvent, ali su ovi koji ga prijavljuju učiteljici - materijal za doušnike, i svaka totalitarna država vapi za takvim podmlatkom. Al' standard, jbi-ga!


Haha - znao sam da neces skapirati ovo, posto je toliko neverovatno za nase pojmove i toliko nam je duboko usadjeno, da zvuci potpuno suludo. Svi ti represivni sistemi su imali dousnike koji su bili nagradjivani od sistema, ali su se svi krili, zato sto bi bili izopsteni od drustva, jer biti dousnik nije bila pozitivna osobina.
Ovde svi klinci zaista misle da je neko dobro uradio ako je prijavio neko dete koje pravi s*ranje. Mislim stvarno je to pozitivna vrednost ovde, dete koje ke*nja treba da bude kaznjeno, da snosi odgovornost za sopstveno ponasanje, ne da svi snose odgovornost. Shvatas - individua je bitnija od kolektiva, to sto ides u odelenje sa nekim kretenom, ne znaci da treba i ti da snosis posledice zbog njegovog ponasanja, ti si bio dobar, sto bi tebe kaznili, jesi ti birao da budes sa njim u odelenju, jesi ga nagovarao da pravi s*ranje, jesi imao ikakve veze sa tim? Nisi, pa onda nek se hebe o svom trosku :D
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 14:08 - pre 79 meseci
A kada se neki individuala osmeli da uradi nešto veliko, da ode na Mesec, izmisli vakcinu, ubije tiranina, onda je u redu baštiniti korist od tog individualca ili se hvaliti, dizati mu spomenike i pevati mu pesme? A niti si išao u razred sa njim niti si ga nagovorio da izmisli vakcinu niti si držao diktatora dok ga je on ubijao.
Pun je svet ponosnih podanika ponosnog Albiona, ponosnih potomaka ponosnih holandskih moreplovaca, ponosnih generacija naslednika ponosnih osvajača divljeg zapada. Kako se u to uklapa pranje ruku od zločestog dječaka koji vuče djevojčice za kikice?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 14:15 - pre 79 meseci
Citat:
Svi ti represivni sistemi su imali dousnike koji su bili nagradjivani od sistema, ali su se svi krili, zato sto bi bili izopsteni od drustva, jer biti dousnik nije bila pozitivna osobina.

Po NEMAČKIM izvorima, broj NEMAČKIH doušnika u Istočnoj Nemačkoj koji su potkazivali NEMCE Štaziju bio je ogroman! Možda su potkazivači bili izopšteni, ali su to SKORO SVI radili. A možda i nije bilo toliko sramota potkazivati. Još kad štancuješ potkazivače u školi, iha!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 14:19 - pre 79 meseci
"@Branimir - procitaj ponovo sta sam napisao. Ti zaradjujes bruto platu koju si dogovorio sa poslodavcem, na koju ti placas porez drzavi. To je tvoja odgovornost, firma ce ti isplacivati neto platu, imces i neke poreske olaksice itd, na kraju mozes da platis eksternoj firmi da ti odradi taj godisnji obracun, ALI bruto lova je TVOJA, kao i ODGOVORNOST da od SVOJE love platis drzavi porez."

Pa da, zaradjujem bruto. Imam opciju da uzmem bruto i sam placam porez kroz svoju firmu.Na taj nacin bih zaradio oko 30% vise, ali zena nece to ;p
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 14:23 - pre 79 meseci
@Sloba - Slavi se individualisticki duh i vrednosti koje ta individua zastupa.

Pogledaj najnoviju histeriju, pa ce ti biti jasnije - Stiv Dzobs - ne mogu da udjem u knjizaru a da mi se sa police ne smesi njegov lik, sta je on ikad uradio za bilo koji kolektiv ili bilo kog coveka na planeti? Nista bato, slavi se njegova individualnost, spremnost da prati svoj put, uprkos svima i da napravi-prepravi svet po svojoj meri u kom svi mi zivimo. Razbiras? I on jeste veliki covek, koji je napravio veliki uticaj na nase zivote, pa i zivote ljudi u Srbiji, ali je to radio kao individualista a ne sa idejom kolektivizma...


Kazem ti, pusti malo nek se slegne, imas 30-i-kusur godina, mozda i vise, i svo vreme si imao jedne koncepte u glavi, ne kao ispravne, nego kao jedine moguce. Ovo su potpuno drugi koncepti shvatanja zivota i oni su realnost u NL.


EDIT: Za potkazivace, zaista ne kapiras, slomile su ti se vijuge oko ovog koncepta. Pusti malo da se stvari slegnu...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 14:39 - pre 79 meseci
@Branimir - ja bih uveo da svaki covek u Srbiji dobije bruto platu i sam placa porez, naravno da neto plata ostane ista kao i do sada.

Pa kad svaki mesec izvadis iz svog dzepa par stotina eura i uplatis drzavi, zapitao bi se zasto ona rupa na putu ispred tvoje zgrade, u koju udaras od kad si polozio vozacki nije vise okrpljena. Drzava ne bi bila vise neki apstraktni pojam koji je tu da bi represivnim merama radio protiv tvojih interesa, nego prosto - servis koji debelo placas. I onda bi te interesovalo gde te TVOJE pare idu, da li ima previse zaposlenih u drzavnoj administraciji i sta oni konkretno rade sa TVOJIM parama itd.

Pa bi video proteste kad drzava promeni poresku politiku i kaze - sad cemo naplacivati 5% vise poreza. Svi bi rekli - kako-zasto, gde ce te pare, zasto ja placam 5% vise a ovi drugi ne placaju, itd.

Pa bi se pojavila stranka koja nudi resenja koja su blize tvom vidjenju trosenja tvojih para, i vrlo bi rado isao na glasanje, jer te interesuje sta se desava. Ljudi su postali gotovo apoliticni u Srbiji, pogotovo oni koji mogu da zive od svojih plata, a oni i placaju najvece poreze drzavi, pa bi trebali biti i najzainteresovaniji sta se sa tim parama desava...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 14:50 - pre 79 meseci
Kakvih 30-i-kusur, crni bananaphone! Skoro pa duplo!
Džobsa slave ne zbog individualizma već zbog poslovnog uspeha. Više je individualac lokalni klošar koji nema ni kučeta ni mačeta nego Džobs koji je paradigma kapitalizma i korporativizma. A priča da je promovisao individualizam a sve je uradio da uniformiše svoje konzumente kroz iReligiju - samo je vrlo lepo spakovana priča. Zamisli stotine hiljada iNdividualaca sa nekim iUređajem koji dele isti iKoncept, onako kako je zamislio Džobs.

OK, neću više da zatrpavam ovu temu, neka i drugi daju svoj doprinos.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 15:14 - pre 79 meseci
Aman samo na 2 dana da zatru internet u toj Nigderlandiji, video bi svaki expat svoga sela vajb.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 15:15 - pre 79 meseci
Idi bre covece, od sad te zovem cika Sloba :D

Nema potrebe i ja dalje da ti dokazujem nesto sto je totalno stran koncept u Srbiji. Vidi pre 10g da sam citao ovu temu, svaki tvoj post bi mogao da potpisem, to je bilo i moje vidjenje, ali sve ovo vreme u inostranstvu mi je pomoglo da shvatim malo taj "hladni zapad" a malo i da korigujem svoje vidjenje sveta. Daleko od toga da su se neke moje osnovne vrednosti pomerile (kamo srece da jesu, lakse bi mi bilo da zivim ovde), ali bar sad imam razumevanja za nacin kako ljudi zive ovde...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 15:24 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Aman samo na 2 dana da zatru internet u toj Nigderlandiji, video bi svaki expat svoga sela vajb.




Boris Tadić = Fridrih Niče madzone foruma :D :D :D
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 15:28 - pre 79 meseci
Kakva je bre to zemlja kad nema brdo i kotlinu?
Bije neki šugavi vetar i zimi i leti, tako su i ljudi vremenom oduvani od svake pameti, a kao sveumotvorni ventil imaš slobodu da se naduvaš i nafiksaš, bez obzira na platni razred.
Wow civilizacija. Napredno samo tako.

To je jedan uvećani svinjski Srem sa alu felnama i led diodama.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 15:36 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić: Kakva je bre to zemlja kad nema brdo i kotlinu?
Bije neki šugavi vetar i zimi i leti, tako su i ljudi vremenom oduvani od svake pameti, a kao sveumotvorni ventil imaš slobodu da se naduvaš i nafiksaš, bez obzira na platni razred.
Wow civilizacija. Napredno samo tako.

To je jedan uvećani svinjski Srem sa alu felnama i led diodama.


Potpisujem :D - i povlacim prethodni post, ni Nice ovo ne bi bolje rekao :D :D :D
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 16:29 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Kakva je bre to zemlja kad nema brdo i kotlinu?
Bije neki šugavi vetar i zimi i leti, tako su i ljudi vremenom oduvani od svake pameti, a kao sveumotvorni ventil imaš slobodu da se naduvaš i nafiksaš, bez obzira na platni razred.
Wow civilizacija. Napredno samo tako.

To je jedan uvećani svinjski Srem sa alu felnama i led diodama.

Ko gubi ima pravo da se ljuti, a ko se ljuti...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 17:02 - pre 79 meseci
Citat:
DaliborP: Ko gubi ima pravo da se ljuti, a ko se ljuti...


A ko ide na rostilj prvog maja? :D
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 23:13 - pre 79 meseci
Hm, baš se zakuvalo ovde.

Kolektivizam koji je do pre drugog svetskog rata bio skoro sveprisutan na ovim prostorima, a bogami i kasnije, nije svoj izraz nalazio u tome što su svi muški nosili šajkače, već u zajedničkom životu više generacija pod istim krovom. U takvim uslovima, individua nije mogla da raste i sazreva, da uči, već je morala da sluša starije i radi sa svojim životom ono što su mu klan ili porodica već zacrtali, a to se obično odnosi na brak i stvaranje porodice. Naravno, produžuje se i na pitanja od ekonomskog interesa, pa pojedinac nema odgovornost prema sebi, ali ni zasluge, već kao što rekoh, mora da sluša starije i čeka svoj red. Devojčice i dečaci se razlikuju uglavnom samo u tome što ove prve, kada dođe vreme menjaju tim za koji igraju, pa kada dođe vreme za udaju menjaju porodicu.

Nešto slično ili možda sasvim suprotno važi i danas. Posedovanje ajfona ne govori, nije odraz ni kolektivizma, ali ni individualnosti(kako bi neki možda voleli) već pre svega unifikacije, tj. jednoobraznosti. Individualnost se ogleda u tome što mlada osoba najpre sama bira koje će škole da završi i da li će uopšte da ih završi. Odlazi iz roditeljskog doma i sama odlučuje o svom životu, da li će i sa kim da se druži i kako, sama bira partnera. Ukratko, samostalno i ponekad u suprotnosti sa očekivanjima okoline ili porodice donosi ključne odluke koje se tiču njenog života.

Sada se nameće pitanje korporativizma, jedne od bitnijih pojava u savremenom svetu. Nema sumnje da je zaposlenima u kompaniji u interesu da ona posluje dobro, ali stvari nisu baš tako jednostavne. Kompanije i zaposlenja se menjaju, a pojedinac iako radi za istu, pre svega radi za sebe, tj. preuzima odgovornost za svoj deo posla. Zato se korporacija ne može posmatrati kao porodica, mada mnogi s pravom kažu da im je posao druga kuća. Meni se čini da je to ipak bliže individualizmu nego kolektivizmu.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 01:36 - pre 79 meseci
Individualizam vs kolektivizam je pre svega pitanje drzavnog uredjenja. Dok se u demokratiji neguje jedinka i gde se pitanje ljudskih prava pokrece do nivoa prirodnog prava, nasuprot tome je komunisticka diktatura gde je individua podredjena drzavnoj kontroli do tog nivoa gde se guse pojedinacne slobode. Iz takvih drustava nicu jedne ili druge jedinke.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 03:17 - pre 79 meseci
Grešiš, ta teza je toliko gruba i nategnuta, da nam ne govori ništa o problemu(pitanju). Državno uređenje(parlament, jednodmomni ili dvodomni, vlada, predsednik izabran na izborima ili u parlamentu, monarh...) je jedno, a oblik vladavine(diktatura, autokratija, demokratija, apsolutizam...) nešto drugo. Individualne slobode su pre svega civilizacijsko dostignuće, koje polako ali sigurno osvajaju ceo svet. Država kakva god da je, kao neko čudovište sputava i ograničava svakog pojedinca, ali mu zauzvrat ponešto i daje. Ta represija, koja može da bude manje ili više otvorena, grublja ili finija je jedna od konstanti. Dovoljno je znati da država jedina ima monopol sile.

Da se nadovežemo na ono što kaže Sloba. Osim države, ne postoji drugi oblik organizovanja ljudskog društva. Kažeš, moja zemlja, moja šuma, moja kuća, moj novac,.. Kažu za američke indijance i neka plemena u Africi ili Južnoj Americi da nisu imali(ili još uvek nemaju) pojam vlasništva. Oni u stvari nisu ni znali šta je država. Da, cenu života u civilizaciji plaćamo raznim oblicima (re)presije države. Kako se društvo razvija, tako se razvija i država, pa ko koga pretekne. Ne postoji način da pobegneš od države, koliko god to privlačno izgledalo. Možda je moglo do pre pedesetak godina. Danas, nemoguće. Baš zato što je tu država, tvoja kuća, tvoja zemlja, tvoj novac, tvoja žena pod određenim, relativno blagim uslovima mogu da ostanu tvoji. Da nema države, ako sam dovoljno jak, ja lično ili klan čiji sam deo(pošto nema države) veoma lako bi mogao da prisvoji to što si nabrojao, pa bih onda mogao da ti kažem da je to sada moja kuća, moja zemlja, moj novac, moja žena. Tebe bismo skratili za glavu, suvišan si.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 03:34 - pre 79 meseci
"Da nema države, ako sam dovoljno jak, ja lično ili klan čiji sam deo(pošto nema države) veoma lako bi mogao da prisvoji to što si nabrojao, pa bih onda mogao da ti kažem da je to sada moja kuća, moja zemlja, moj novac, moja žena. Tebe bismo skratili za glavu, suvišan si."

Da, ali koje drzave ? ;)

" Individualne slobode su pre svega civilizacijsko dostignuće, koje polako ali sigurno osvajaju ceo svet"

Znaci krecemo se ka individualizmu? Drustva u kojima je jedinka bitna i gde se polaze na njena prava su takva...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 06:13 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić: To je jedan uvećani svinjski Srem sa alu felnama i led diodama.

Ne piše se: "led diodama"

Nego: "Le diodama"

To "d" u skracenici "led", vec oznacava da se radi o diodi.

pOz :)
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 31381 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.