Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31041 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"19.10.2017. u 21:19 - pre 78 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
@Windows2,

Ok ocigledno imas jak i formiran stav.

Ali probaj da pogledas stvar i iz druge perspektive: da ti uzorak mozda nije bas reprezentativan o celim nacijama.

Mozda su i njihovi prodavci isto misteri kulture u odnosu na ekipu koju si video?

Ne radi se o jednoj ekipi vec o mnogo grupica i pojedinaca koje sam vidjao i vidjam svaki dan. I retko kad mi je drugaciji dozivljaj. Ne zbog neke moje mrznje prema njima, nego jednostavno osecam i dozivljavam to sto sa sobom donose kao nesto invanzivno i pretece po mene i kulturu mog prostora u kom zivim. Ovde na forumu je vec bilo tema u kojima se pricalo o migrantima i sirenju islama. U mom kraju su Libijska ambasada i Libijska skola i ima dosta Libijaca i sve ih je vise, a iskreno da ti kazem nekako su mi blizi oni i njihove pokrivene Libijke nego ove iscrtane, obojene i izbusene koje dolaze iz takozvanog razvijenog zapadnog sveta.

I kad smo vec kod toga krenuo sam da ti odgovaram na prethodnu poruku ali si izbacio jos jednu i u sustini isti mi je odgovor na obe. Mislim da je ta prica kako je svaka generalizacija losa, kako nema dobrih i losih naroda vec dobrih i losih ljudi samo jedna od mnogih stvari izniklih iz projekta zvanog politicka korektnost. A moze se videti po svemu sto se dogadja ovih dana po svetu kako se taj projekat raspada. I to bas najvise po dogadjanjima u tim vodecim zemljama zapada gde je bio najjaci, znaci Amerika, V.Britanija Nemacka i Francuska. Tu naravno mislim na sva ova dogadjanja u vezi sa migrantima, islamskim "ekstremizmom" i terorizmom.
Mislim da ni vecina samih zitelja tih zemalja ne veruje vise u pricu o losim generalizacijama.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"19.10.2017. u 21:20 - pre 78 meseci
@Ivan Dimkovic
O jbt, pa nemoj da banalizuješ i pojam kolektivne svesti i diskusiju o njoj. Ne broji se to na tuce, već su u igri veći brojevi i drugačije ispoljavanje zajedničkih osobina nego što je to "a šta nas četvorica imamo zajedničko". Ne bih da pametujem, predlažem da pročitaš nešto što su na tu temu pisali verziraniji autori. To je i antropološka i sociološka pa i psihološka oblast, nesumnjivo je da je priznaju i o njoj pišu mnogo veća mooda iz humanističkih nauka nego što je moja ili tvoja malenkost. Negiranje cele teorije koja se razvija od 19. veka danas kada je lako doći do literature malo je čudno - kao da zapušiš uši i pevaš da ne bi čuo ono što ti neko priča.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"19.10.2017. u 21:58 - pre 78 meseci
Zapad neguje individualizam dok komunisticke zemlje neguju kolektivizam.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"19.10.2017. u 23:50 - pre 78 meseci
Citat:
SlobaBgd:
@Ivan Dimkovic
O jbt, pa nemoj da banalizuješ i pojam kolektivne svesti i diskusiju o njoj. Ne broji se to na tuce, već su u igri veći brojevi i drugačije ispoljavanje zajedničkih osobina nego što je to "a šta nas četvorica imamo zajedničko". Ne bih da pametujem, predlažem da pročitaš nešto što su na tu temu pisali verziraniji autori. To je i antropološka i sociološka pa i psihološka oblast, nesumnjivo je da je priznaju i o njoj pišu mnogo veća mooda iz humanističkih nauka nego što je moja ili tvoja malenkost. Negiranje cele teorije koja se razvija od 19. veka danas kada je lako doći do literature malo je čudno - kao da zapušiš uši i pevaš da ne bi čuo ono što ti neko priča.


Znaci slazes se da ti, bananaphone, DaliborP i ja nemamo zajednicku svest?

Ili je imamo?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 00:00 - pre 78 meseci
Pa pazi, sudeći po tonu kojim učestvuješ u temi, i kako se obraćaš sagovornicima, pitam se da li misliš da iko ima svest osim tebe.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 06:10 - pre 78 meseci
Slobo brkas pojmove, individualizam ne znaci da ljudi ne izlaze na izbore, proteste, nemaju zajednicke interese itd. Individualizam podrazumeva da je individua centar sopstvenog univerzuma, i da sva razmisljanja, interesi, emocije najpre krecu iz tebe, pa se onda sire na sve ostale. I naravno da postoje drustva, drzave, ekonomije itd, gde je individualizam i sloboda sopstvenog izbora osnova drustva i u zargodnu ih zovemo "zapad".

Mislim da bi bilo dobro da malo prelistas Internet pre nego sto nastavimo ovu diskusiju, pre svega pogledas sta je individualizam i gde je zastupljen. Ne kazem ovo da bi tvoje argumente oborio ili da bi te na neki nacin spustio, nego mislim da si pogresno shvatio individualizam i kolektivizam a da bi uz 1h citanja mogao to mnogo bolje da svaris i poneses nesto korisno iz ove diskusije.

@Ivan - naravno kad krene rasprava koje su zimske gume najbolje za BGD - svako od nas ce imati svoju ideju koje ce se drzati do besvesti, sto je isto deo naseg mentaliteta, retko kad ces cuti od Srbina odgovor na pitanje o saturnovim prstenovima "iskreno ne znam nista o tome", kao nacija skloni smo da iznesemo misljenje o stvarima koje apsolutno ne razumemo i da se drzimo sopstvenog stava do besvesti. Sigurno si primetio da Holandjani kao narod uopste nemaju takav nacin komunikacije?

Kad bi napravio upitnik sa nekim osnovnim zivotnim vrednostima, tipa odnos prema roditeljima itd, video bi da ti, DaliborP, Sloba i ja imamo i te kako dosta toga zajednickog.
Izneo sam prost primer odnos baba/dede - unucici u nekoj drugoj raspravi.
U Srbiji je podrazumevano da ce baba i dede da ucestvuju u podizanju dece, i obicno zaginu preko svake mere, jer je interes kolektiva porodice, bitniji od interesa jedinke - u ovom slucaju recimo babe. Dok u NL nije tako, baba ce da pricuva dete kad joj to sopstvena organizacija dopusta, recimo sredom od 15h do 18h, u 18h ima da se mama ili tata nacrta kod kuce, jer baba ima svoju semu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 07:25 - pre 78 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Pa pazi, sudeći po tonu kojim učestvuješ u temi, i kako se obraćaš sagovornicima, pitam se da li misliš da iko ima svest osim tebe.


Ja bih samo voleo odgovor na moje pitanje ako moze. Ako ne i to je ok.

Nema potrebe da se bavis procenama sta mislim i sam si rekao da se ne bavis sagovornicima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 08:00 - pre 78 meseci
Kad smo kod koliktivne svesti. Da li ste čuli za experiment https://www.youtube.com/watch?v=HQXoMI130KY Da li ima nečega u tome?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 08:19 - pre 78 meseci
Kolektivno nesvesno je uveo Jung, a to na istoku zovu astral. Marks je medjutim mislio da proleteri svi isto misle i tu se gadno zeznuo ;p
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 08:44 - pre 78 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nema potrebe da se bavis procenama sta mislim i sam si rekao da se ne bavis sagovornicima.

Eh kamo srece da je to istina...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 08:50 - pre 78 meseci
A kako,Dalibore, ovaj tvoj komentar ima veze sa temom a ne sa mojom ličnošću? Ili, kao i mnogo puta do sada, kada se ti baviš ličnošću - to je OK, a kada MISLIŠ da se drugi bave ličnošću, onda kmečiš po forumu?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 09:09 - pre 78 meseci
Slobo, ponavljas se.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 09:12 - pre 78 meseci
Citat:
bananaphone:
Slobo brkas pojmove, individualizam ne znaci da ljudi ne izlaze na izbore, proteste, nemaju zajednicke interese itd. Individualizam podrazumeva da je individua centar sopstvenog univerzuma, i da sva razmisljanja, interesi, emocije najpre krecu iz tebe, pa se onda sire na sve ostale. I naravno da postoje drustva, drzave, ekonomije itd, gde je individualizam i sloboda sopstvenog izbora osnova drustva i u zargodnu ih zovemo "zapad".

Mislim da bi bilo dobro da malo prelistas Internet pre nego sto nastavimo ovu diskusiju, pre svega pogledas sta je individualizam i gde je zastupljen. Ne kazem ovo da bi tvoje argumente oborio ili da bi te na neki nacin spustio, nego mislim da si pogresno shvatio individualizam i kolektivizam a da bi uz 1h citanja mogao to mnogo bolje da svaris i poneses nesto korisno iz ove diskusije.
...

Pa i u tim "dominantno kolektivističkim" društvima ljudi imaju emocije, snove, htenja koji polaze iz individue. Pobogu, vas (Dimković neće razumeti koji ste to vi) su slagali da Severnokoreanci, Kinezi, Belorusi nemaju individualnu svest, da se svakog jutra priključuju na državni mrežni port i da tako downloaduju dnevnu dozu državnih i partijskih želja, ambicija, težnji, a da neki mrežni cleaner čisti ostatke ličnosti iz sistema. Tipično zapadno nametanje stereotipa masi "individualaca" koji se vrlo lako primaju na manipulacije nad svešću nacije. Isto kao što je velika nemačka kultura i veliki nemački narod koji je dao velike umove u nauci i filozofiji, muzici i književnosti, sve samim izrazito individualističkim aktivnostima, kao što su Nemci, tako veliki individualci, vrlo lako i vrlo brzo pali pod uticaj propagande da su Jevreji satanisti koji vrše tajne kućne rituale, koji organizovano rade protiv hrišćana i nemačke nacije... Čudno je to kako individualac očas posla postane samo ćelija kolektiva, i kada treba glasati, i kada treba demonstrirati, i kada treba paliti i pljačkati.

Vidim, bananaphone, da mešaš psihološko i antropološko značenje individualizma i kolektivizma sa ekonomsko-političkim pogledom na problematiku. A i to je pomalo nategnuto: "sloboda sopstvenog izbora (je) osnova drustva". Aha, kad bi se zezali. Ta sloboda je ograničena ukupnim stanjem u društvu, u državi, ograničena je zakonima, situacijom, običajima, verom. Isto kao i u kolektivističkim društvima, što tzv. zapad i jeste. Samo što zapadni kreatori javnog mnjenja uspešno mažu oči građanima da je individua visoko cenjena i uvažavana, a građani zapadnih država vrlo lako poveruju da je to istina.

Jedino izrazito individualističko društvo za koje ja znam bili su severnoamerički Indijanci.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 09:13 - pre 78 meseci
Citat:
DaliborP:
Slobo, ponavljas se.

Sve u nadi da ćeš shvatiti šta ti pričam.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 10:05 - pre 78 meseci
Citat:
bananaphone:kao nacija skloni smo da iznesemo misljenje o stvarima koje apsolutno ne razumemo i da se drzimo sopstvenog stava do besvesti.


Nemoj tako, pa cujes valjda da preko Interneta moze sve da se nauci :)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 10:05 - pre 78 meseci
@SlobaBgd - veruj mi ne mesam, mislim da ti nije do kraja leglo ovo o cemu ja pisem. Nema to veze sa drzavom kao institucijom, drzavu, zakon, porez, postuje vise jedan Holandjanin nego jedan Srbin. I Holandija je vise socijalna drzava od Japana, dok je holandsko drustvo individualisticko a japansko kolektivisticko (koje ide ka individualizmu).

Ne pricam o socijalizmu kao politickom uredjenju, ili kolektivnom nesvesnom, koje tek nema veze sa ovim.

Pricam o konceptu drustva gde mi slavimo ljude koji su zrtvovali sebe zbog zajednice, da li je ta zajednica familija, nacija, drzava, firma, vojska ili neki treci kolektiv, nama je covek koji je stavio svoje licne interese, pa i zivot, ispod nekih zajednickih interesa kolektiva - heroj a to je suprotno individualistickim drustvima, gde je najpre tvoj licni interes na prvom mestu. Nadam se da je sad malo jasnije...

Pisemo o razlicitim stvarima.

Sto se tice slobode sopstvenog izbora - mislim da i to uopste nije shvaceno na pravi nacin kod nas, jer ne postoji tradicija tog razmisljanja. Sloboda izbora predstavlja potpuno slobodu da ti biras sam sta ces da radis sa sobom, ali to ne vodi u anarhiju ili bezvlasce. Dugo mi je trebalo da svarim ovaj koncept i da se pomerim upravo od razmisljanja koje si ti napisao.

Sloboda izbora ne znaci da tvoji izbori nece izazvati nikakve posledice po tebe, ako izaberes da skocis sa zgrade, ne znaci da se neces razcopati na plocniku, kao i covek koji nije izabrao da skoci, nego ga je neko bacio. Tako da ti uzimajuci u obzir posledice sopstvenih izbora, sam slobodno biras sta ces da radis sa sobom.
Odnosno stvar je u tome da ti sam biras zakone, vlast, uredjenje drzave, drustvo, skolu, posao-zanimanje, kako ces se obuci, da li ces da dolazis na vreme ili kasnis itd, i nosis se sa posledicama.

Sad meni je to zvucalo potpuno isto, sloboda izbora sa posledicama, ili drzava/institucija koja ti brani ili namece odredjeno ponasanje da bi se postigao isti cilj, ali razlika je u pocetku suptilna, a sto ti vise bude leglo - i drasticna.

Evo jedan banalan primer - naplata poreza od prihoda. U Srbiji doprinosi nikog ne interesuju, pregovara se neto plata, dok na zapadu ti pregovaras bruto platu. U oba slucaja ti firma obracunava i isplacuje neto platu. Isti klinac? Pa i nije, prvo tvoja je odgovornost da platis porez, a ne firmina, firma odradjuje administrativni posao, ali odgovornost je tvoja, na kraju godine ti radis konacni obracun - koji je vrlo lak, mozes i da platis 50e nekoj agenciji da ti to odradi i zdravo. Jel to razlika? Pa i nije neka velika?

Ali vremenom skapiras razliku, ti prijatelju ne zaradjujes neto platu, ti zaradjujes bruto platu. To je ono sto je tvoje, sto si ti stvorio, zaradio, stavio u dzep. Onda drzava dolazi i uzme ti 35-40% od toga!!! Halo bre, sve sto si stvorio zaradio, napravio i sto je tvoje, pa 40% das drzavi, a sta ti drzava daje za to? E vidis druze to je sustinska razlika, kad krenes da razmisljas o toj konkretnoj cifri koju si dao, krenes da razmisljas koja politicka opcija ce najbolje da te zastupa, pa izlazis na izbore pa ides na proteste itd.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-39.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 10:15 - pre 78 meseci
Moram da te ispravim, postoji opcija da sam placam porez ali onda moram da otvorim firmu i radim po ugovoru. Ovako kao zaposlen to zavrsava firma. Ako moras da se bavis tim stvarima to je stvarno glupo.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 10:25 - pre 78 meseci
@Branimir - procitaj ponovo sta sam napisao. Ti zaradjujes bruto platu koju si dogovorio sa poslodavcem, na koju ti placas porez drzavi. To je tvoja odgovornost, firma ce ti isplacivati neto platu, imces i neke poreske olaksice itd, na kraju mozes da platis eksternoj firmi da ti odradi taj godisnji obracun, ALI bruto lova je TVOJA, kao i ODGOVORNOST da od SVOJE love platis drzavi porez.

Prvi put kad ti to legne u glavi, videces da besplatna drzavna skola u koju ti ide dete, je ustvari vrlo skupa, pa ces se pitati zasto deca nemaju ovo ili ono, ili zasto su odelenja od 30 djaka a ne od 20, zasto uciteljica ne moze da zivi od plate itd.

Ti ako posaljes dete u privatnu skolu koja recimo kosta 20.000e godisnje, imas poresku olaksicu - od ±8-10k eura (zavisi koliko zaradjujes) i odmah ti je jasno koliko kosta "besplatno skolovanje"...

Procitaj vise puta dok ti ne legne u glavi, kazem ti, i meni je izgledalo kao skoro isto, ustvari je jako jako drugacije...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 12:15 - pre 78 meseci
Evo jos jedan banalan primer koji krece jos od osnovne skole.

Odelenje je zajednica, i ako neko dete pravi s*ranja kod nas, i pojavi se uciteljica i pita ko je napravio s*ranje - kod nas ce dece uglavnom cutati, i ako recimo celo odelenje bude kaznjeno zbog jednog deteta, svi ce cutati. Ako neko i prijavi uciteljici bice izopsten iz odelenjske zajednice.
Toliko je koncept zajednice jak.

U NL ce dete koje vidi drugo dete da pravi s*ranja - odmah da prijavi uciteljici, i to je pozeljno ponasanje, bice pohvaljeno od svih (znam da zvuci cudno, ali je zaista tako). Dete koje pravi s*ranje je samo donelo odluku kako ce se ponasati, i zasto bi neko drugi trpio posledice zbog njegovih postupaka, zasto bi bilo ko trpio posledice zbog ponasanja bilo koga drugog?

Iz ovog primera, mislim da mozete da shvatite konceptualnu razliku, a na to se onda grade citavi licni zivoti i drustva, koja na povrsini mogu izgledati slicno, ali duboko dole stoje na potpuno drugacijim stubovima.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"20.10.2017. u 13:11 - pre 78 meseci
Citat:
ALI bruto lova je TVOJA

Jeste, sve dok ne dođe vreme da platiš porez. Onda TVOJU lovu MORAŠ da daš DRŽAVI, jer će ti u suprotnom oduzeti TVOJU kuću, prodati je i namiriti tvoj dug od TVOJIH para. Ja u takvom stanju stvari ne razumem pojam MOJE ako neko može da mojim raspolaže onako kako drugi žele.
OK, reći ćeš - cena života u civilizaciji, zajednički život i zajednički interesi (prc!), ali šta biva kada ne želiš da budeš deo kolektiva i kolektivnog ustrojstva društva? Odeš u planinu, na SVOJU zemlju i u SVOJU šumu (za koju moraš da plaćaš porez), i hoćeš da napraviš brvnaru, pođeš u šumu da oboriš nekoliko stabala, ali ne može, moraš da dobiješ odobrenje! Hoćeš da skupljaš kišnicu da bi imao vodu, ne smeš jer ni kišnica nije tvoja već državna! Čak ne ni zajednička sa drugim građanima, već državna! Da uloviš jelena - ne smeš. Ribu - isto. Treba ti dozvola koju PLAĆAŠ. A uz sve to, ako imaš neku lovu u slamarici, neće ti ni to uskoro vredeti jer će zapadna država da ukine keš. Dakle, i te TVOJE pare u koje se pouzdaješ moraju da budu zavedene u nekoj banci koja će ti ih davati kada i koliko smatra da treba, uz svu kontrolu tokova novca.

Sve ovo je samo jedan primer iluzije da individua ima neku slobodu, i da se neguje ideja "pojedinac ispred zajednice". Ne pušta kolektiv da budeš izvan zajednice, običajima, zakonima, porezima, politikom. Čak i da si do kraja rešen da budeš individualac, za takve ima mesta ili u zatvoru ili u sanatorijumu. Koji su neka vrsta kolektivnog smeštaja.

No odosmo na aktuelno-političke teme, a to ne bi trebalo da je bitno. Koliko mogu da vidim, "individualistička" društva se razlikuju od kolektivističkih samo po UTISKU slobode izbora koju građani imaju. I to nema veze sa komunizmom, kapitalizmom, fašizmom, kako se često naglašava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31041 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.