Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja - INVERTER

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 640133 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER02.03.2019. u 19:19 - pre 62 meseci
Citat:
Žoržomunze:
Poštovanje forumaši! Evo posle druge zime grejanja sa Midea mission 12 mogu reći da dam prezadovoljan,jer kao jedino grejno sredstvo koristim je u kući od 40 kvadrata. Prozori drveni sa pvc roletnama i pvc ulazna vrata. Zidovi bez izolacije sem nešto vune po tavanu! Nemam merač i brojilo je jednotarifno,ali najskuplji raču za ove dve zime korišćenja je baš prošlomesečni i iznosi 8700 din,sa svim ostalim potrošačima. Klima je podešena na 21-22'C i to i održava u zadatim granicama.Pre neki dan radili veliki servis radi produžetka garancije na 5 god i plaćen je 2500 din.
Kod majke sam prošlo leto ugradio Daikin ftxb35c i ona greje stan od 40 kvadrata. Samo 3-4 puta kad je ono bio veliki minus palila je etažno grejanje od 12 kW ali samo radojatore u kupatilu i sobi,tako da posle nekih 20 min od uključivanja kotlovski termostat je gasio grejače. Pošto ona ima i jeftinu struju račun joj je oko 5000 din,inače je svuda pvcstolarija i storopor od 5 cm na fasadi. Taj Daikin ima malo čudan način rada i bukvalno od reči do reči opisao ju je ovde jedan forumaš ranije,dal rovac il neko drugi ne znam baš tačno!

ako sam dobro razumeo post, a ispravi me ako gresim, midea mission 12 greje bez problema neizolovanu kucu sa drvenom stolarijom od 40m2 a daikin ftxb35c ne moze da ugreje bas u velikim minusima stan od 40m2 izolovan sa pvc stolarijom pa mora da se pali kotao?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

glavaski

Član broj: 339922
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.03.2019. u 20:15 - pre 62 meseci
Imam stan od 55m2,nova pvc stolarija,dobro izolovan.Interesuje me da li bi 18 inverter klima mogla da ga greje,razmisljao sam da uzmem DAIKIN FTXB50C/RXB50C.
Evo plan stan
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER03.03.2019. u 23:37 - pre 62 meseci
bolje 2 manje klime nego 18ca,nece ti lepo raditi prejaka pogotovo za ovakav raspored, ja bi jednu 9ku stavio u spavacu da duva ka vratima, drugu bih stavio u dnevnu ostaje problematicna trpezarija zbog rasporeda


1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.03.2019. u 10:32 - pre 62 meseci
Citat:
glavaski:
Imam stan od 55m2,nova pvc stolarija,dobro izolovan.Interesuje me da li bi 18 inverter klima mogla da ga greje,razmisljao sam da uzmem DAIKIN FTXB50C/RXB50C.
Evo plan stan

Ja bi inače zbog upotrebljivosti stana razmišljao o pravljenju velikog otvora/prolaza između dnevne i trpezarije i samo u tom slučaju bi mogla jedna 14-ka ili 18-ka da završi posao.
Ovako bi ti trebale tri 9-ke ili 7-mice.

[Ovu poruku je menjao maks-rs dana 04.03.2019. u 11:43 GMT+1]
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.03.2019. u 13:23 - pre 62 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
Žoržomunze:
Poštovanje forumaši! Evo posle druge zime grejanja sa Midea mission 12 mogu reći da dam prezadovoljan,jer kao jedino grejno sredstvo koristim je u kući od 40 kvadrata. Prozori drveni sa pvc roletnama i pvc ulazna vrata. Zidovi bez izolacije sem nešto vune po tavanu! Nemam merač i brojilo je jednotarifno,ali najskuplji raču za ove dve zime korišćenja je baš prošlomesečni i iznosi 8700 din,sa svim ostalim potrošačima. Klima je podešena na 21-22'C i to i održava u zadatim granicama.Pre neki dan radili veliki servis radi produžetka garancije na 5 god i plaćen je 2500 din.
Kod majke sam prošlo leto ugradio Daikin ftxb35c i ona greje stan od 40 kvadrata. Samo 3-4 puta kad je ono bio veliki minus palila je etažno grejanje od 12 kW ali samo radojatore u kupatilu i sobi,tako da posle nekih 20 min od uključivanja kotlovski termostat je gasio grejače. Pošto ona ima i jeftinu struju račun joj je oko 5000 din,inače je svuda pvcstolarija i storopor od 5 cm na fasadi. Taj Daikin ima malo čudan način rada i bukvalno od reči do reči opisao ju je ovde jedan forumaš ranije,dal rovac il neko drugi ne znam baš tačno!

ako sam dobro razumeo post, a ispravi me ako gresim, midea mission 12 greje bez problema neizolovanu kucu sa drvenom stolarijom od 40m2 a daikin ftxb35c ne moze da ugreje bas u velikim minusima stan od 40m2 izolovan sa pvc stolarijom pa mora da se pali kotao?

Ne nije u klimi problem,greje ona dobro,nego majka ipak ima 84g pa kada se kupa malo je dogrevala pri velikom minisu. Inače Midea duva iz dnevnog botavka pravo na vrata ka hodniku i vratima spavaće sobe,a kod majke je nasuprot zidu hodnika koji vodi ka sobi i kupatilu,pa sam zakrenuo krilca ne bi li duvala ka vratoma koja vode u hodnik. Inače smo zadovoljni ijednom i drugom. Moram priznati da je par dana Midei falilo pomoći ali pošto ove godine planiramo izolaciju nisam hteo kupovati neke konvektorske radijatore! Eto to bi ukratko bilo objsšnjenje za @ tvrdodlavog! Poz
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.03.2019. u 13:32 - pre 62 meseci
Citat:
glavaski:
Imam stan od 55m2,nova pvc stolarija,dobro izolovan.Interesuje me da li bi 18 inverter klima mogla da ga greje,razmisljao sam da uzmem DAIKIN FTXB50C/RXB50C.
Evo plan stan


Koji su ti spoljni zidovi?
 
0

glavaski

Član broj: 339922
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.03.2019. u 14:46 - pre 62 meseci
Sa tri strane su spoljni,dve klime mi je komplikovano da uvlacim.Razmisljam se da uzmem Norveske radijatore ako 18ka nece raditi posao.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.03.2019. u 19:41 - pre 62 meseci
Pošto nisi bio nacrtao prozore na gornjoj strani, nešto sam se bio ponadao da je tamo stan, ali su i to spoljni zidovi :/

Nije problem u snazi već u cirkulaciji vazduha. Ja bih voleo kada bi ova tvoja varijanta radila, ali lično ne verujem da je izvodljivo.
Jedino ako imaš baš dobru izolaciju i prozore, a hoćeš da budeš pokusni hrčak za nas sa foruma.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER04.03.2019. u 22:34 - pre 62 meseci
Niko nije savetovao @glavaskom da stavi klimu iznad ulaznih vrata i pokrije trpezariju kuhinju, spavaću sobu i dnevnu a drugu klimu stavi u dnevnu sobu prema kuhinji? I tu kada bi otvorio prolaz između dnevne sobe i trpezarije, završio bi kompletan posao. Norveški radijatori su čista glupost, poješće ti za jednu zimu celu klimu koju misliš da uštediš. Moja sestra greje 30 kvadrata sa tom mamiparom mesečni račun 25.000 dinara bez izolacije, pvc stolarija, sigurnosna vrata. Ovakva ulaganja nisu usputna, ona se precizno planiraju i isplate se u kratkom roku tj u prvih par godina.

Ja bih ipak trpezariju stavio u drugi plan, tamo se kuva i povremeno boravi. Širi se ta toplota sasvim solidno kroz vrata ali mora niže da se postavi klima, odmah iznad štoka. Jedna klima 12 ti je dovoljna za početak, kasnije dodaj još jednu ako si se baš stiso.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER05.03.2019. u 19:05 - pre 62 meseci
Citat:
bordzija: Niko nije savetovao @glavaskom da stavi klimu iznad ulaznih vrata i pokrije trpezariju kuhinju, spavaću sobu i dnevnu a drugu klimu stavi u dnevnu sobu prema kuhinji? I tu kada bi otvorio prolaz između dnevne sobe i trpezarije, završio bi kompletan posao. Norveški radijatori su čista glupost, poješće ti za jednu zimu celu klimu koju misliš da uštediš. Moja sestra greje 30 kvadrata sa tom mamiparom mesečni račun 25.000 dinara bez izolacije, pvc stolarija, sigurnosna vrata. Ovakva ulaganja nisu usputna, ona se precizno planiraju i isplate se u kratkom roku tj u prvih par godina.

Ja bih ipak trpezariju stavio u drugi plan, tamo se kuva i povremeno boravi. Širi se ta toplota sasvim solidno kroz vrata ali mora niže da se postavi klima, odmah iznad štoka. Jedna klima 12 ti je dovoljna za početak, kasnije dodaj još jednu ako si se baš stiso.


jedina koliko toliko prihvatljiva pozicija u hodniku je iznad ulaznih vrata kako ti je i napisao b.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER06.03.2019. u 21:28 - pre 62 meseci
Od 4 klime samo jedna debelo zamrzla...mislim da kaze kaze Midea Mishn na 1:58...al se monter dobro opremio :)

 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER06.03.2019. u 23:19 - pre 62 meseci
Smešno, na isti nosač montirane raznorazne "jeftine" klime?!?? Reklama za gree. Uostalom svi znamo kako može da se izmanipuliše sa zadatom temperaturom, zalivanjem vodom itd. Ako malo bolje pogledate, jedino su mideu baš zamrzli jer je ona najveći konkurent ovom gree.

I ovaj je valjda neki majstor u radničkom odelu pa naivno pokušava fenom da otopi led u Midei hehehe i vrapci znaju da se sipa voda. Teleshop.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.03.2019. u 11:08 - pre 62 meseci
Citat:
Skopljan4e:
Od 4 klime samo jedna debelo zamrzla...mislim da kaze kaze Midea Mishn na 1:58...al se monter dobro opremio :)


Imam Midea mission 12-ticu i spoljna jedinica se nalazi sa strane kuće pod drvenom nastrešicom gde leti sedimo i direktno na nju ne pada ni kiša ni sneg,a delom je zaštićena od vetra. Crevo zimi skinem i voda kaplje u burence ispod. Za dve zime koliko je imam nikad nije zamrzao otvor,niti je ovako bila okovana ledom. Defrost radi po potrebi i traje 10min. Stvarno sam do sada zadovoljan,samo da tako ostane!
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.03.2019. u 12:12 - pre 62 meseci
Nepto moramo priznati a to je da Gree ima grejač na tacni spoljne jedinice. Tako da nema šanse da zamrzne ni malo, to je definitivno dobra stvar. Sa druge strane malo mi je čudan taj led na spoljnim jedinicama. Koliko ja znam led se na izmenjivači stvara tako što se hvata inje, koje kasnije prelazi u led, kao na frižideru. A ovde vidim da između tog leda i izmenjivača ima vazduh pa ga majstor lako pokida na unutra, što je meni nejasno kako se to stvorilo.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.03.2019. u 12:41 - pre 62 meseci
Citat:
tvrdoglavi:jedina koliko toliko prihvatljiva pozicija u hodniku je iznad ulaznih vrata kako ti je i napisao b.


To u svakom slučaju. Ako se i pokušava, akcenat ide na dnevnu sobu, trpezarija se delimično žrtvuje, a spavaća može i da se dogreva noću sa nekim zidni panelom.
 
0

glavaski

Član broj: 339922
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.03.2019. u 18:28 - pre 62 meseci
I ja sam razmisljao na tu opciju da stavim iznad ulaznih vrata,a da u spavacu sobu uzmem radijator.Da li da uzmem 12 ili 18,i kog proizvodjaca da uzmem?


[Ovu poruku je menjao glavaski dana 07.03.2019. u 20:43 GMT+1]
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER07.03.2019. u 20:39 - pre 62 meseci
ja bih uzeo 12ku, mislim da je premali hodnik da bi se jos gurnula 18ka u njega. tebi nije problem povrsina nego raspored, a samim tim je 18ka nepotrebna.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER08.03.2019. u 16:51 - pre 62 meseci
Bitno ti je samo da klima ima dobar protok vazduha na izduvavanju, za spavaću sobu ti ne treba nikakav radijator dodatni jer će tu bez problema da uduvava toplo, problem je možda za najhladnije dane biti dnevna jer ima veću staklenu površinu tj balkon. Uglavnom ako je dobro podesiš trebala bi sve to da odradi kako treba ali imaj za svaki slučaj dva mala kalorifera po potrebi.

Uzmi neku 12 fujitsu, daikin ili toshibu ne zezaj se sa kinezima. Uzmi neki model koji ima termostat u daljinskom upravljaču kako bi mogao da izbalansiraš temperaturu u celom stanu.
Imaš i ona vertikalna krilca na unutrašnjoj jedinici pa usmeriš dal ćeš i koliko toplote prema kojoj prostoriji.

Ako konstantno greješ mislim da će ti jedna klima bez problema izgurati celu zimu. Ja sam grejao bez problema 40-50 m2 sa tri spoljašnja zida vivax kineski q design 12 ali na moru. Grejali smo dok temperatura nije došla malo iznad nule pa se spakovali i prešli u stan sa centralnim. Kinez je odradio posao, potrošio je malo više struje jer je jeftina klima. Japanci to rade mnooogo bolje i troše manje struje.


Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER09.03.2019. u 14:13 - pre 62 meseci
Fujitsu smanjuje snagu izduva kad postigne temperaturu, možda bolje nešto drugo.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja - INVERTER09.03.2019. u 14:49 - pre 62 meseci
Pa kažem neka klima koja ima termostat u daljincu pa se uz pomoć podešavanja temperature na klimi i pomeranjem daljinca po sobi, dobije idealna ravnoteža.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja - INVERTER
(Zaključana tema (lock), by SG kamikaza) (HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 640133 | Odgovora: 2579 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.