Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mašina jede programatore - motor vrti kao lud!

elitemadzone.org :: TechZone :: Mašina jede programatore - motor vrti kao lud!

[ Pregleda: 2029 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.peric.pro.



+1 Profil

icon Mašina jede programatore - motor vrti kao lud!12.01.2018. u 21:04 - pre 75 meseci
Veš mašina BEKO WM3506TGK. Pri uključenju bilo kog programa, motor krene naglo da vrti kao lud! Nako nekoliko sekundi usledio je prasak i varnica. To su bili kontakti na programatoru, dva koja idu kamotoru i dva koja idu negde... mislim ka bravi.

Priča je malo kompleksnija. Mašina je radila nekih 15 godina, takoreći bez kvara! Jedini kvarovi:

1. začepljenje sita za vodu, zbog čega slab pritisak vode nije mogao da preskoči u posudu sa praškom,
2. četkice motora,
3. pregorelo dugme paljenja.

Kod poslednjeg kvara, zice sam jednostavno krakrospojio i mašina se uključivala direktno na kabal. Posle nekog vremena, nije hteo da se vrti motor. Posumnjao sam na četkice, jer mi je majstor nakon zamene rekao da neće trajati ni približno kao original. Imao sam od jedne rashodovane mašine motor i programator. Zamenio sam motor i ništa. Onda sam skinuo programator i video izgorele kontakte, stavim drugi programator i sve je bilo OK cca 2 meseca. Od jednom , ponovo neće da vrti. Vratim stari motor, uključim i motor počne da vrti maksimalnom brzinom. Isključim. Okrenem program na početak pranja, ona krene da uzima vodu, onda cakne i knene opet tako da se vrti. Isključim. Okrenem na izbacivanje vode, uključim i motor počne ponovo isto da vrti. Majstor me posavetuje da je pustim da se izvrti, što sam i uradio. Dakle, uključim mašina (puna vode) krene da se vrti brzinom centrifuce, onda stane, izbaci vodu i to je to.

Taman sam mislio da je problem rešen, kad ono "cak", povovo krene centrifuga naglo, ne postepeno. Tako par sekundi, nakon toga prasak i varnica. Kada sam skinuo programator, imao sam šta i da vidim. Izgoreli isti kontakti kao na prvom programatoru.

Ima li neko ideju šta bi mogao biti uzrok??

Motori su probani direktno na struju i oba rade.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
*.tehnicom.net.



+32 Profil

icon Re: Mašina jede programatore - motor vrti kao lud!13.01.2018. u 01:32 - pre 75 meseci
Tebi treba dobar i kvalitetan majstor.
Tog majstora sto ti je menjao cetkice koje kratko traju i tog sto te je savetovao da masina radi centrifugu sa punim kazanom vode zaobidji u sirokom luku.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Mašina jede programatore - motor vrti kao lud!13.01.2018. u 05:02 - pre 75 meseci
Nije isti majstor...
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Mašina jede programatore - motor vrti kao lud!14.01.2018. u 06:35 - pre 75 meseci
Oba motora su ti neispravna. Spaljuju svaku elektroniku.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Mašina jede programatore - motor vrti kao lud!

[ Pregleda: 2029 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.