Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C3 1.4 Hdi dpf filter ili...

elitemadzone.org :: AutoZone :: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 38233 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 11:51 - pre 64 meseci
^Pišeš gluposti kao i obično... dizel nestaje za 3-4 godine 😀
Mercedes je npr. upravo ovih dana izbacio za novu B klasu dva nova dizel motora koji ispunjavaju euro 7 normu.

Ti vozis hyundai i20 koji ima limariju kao da je napravljen od kartona a u njemu je italijanski motor koji su italijani ugradjivali u fiate prije 30 godina...
To ti ipak ne smeta da ga hvalis na sva zvona i da se sprdas sa 15x modernijim motorima o kojima se ovdje prica.
Za desetak godina taj hdi iz ove teme ustedi cijelo jedno auto samo za razliku u potrosnji izmedju njega i atmosferskog benzinca koji trosi duplo vise.
Zamisli kako bi nezgodno bilo kad bi mi sad uzeli da te zayebavamo sto vozis auto koji nema intervalne brisace ili sto nema zvucne izolacije nego je u njemu buka kao u vodenici, abs malo radi ali moze i da iznenadi da ne radi ponekad itd...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 11:59 - pre 64 meseci
Nema intervalne brisače?!?

Pa to je i Jugo iz 80-tih imao!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 12:07 - pre 64 meseci
Ne znam kakve veze ima moj auto i nebuloze koje pišete sa ovim problemom koji muči čoveka da mu je sve pocrkalo na autu i da ga za manje od 2 godine čeka investicija od 2000-3000 evra ako misli da prođe tehnički pregled? I dodaj na to sve još ponešto, treba da uloži pola cene novog automobila kako bi samo zadovoljio sigurnosne i ekološke standarde? Pišete besmislice jer ste upravo vi majstori i preprodavci odgovorni za ovakvo katastrofalno stanje automobila na našim putevima. Stručnjaci ga savetuju da buši katalizator i filter, da menja softver, da se bavi kriminalnim aktivnostima? Jaki ste mi vi majstori.

Uskoro ostajete bez posla, nećete imati šta da prčkate i kvarite: https://www.b92.net/automobili...8&mm=02&nav_id=1362993
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 12:11 - pre 64 meseci


Ali sto je bolje kad nece vise biti dizela za 3 godine kako ti rece... presmijesan si...
Kazes majstori su krivi zbog toga sto se voze krsevi i sto je prosjek starosti vozila 15 ili 20 godina 😂
Imace i hyundai za petnaestak godina ovakav motor kao ova b klasa.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 12:24 - pre 64 meseci
@bordzija:

Masis poentu. On je kupio polovan auto, ko zna kako odrzavan, niti on zna, niti mi znamo. Mozda mu je neko izvadio dusu, mozda su ga servisirali jednom u 2 godine... a nijedan auto nije imun na tako nesto.

Ako kupis nov dizel i odrzavas po standardu, neces imati ove probleme 10, ako ne i vise godina, a tada svakako se odlucujes i na zamenu auta, bilo benzinca, bilo dizela.

Nije isto sto ti odrzavas I20 po propisanim intervalima i neki Pera iz Babusnice koji ga naprimer servisira jednom u 3 godine ili mu menja ulje jednom u 40.000km. Ima takvih mnogo, ne samo kod nas nego i preko. Takav auto je u startu izraubovan.

Imas primer Italije: tamo su radjeni servisi na 30k. Za DFP je vazno da ulje bude kvalitetno i sa manjim servisnim intervalom, sto su i uradili u Nemackoj pa su smanjili na 20.000km. Ali u Italiji nisu. Dakle, taj produzeni interval steti svakako, te ce auto iz Italije uglavnom biti losiji od ovog iz Nemacke. Kod nas je dodatno smanjen interval na 15.000 zbog ulja i goriva (samo malo ko to postuje naravno).

Elem, ne poznajuci istoriju automobila, ne mozemo puno da mozgamo.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 12:24 - pre 64 meseci
Pa to je renoov motor u tom mercedesu B klase, čekaj malo da prođe pusti me tih pompeznih najava i samohvaljenja kad krene da dimi i plaća kazne. Ko će u ovom slučaju da preuzme odgovornost reno ili mercedes? Ili će opet da prebacuju krivicu jedan na drugog? Sećam se pre 15 godina kako su majstori masnih prstiju dolazili kod mog drugara da kupuju polovne laptop kompjutere, krenuli svi na časove informatike, spremali se za budženje polovnjaka. Koja je to komedija bila, upalis mu laptop a on sedi i gleda u njega, kaže lep je, spakujte mi. Strahota i takav danas prčka po automobilima. Juče kardan danas dpf filter off, egr off, 100 evra in.

Ljudi nemojte da kupujete polovne dizel automobile ako nemate par hiljada evra za popravku filtera i redovne servise jer to ne može kao golf 2 da ide.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 12:27 - pre 64 meseci
Ne moze da dimi takav motor. Moj kum je vozio A4 TDI iz 2003. godine sa oko 400.000km predjenih i nema trunke dima, jer, pazi sad - redovno je odrzavan!. Nas Picasso presao je preko 400.000km (2.0 HDI) nema trunke dima, sve tiptop. Nikakvih kvarova nije bilo na njemu. 200.000 predjenih za oko 8 godina. Ajd predji 400.000km sa I20 bez kvara, pa se prijavi na temu. I naravno podrazumeva se da nema trunke dima na izduvu. P.S. Picasso i dalje se vozi, guramo ka 500.000km bez ijednog kvara. I, da, izduvni gasovi su mu tiptop na tehnickom (doduse on nema DPF, ali ima katalizator, EGR i ostale zezalice svakako).
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 12:56 - pre 64 meseci
Ma kako da ne evo čim stanu na semaforu u ulici počnemo da se gušimo na trećem spratu od smrada dizela, sve sjajno i bajno niko nema dpf filter ni katalizator.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 13:26 - pre 64 meseci
Ja govorim za moj auto, koji redovno odrzavamo. Sta mene zanima kako Pera, Zika, Mika odrzava svoj auto i sto njemu dimi. Moj Picasso ne dimi (da ne bude zabune, imam Picasso i 307), i sve je ispravno.

Apsolutno me ne zanimaju drugi. Ispravan i redovno odrzavan dizel ne dimi.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 13:49 - pre 64 meseci
Šta ti pričaš čoveče taj pikaso je tehnički neispravan auto, zreo za otpad sa skinutim dpf filterom, to je opasno kriminalno delo u uređenim državama, da te uhvate završio bi u zatvoru.

jedino su u srbiji neispravni automobili odlični a sa 10-15 godina su bukvalno novi. Katastrofa.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 14:16 - pre 64 meseci
Picasso fabricki nema DPF filter. Ajd malo procitaj nesto o tom modelu i motoru 2.0 HDI od 90KS. Nema DPF i nema plivajuci zamajac fabricki.

I nemoj da komentarises nesto u cega se ne razumes.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
77.222.24.*



+1232 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 15:01 - pre 64 meseci
Cijelo vrijeme prica o necemu o cemu nema pojma... sad se nece izvinuti i reci " nisam znao da picasso nema fap" nego ce nastaviti...
Isto je i sa mercedesovim novim dizel motorima koji sada zadovoljavaju euro 7 normu koja ce biti obavezna tek 2020 godine.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 15:28 - pre 64 meseci
I ti isto pišeš dezinformacije kao i svaki serviser krpator, to je renoov motor koji su nabudžili u mercedes, ili možda nemaš pojma o tome?

Nema fabrički kada je majstor mile odlomio i zavario zamajac.

Savetujete ovde ljude da se upuštaju u kriminalne aktivnosti, seku filtere, buše, softverski prepravljaju... Trovačnice!

U zadnjih par godina se udvostručio broj obolele dece od karcinoma! Sram vas bilo!
http://www.novosti.rs/vesti/na...27382-Rak-sve-vise-napada-decu

Citat:
OD RAZLIČITIH oblika raka u Srbiji su 2016. obolela 334 deteta. To je za čak 75 odsto više nego deceniju ranije, kada je za godinu dana rak dijagnostikovan kod 200 dece!

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 15:34 - pre 64 meseci
To o cemu si procitao na internetu su renoovi motori 1.5 koji su se ugradjivali u mercedese a klase. Ovo je nova B klasa koja ima mercedesove motore 2.0 euro 7.
Mozes da se izvines kasnije slobodno...
O softverskom prepravljanju bi moglo nadugo da se govori... i sami proizvodjaci preuzimaju nekada softvere uz tunerskih kuca pa ih upakuju kao "bluemotion" i prodaju po 3.000 eura skuplje od osnovnog modela koji je isti samo sa starijim softom...
Mogao bi to da ti pojasnim ako bude bilo potrebno jer sam ipak ja nekakav inzenjer elektrotehnike - a specijalnost mi je elektronika.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 16:05 - pre 64 meseci
Reno pravi mercedesu motore, ne mogu jadnije da se spuste. Ko im pravi karoserije? Burago?

Ajde šta me je još više zaintrigiralo, ovo je za njih najnovija tehnologija. Kakva mizerija.

Citat:
Innovative cylinder wall coating.
Besides the stepped recess combustion process and the combination of an aluminium housing with steel pistons, another innovation was the further improvement of the NANOSLIDE cylinder wall coating. Wires made of an iron-carbon alloy are fused to it using an electrically created arc. The melted material is sprayed onto the cylinder wall using a gas stream and deposited there as a lamellar, ultra-fine to nano-crystalline layer. Very fine finishing of the resulting nano-crystalline iron layer creates an almost mirror-like surface with fine pores, which reduce the friction and wear between the piston group and the cylinder wall. Further advantages are reduced engine weight, extremely high wear-resistance and lower consumption and emissions.


Hyundai je ovo pravio još pre 10 godina. Kakav blam.
https://www.mercedes-benz.com/...4-four-cylinder-diesel-engine/


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Gost2
Vojvoda Naš
Technical University of Vienna
Gajdobra

Član broj: 313892
Poruke: 139
*.internet.mts.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 16:34 - pre 64 meseci
Muž i suprug Ljiljane Smajlović smatra da je njegova žena najljepsa i najpametnija na Svijetu i njemu ne smijeta to što je većini normalnih ljudi potrebna jaka doza narkotika da joj priđu.

Isto važi i za zaluđene vlasnike svojih automobila.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 16:47 - pre 64 meseci
valjda je samo muž ili samo suprug Ljiljane Smajlović ... a i ako je jedno ili oba, zadnji puta kad joj je prilazio to je bilo do 1988 kad je bila nešto očuvana,
posle se razveli i ona je zadržala prezime, inače je Ugrica
valjda je i on naslutio šta će biti, pa kidnuo na vreme :)
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 17:01 - pre 64 meseci
Citat:
Najveći zagađivač sumpor-dioksidom (SO2) na zapadnom Balkanu je Termoelektrana Ugljevik u BiH koja ispušta 154.385 tona SO2. Slijede dvije elektrane u Srbiji - Nikola Tesla B sa 93.200 tona SO2 i Kostolac B sa 89.100 tona, pokazuju podaci navedeni u izvještaju.

Među deset najvećih evropskih emitera SO2 su i elektrane Kakanj iz BiH sa 73.123 tone, Bitolj iz Makedonije sa 66.892 tone, Kostolac A iz Srbije sa 51.700 tona i Tuzla iz BiH sa 51.644 tone. Preostala tri mjesta na listi drže elektrane iz Grčke, Poljske i Bugarske.

Takođe se šest od deset najvećih emitera finih čestica (PM 2,5) u Evropi nalazi na zapadnom Balkanu, i to tri u Srbiji. U regionu je i jedan od deset najvećih emitera azotnih oksida (NOx) - Termoelektrana Nikola Tesla.

Trenutno je u pet zapadnobalkanskih zemalja 15 elektrana sa 35 blokova i instalisanim kapacitetom od 8,1 GW. Zaključno s novembrom 2015, u regionu su postojali planovi za 24 nova postrojenja za proizvodnju još 7,8 GW.

U izvještaju se upozorava da je zagađenje vazduha na zapadnom Balkanu do dva i po puta iznad nacionalnih limita za bezbjednost kvaliteta vazduha i daleko iznad preporučenog od strane Svjetske zdravstvene organizacije (SZO).


BTW... zna se ko zagadjuje i zbog cega je sve vise oboljelih od raka. Vise zagadi ta jedna termo elektrana za godinu nego kad bi se sva auta vozila bez ikakvih dpf filtera 30 godina...
Gdje su oboljeli od raka pluca i respiratornih bolesti bili ranije dok su se 40 godina vozila auta i kamioni bez ikakvih katalizatora...
Prije ce biti da je problem sa ucestalim karcinomom katastrofalno losa i nezdrava ishrana u kombinaciji sa nato bombardovanjem...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 17:41 - pre 64 meseci
Najbolji su mi ovi frankenštajn majstori što se uvek pozivaju na toplane i prekookeanske brodove opravdavajući svoj monstruozan način da dođu do relativno lake zarade. Da je država uređena sedeli bi po zatvorima i gulili krompir umesto što prčkate po automoilima i trujete naciju. U centru grada više ne može da se živi od "modernih" dizelaša euro 4-5-6 normi.

Zašto to nije nikome smetalo pre 40 godina? Jer je bilo neuporedivo manje dizel automobila i nisu postojali kojekakvi majstori koji buše katalizatore i filtere na modernim automobila koji posle njih izbacuju iz auspuha samo cveće x1000.

Čuj nezdrava ishrana a ja moram da zatvorim prozore na trećem spratu koliko SMRDI! Zavese moraju da se peru svakih mesec dana inače pocrne. Leti da se razumemo kada toplana najviše radi ho ho ho.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...20.12.2018. u 18:26 - pre 64 meseci
Kad ti mene nazivaš frankenstajn majstorom onda ću ja tebe magarcem.
Vidi magarče jedan bezobrazni opomenut si 50 puta do sad jer pišeš neviđene budalaštine. Zadnja u nizu je da je govsnce od hyundai-a imalo prije 10 godina motor i tehniku koji je mercedes napravio ove godine...
Hyundai u svojoj istoriji nikada nije imao svoj dizel motor.
Ako ti smeta beogradski smog ti se preseli negdje na periferiju u neku kucu sa velikim placom gdje ima dosta zelenila i cistog vazduha...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C3 1.4 Hdi dpf filter ili...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 38233 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.