Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107205 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 15:37 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone:
Dakle i ako mislis da su zapadna religija i nauka u filozofskom sukobu, gresis, one su deo istog nacina razmisljanja, i obe su sklone istim zastranjivanjima (dogme, jeresi itd). Jedino ko je u sukobu je nauka i crkva i to ne u nacinu kako se istina utvrdjuje, nego po tome cija je istina ispravna.

Kakvim dogmama i jeresima je sklona nauka? Nauka je sklona iskljucivo dokazima i cinjenicama, ne trazi nikakvu "istinu" vec radi na konkretnim dokazivim stvarima.

I u kakvom su tacno sukobu nauka i religija? Religija nije tema sa kojom se nauka uopste bavi.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 16:06 - pre 76 meseci
Siguran sam da me nisi razumeo.

Ja govorim o naucnom metodu koji nije u sukobu da jevrejskom/hriscanskom/islamskom religijom, koje su uveliko bile oblikovane aristotelovom filozofijom, moj omiljeni primer: https://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_al-Haytham

"He was also an early proponent of the concept that a hypothesis must be proved by experiments based on confirmable procedures or mathematical evidence—hence understanding the scientific method five centuries before Renaissance scientists."


Religija i nauka se sukobljavaju zato sto se bave istim temama, i imaju svoja objasnjenja i teorije kojih se dogmaticno drze.

Evo ti pitanje homoseksualizma - nauka je kao i crkva, najpre dogmaticno tvrdila da se radi o poremecaju i nudila lecenja, a 1973 su americki psihijatri GLASALI u odnosu ±5:3 da nije poremecaj, i sad nauka dogmaticno tvrdi da nije poremecaj i treba da se tretira kao normalno ponasanje, pri tom nauka nije ponudila ni objasnjenje kako nastaje seksualna orjentacija (zasto je neko derpe a neko nije), ali taj stav nauke danas odredjuje citav moralni korpus onog sto zovemo zapadno drustvo, a crkva definise moralni korpus Rusije. I tu se desava veliki sukob, ko je u pravu a ko nije, da li treba ovako ili onako.

Dakle nije Papa/Hodza/Patrijah rekao, nego je na osnovu demokratskog glasanja americkog udruzenja psihijatara utvrdjena nova nepobitna istina, koje se ssi dogmatski drzi, kao sto se popa drzi njegove istine :D :D :D
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 16:21 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Religija i nauka se sukobljavaju zato sto se bave istim temama, i imaju svoja objasnjenja i teorije kojih se dogmaticno drze.

Nauka se ne bavi religijom. Sukob na kome insistiras ne moze da postoji ako nemaju nikakvih paralela u radu zbog koga mi se sukobili. Naucni metodi su vrlo izvodljivi, crkveni nisu vec su iskljucivo nedokazive tvrdnje.

Citat:

Evo ti pitanje homoseksualizma - nauka je kao i crkva, najpre dogmaticno tvrdila da se radi o poremecaju i nudila lecenja, a 1973 su americki psihijatri GLASALI u odnosu ±5:3 da nije poremecaj, i sad nauka dogmaticno tvrdi da nije poremecaj i treba da se tretira kao normalno ponasanje, pri tom nauka nije ponudila ni objasnjenje kako nastaje seksualna orjentacija (zasto je neko derpe a neko nije), ali taj stav nauke danas odredjuje citav moralni korpus onog sto zovemo zapadno drustvo, a crkva definise moralni korpus Rusije. I tu se desava veliki sukob, ko je u pravu a ko nije, da li treba ovako ili onako.

Tako je, za razliku od crkve, nauka napreduje jer konstanto istrazuje nepoznato. Nauka ni ne tvrdi da ima odgovore na sva pitanja niti pokusava da opovrgne crkvene tvrdnje. Pogotovo kad se radi o psihijatriji. Moderna nauka pogotovo.

Reci mi kakve dogme i jeresi tacno postoje u modernoj nauci? Moze neki primer?
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 16:36 - pre 76 meseci
@Dalibor - ovo prvo necu ni da raspravljam jer ovaj format ne dopusta.

Ovo drugo mislim da sam ti dao solidan primer. Nauka je rekla da homoseksualizam nije bolest, a utvridila je to GLASANJEM psihijatara 1973 i to 5:3, sad je to dogma koja se masovno koristi i svako ko je protiv te dogme je protiv nauke i progresa i cini jeres.

Dakle jedno dogmaticno saznanje koje danas niko ne sme da dovede u pitanje i kaze da je homoseksualizam mozda ipak bolest, je naucno utvrdjeno glasanjem??!?!?


Da se razumemo - ja sam covek koji uvek podrzava nauku.
 
0

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 16:48 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone


Da se razumemo - ja sam covek koji uvek podrzava nauku.


na tvoju zalost nauka jos nije dovoljno napredovala da ti pomogne.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 17:00 - pre 76 meseci
Citat:
Braxi: na tvoju zalost nauka jos nije dovoljno napredovala da ti pomogne.



Znam znam :( :( :(, da jeste - Gojko bi vec imao neko efikasno resenje da se idioti koji su toliki proliv, da su banovani cak i sa ovog suludog forma, ne mogu iznova i iznova registrovati i siriti smrad, poput tebe i konjislava...

I to sto si ti glup a on maliciozan, korisnicima ovog foruma ne pravi veliku razliku, kolicina spama je podjednaka...
 
0

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 17:04 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Znam znam :( :( :(, da jeste - Gojko bi vec imao neko efikasno resenje da se idioti koji su toliki proliv, da su banovani cak i sa ovog suludog forma, ne mogu iznova i iznova registrovati i siriti smrad, poput tebe i konjislava...

I to sto si ti glup a on maliciozan, korisnicima ovog foruma ne pravi veliku razliku, kolicina spama je podjednaka...


ahahaha !

Koji li si ti klon bogtejebo, pa iz aviona se vidi da si Scekonije. HAHAHA !
 
0

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 17:11 - pre 76 meseci
ssi kad te banana pita zasto ne bi moglo ovo ili ono da bude dozvoljeno i normalno ti se odma pozivas na psihijatre i kazes zato sto takav neki odnos ostavlja psihicke posledice, pretpostavljam da to tvrdis ne na osnovu nekog svog detaljnog istrazivanja i poznavanja problematike, nego samo zato sto si nekada negde cuo ili procitao da tako kazu neki "strucnjaci".
Sto ce reci da verujes svemu sto struka kaze. Znaci ako je u jednom trenutku ona tvrdila da je homoseksualizam bolest a onda u sledecem da vise nije, u tvojoj glavi se odnos prema tom pitanju automatski menja prema sugestiji nauke kojoj verujes. I ako sutra struka zakljuci da incest ne ostavlja nikakve posledice na psihu coveka, ili da cutanje i ne bezanje ovce znaci njeno ne protivljenje, ti ces to da prihvatis kao cinjenicu samo zato sto verujes nauci? Sta si ti onda nego obican vernik?
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 17:36 - pre 76 meseci
@Windows2 - evo pitanje koje sam postavio kasnije, krece od predpostavke da su svi razlozi koje nauka i razum nude zadovoljeni. A to je ono sto ssi pokusava da zastupa - socijalni racionalizam.

- 2 muskarca (rodjena brata) - nema genetskih deformiteta kod dece.

- Odrasle osobe sopstvenom voljom se upustaju u seksualni odnos.

- Ne postoje psiholoske posledice, cak sta vise, posle cina seksa - oni postaju jos bliskiji.


Da li je to jedan odnos koji bi ti ssi podrzao i smatrao ga normalnim?


BTW - Jonathan Haidt - jedan od mojih omiljenih autora je napisao kratak tekst na tu temu - http://www.motherjones.com/fil...onal_dog_and_rational_tail.pdf
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 18:19 - pre 76 meseci
Citat:
Windows2:
ssi kad te banana pita zasto ne bi moglo ovo ili ono da bude dozvoljeno i normalno ti se odma pozivas na psihijatre i kazes zato sto takav neki odnos ostavlja psihicke posledice, pretpostavljam da to tvrdis ne na osnovu nekog svog detaljnog istrazivanja i poznavanja problematike, nego samo zato sto si nekada negde cuo ili procitao da tako kazu neki "strucnjaci".
Sto ce reci da verujes svemu sto struka kaze. Znaci ako je u jednom trenutku ona tvrdila da je homoseksualizam bolest a onda u sledecem da vise nije, u tvojoj glavi se odnos prema tom pitanju automatski menja prema sugestiji nauke kojoj verujes. I ako sutra struka zakljuci da incest ne ostavlja nikakve posledice na psihu coveka, ili da cutanje i ne bezanje ovce znaci njeno ne protivljenje, ti ces to da prihvatis kao cinjenicu samo zato sto verujes nauci? Sta si ti onda nego obican vernik?



Tako je, struka tj. ljudi obrazovani iz oblasti medicine/psihijatrije su obavili istrazivanja i doneli neke zakljucke.

Da li ponekada grese ? Da... ali to je tako kada istrazujes nesto i ne oslanjas

se na neku knjigu staru 2000 godina u kojoj pise "sve".


Citat:

Znaci ako je u jednom trenutku ona tvrdila da je homoseksualizam bolest a onda u sledecem da vise nije, u tvojoj glavi se odnos prema tom pitanju automatski menja prema sugestiji nauke kojoj verujes


Verujem ? Naravno da ne.

Smatram tacnim ? To si mozda hteo da kazes ? To da.

Opet, sigurno necu temeljiti svoj pogled na svet na nekoj kupusari navodno pisanoj pre 2000 godina, koja sadrzi samo
gomilu nedokazivih tvrdnji i... nista vise.


Citat:
bananaphone:
@Windows2 - evo pitanje koje sam postavio kasnije, krece od predpostavke da su svi razlozi koje nauka i razum nude zadovoljeni. A to je ono sto ssi pokusava da zastupa - socijalni racionalizam.

- 2 muskarca (rodjena brata) - nema genetskih deformiteta kod dece.

- Odrasle osobe sopstvenom voljom se upustaju u seksualni odnos.

- Ne postoje psiholoske posledice, cak sta vise, posle cina seksa - oni postaju jos bliskiji.


Da li je to jedan odnos koji bi ti ssi podrzao i smatrao ga normalnim?


BTW - Jonathan Haidt - jedan od mojih omiljenih autora je napisao kratak tekst na tu temu - http://www.motherjones.com/fil...onal_dog_and_rational_tail.pdf



Ako su to dve odrasle, punoletne osobe, ja tu nista ne mogu da uradim. Niti imam prava na to.


Citat:
bananaphone:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_al-Haytham

"He was also an early proponent of the concept that a hypothesis must be proved by experiments based on confirmable procedures or mathematical evidence—hence understanding the scientific method five centuries before Renaissance scientists."


On je nesretnik mozda i imao drugacije poglede na svet i islam, ali da je to tada rekao, u najboljem slucaju bi mu odsekli glavu.

Citat:
bananaphone:
Religija i nauka se sukobljavaju zato sto se bave istim temama, i imaju svoja objasnjenja i teorije kojih se dogmaticno drze.


Ne, ta tvoja religija ima samo jednu kupusaru napisanu pre navodno 2000 godina, koja sadrzi nedokazive tvrdnje.

Citat:
bananaphone:
Evo ti pitanje homoseksualizma - nauka je kao i crkva, najpre dogmaticno tvrdila da se radi o poremecaju i nudila lecenja, a 1973 su americki psihijatri GLASALI u odnosu ±5:3 da nije poremecaj, i sad nauka dogmaticno tvrdi da nije poremecaj i treba da se tretira kao normalno ponasanje, pri tom nauka nije ponudila ni objasnjenje kako nastaje seksualna orjentacija (zasto je neko derpe a neko nije), ali taj stav nauke danas odredjuje citav moralni korpus onog sto zovemo zapadno drustvo, a crkva definise moralni korpus Rusije. I tu se desava veliki sukob, ko je u pravu a ko nije, da li treba ovako ili onako.

Dakle nije Papa/Hodza/Patrijah rekao, nego je na osnovu demokratskog glasanja americkog udruzenja psihijatara utvrdjena nova nepobitna istina, koje se ssi dogmatski drzi, kao sto se popa drzi njegove istine :D :D :D



A sta kaze taj "moralni korpus rusije" o kradjama i pljacki koju sprovode ruski tajkuni ?

Trgovini narkoticima u rusiji ?

To si zaboravio ... ili tripujes da toga nema ?
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 18:27 - pre 76 meseci
Citat:
ssi: On je nesretnik mozda i imao drugacije poglede na svet i islam, ali da je to tada rekao, u najboljem slucaju bi mu odsekli glavu.


Cuj da je rekao - koji si ti trol, mrzi te i wiki da procitas.


Citat:
ssi: Ne, ta tvoja religija ima samo jednu kupusaru napisanu pre navodno 2000 godina, koja sadrzi nedokazive tvrdnje.


Ja sam ateista - hard-core, ne verujem u bilo kakvu visu silu sem one koja postoji u coveku samom.


Citat:
ssi: Ako su to dve odrasle, punoletne osobe, ja tu nista ne mogu da uradim. Niti imam prava na to.



Hehe - politicki odgovor, ne pitam te da li bi nesto uradio.

Evo da su hipoteticki u pitanju tvoja dva odrasla deteta (hipoteticki), kako bi se osecao po tom pitanju, da li bi ti bilo normalno ili suludo, da li bi ti bilo drago ili muka. To me interesuje.

I malo si mi izvrdao ovo oko ovce :D



Citat:
ssi: A sta kaze taj "moralni korpus rusije" o kradjama i pljacki koju sprovode ruski tajkuni ?

Trgovini narkoticima u rusiji ?

To si zaboravio ... ili tripujes da toga nema ?



A gde je pecat :D :D :D???
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 18:34 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone: Hehe - politicki odgovor, ne pitam te da li bi nesto uradio.

Evo da su hipoteticki u pitanju tvoja dva odrasla deteta (hipoteticki), kako bi se osecao po tom pitanju, da li bi ti bilo normalno ili suludo, da li bi ti bilo drago ili muka. To me interesuje.

I malo si mi izvrdao ovo oko ovce :D


Ne znam, pokusao bih da razumem i cujem njihove razloge. Mozda posalo na konsultacije kod psihijatra.
 
+1

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 18:35 - pre 76 meseci
bananaphone, komplikujes. Nauka i religija su u cistoj suprotnosti u samim svojim osnovama. Religija se bazira na veri u unapred datu "istinu" koja se ne sme preispitivati. Nauka se bazira na preispitivanju uocenog kako bi se doslo do ili sto blize istini.
Sve sto se moze naci kao slicnost je samo odstupanje od osnovnog pravila jer ljudi nisu savrseni generalno pa ni u religiji ni u nauci.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 18:42 - pre 76 meseci
Citat:
ssi:
Citat:
bananaphone: Hehe - politicki odgovor, ne pitam te da li bi nesto uradio.

Evo da su hipoteticki u pitanju tvoja dva odrasla deteta (hipoteticki), kako bi se osecao po tom pitanju, da li bi ti bilo normalno ili suludo, da li bi ti bilo drago ili muka. To me interesuje.

I malo si mi izvrdao ovo oko ovce :D


Ne znam, pokusao bih da razumem i cujem njihove razloge. Mozda posalo na konsultacije kod psihijatra.



Zasto psihijatra pobogu i sta da se razume, sve je ok, zar ne, svi uslovi koje si pomenuo kad potrebne su zadovoljeni. Ili ipak mislis da to nije normalno i bilo bi ti muka ili nesto trece, mozda zelis unuke?



P.S. Nije mi namera da te drndam, samo hocu da ti pokazem da je pitanje mnogo kompleksnije nego sto ga mnogi ljudi kapiraju...
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 18:55 - pre 76 meseci
Citat:
Shadowed:
bananaphone, komplikujes. Nauka i religija su u cistoj suprotnosti u samim svojim osnovama. Religija se bazira na veri u unapred datu "istinu" koja se ne sme preispitivati. Nauka se bazira na preispitivanju uocenog kako bi se doslo do ili sto blize istini.
Sve sto se moze naci kao slicnost je samo odstupanje od osnovnog pravila jer ljudi nisu savrseni generalno pa ni u religiji ni u nauci.


Kako onda objasnjavas veliku kolicinu religioznih vrhunskih naucnika kroz istoriju pa i u danasnje doba?

Vidis i Bog i religijska istina kao i naucna istina se preispituju i redefinisu, kroz istoriju i filozofiju, i ono sto ti poimas kao Boga - velikog ciku sa bradom koji prstom pokazuje iz oblaka ne mora da bude i Bog jednog kvantnog fizicara...

U moderno doba Spinoza (Portugalski Jevrejin - izbegao u NL, izbacen iz jevrejske zajednice) - koga su istovremeno zabranile Jevrejska, Katolicka i Protestantska crkva - je dao svoju definiciju Boga pa onda i religije, koju je usvoio Einstein a verujem i mnogi drugi...
 
+1

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 19:19 - pre 76 meseci
Citat:
dejanet

^ Tacno, ali nam je Crkva jedina institucija, odnosno religija retka ili jedina spona izmedju tog vremena i ovoga danasnjeg.

Ne znam šta tačno hoćeš da kažeš ali jedina prava spona izmedju "ovog" vremena i "tog" vremena naziva se arheologija a još dalje palaeontologija i srodne discipline.
A religija slično kao i politika uglavnom se bavi falsifikovanjem istorije radi sticanja privilegija.

Citat:
dejanet

Eto na primer da je Zemlja okrugla i da se vrti oko Sunca itd... To su znali jos stari Grci.

Hoćeš da kažeš da je zasluga crkve što se to znanje "očuvalo"?
A posebann pečat tom "očuvanju" je dalo pečeno meso sa lomača.

Pa zaista, ima tu cinične "istine".

U svakom slučaju biblija je pisana i uvek se može proveriti i utvrditi da su upravo tu zapisana tvrdjena suprotna danas poznatim činjenicama a pre svega onim zbog čega su ljudi bacani na lomaču.
 
0

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 19:27 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone

Kako onda objasnjavas veliku kolicinu religioznih vrhunskih naucnika kroz istoriju pa i u danasnje doba?

U stvari religioznih naučnika je sve manje.
Milioni se danas bave naukom a da nikad ne odu u crkvu niti se bave verom na neki način.

Ili posmatraj sledeći primer:
Igraju juče utakmicu Al Jazira - Real Madrid. Benzema dva puta pogodi istu stativu ali nije dao gol. I onda gleda u nebo i diže ruke. Zatim pljune i to sočno. Da li je Benzema religiozan?
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 19:32 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Shadowed:
bananaphone, komplikujes. Nauka i religija su u cistoj suprotnosti u samim svojim osnovama. Religija se bazira na veri u unapred datu "istinu" koja se ne sme preispitivati. Nauka se bazira na preispitivanju uocenog kako bi se doslo do ili sto blize istini.
Sve sto se moze naci kao slicnost je samo odstupanje od osnovnog pravila jer ljudi nisu savrseni generalno pa ni u religiji ni u nauci.


Kako onda objasnjavas veliku kolicinu religioznih vrhunskih naucnika kroz istoriju pa i u danasnje doba?

Na to sam ti odgovorio u citiranoj poruci (poslednja recenica).
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 19:40 - pre 76 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
ssi:
Citat:
bananaphone: Hehe - politicki odgovor, ne pitam te da li bi nesto uradio.

Evo da su hipoteticki u pitanju tvoja dva odrasla deteta (hipoteticki), kako bi se osecao po tom pitanju, da li bi ti bilo normalno ili suludo, da li bi ti bilo drago ili muka. To me interesuje.

I malo si mi izvrdao ovo oko ovce :D


Ne znam, pokusao bih da razumem i cujem njihove razloge. Mozda posalo na konsultacije kod psihijatra.



Zasto psihijatra pobogu i sta da se razume, sve je ok, zar ne, svi uslovi koje si pomenuo kad potrebne su zadovoljeni. Ili ipak mislis da to nije normalno i bilo bi ti muka ili nesto trece, mozda zelis unuke?



P.S. Nije mi namera da te drndam, samo hocu da ti pokazem da je pitanje mnogo kompleksnije nego sto ga mnogi ljudi kapiraju...


Zasto kod psihijatra ? Zasto da ne. Ako u nesto sumnjas da nije ok. Sta je tu problem ?

Ah da... ti si mozda izasao iz srbije, ali ona iz tebe nije.
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !14.12.2017. u 19:57 - pre 76 meseci
Citat:
nemamstan:
Citat:
bananaphone

Kako onda objasnjavas veliku kolicinu religioznih vrhunskih naucnika kroz istoriju pa i u danasnje doba?

U stvari religioznih naučnika je sve manje.
Milioni se danas bave naukom a da nikad ne odu u crkvu niti se bave verom na neki način.

Ili posmatraj sledeći primer:
Igraju juče utakmicu Al Jazira - Real Madrid. Benzema dva puta pogodi istu stativu ali nije dao gol. I onda gleda u nebo i diže ruke. Zatim pljune i to sočno. Da li je Benzema religiozan?


Pa mislim da bi mogao da proveris svoje izvore na ovu temu, od svih dobitnika Nobelove Nagrade, ispod 11% njih su bili ateisti ili agnostici - odnosno nisu bili religiozni.


Benzema je religiozan, ali u onom najprimitivnijem smislu u kom vecina Srba vidi religiju. On Boga voli kao nekog velikog mocnog oca, nudi mu darove, molitve, i sta vec misli da Bogu treba, ne bi li ga umilostivio, da mu ovaj pomogne da zabije gol, ko u Kneguru :D.
Infantilno do koske - ali hebiga opet religiozno.

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Rusija izbacena sa Olimpijskih igara 2018 !
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 107205 | Odgovora: 738 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.