Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 31467 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 06:18 - pre 79 meseci
Citat:
Bradzorf012: Sada se nameće pitanje korporativizma, jedne od bitnijih pojava...

Pa da, samo nam to jos nedostaje?

I ovako nam je "korporativna", svugde, na svakom koraku, o'ma iza ledja :)

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 06:23 - pre 79 meseci
Citat:
bananaphone: ko ide na rostilj prvog maja?

Ko to opet pominje roštilj, krkanluk, i ono "odVRATno" od svinjskog vrata ???

Eto, čim naidje vikend,

-o'ma radi Ćumur & Gozba

PS: Ovaj vikend je taman za bacanje roštilja !
Posle ide zima...

pOz

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 09:36 - pre 79 meseci
@Living - nisam siguran da si bas skapirao ovaj moj post, nije bas direktno vezan sa rostiljanjem :D

DaliborP:

... a ko se ljuti - uvale mu ...

Moj odgovor:

ko ide na rostilj prvog maja - api me za ...



BTW. Izgleda da samo Brazdorf kapira ovo sto pokusavam da kazem oko individualizma i kolektivizma...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 09:43 - pre 79 meseci
Korektno si objasnio neke stvari, uglavnom se slažemo.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 09:47 - pre 79 meseci
Citat:
bananaphone: .. a ko se ljuti - uvale mu ...

Ko je uopšte pominjao "kruti" ?

nego:

Ko se ljuti: Uvale mu, ne baklavu nego TULUMBU, promašenih dimenzija :)

Jesi na to "misleo" ? :)


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 10:31 - pre 79 meseci
Slobodan si da se krećeš u krug, negde manji negde veći.
Onu čuvenu branu u NL su pravili Jugovići, pa kad-tad vas bude potopilo Severno more, doplivaćete ovde svi srećni na uranak i holesterol.

Samo se pravite Englezi individualci. Taj lebac nema okrajak :)
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 11:28 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić: Onu čuvenu branu u NL su pravili Jugovići, pa kad-tad vas bude potopilo Severno more

To im i ja kažem, njima iz te "demokratije",

-Bolje vrabac u ruci, nego Frankfurt na Majni !

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 12:57 - pre 79 meseci
mislim da je ok generalizovati stvari jer bas tako stoje stvari.

Ako govorimo o kulturi ophodjenja, koja u Srbiji toliko nedostaje, onda mozemo reci da su ljudi u Srbiji generalno nekulturni. To naravno ne znaci da u Srbiji nema kulturnih ljudi u tom smislu, ali avaj, oni su samo manjina koja samo ispada smesna ponasajuci se kontra opste prihvacenih pravila.

Evo vidite, neko gore rece to je zapadna ustogljenost , a mi smo bas opusteni.

U Svajcarskoj npr nekulturno ponasanje ne bi bilo tolerisano. Zato recimo nas selja iz neke zabiti ode u CH, ali tamo sve radi ein zwei ein zwei po komandi i ne pada mu na pamet da se seljaci jer ce jednostavno - popusiti.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 13:02 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Onu čuvenu branu u NL su pravili Jugovići, pa kad-tad vas bude potopilo Severno more, doplivaćete ovde svi srećni na uranak i holesterol.


Neeee potpuno si pomesao stvari, pretpostavljam da pricas o ekspertu za holandske brane prof Vojislavu Petrovicu i Dr. Miroljubu Petrovicu?


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 13:18 - pre 79 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Slobodan si da se krećeš u krug, negde manji negde veći.
Onu čuvenu branu u NL su pravili Jugovići, pa kad-tad vas bude potopilo Severno more, doplivaćete ovde svi srećni na uranak i holesterol.

Dobro je da si se ti izvukao pre potopa.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 14:04 - pre 79 meseci
Neko gore rece:
Citat:

mislim da je ok generalizovati stvari jer bas tako stoje stvari.

Ako govorimo o kulturi ophodjenja, koja u Srbiji toliko nedostaje, onda mozemo reci da su ljudi u Srbiji generalno nekulturni. To naravno ne znaci da u Srbiji nema kulturnih ljudi u tom smislu, ali avaj, oni su samo manjina koja samo ispada smesna ponasajuci se kontra opste prihvacenih pravila.

Evo vidite, neko gore rece to je zapadna ustogljenost , a mi smo bas opusteni.

U Svajcarskoj npr nekulturno ponasanje ne bi bilo tolerisano. Zato recimo nas selja iz neke zabiti ode u CH, ali tamo sve radi ein zwei ein zwei po komandi i ne pada mu na pamet da se seljaci jer ce jednostavno - popusiti.

I ja smatram da je ok generalizovati. Mislim da je generalno, u svim tim picnutim zemljama u kojima je u mentalitet stanovnistva usadjena celicna disciplina veoma tanka i krhka linija izmedju:

"to i to djubre mora da ide u tu i tu kantu",

i

"taj i taj mora da ide u tu i tu komoru".

I mislim da je nekako i logicno da stvari tamo funkcionisu bas tako na "ein zwei ein zwei" po komandi. Kao u logoru.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 14:20 - pre 79 meseci
@Windows2 - kakav oko-otvarajuci primer :D :D :D

Znaci kad vidim dzibera koji baca pikavac kroz prozor, ili razbija flasu od piva u parku, to je ustvari izraz liberalnog stava i medjurasne tolerancije :D

Daj bre, pa sta bi nam falilo da budemo malo kulturniji sami prema sebi?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 14:20 - pre 79 meseci
Upravo TO "ein zwei ein zwei"---bis 3, und möglich bis 4 !

Upravo TI smo imali u taj Germany,
kad me zvao predsednik sela, da mi saopšti da imamo kaznu od 400e ,
za NE ravrstavanje otpada.

Naime: Imali smo 5 vrsta kanti za DŽ !
u raznim, vilenimskim bojama, KODIRANO, po boji !
-----------------------------------------------------------
Ne znam, kako TO Nemci podnose, ali:

---Ko tu ne piški Firnajs--SVAKA MU ČAST !!!


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 14:27 - pre 79 meseci
A Ti Amsterdam,
i tebe ce da zakaci to: Dam-Ti-Dam,Amsterdam,

Samo se busaj,

Pa kad Ti talibani pokucaju na vrata,
-ima po Državnoj Direktivi, da ih Tuširaš, osušiš, i FENIRAŠ !!!

....zaželečeš se Ti, "GOLIJE" odakle si pobegao,

Samo Polako....

Znam da lebdiš, ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=wDnm9Afox5M

I sam znaš, da telo pod kojim uglom uzleti---Pod tim uglom i udara u zemlju !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 15:18 - pre 79 meseci
ako se samo setimo pokojne Jugoslavije jedna Krlezina recenica sve kazuje: Sacuvaj me Boze srpskog junastva i hrvatske kulture.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 16:04 - pre 79 meseci
Nemo' samo da spominješ srpsko junaštvo i "Ljuljanje Kolevke" Kosova,
niti HR kulturu,

taj "ŠIT" gledam već 50 Godina !

i nikako da se dogovore ko je veći ghhhovnar !
....koji nam je zahhhjebao CEO ŽIVOT, i UZDUŽ I POPREKO !!!
-------------------------------------------------------------------
-Detinjsvo su nam unakazili !

-Mladost sjjjjebali, sa UNAKRSTNOM PALJPOM praznih reči !

-Sad još treba da nam i starost UBOGALJE do kopanja GROBA !


Političari _ MARŠ u 3,14 !!!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 19:00 - pre 79 meseci
@Living - nemas ti pojma o zivotu, najveci talibani bar u ovom kraju u kom mi zivimo smo upravo mi :D
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"21.10.2017. u 19:58 - pre 79 meseci
IZVINJAVAM SE !!!

--što nemam pojma o životu....

Loša genetika..

Nisam je JA Birao...

PS: uz put ide mjuz,

https://www.youtube.com/watch?v=r3VHuHuzKqw

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 21.10.2017. u 21:08 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"23.10.2017. u 16:58 - pre 79 meseci
Citat:
bananaphone:
@Windows2 - kakav oko-otvarajuci primer :D :D :D

Znaci kad vidim dzibera koji baca pikavac kroz prozor, ili razbija flasu od piva u parku, to je ustvari izraz liberalnog stava i medjurasne tolerancije :D

Daj bre, pa sta bi nam falilo da budemo malo kulturniji sami prema sebi?

Verovatno nista, uvek ima mesta za poboljsanja. Ali dobijam ospice od onih koji za mene imaju spremne projekte u fasciklama za podizanje kulturne svesti, jer mislim da je prosecan pripadnik mog naroda kakav on god bio sa svim svojim manama i dalje bolja i kvalitetnija jedinka od prosecnog svabe ili holandeza koji uredno i poslusno sortira djubre. Problem je sto takvi "projekti" menjanja svesti ne idu samo dotle da te vaspitaju da ne razbijas flase ili bacas pikavce kroz prozor, nego nastoje da te vaspitaju tako da te pretvore u jednu beslovesnu ovcu potpuno potcinjenu sistemu. Necu da me bilo ko privodi kulturi, bilo da se radi o kulturi ophodjenja ili kulturi u saobracaju. A pogotovu ne onakvoj po meri i zelji nekog EU birokrate koji ne bi znao Srbiju ni da pokaze na globusu al' odlicno zna kakva nama bas kultura nedostaje. Vec sam nesto slicno davno ovde napisao, radije bi da zivim u sredini u kojoj najlonske kese lete na vetru nego u sredini u kojoj ne smem da bacim hleb golubovima da ne bi imao problema sa zakonom, i jos more drugih idiotskih zabrana kao sto je pevanje bez dozvole na ulici ili besciljno predugo stajanje u mestu, ili obavezna voznja bicikla sa slemom i svetlecim prslukom.
Ovoj listi nema kraja i neprestano se prosiruje zato sto je zelja onih koji je prave da kinje i mrcvare obicnog coveka neutoljiva.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"23.10.2017. u 17:23 - pre 79 meseci
Sve sto si nabrojao kao nedostatke postoji samo u tvojoj glavi punoj predrasuda. U NL ne stavljaju kacige za biciklo ni detetu od 6 meseci koje uredno voze na biciklu, mozes da tovis ptice koliko hoces, na svakom cosku imas omladinu koja besciljno bleji, pije pivo iz limeke ili duva, peva na ulici, itd... Odnos prema deci je daleko opusteniji nego u Srbiji, niko se ne tangira ako dete trci po trznom centru, ili kmeci bezveze, za srpske uslove moja deca su "raspustena"...

Drugo ko prica o EU, jel nam treba EU da nam kaze da ne s*eremo sami sebi na glavu, jel se sve mora gledati kroz prizmu politike? Da li mozemo da se ne poredimo kad drzava ni sa kim, nego sami sebe dovedemo na nivo kulture koji mi sami zahtevamo od nase dece koja idu u vrtic?

Pre par godina posadjen drvored na savskom keju, i preko noci sve mladice polomljene. Secas se tog milog dogadjaja, gde je jedna slobodna dusa, odlucila da vezba svoje gradjanske slobode na mrskim sadnicama? Jesi bio sretan, jel ti bio ulepsan dan?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam je fake preterano oslovljavanje sa "Gospodjo" i "Gospodine"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 31467 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.