Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FUJITSU klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: FUJITSU klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 283148 | Odgovora: 1008 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter05.02.2021. u 19:00 - pre 38 meseci
Pitanje je opet koliko dugo moze da drzi taj kapacitet .. 15-20 minuta ?
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter05.02.2021. u 19:01 - pre 38 meseci
Citat:
Vuk099:
Pdesign
KGTA 2.5kW na -10c
LUCA 3.4 kW na -10c


Jesi odbio bckp heater ?
 
Odgovor na temu

Stevcho91
Stefan Nikolic
Student
Beograd

Član broj: 337274
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 00:33 - pre 38 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
kmta i luca nisu klime iz istog ranga, a pitanje je za kakvu namenu i kakav prostor ti treba. zamena za luca iz nove serije je kgta.



Treba mi za efikasno grejanje i hladjenje solidno izolovanog prostora od 40ak kvadrata... Imam.gasni kotao ali potrosi dosta pa bih da malo smanjim trosak i da iskoristim jeftinu struju i zelenu zonu... Kad je mnogo hladno, radice gasni kotao da pomgne, inace bih da smanjio na minimum ili gasio u prolece i jesen (kotao)

Citao sam i svidjaju mi se ove nove klime, moduliraju lepo i po onome sto sam ja mogao da uporedim, slican im je cop i perfomanse...
Kmta je oko 72.000 a luca 80.000. Preko toga mi je previse, a nekako mi se ne uzima bas toliko stara klima, mora valjda da su popravili malo ove nove iako je ova za klasu ispod? Jedina velika razlika na papiru je tezina spoljne jedinoce (32 vs 25kg)
Luca ima i neke filtere, sto povecava cenu odrzavanja... Ali ako je bas razlika, poslusacu vas

 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 08:05 - pre 38 meseci
Kada je LUCA u pitanju imaj u vidu da je to uredjaj sa (bar) dva ozbiljna problema, na koje su vec ukazivali brojni korsinici/vlasnici i na nasim, ali i na stranim forumima...

1. Leti, na hladjenju, zna nenormalno da se usmrdi, ljudi (servis) su svasta pokusavali... cisecenje parocistacima, raznorazni dezificijensi, kombnacijama ne znam kakvih sve hemikalija, fungicidi, ali efekat je bio ravan nuli. Bilo je (oprecnih) misljenja da je uzrok tome sto klima gasi turbinu kada ohladi (nema "izduvavanje" radi susenja isparivaca kada se gasi, kao sto to imaju pojedini brendovi) pa je tu bilo raznoraznih mozgalica tipa "kako ugasiti taj ECO mod turbine", ali ni to nije donelo resenje, 2-3 dana bude ok, posle opet isto, smrad ... dakle, OPREZ.


2. Posebna prica je vezana za losu elektroniku/mehaniku poklopca unutrasnje jedinice. Kaze ovako...
Citat:
Radi se o poklopcu unutrasnje jedinice...Prvo ide jedan ruzan poklopac, pa preko njega jedan lep. Ta dva medjusobno i oba sa unutrasnjom jedinicom su povezana sa 60 nekih sitnih plasticnih polugica, osovinica, oprugica, spojnica, zupcanika, zabica i ostalih plasticnih govanaca. Sve je to vrlo tanko i krhko i kad za par godina plastika oslabi od stalnog zagrevanja i hladjenja i krene da puca, vlasnik moze samo da place. Jasno iz daleka se vidi da to nije napravljevo da sluzi 20 godina, nego da izdrzi 2-3 godine, potom popuca i da onda mora da se kupi drugi uredjaj. Ako neko hoce da otkupi uredjaj kupljen ove nedelje i uopste nije ugradjen (postavljena samo unutrasnja jedinica za spolju nisam imao vremena, rado cu da mu ustupim za 10% manje nego sto sam platio, a ja da kupim neki uredjaj sa normalnim poklopcem unutrasnje jedinice. Da li neko zna ima li sva ta silna tehnika za otvaranje poklopca neku svrhu, donosi li neku prednost u odnosu na uobicajeni poklopac, ili je to konstruktor smislio sa jedinom svrhom da unesreci vlasnika kad mu to ukrti i popuca?!



[Ovu poruku je menjao bakara dana 06.02.2021. u 19:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 08:28 - pre 38 meseci
Ja bi ti preporučio Fujitsu LUCA 12 jača je nego KMTA iako je stariji model.Ima ih još uvek u prodaji.Ima dobru modulaciju ne zaleće se bespotrebno već greje baš koliko treba znači odlična kultura rada kao što kvalitetna klima i treba da radi.Jedini nedostatak je što treba da se ugasi klima zbog pokretnog panela da bi došao do filtera.Fujitsu ne izbacuje nove modele klima baš često ali ovaj model LUCA vredi.
 
Odgovor na temu

Stevcho91
Stefan Nikolic
Student
Beograd

Član broj: 337274
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 11:25 - pre 38 meseci
Citat:
gfx:
Kada je LUCA u pitanju imaj u vidu da je to uredjaj sa (bar) dva ozbiljna problema, na koje su vec ukazivali brojni korsinici/vlasnici i na nasim, ali i na stranim forumima...

1. Leti, na hladjenju, zna nenormalno da se usmrdi, ljudi (servis) su svasta pokusavali... cisecenje parocistacima, raznorazni dezificijensi, kombnacijama ne znam kakvih sve hemikalija, fungicidi, ali efekat je bio ravan nuli. Bilo je (oprecnih) misljenja da je uzrok tome sto klima gasi turbinu kada ohladi (nema "izduvavanje" radi susenja isparivaca kada se gasi, kao sto to imaju pojedini brendovi) pa je tu bilo raznoraznih mozgalica tipa "kako ugasiti taj ECO mod turbine", ali ni to nije donelo resenje, 2-3 dana bude ok, posle opet isto, smrad ... dakle, OPREZ. ;)


2. Posebna prica je vezana za losu elektroniku/mehaniku poklopca unutrasnje jedinice. Kaze ovako...
Citat:
Radi se o poklopcu unutrasnje jedinice...Prvo ide jedan ruzan poklopac, pa preko njega jedan lep. Ta dva medjusobno i oba sa unutrasnjom jedinicom su povezana sa 60 nekih sitnih plasticnih polugica, osovinica, oprugica, spojnica, zupcanika, zabica i ostalih plasticnih govanaca. Sve je to vrlo tanko i krhko i kad za par godina plastika oslabi od stalnog zagrevanja i hladjenja i krene da puca, vlasnik moze samo da place. Jasno iz daleka se vidi da to nije napravljevo da sluzi 20 godina, nego da izdrzi 2-3 godine, potom popuca i da onda mora da se kupi drugi uredjaj. Ako neko hoce da otkupi uredjaj kupljen ove nedelje i uopste nije ugradjen (postavljena samo unutrasnja jedinica za spolju nisam imao vremena, rado cu da mu ustupim za 10% manje nego sto sam platio, a ja da kupim neki uredjaj sa normalnim poklopcem unutrasnje jedinice. Da li neko zna ima li sva ta silna tehnika za otvaranje poklopca neku svrhu, donosi li neku prednost u odnosu na uobicajeni poklopac, ili je to konstruktor smislio sa jedinom svrhom da unesreci vlasnika kad mu to ukrti i popuca?!




Pa i to sam video, zato mi je nova i primamljivija. Mislim da mi nece biti problem sto je kmta malo slabija jer kazem imam gasni kotao za minus. Samo me zanima cega vise ima u tih 7kg. I naravno, hvala svima na preporuci

[Ovu poruku je menjao bakara dana 06.02.2021. u 19:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 11:50 - pre 38 meseci
U vezi težine, jedan od razloga
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vuk099

Član broj: 345761
Poruke: 71
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 12:07 - pre 38 meseci
Nije problem sa elektonikom nego sa nepravilnim zatvaranjem istog,gde se u tom slucaju desava da ne moze lepo da zatvori panel,nije do klime nego do neadekvatnog rukovanja,na starijim modelima zao je zupcanik da pukne i to vrlo vrlo vrlo retko. Za hlađenje ne znam ne mogu da kazem jer još nisam hladio sa njom. Luca je odlicna klima.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 12:22 - pre 38 meseci
Čiji su kompresori u ovim novim modelima..
 
Odgovor na temu

gfx
Beograd

Član broj: 255861
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 12:40 - pre 38 meseci
Citat:
Stevcho91:
...Mislim da mi nece biti problem sto je kmta malo slabija jer kazem imam gasni kotao za minus.

Ja sam, relativno skoro imao prepisku na "onom drugom" forumu sa clanom koji ima KMTA, i on je, iskreno govoreci, imao samo reci hvale za taj model.

Ono sto, generalno gledajuci, moze biti problem, je sto taj kolega greje dosta manju kvadraturu od tvoje pa ne znam kako ce se jedna klima koja nema fix fan brzinu snaci u nekom vecem prostoru (poput tvog), na ozbiljnijim minusima.

Ne sumnjam da ce sad kolega @proleter da objasni kako (i koliko) je izostanak fix fan brzine jedan nevidjeni benefit, i cemu to sluzi, ali nisam siguran da ce bilo koji ozbiljniji korisnik izostanak fix fan brzine smatrati vrlinom, a ne ozbiljnim nedostatkom uredjaja. Jos ako treba da se greje veca kvadratura, kao recimo tvojih 40m2... eto veselja u najavi.

Srecom, kod tebe postoji backup resenje, tako da...

 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 12:56 - pre 38 meseci
Kolega gfx sećaš se kad smo rekli da se treba edukovati stalno.Cold Air Protection je aktivniji i potrebniji u prostoriji od 20 metara kvadratnih nego u 40 metara kvadratnih.To je primer kvadrature neke ali čitaj kao mala i relativno velika prostorija.Razmisli zašto je to tako.Čitao sam na forumu da korisnici Daikin osamnestice primećuju istu funkciju kao Cold Air Protection.KMTA ima Midea kompresor.Koliko znam KGTA ima LG kompresor.Neki rus rasklapao je na You Tube pa snimio i kompresor.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 13:11 - pre 38 meseci
Klime koje mogu modulirati za razliku od nekih treba da rade na auto fan.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

Vuk099

Član broj: 345761
Poruke: 71
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 13:14 - pre 38 meseci
Ja grejem 32m2 sa Lucom + 2 lmce 09 koje greju sobe od 12-14m2 hodnik i kupatilo ukupno 11m2,primera radi prošli godine za januar 1446kw naspram sadasnjih 1027kw,auto fan ukljucen i lownoise,klime preko dana 23c noc 22c. Luca 12 ce lagano da greje 40m2 bez ikakvih problema i na bilo kojem minusu. Sem zubcanika ne znam ni jednu mamu Luca modela izuzev tog smrada tokom hladjena koji je rešiv.
 
Odgovor na temu

StAnO1E
Beograd

Član broj: 6761
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 14:07 - pre 38 meseci
Samo da dodam da LUCA na auto fan duva uglavnom na low (550 m3/h), a kad je hladnije i na med brzini (710 m3/h).
Sa tim protokom ona greje tu kvadraturu ko od sale, tako da joj to sigurno ne treba vrednovati kao neku veliku manu.
Ja sam birao skoro uredjaj za slicnu kvadraturu i uzeo Mitsubishi iz potpisa i nisam se pokajao.
U uzem izboru je bio i Fujitsu model KGTA, velicina 14, i njega bih sigurno uzeo jer je noviji model, ali ga nije bilo nigde na stanju.
I jos da kazem da sam sa namerom isao na klimu vecu od 12-ice jer sam hteo da budem siguran da ce klima moci da me zagreje kao jedini vid grejanja.
Ti mozes da ides slobodno na 12k BTU klimu.
MSZ-SF42VE + ASYB09LDC + ASHG07LECA Greju i hlade potkrovlje kuce 100m2 + TA pec 4.5 KW ( ne ukljucuje se al ako zatreba tu je )
Demit fasada 5cm stiropor.
Unutra gips karton, 2cm stiropor izmedju zida i ploca.
Pod krovom vuna 10 cm,
U prizemlju stan koji se greje na 22-23 C.
Ispod jednog dela potkrovlja garaza od 22m2 koja se ne greje.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 14:27 - pre 38 meseci
Low na 550 , medium na 710 ? To je prilična količina propuha i buke , valja i na to obrtiti pažnju...
 
Odgovor na temu

StAnO1E
Beograd

Član broj: 6761
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 16:55 - pre 38 meseci
Na low je 32 db, a duva 550 m3/h, mislim da je jedna od tisih ako se gleda taj protok.
Gree G-Tech recimo, koja je priblizno ista klasa, kad duva 510 m3/h pravi buku 33 db.
MSZ-SF42VE + ASYB09LDC + ASHG07LECA Greju i hlade potkrovlje kuce 100m2 + TA pec 4.5 KW ( ne ukljucuje se al ako zatreba tu je )
Demit fasada 5cm stiropor.
Unutra gips karton, 2cm stiropor izmedju zida i ploca.
Pod krovom vuna 10 cm,
U prizemlju stan koji se greje na 22-23 C.
Ispod jednog dela potkrovlja garaza od 22m2 koja se ne greje.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 19:16 - pre 38 meseci
Onaj komentar u vezi mehanike na LUCA nije na mestu.
Vlasnik sam dva komada, ugradio ih nekih 30-40.Za 5 godina, na jednoj je pukao taj zupčanik koji je uvoznik poslao BESPLATNO (nisu ni pitali za garanciju).
Još veća glupost je ona o tome da se klima usmrdi prilikom hlađenja.
Ako se ne očisti adekvatno, svaka će da smrdi.Ovo "korisničko" prskanje asepsolom ne može da da neke značajne rezultate jer asepsol ne otklanja prljavštinu koja je podloga za stvaranje buđi.Što se tiče rastavljanja Fujitsu modela iz te generacije, tu je Fujitsu "mama" jer može da se rastavi toliko da samo izmenjivač ostane na zidu.Kad se to sve tako rastavi i opere, nema šanse da smrdi bilo šta.
Razumem da je dosadno na Gree forumu, ali nemojte trovati i ovde temu.
Fujitsu, čak i ti modeli na R410A su daleko ispred Gree modela u istoj klasi.
Kad bih vam rekao kolika je marža na Gree klime, shvatili biste o kakvim se uređajima radi...


[Ovu poruku je menjao gti2 dana 06.02.2021. u 20:27 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
85.222.184.*



+334 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 19:31 - pre 38 meseci
Citat:
Alen23:
Low na 550 , medium na 710 ? To je prilična količina propuha i buke , valja i na to obrtiti pažnju...

Ta klima se na low praktično ne čuje...
Na buku utiče širina turbine, zakrivljenost krilaca na turbini...
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2025
87.116.181.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 19:41 - pre 38 meseci
Citat:
gti2: Onaj komentar u vezi mehanike na LUCA nije na mestu.
Vlasnik sam dva komada, ugradio ih nekih 30-40.Za 5 godina, na jednoj je pukao taj zupčanik koji je uvoznik poslao BESPLATNO (nisu ni pitali za garanciju).
Još veća glupost je ona o tome da se klima usmrdi prilikom hlađenja.
Ako se ne očisti adekvatno, svaka će da smrdi.Ovo "korisničko" prskanje asepsolom ne može da da neke značajne rezultate jer asepsol ne otklanja prljavštinu koja je podloga za stvaranje buđi.Što se tiče rastavljanja Fujitsu modela iz te generacije, tu je Fujitsu "mama" jer može da se rastavi toliko da samo izmenjivač ostane na zidu.Kad se to sve tako rastavi i opere, nema šanse da smrdi bilo šta.
Razumem da je dosadno na Gree forumu, ali nemojte trovati i ovde temu.
Fujitsu, čak i ti modeli na R410A su daleko ispred Gree modela u istoj klasi.
Kad bih vam rekao kolika je marža na Gree klime, shvatili biste o kakvim se uređajima radi...


[Ovu poruku je menjao gti2 dana 06.02.2021. u 20:27 GMT+1]

mora se nesto pametovati nemoj biti na kraj srca, kad ne znaju sta ce od muke, onda nema druge opcije
LUCA model je napravljen sa panelom kao i LTCA iz dva razloga, prvi je dizajnerski, i moze da se nekome svidi nekome ne, ali ona perfektno lezi na zidu i vrhunski izgleda, zato sto je prvenstveno tanka za razliku od modernih tenk klima koje su debele. da bi tako tanka imala protok vazduha morali su smisliti nacin da povecaju povrsinu protoka od gore, i to su dobili pomeranjem panela. sto se smrada tice, sve si lepo objasnio, svaka klima smrdi kad se ne odrzava, samo sto to neko prizna a neko ne.
Citat:
zoxor:
Klime koje mogu modulirati za razliku od nekih treba da rade na auto fan.

zar postoje i klime koje modulisu? nemoj to da im radis kolega.

a da se vratimo na temu

Citat:
Stevcho91:
Citat:
tvrdoglavi:
kmta i luca nisu klime iz istog ranga, a pitanje je za kakvu namenu i kakav prostor ti treba. zamena za luca iz nove serije je kgta.



Treba mi za efikasno grejanje i hladjenje solidno izolovanog prostora od 40ak kvadrata... Imam.gasni kotao ali potrosi dosta pa bih da malo smanjim trosak i da iskoristim jeftinu struju i zelenu zonu... Kad je mnogo hladno, radice gasni kotao da pomgne, inace bih da smanjio na minimum ili gasio u prolece i jesen (kotao)

Citao sam i svidjaju mi se ove nove klime, moduliraju lepo i po onome sto sam ja mogao da uporedim, slican im je cop i perfomanse...
Kmta je oko 72.000 a luca 80.000. Preko toga mi je previse, a nekako mi se ne uzima bas toliko stara klima, mora valjda da su popravili malo ove nove iako je ova za klasu ispod? Jedina velika razlika na papiru je tezina spoljne jedinoce (32 vs 25kg)
Luca ima i neke filtere, sto povecava cenu odrzavanja... Ali ako je bas razlika, poslusacu vas



posto imas gas onda komotno na KMTA ako ti se dopada, da nemas alternativu preporuka za te kvadrate bi bila LUCA, koja je ubedljivo najbolja klima ikad sto se tice odnosa cene i kvaliteta, i nece dugo biti nadmasena, svidjalo se to to nekome ili ne. ali za prostor koji ima alternativu u grejanju ako zatreba i modeli sa manjim maximalnim ucnikom ce uraditi posao u situaciji kakvu si ti opisao.

PS mozda da razmislis i o KETA modelu, vrlo su lepi i neobicni a slicnih karakteristika kao KMTA

FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter06.02.2021. u 20:04 - pre 38 meseci
Citat:
gti2:
Citat:
Alen23:
Low na 550 , medium na 710 ? To je prilična količina propuha i buke , valja i na to obrtiti pažnju...

Ta klima se na low praktično ne čuje...
Na buku utiče širina turbine, zakrivljenost krilaca na turbini...


Da ali 31db je 31db , nije 20db , ne moze se 31db manje čuti od 20db , onda bi pisalo da je 20db..

Htjedoh reći da su ti protoci preveliki i prebučni za low brzinu ,meni taj protok od cca 500-530m3 (medium brzina )koristi na cjelodnevnim nizim temperaturama kad treba da dobaci nekih 10tak metara dalje , i to je malo dana u sezoni , većinu sezone radi s nižim protocima i daleko tiše.. Zato kažem valja i na to obratiti pažnju , mozda nekom smeta toliki protok..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: FUJITSU klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 283148 | Odgovora: 1008 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.