Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8584 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 12:18 - pre 71 meseci
Dakle, Candy CB 633 XT

Progamator radi normalno. Kad pere veš, motor u jednu stranu povuče, i ima snage da okrene nekoliko krugova, koliko već treba, ali u drugu stranu proba, pa nema snage.
Za centrifugu definitino nema snage, i čudno zvuči - bruji.
Kaiš je OK.
Zamenio sam kondenzator - nije se ništa promenilo.

Da li je motor crko ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 12:38 - pre 71 meseci
Ti sa tom mašinom baš nemaš sreće, bejaše grejač?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

test1234




Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 12:59 - pre 71 meseci
Probaj 18 mF "Ikar" ali nov.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 13:09 - pre 71 meseci
I meni deluje kao da je kondezator pomoćne faze odapeo al' ne skroz.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 17:05 - pre 71 meseci
Ne sećam se da sam menjao grejač, :) možda jesam, ali mašina je OK.

Kupio sam novi kondenzator od 12,5 mF. Isto se ponaša.
Probao sam i sa ispravnim od 20 mF Iskra - skinut sa stare Gorenje koja je odlično radila - tako sam i siguran da je kondenzator ispravan. Isto se ponaša.

I ranije sam menjao kondenzator, ali simptomi su drugačiji - neće ni u jednu stranu. Sada neće samo u jednu stranu, i neće u centrifugu i čudno bruji.

Motor se lako vrti. Bubanj se lako vrti. Nisu ležajevi.

Kako se ponaša motor kad crkne deo statora ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 17:12 - pre 71 meseci
Iz mog iskustva, ako nije kond. onda su namotaji izgoreli i dobar deo se kratkospojili, nazalost. Za svaki slucaj spoji ga sa spoljnim naponom na centrifugu i na okretaj koji slabo radi i ako se isto ponasa, jbg, premotavanje.
Ostavi da radi centrifuga malo duze, nek se muci i onda ugasi i pipni motor i vidi da li se previse greje.

Koji je tacno motor unutra, ako mozes, slikaj, pa da vidimo da se nadje slican nov koji bi pasao. Moze se dosta povoljno izbunariti, jer se isplati opravljati tu makinu, dobra je ona.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 18:26 - pre 71 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ne sećam se da sam menjao grejač, :) možda jesam, ali mašina je OK.


http://www.elitemadzone.org/t4...ejac-iz-ves-masine-Candy-CB-xt
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 18:55 - pre 71 meseci
Bem ti lebac ! Svaka čast ! Pa kako si se samo setio !
Ja sam zapamtio da sam menjao kondenzator ! I sećam se da sam menjao pumpu za izbacivanje vode (nisam o tome otvarao temu)

Svaka čast !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 18:57 - pre 71 meseci
Citat:
Java Beograd: Bem ti lebac ! Svaka čast ! Pa kako si se samo setio !
Ja sam zapamtio da sam menjao kondenzator ! I sećam se da sam menjao pumpu za izbacivanje vode (nisam o tome otvarao temu)

Svaka čast !


Ma priča se po Novom beogradu o toj mašini.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 19:11 - pre 71 meseci
Citat:
gilopile:
Iz mog iskustva, ako nije kond. onda su namotaji izgoreli i dobar deo se kratkospojili, nazalost. Za svaki slucaj spoji ga sa spoljnim naponom na centrifugu i na okretaj koji slabo radi i ako se isto ponasa, jbg, premotavanje.
Ostavi da radi centrifuga malo duze, nek se muci i onda ugasi i pipni motor i vidi da li se previse greje.

Koji je tacno motor unutra, ako mozes, slikaj, pa da vidimo da se nadje slican nov koji bi pasao. Moze se dosta povoljno izbunariti, jer se isplati opravljati tu makinu, dobra je ona.

Zahvaljujem na savetima. Ne mogu da slikam trenutno. Jbg ukočio sam se. Godine stigle, a ja zapeo da dižem džakove peska ko momčić !

Gledam neke cene (koje mogu da nađem na netu) ispada da je viklovanje oko 4.500 din. Ne znam pošto su ovakvi motori, novi.

Mašina ima, otprilike, više od 15 manje od 18 godina. Nisam siguran da li mi je pametno da ulažem pare. Korodirala tu i tamo, ružnjikava, jedan deo plastike požuteo, jedan deo ostao beo. Verujem da je došao kraj radnog veka (ili se bliži) i za druge vitalne delove: programator, amortizeri, ovoono ...

Znam da sveki deo može da se zameni, pa da opet radi, ali ...

I ako uložim 5-6 hiljada din, opet imam staru mašinu na kraju radnog veka. Ne bih da se nađem u ulozi siromaha koji dvaput plaća.

Videću. 30.000 din nova Gorenje mašina, na 12 čekova - izađe neosetnih 2.500 mesečno.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 19:15 - pre 71 meseci
Citat:
Java Beograd
Videću. 30.000 nova mašina, na 12 čekova - izađe neosetnih 2.500 mesečno.


Pravo zboriš.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 19:27 - pre 71 meseci
Evo počeh da čitam temu "najbolja mašina za pranje veša"

Mislim, nije mi Gorenje konačni izbor, nego prvi brend koji mi je pao na pamet.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage20.05.2018. u 19:29 - pre 71 meseci
Al Zeonko pamti, svaka cast!

Bas to htedoh da pitam, u kakvom je stanju. Pa ne znam sta da ti kazem, ono, ako je u ok stanju limarija, gume ok, vrata lepo dihtuju...programator dobar, isplati se to raditi. Radila bi ona jos minimum toliko. Nije se zaebavati sa Candy :)
Ali i kupovina nove nije losa ideja :) Ako se moze, sto da ne.
Samo, moraces sada da zoves nekoga da ti istegli novu, a staru izbaci :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage21.05.2018. u 08:52 - pre 71 meseci
A da ipak prvo probas nov "Ikar" od 14, 15, 16 ili 18 mF, mozda se isplati.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage21.05.2018. u 10:58 - pre 71 meseci
Citat:
test1234: A da ipak prvo probas nov "Ikar" od 14, 15, 16 ili 18 mF, mozda se isplati.

Hvala na insteresovanju, ali ajde malo da rezonujemo zajedno, pošto ni meni nije najjasnije

1. Menjao sam kondenzator dva ili tri puta.
Simptom nesipravnog kondenzatora je uvek bio da nema snage da okrene, u režimu sporog okretanja, ni levo ni desno. Mislim da je centrfuga radila dobro. Nije bilo čudnih zvukova.
Kako namestim novi kondenzator - mašina živne ! Bude sve OK !

2. Sada je simptom da nema snage da okrene samo u jednu stranu, u drugu može. Dakle, u režimu sporog okretanja hoće u jednu ali neće u drugu stranu. U režimu centrifuge uspeva da razvije jedva malo veću brzinu, uz neko čudno brujanje.

Prvo što sam pomislio i uradio - namestio ispravan kondenzator, Iskra od 20 mF. Simptomi isti. OK, možda 20 mF nije odgovarajuće, idem u prodavnicu i kupujem nov od 12,5 mF. Nije ikar, ali je nov. Italijanski DomoPart. Simptomi isti. Dakle sa tri različlita kondenzatora - isto se ponaša.

Pitanje 1 : da li u slučaju neispravnog kondenzatora može u jednu stranu, u režimu sporog okrtanja, da vrti normalno ?
Pitanje 2 : da li je kondezator potreban samo za režm sporog okretanja ili je potreban i za centrifugu ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage21.05.2018. u 11:04 - pre 71 meseci
Citat:
Java Beograd
Pitanje 2 : da li je kondezator potreban samo za režm sporog okretanja ili je potreban i za centrifugu ?


Za oba režima rada.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage21.05.2018. u 13:36 - pre 71 meseci
E da, kond otpada jer vrti u jednu stranu OK. Da je on u pitanju, ne bi vrteo ni u jednu stranu kako treba. A i probao si zamenu. To sto malo odstupa u uFima, nije problem, mora ona da radi i sa 18 i sa 22uF.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13045
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage21.05.2018. u 13:38 - pre 71 meseci
Ma Ja bi' taj motor na astal pa polako. Javo, koliko žica izlazi iz tog motora?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
89.216.107.*



+311 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage21.05.2018. u 16:14 - pre 71 meseci
Evo u pivo, Zajecarsko crno al ladnoooo
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9490
93.186.70.*



+10253 Profil

icon Re: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage22.05.2018. u 07:15 - pre 71 meseci
E, kao što rekoh, ukočio sam se. Ovih dana dizao neke džakove ko da sam momčić, a nisam.

Imam u šupi jedan potpuno ispravan motor iz Gorenje mašine, otprilike isto godište. Čuvao sam ga upravo za ovakve prilike. Ne znam da li paše fizički, ali električarski, mislim da je potpuno isti: standardni asinhroni, sa onim standardnim žicama: žuta, zelena, crvena, bela, plava. I standardni konektor.

Čim me malo popuste leđa, a najkasnije do vikenda, izvadiću motor iz Candy, uporediću sa onim iz Gorenje mašine. Slikaću, postaviću slike. Ako paše - ekstra, a ako ne - kupujem novu. Do tada, opraće se koja korpa veša kod majke ili tašte.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Candy veš mašina, okreće u jednu stranu OK, a u drugu stranu krene pa nema snage

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8584 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.