Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricna energija i pitanja oko toga

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricna energija i pitanja oko toga

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38746 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 10:52 - pre 77 meseci
Neku noc sam imao nesanicu i misli covek tad svasta,naime tesla je prvenstveno izmislio struju da bude besplatna.A to znaju i vrapci.Ali su se nasle glavesine da deru ljude i tako ja moram da se grejem na drva.Nije da se zalim ali bar da je jeftinija struja to je strasno.Na kraju jos kazu da tesla nije srbin ma i da nije on nam je dao struju niko drugi.Sto mora da se naplati rad hidroelektrana kad je on to izmislio dabude besplatna energija svim ljudima da im pomaze oko svega.Znam da ovo nista ne menja ali sam u potrazi za odgovorom


Poz svima
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 11:08 - pre 77 meseci
Drži se ti brikovanja rutera, tu si mnogo potkovan.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 11:09 - pre 77 meseci
Tesla nije izmislio struju, izmislio je kako da je čovek proizvodi, mislim na naizmeničnu!

 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 11:11 - pre 77 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Drži se ti brikovanja rutera, tu si mnogo potkovan.

Treba dodati i daljinske upravljače.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 11:26 - pre 77 meseci
Naravoučenje, kad imaš nesanicu, upali TV, al nemoj neki popularno-naučni kanal nego prebaci na neki akcioni film.

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 11:29 - pre 77 meseci
Tesla je bio Turcin. Proverena informacija.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 11:32 - pre 77 meseci
A nije ni izmislio struju,
-gromovi su tukli mnogo-mnogo raneje :)
Citat:
gilopile: Tesla je bio Turcin. Proverena informacija.

Dragane,
Kad si pre stigao da razgovaraš sa njegovim roditeljima ?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 11:35 - pre 77 meseci
Naravno da nije. Njegov najbolji prijatelj, inace, Amerikanac je zasluzan za sve, a Nikola, posle njegove iznenadne smrti pokupio sve patente i obelodanio.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 12:05 - pre 77 meseci
Da, da, "Sve Pokupio", sam Tesla ništa nije radio,
sve od drugog ukrao i :

-samo je djaba-Lebario i iz kafane nije izbijao.
(nije se brijao, noge nije prao, baš kao pravi muškarac)




Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 12:07 - pre 77 meseci
Pomagao je on, nije da nije, trebalo je i podici sve one namotaje i montirati, izolovati...:D
Malo sale nije na odmet :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 12:16 - pre 77 meseci
Citat:
gilopile: Pomagao je on, nije da nije,

Trofazno je TROFAZNO !!!

-nema tu Cile-Mile :)

400V medjufazno, 230V na masu, i Vozi Miško !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 13:06 - pre 77 meseci
nek je i turcin nis nesmeta imao je dobre namere,on je to radio da bi narod imao BESPLATNO a drugi su to oteli i oporezovali
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 13:32 - pre 77 meseci
Citat:
DUSKEZ:
Neku noc sam imao nesanicu i misli covek tad svasta,naime tesla je prvenstveno izmislio struju da bude besplatna.A to znaju i vrapci.Ali su se nasle glavesine da deru ljude i tako ja moram da se grejem na drva.Nije da se zalim ali bar da je jeftinija struja to je strasno.Na kraju jos kazu da tesla nije srbin ma i da nije on nam je dao struju niko drugi.Sto mora da se naplati rad hidroelektrana kad je on to izmislio dabude besplatna energija svim ljudima da im pomaze oko svega.Znam da ovo nista ne menja ali sam u potrazi za odgovorom


Poz svima



Kad neko napiše 'Tesla je "izmislio" struju' nekako znam da nakon toga sledi izliv patriotizma i razbacivanje Teslinim srpsko-brdjanskim poreklom. :)

MAlo se šalim. Ne zameri DUSKEZ. Ebem ga, pa jel ti misliš da tamo dole u Djerdapu neki matori vlah čobanin sa onom njihovom belom šubarom na glavi samo ubaci parče kabla u vodu i ti kuću na drugom karju imaš struju? Pa i da je tako, pa valda i taj Vlah treba da jede nešto?

To što je cena struje sigurno znatno veća od cene proizvodnje i distrbucije... to je već drugo i kompleksnije pitanje.

Ta priča o besplatnoj struji se verovatno odnosi na njegove ideje o korišćenju napona izmedju jonosfere i zemlje kao izvora el. energije. Čak i da je tehnički izvodljivo pitanje je kakve bi negativne posledice imalo na planetu ako bi se svi nakačili na takav sistem.

Ta ideja, takdje mislim da ima veze i sa Teslinim radom na bežičnom prenosu energije sa kojim nije imao mnogo uspeha.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 13:58 - pre 77 meseci
ne znam da mora u steker :D ali eto voleo bih da mi je struja besplatna pogotovo sto je zima:/ a ustvari da mislim na tu bezicnu jonsku nisam se odmah setio e da to neko hoce da razradi mnogo bi bolje bilo
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 14:03 - pre 77 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
DUSKEZ:
Neku noc sam imao nesanicu i misli covek tad svasta,naime tesla je prvenstveno izmislio struju da bude besplatna.A to znaju i vrapci.Ali su se nasle glavesine da deru ljude i tako ja moram da se grejem na drva.Nije da se zalim ali bar da je jeftinija struja to je strasno.Na kraju jos kazu da tesla nije srbin ma i da nije on nam je dao struju niko drugi.Sto mora da se naplati rad hidroelektrana kad je on to izmislio dabude besplatna energija svim ljudima da im pomaze oko svega.Znam da ovo nista ne menja ali sam u potrazi za odgovorom


Poz svima



Kad neko napiše 'Tesla je "izmislio" struju' nekako znam da nakon toga sledi izliv patriotizma i razbacivanje Teslinim srpsko-brdjanskim poreklom. :)

MAlo se šalim. Ne zameri DUSKEZ. Ebem ga, pa jel ti misliš da tamo dole u Djerdapu neki matori vlah čobanin sa onom njihovom belom šubarom na glavi samo ubaci parče kabla u vodu i ti kuću na drugom karju imaš struju? Pa i da je tako, pa valda i taj Vlah treba da jede nešto?

To što je cena struje sigurno znatno veća od cene proizvodnje i distrbucije... to je već drugo i kompleksnije pitanje.

Ta priča o besplatnoj struji se verovatno odnosi na njegove ideje o korišćenju napona izmedju jonosfere i zemlje kao izvora el. energije. Čak i da je tehnički izvodljivo pitanje je kakve bi negativne posledice imalo na planetu ako bi se svi nakačili na takav sistem.

Ta ideja, takdje mislim da ima veze i sa Teslinim radom na bežičnom prenosu energije sa kojim nije imao mnogo uspeha.

struja moze da ima veze samo sa potrosacima a to su nasi uredjaji bez kojih nemozemo recimo pec frizider i tako to osnovno
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 14:12 - pre 77 meseci
Ide zima, a i sada je napolju kao u frizideru. Namirnice na terasu,a drva za ogrev gde hoces, samo treba da se sece i dotera. Daju koliko volis grane debele kao ruka. Samo mora rucno da se sece, ne daju motorkama. Dobro njima sto se raskrucuje, dobro tebi :)
Tako, ako se nema love za ogrev, uvek postoji alternativa. Samo ljudi ce radje da se smrzavaju ili da kukaju, a nece da zavrnu rukave i u sumu.
Covek moze da zivi i bez jednog jedinog dinara sasvim normalno da hoce.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 14:20 - pre 77 meseci
Citat:
gilopile: moze da zivi i bez jednog jedinog dinara sasvim normalno da hoce.

Ali bez matične, bez HD-a, bez napajanja, bez O-LED TV-a, bez WI-FI-a,
bez FB-a, bez YT-a, bez "Skipe"-a,

ne moze, kako vidim,

Sve je otišlo u Honduras :)

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 14:25 - pre 77 meseci
Living, rekao sam `normalno` :) To sa OLED, Wi-Fi, plazma muda cuda se itekako moze. Zivelo se i kada nije bilo tih gluposti. Sada se ljudi toliko vezali za te novotarije da ce pre bez leba nego bez mobilnog ili LED TV-a...
Prelomis, bacis sve te elektro gluposti, odes na selo jedno mesec dana bez toga i vidis kako je do jaja ziveti normalno/analogno :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 14:29 - pre 77 meseci
Citat:
DUSKEZ:
ne znam da mora u steker :D ali eto voleo bih da mi je struja besplatna pogotovo sto je zima:/ a ustvari da mislim na tu bezicnu jonsku nisam se odmah setio e da to neko hoce da razradi mnogo bi bolje bilo

Sledeći put kada te uhvati nesanica, možda rešiš taj problem sa besplatnom energijom?
Nikada ne reci nikada!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga12.11.2017. u 14:50 - pre 77 meseci
Hehehe, mb57,

Jesi "RECEPT-o pisac",

kako li se samo seti, o besplatnoj energiji :)
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricna energija i pitanja oko toga

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38746 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.