Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korupcija građevinske inspekcije

elitemadzone.org :: MadZone :: Korupcija građevinske inspekcije

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29221 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 16:22 - pre 76 meseci
O ovome sam odavno hteo da pišem, ali eto zaboravilo se, imam i starije slučajeve.
Najnoviji slučaj, lokal u prizemlju Maxija, ceo objekat pripada Maxiju osim tog lokala od 30-ak kvadrata. Menjao je vlasnike nekoliko puta, pretposlednji put je bio neki pandur vlasnik, držao je kafanu tu, bukvalno 4 stola i živa muzika, nije moglo noćima da se spava. Po jednoj noći smo znali i više puta da zovemo policiju da interveniše, patrola dođe, posedi, popije par pića, muzika se utiša, oni odu, muzika nastavi da urla, naravno turbo folk. Na kraju je kafana sama od sebe propala, i par godina se ništa nije dešavalo.
Od pre 2 nedelje čujem u Maxiju od radnika a i vidim svojim očima da je prodat novom vlasniku koji je počeo megalomanski. Prvo je pomerio spoljašnje zidove po 2 metra i duplirao kvadraturu i još je napravio baštu na zelenoj površini do trotoara. Zvali smo opštinsku građevinsku inspekciju još na početku radova i sad ide zanimljiv deo. Ja opišem o čemu se radi jer se očigledno radi bez dizvole, i oni u redu, izaćićemo na teren i traže mi moje podatke. Ja kažem da hoću da ostanem anoniman jer ne znam da li novi vlasnik ima veze sa vlašću, ako ima vrlo lako može da sazna moje ime i da mi preti ili nešto gore, jednostavno ne želim da imam posla sa takvim likovima. Žena u inspekciji mi kaže u redu, ali onda nećete biti informisani kako je prošla prijava, ja joj kažem, gospođo, ja gledam radove sa mog prozora i naravno da ću videti šta ste uradili. Da li su uopšte izašli ili ne ja ne znam, ali radovi nisu zaustavljeni, sve ide po "planu", pre neki dan je radio u bager, pravi novu stazicu preko zelene površine koja će direktno da vodi u baštu kafića.

I sad vi meni recite šta čovek da radi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 16:55 - pre 76 meseci
Ili - ili.
Ili se boriš sa vetrenjačama, ili pališ iz Srbistana, u nadi za bolji život svoje dece.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 17:05 - pre 76 meseci
Topovski udar.

Šta te čudi, po inspekcijama sede gibaničari. Škart je norma za zaposlenje.

Za 100€ i turu pića možeš recimo svu krv iz klanice ili boje i hemikalije iz štamparije direktno da pustiš u gradsku kanalizaciju. Još ti dođe Mali da preseče vrpcu.

Ako je za utehu, čuo sam da ni železnička stanica u Zemunu nema građevinsku dozvolu.
 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
79.134.255.*



+124 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 17:54 - pre 76 meseci
Probaj da prijavis preko beokom servisa: 0800 110 011

Citat:
Beogradski komunalni servis
Tiršova 1
Besplatni pozivi 0800-110-011 (radnim danom, 07.00-22.00)
faks 3605-811
e-mail: [email protected]

http://www.beograd.rs/lat/beoi...eo-kom-servis-komunalni-vodic/

Iz mog nekog iskustva, komunalna policija dolazi kad se poziv uputi preko beokoma. Takodje oni sigurno prosledjuju inspekcijama nadleznim za problem. Dok ako odes u opstinu i predas na salteru anonimnu prijavu, moze da se dogodi da bukvalno niko ne obrati paznju, niti bilo sta od toga bude...

...
Druga stvar, sve slikaj, i lepo napravi site, negde besplatan ... blog ili sta vec (koristi TOR za pristup i azuriranje. Otvori TOR mail nalog za komunikaciju, isto pristup iskljucivo preko TOR-a). Onda sve to stavi tamo sa detaljnim objasnjenjem, i linkove posalji svim mogucim novinama i televizijama. Ovde inspekcije i policija nesto urade, tek kad reflektorom (medijski) osvetlis stepen njihovog nerada i trulezi.

U Kraljice Natalije 64 su preko korupcije uzurpirali drzavnu imovinu, garazu, koja pripada poslovnom prostoru Savski Venac. I nikom nista... jos je Poslovni Prostor platio renoviranje prostora i podelio svoju garazu, da bi privatna lica mogla da je koriste. Pazi, centar centra - umesto to da izdaju, ili raspisu tender za parking mesta... tu je porodiliste, ruski dom, 3 skolske institucije, vlada 50-100m vazdusnom linijom itd.

Tako da... ovo je lopovska zemlja, i svi kradu drzavno/gradsko - to izgleda najmanje buke proizvodi... jer "ne pripada nikome". Sluzbe koje bi trebale to da stite u interesu svih gradjana su do srzi korumpirane i nezaiteresovane.

[Ovu poruku je menjao Cube25 dana 06.01.2018. u 19:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 19:06 - pre 76 meseci
Čoveče bre, pa rođeni sinovi četničkog vojvode i dojučerašnjeg predsednika države, pa njegov šofer, pa neki ministri itd. su ozidali kuće u koritu za veliku vodu Save. Dobro si pročitao - u koritu - sa unutrašnje strane bedema koji brani od poplava. U sred Beograda.

To nije divlja gradnja, to je terorizam. Pravili su, naravno, prvo nasipe za kuće, da ne bi one bile potopljene kada naiđe poplava, je li, a onda i nasipe za prilaz sa bedema (poprečne u odnosu na osu reke, je li), čime su suzili korito i direktno ugrozili 100.000 ljudi koji žive u savskim blokovima. Fekalije ispuštaju pored reni bunara. Dok su zidali, cepali su kamionima, bagerima isl. po bedemu (nasipu). Mnogi su na rampama za prilaz stavili table "Privatan posed" isl. Pazi, u koritu reke privatni posed!
Čak je pijani Velja jedno vreme pričao da će da donesu zakon po kome će to legalizovati.

I koga bre boli q. Kakve "inspekcije" ti pominješ?! Zidaš bre šta hoćeš, sve može da se plati - dal direktno, dal preko advokata, ako nisi član.
Pa jel vidiš kako se zidaju zgrade? Svaka ima po 2-3 sprata više od projekta. Koga briga. To nekada bilo u reliktima prošlosti da ti nadzorni organ diše za vrat za svaki ekser koji ukucavaš. Sad mu bre staviš 100 jura u džep i platiš jagnjetinu u kafani i ne pojavi se nikad na gradilištu.

A ti se buniš što ti svira muzika malo glasnije i što je neko izbetonirao par kvadrata zelene površine?! :)

Pa hebote, jel sa splavova na Ušću već 10 godina svako leto cepa bas od 500 decibela? Minimum, sa svim pravcima vetra, pola miliona želudaca pomera svaku noć do svitanja. Koliko želudaca su tu hirurzi koji sutra ujutru treba nekog da operišu, vozači koji treba da voze decu na ekskurziju...? Koga bre bole q... Pa premijer se još hvali da razvija turizam. Dolaze Slovenci i Hrvati da se za 20-30 jura obžderu, obloču, nadrogiraju i pohebu klinku od 17 godina, a on to zove "razvijanje turizma". Zahebo vek, nisu se oni pre njega setili da na Savu, u sred Zagreba ili Ljubljane, stave splav sa basom od 500 decibela i pomeraju pola miliona želudaca svaku noć.

Idi bre beži...
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 19:23 - pre 76 meseci
A jel i kod vas rokaju pravoslavne granate i plotuni i zvižde meci ili to ekskluzivno meni komšije teraju inat jer nisam došao na liturgiju?
Kojoj inspekciji da prijavima božića i ove njegove pališume?
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.opera-mini.net.



+1622 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 19:46 - pre 76 meseci
Za Božić puca i staro i mlado, a pred bagrom su svi civili iz Ženeve sa čistim zanokticama.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 19:55 - pre 76 meseci
Evo našao sam jednu sliku...

          

Ovo plavo (desno) je reni bunar. Odatle se Beograd, između ostalog, snabdeva pijaćom vodom. Nekada, u reliktima prošlosti, su tu stajali čuvari koji su hteli i da pucaju ako se približiš.

Ovo levo je kuća koju je ozidao neki baja, garant pravoslavac, industrijalac il' domaćin, i iz koje on, odmah tu tik uz reni bunar, ispušta fekalije, deterdžent itd. Mislim da bi nekada, kada bi samo javno izneo ideju da ovako nešto napravi, bio poslat makar u ludnicu na ispitivanje.

A ti se prijatelju buniš zbog par kvadrata zelene površine pored nekog Maxija. Što bi rekli ovi liberalni - tebi još niko nije javio da je drug Tito umro.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 20:03 - pre 76 meseci
Rekao bih ti šta da uradiš, negde u 4 ujutru kad tu nigde nema žive duše, ali ne smem javno.

A i ne moraš da kupuješ, imaš preko tog Tor-a, koji se gore pominje, tutorijale kako da napraviš u kuhinji sam, i samo frljneš kroz prozor ;)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije06.01.2018. u 21:02 - pre 76 meseci
Pa setite se samo "smrdljive zgrade".
Korumpirani su glavni u nadzornom odboru. Dakle, šteta je bila cela zgrada ! I nikom ništa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 09:39 - pre 76 meseci
Imam takvo iskustvo. Inspektor izadje, navnodno naredi da se obustave radovi i radovi se nastave. Na kraju stigne i gradjevinska dozvola i ako uslovi za izdavanje iste nisu ispunjeni. Onda se ti zalis, usmeno, oni izadju na teren i kazu, aha, ovo nije po projektu, sad cemo da donesemo resenje da se objekat uskladi sa projektom i opet nista. Vajda to resenje donose da bi od vlasnika uzeli jos neki evro. Licno sam im rekao da cu ja u svom dvoristu da gradim sta hocu, a da njih necu da vidim, inace ce svasta da bude, i spreman sam da ih prebijem ako ih vidim u blizini mog dvorista. Oni su sljam, fekalije .....
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 09:45 - pre 76 meseci
U Srbiji se vać decenijama prvo gradi a tek potom vade dozvole!
Znači, ništa novo.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 11:13 - pre 76 meseci
Zakonski vise ne moze tako, a drugo, ako objekat koji se gradi ne ispunjave uslove propisane urbanistickim planom, ne vidim nacin da dobije dozvolu, osim ako nema mita i korupcije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 11:44 - pre 76 meseci
Zakonski, nikad nije ni moglo tako. A uvek je moglo. Može i danas.

Osim par porušenih kioska, i kioska koji su prerasli u objekte, NIŠTA nelegalno u Bgd nije srušeno. Pa ni one vikendice koje ispuštaju fekalije u neposrednoj blizini reni-bunara. Niti će biti srušeno.

Ne računam "slučaj fantomke", gde rušenje nema nikakve veze sa legalnošću objekata.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 13:35 - pre 76 meseci
FOra je sto zakonski, nelegalni objekti izgradjeni posle novembra 2015. godine, ne mogu biti legalizovani. Ranije si mogao da izgradis i legalizujes, sada zakon ne dozvoljava legalizaciju takvih objekata.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 13:45 - pre 76 meseci
A otkad se to Srbi drže zakona, ko pijan plota ?

Ne može. Ne može. I onda - uknjiženo. A ne kažem da može. Svi znamo da ne može.

Zato što je vlasnik pokazao i dokazao da je imao želju i nameru, još pre 2015, da sagradi, to šta je sagradio. E onda može, pod posebnim okolnostima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 13:48 - pre 76 meseci




 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 14:23 - pre 76 meseci
Zato sto to tako funkcionise, i sto trpim stetu od toga, mene zabole uvo i zato cu da radim protivzakonito kada god mogu.

Meni je poslednja slika uzas. Prilikom jaceg zemljotresa bi se sve to srusilo, jer verujem da temelji zgrade nisu predvidjeni za vise nego duplo vecu spratnost, odnosno, masu.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 18:07 - pre 76 meseci
Citat:
botr: Zato sto to tako funkcionise, i sto trpim stetu od toga, mene zabole uvo i zato cu da radim protivzakonito kada god mogu.

Meni je poslednja slika uzas. Prilikom jaceg zemljotresa bi se sve to srusilo, jer verujem da temelji zgrade nisu predvidjeni za vise nego duplo vecu spratnost, odnosno, masu.

Ojačali su oluke!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Korupcija građevinske inspekcije07.01.2018. u 19:24 - pre 76 meseci
Ona slika gore sa tim zelenilom deluje totalno OK. Bolje to nego onaj šlljunak pomešan sa ptičijim izmetom. Na svakoj zgradi sa takvim krovom bi trebalo posaditi neko zelenilo. Ne treba tu mnogo ulaganja samo dobre volje i solidarnosti stanara. Mada kako to obično ide kod se nas uvek bi se našao jedan il dvoje iz zgrade kojima bi iz nekog razloga smetalo drvo, trava ili žbun na krovu zgrade.

Ovakav tip zgrada u kojoj sam stanovao bi bila idealna za to. Poveznao je nekoliko ulaza tako da je krov oko 110 m dužine. Mogao bi parkić sa stazicom da se napravi.



Da li neko ima slike nekih zanimljivih rešenja na temu zelenila na krovu?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korupcija građevinske inspekcije

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29221 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.