Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11610 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!06.03.2019. u 23:41 - pre 61 meseci
Gde god nema znaka dozvoljeno parkiranje komunalci udaraju kazne. Danas bg.



Vozilo je parkirano tik uz vozilo gde je iscrtano parking mesto. Ako se boja skinula ili slabije vidljiva po mraku opaaa eto ti ujutro kazna.



Komunalcima ovlašćenja tajne službe

https://www.danas.rs/drustvo/k...0zzUzbrrjMApH_O4dCF5wjeddui8zA

Citat:
„Očekujemo da ćemo odmah po usvajanju zakona, tokom tekuće godine, obezbediti još 300 pripadnika Komunalne policije. Plan je da u narednih nekoliko godina Komunalna policija dobije oko 1.000 novih policajaca, što će biti dovoljno da ‘pokrijemo’ čitav grad. Komunalni policajci su na raspolaganju građanima i kada je u pitanju problem buke, problem nepropisnog parkiranja na trotoarima, kontrola odlaganja smeća, načina na koji se izvode kućni ljubimci, odnosno čitav niz problema sa kojima se susreću građani“, istakao je zamenik gradonačelnika.


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 07.03.2019. u 00:51 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 04:19 - pre 61 meseci
Glasali ste, uzivajte.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 06:42 - pre 61 meseci
Osetio sam na svojoj koži na NBg. 2500
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 07:02 - pre 61 meseci
Ja sam se parkirao kod Cvetkove pijace na mestu na kojem nema znaka zabrane parkiranja. Pokušali su da me kazne jer sam navodno u krugu okretnice. Rekao sam im da je to ulica i da ja vozim u skladu sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja i da nema znaka zabrane. Rekli su mi da njih taj zakon ne zanima i da oni rade po nekakvoj odluci grada Beograda. Dobro, rekoh, zakon je svakako stariji akt od podzakonskog akta i neka me slobodno kazne i da to kod sudije neće proći. Nikada mi ništa nije stiglo.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 07:20 - pre 61 meseci
Sad u poslednje vreme sudije moraju da sude na stetu okrivljenih pa taman i da je totalna nebuloza u pitanju.

Nego, citam da se komunalna policija transformise u miliciju. Kakva je uopste razlika izmedju plicije i milicije, nisam nigde nasao zvanicno objasnjenje, a onako po secanju milicija se vise vezuje za diktatorske, totalitarne rezime i ima obicaj da bije i lupa samare, dok policija vise ide uz demokratiju i ljudska prava, koristi poligrafe umesto batina i slicno.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 07:47 - pre 61 meseci
Milicija je kao narodna, nesto kao regrutovana, a policija vise kao profesionalna. Za vreme SFRJ milicija je prakticno bila policija.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 09:00 - pre 61 meseci
Vozaču je odredbama člana 66. stav 1. Zakona zabranjeno parkiranje (i zaustavljanje) vozila:

- na pešačkom prelazu i na prelazu biciklističke staze preko kolovoza kao i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od tih prelaza,
- na prelazu puta preko železničke pruge, odnosno tramvajskih šina i na rastojanju, odnosno odstojanju manjem od pet metara od prelaza, kao i u blizini železničke pruge, odnosno tramvajskih šina, ako se time sprečava saobraćaj vozila koja se kreću po šinama,
- na raskrsnici i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od najbliže ivice poprečnog kolovoza,
- u tunelu, u podvožnjaku, u galeriji, na mostu, na nadvožnjaku,
- u blizini vrha prevoja ili u krivini gde je preglednost puta nedovoljna ili se obilaženje vozila ne može izvršiti bez opasnosti,
- na delu puta gde bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, suprotne ivice kolovoza ili prepreke na putu bila manja od tri metra,
- na mestu na kome bi zaklanjalo saobraćajni znak,
- na biciklističkoj stazi, odnosno traci,
- na stajalištu za vozila javnog saobraćaja i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od 15 metara ispred i iza oznake na kolovozu kojim je stajalište označeno,
- na putu na kome su kolovozne trake fizički odvojene, osim ako je to dozvoljeno saobraćajnim znakom,
- iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizaciju ili drugu mrežu komunalnih službi,
- na mestu na kome bi se onemogućio pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu, verovatno je ovaj zato kaznjen
- na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza,
- na pešačkoj stazi, odnosno na delu trotoara koji je namenjen za kretanje lica sa posebnim potrebama,
- na trgovima, na pešačkoj zoni i protivpožarnom putu,
- na pristupnoj saobraćajnici, kolskom prolazu između stambenih zgrada, odnosno prolazima u blokovima naselja,
- na saobraćajnicama van uličnih parkirališta koje povezuju parking prostore i stambene zgrade sa drugim saobraćajnicama,
- na kolskom ulazu, odnosno izlazu iz zgrade, dvorišta ili garaže,
- na saobraćajnoj traci za uključivanje, isključivanje, zaustavnoj traci, saobraćajnoj traci za vozila javnog prevoza i tramvajskoj baštici,
- na parking mestu koje je dopunskom tablom saobraćajnog znaka ili oznakom na kolovozu obeleženo kao mesto za parkiranje za vozila za osobe sa invaliditetom, ako na vozilu ne poseduje odgovarajuću oznaku,
- na parking mestu koje je dopunskom tablom saobraćajnog znaka ili oznakom na kolovozu označeno kao mesto rezervisano za vozila određenih korisnika, kada vozilo kojim upravlja ne pripada tim vozilima,
- na površinama na kojima je saobraćajnim znakom zabranjen saobraćaj vozila.

Ono sto mene uzasava je njihova nadleznost, koju ce dobiti, da bez razloga mogu da te zaustave i proveravaju (mislim na vozilo), i to u civilu. To ne sme ni obicna policija (osim u odredjenim slucajevima navedenim zakonom), vec samo saobracajna policija!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 09:33 - pre 61 meseci
Realno, da neko zaređa, može da ti nalupa kazne, jer ima toliko gluposti sada, nisi parkirao ovako, nije minimalna razdaljina, nagazio si liniju, trotoar, malo trave, nalepnica ti se ne vidi, prljava tablica...

Ali oni baš neku meru ni nemaju.


Meni su u Češkoj čak i opraštali kazne za parkiranje, npr parkirao u ulici za lokalce, preko noći, žena videla da živim blizu i rekla da ne moram da platim ništa.

Meni se lično sviđa sistem ovde, da ti policija napiše upozorenje da do 5 dana moraš da dođeš kod šalteruše, gde će ti ona objasniti šta si uradio, pokazati slike, i onda reći kolika je kazna (za parkiranje npr u opsegu od 0 do 8000 dinara, zavisno od prekršaja). Posle tih 5 dana ide kod sudije, stiže ti papir sa obično 2x većom sumom.
Ako platite policiji direktno, još je jeftinije, npr vozio sam kroz ulicu zatvorenu za saobraćaj, 450 dinara. Radar me uhvatio na ulazu u neko selo, vozio 69, a ograničenje 50, 30 eura.
Bilo je tu još par za parking, prve 2-3 su bila 800, posle sam platio još 2, jedna 1500, druga 2000.


Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 09:47 - pre 61 meseci
Citat:
cozmo_im:... njihova nadleznost, koju ce dobiti, da bez razloga mogu da te zaustave i proveravaju (mislim na vozilo), i to u civilu ...
Niko ne može u civilu da te zaustavi u vožnji. Šta, 'oće li da maše rukom da staneš ili će da se baci na haubu ?!?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 09:53 - pre 61 meseci
Pa sad ce imati pravo da zaustavljaju vozila i da kontrolisu. Dakle mimo zakona. A mogu da rade u civilu.
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 10:13 - pre 61 meseci
Mogu da rade u civilu, samo po pismenom nalogu, zaboravio sam kog već moodonje. Ne mogu da rade u civilu zato što im se radi tako.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 11:41 - pre 61 meseci
U svakom slucaju treba neka legitimacija? Mislim, svako moze da se predstavi kao policajac...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 11:55 - pre 61 meseci
Ma ne kažem da li imaju ili nemaju pravo.
Nego, kažem, zamisli situaciju: Ti voziš auto i neki mamlaz (u civilu) nešto maše rukama. Da li si dužan, po zakonu, da staneš? Nisi. Mamlaz jedino može da se baci pod točkove ili na haubu da bih ja stao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 12:00 - pre 61 meseci
Pa naravno da treba legitimacija. I u uniformi, a pogotovo u civilu. Ako se ne legitimise, imaš svako pravo da istu zatrazis na uvid.
A u civilu može pored puta da maše koliko hoće, ako ne želim ili procenim da ne treba da stanem, i neću.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 13:11 - pre 61 meseci
Ma to sa civilkom je prazna priča.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 13:51 - pre 61 meseci
Nikad ne reci nikad :D
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 14:42 - pre 61 meseci
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!07.03.2019. u 15:01 - pre 61 meseci
Ako nije offtopic, samo bih napomenuo kako se to (ne) radi u Evropi, konkretno Nemacka, konkretnije Berlin. Prvi put sam u Berlinu i posteno da kazem nisam ocekivao ovoliko slobode. Svuda su znakovi zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, ali to nikog narocito ne brine, ako nema boljeg parking mesta, onda moze i pored znaka zabranjenog parkiranja. Ja posto treba da sacekam nesto par sati sam parkirao upravo pored jednog znaka zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, koji je inace tu zbog hidranta, malo sam kruzio okolo i nigde nema nijednog mesta, pa posto svakako necu da napustam vozilo onda cu i ja da iskoristim taj delic slobode i sacekam da vidim ima li i nemacka miliciju koja ce da dodje da me juri odatle. Po svemu sudeci - nema.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!08.03.2019. u 00:02 - pre 61 meseci
Kasa prazna a sve više članova i simpatizera GLADNO. Na ovaj način se hara grupacija koja ima najviše love u srbiji jer čim se voziš znači imaš keša. Nemaš love moraš busom tu hara druga ekipa. Jkp infostan će se postarati da te izvršitelj pohara jednom u dve tri godine za neki neproknjiženi račun pa se ti posle sudi sa njima i dokazuj, da se slučajno ne opustiš kod svoje kuće ako si slučajno izbegao sve napredno što te vreba u spoljašnjem svetu.

Sve precizno razrađeni biznisi.

U principu nigde ne smeš da parkiraš auto ako nema znaka parking.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!08.03.2019. u 06:52 - pre 61 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Ako nije offtopic, samo bih napomenuo kako se to (ne) radi u Evropi, konkretno Nemacka, konkretnije Berlin. Prvi put sam u Berlinu i posteno da kazem nisam ocekivao ovoliko slobode. Svuda su znakovi zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, ali to nikog narocito ne brine, ako nema boljeg parking mesta, onda moze i pored znaka zabranjenog parkiranja. Ja posto treba da sacekam nesto par sati sam parkirao upravo pored jednog znaka zabranjenog zaustavljanja i parkiranja, koji je inace tu zbog hidranta, malo sam kruzio okolo i nigde nema nijednog mesta, pa posto svakako necu da napustam vozilo onda cu i ja da iskoristim taj delic slobode i sacekam da vidim ima li i nemacka miliciju koja ce da dodje da me juri odatle. Po svemu sudeci - nema.

to je zato jer u Berlinu Vlada potpuni haos, pola stanovnika Berlina su Turci, Kurdi, Sirijci, Afrikanci, Poljaci, Rusi... situacija se izmice kontroli!
probaj to sto si tamo uradio da uradis u Minhenu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komunalna policija samo udara kazne po celom Beogradu!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11610 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.