Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DAIKIN klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: DAIKIN klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123233 | Odgovora: 319 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter31.07.2020. u 21:15 - pre 44 meseci
Evo večeras resetovao merač. Klima Daikin ftxb35c od 1.jula do večeras potrošila 48,7kW. Najveći deo vremena setovana na 24'C i izduv na auto! Zadovoljan sa radom i potrošnjom.
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 00:39 - pre 44 meseci
Daikin spoljna jedinica nakon samo jedne godine upotrebe. Jeste na otvorenom ali ipak zaboga....

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 11:57 - pre 44 meseci
Ovo je usled nekog mehaničkog dejstva oštećeno. Nejasan je snimak a i ove gole cevi bez izolacije su čudne. Nema to veze dal je zaklnjena ili direkt na fasadi. Šaljem slike moje koja je skoro ugrađena,a i kod majke kojoj će za mesec dana 3 god. Mogu slikati i komšijinu koja je direkt na fasadi 2god i bez bilo kakvih tragova!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 13:17 - pre 44 meseci
Te tvoje su zaklonkenje, instalacija baš ok. Kada su montirali klimu koju sam slikao pitao sam ih zašto ne motaju izolaciju za svaku cev posebno nego pola golo a pola smandrljali, zamalo me nisu gađali pajserima i macolom. Zaboravio sam kako se zove firma ali su iz Pančeva i nikad ih nebi zvao da mi mešto rade. Dunđeri najobičniji. Tebi je lepo odrađeno....
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

maxys

Član broj: 341054
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 13:42 - pre 44 meseci
Horor ugradnja. Objavi i imenuj firmu čiji su radnici napravili ovakvo umetničko delo.
 
Odgovor na temu

aca radonjic
Aleksandar Radonjić
Belgrade

Član broj: 344960
Poruke: 1
87.116.162.*



Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 14:16 - pre 44 meseci
Pozdrav svima,
Imam problem sa DAIKIN Inverter RXN35KEV1B/FTXN35KEV1B. Klima je stara 8 godina.
Kada spoljašnja jedinica krene da ubrazava, bilo da je u režimu grejanja ili hlađenja, klima se resetuje (unutrašnja radi a spoljašnja pravi pauzu od 3min), prijavljuje grešku U2 ili L5, kako kad.
L5 - Output Overcurrent Detection (An output overcurrent is detected by checking the current that flows in the inverter DC section)
U2 - Low-voltage Detection or Over-voltage Detection (Evaluation of zero-cross detection of power supply by the indoor unit PCB).
Proveravao sam napon u utičnici, stabilan je, 230V.
Kada je stavim na ECON režim rada, to se ne dešava, očigledno zato što u tom režimu klima ne radi punom snagom.
Može li mi neko preporučiti dobrog servisera koji bi mogao da reši ovaj problem?
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 14:48 - pre 44 meseci
Žorž da ne kvarim drugu temu pa te zato ovde pitam, jel ti bučan taj Daikin? Ako imaš merač, jel si ga hvatao sa maksimalnom potrošnjom, ono da bude 1.2kw? I koja ke najmanja potrošnka na grejanju ili hlađenju ako si uspeo da ga navataš.
Ja sam čuo da ako klimu držiš na neku automatiku onda zimi lad greje hoće da duvka prohladno a kad ga držiš na heat onda nije tako već duva normalno topao vazduh.
E sad kod hlađenja isto pitanje, jel baš duva hladno ili onako između hladnog i mlakog?

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 15:55 - pre 44 meseci
@Romel
Ja sam bio u kući sa Midea mission(stara sa R410),a od kad je počela korona prešao sam ovde da bi bio bliže majci i sebi sam ugadio pre mesec-dva ovog Daikina,koji sam majci ugradio pre 3god. Tamo mi ostao merač a sad sam kupio sebi i mogu ti reći za ovo kratko vreme hlađenja. Za prošli mesec je potrošila oko 50kW,a hladilo se,nije da nije. Uglavnom mi je setovana na 24'C,a fun na auto. Kad je spoljna do 27-28'C održava na oko 140W pa naviše. Ovih dana kad je bilo preko 30'C da bi i u udaljenim sobama bilo prijatno setovo sam je na 23'C i tamo je onda bilo 25,5'C. Potkrovlje je u pitanju 60m2 ali visina ide od 2,5m i pada do 1,7m,tako da je kubikaža manja nego kod klasičnih stanova.
Kod majke greje 40m2 stare gradnje cigla'ipo sa 5cm stiropora i pvc stolarijom. U stanu je uvek fino i bez obzira na taj subjektivni mlakasti izduv održava precizno zadatu temperaturu. Pretprošle zime( bila je hladnija) u vreme većih minusa,pre kupanja,potpomagala se etažnim na struju ali vrlo malo. Ne znam za samu klimu ali ukupna potrošnja u odnosu na ranije sa etažnim,bila je znaaaatno manja!
Za ovu zimu imaću precizne podatke iz mog ptk-a!
Pozdrav!
P. S. Nije bučna spojna,nikad kod majke nisam čuo neke nenormalne zvuke a nisam stavljao vibro gume nigde,samo po 4-4,5m instalacije!
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 16:54 - pre 44 meseci
Hvala druže na recenziji. Kod mene kući kad komšija upali Samsunga, to bruji kao sveti Ilija gromovnik, ja nikada nisam čuo bučniju spoljnu od nje. Ona radi napolje a čujem je unutra i baš smeta.
Dok kad prođem ispod Daikina...tišina. Pa reko da proverim da se nije pogodio dobar primerak a ostali truba. Al kad ni ti nemaš primedbi onda je to to.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 18:43 - pre 44 meseci
Citat:
Romel68:
Žorž da ne kvarim drugu temu pa te zato ovde pitam, jel ti bučan taj Daikin? Ako imaš merač, jel si ga hvatao sa maksimalnom potrošnjom, ono da bude 1.2kw? I koja ke najmanja potrošnka na grejanju ili hlađenju ako si uspeo da ga navataš.
Ja sam čuo da ako klimu držiš na neku automatiku onda zimi lad greje hoće da duvka prohladno a kad ga držiš na heat onda nije tako već duva normalno topao vazduh.
E sad kod hlađenja isto pitanje, jel baš duva hladno ili onako između hladnog i mlakog?

Ja sam ispratio prije par zima daikin ftxb35c mozda ti pomogne sta od ovoga.

Kad je poluhladno fan stoji na 1 ili 2 manualno.
Potrosnja ide oko 150-200w ,rijetko pravi pauze.
Uz mali izduv nisam imao problema sa mlakim izduvom.
Tiho kao da nemas klimu.
Radi sa opcijom econo,u tom rezimu ne moze da se zaleti preko 500-600w tako ogranicena.

Na -10 sam ju uspio natjerat da konstantno trosi 1300-1400w ako se dobro sjecam.
Tako sto sam zadao 30 naravno,i iskljucio opciju econo.

Na -16 sam uspio natjerat da komstantno vuce 1150-1200w ako se dobro sjecam.
Izmenadilo me kako je toplo duvala na -16 ....jer sam prije tog citao kako ljudi pisu da je to slaba klima.
A takodje prije nje sam imao lg koji je ispod -5 bio mrtav,nula bodova.

Ono sto je meni cudno u radu.
Kad radi normalno u odrzavanju,radi na malim snagama,zna ici cesto u defroste,ponekad svakih pola sata.Defrosti su jako brzi,ukupno 5-6 min od grijanja do grijanja,pa nije problem.
Ali kad sam zadao da grije jako na -16 ......grijala je jako i preko 2h nije uopste isla u defrost....nisam mogao duze cekati.

Ne znam sta je to.
Ali meni klima ne izgleda slaba,nego mi izgleda podesena da kalkulise i ne forsira snagu.......naravno u okvirima ove klase klima (da ko ne pomisli da grije kao nocria ) :)

Imamo kolegu koji ima fujitsu 12 luca , fujitsu 09leca , i daikin ftxb35c.....i njemu daikin izgleda jace od fujitsu 09 leca
Ja sam se nekad dvoumio izmedju tih modela za djecju sobu.

Uvijek bih ponovno izabrao daikin za manje prostore,jer mi se svidja to sto ne pravi buku,daleko dsleko manje nego nocria bez obzira na kojoj snazi radi.

Medjutim za veci prostor gdje treba potegnut jako,nebi isao na ovakve modele.
Radije fujitsu,ili veci daikin.

Veci daikin uopste ne radi ni slicno ovom daikinu.
Imamo ftx50gv.
Ne radi na malim snagama,gasi se ispod 300-400 w duva uvijel toplo,kao fujitsu,i grije bez problema veci prostor.
I ni on ne pravi buku.
Roditelji ju imaju,i oni takodje kao da nemaju vanjsku,unutra slusaju samo zrak iz unutarnje,kao da nema vanjske.To mi se najvise svidja kod daikina.

Fujitsu nocria grije bolje od bilo cega sto sam vidio.
Ali buka zna da nervira u minusima.
Bruji,cujes u kuci,sve znas sta klima trenutno radi.
Mozes i po tom zvuku otprilike znat i kolko trosi,sve sto glasnije,potrosnja visa :)
Dzaba sto je ogranicena na 1250w ili 1500w ili 1800w kad buka vec pocinje od 600-700w sko je vani -5 ili nize.
Sve sto niza temp,buka veca.

Nije fujitsu tema,ako smeta nek se brise.
Ali moze bit korisno,zasto da daikin,i zasto ne daikin u usporedbi s necim drugim.
 
Odgovor na temu

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 19:07 - pre 44 meseci
E vidiš i ja sam to primetio kod majke. Pri zadatoj 24'C i napolju,recimo -5'C,ide u defrost na 1h i traje 5-10min. Kada joj zadam pri istoj spoljnoj,zadam recimo 28'C,dugo,dugo,ne ide u defrost!
 
Odgovor na temu

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 19:12 - pre 44 meseci
E vidiš i ja sam to primetio kod majke. Pri zadatoj 24'C i napolju,recimo -5'C,ide u defrost na 1h i traje 5-10min. Kada joj zadam pri istoj spoljnoj,zadam recimo 28'C,dugo,dugo,ne ide u defrost!
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 21:44 - pre 44 meseci
Pa jeli joj vrijeme za defrost , tj jeli vanjska bijela ili je programirana da radi na vremenske intervale ?
Kakva je vanjska kad joj zadate veću T pa nakon sat-dva , ima inja / nema ?
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 22:06 - pre 44 meseci
Ni jedno ni drugo.
Nisu vremenski intervali jer ima ugradjen senzor.
I vrijeme nije tempirano nego se razlikuje kako kad.

Ali generalno kad odrzava temp i radi na malim snagama,cesce ide u defrost a izmjenjivac nije toliko zabijelio.
Nesto malo.Odma ga cisti,tako da skoro nikad ne vidim previse mraza leda.
Razlika mi je fujitsu,on skroz zabijeli zacepi pa skroz otopi.

A taj mali daikin kad jace grije tek tad zabijeli skroz vanjska.

Cudno su ga programirali,kao da su isli na siguricu.
Nema ona nikad nikakvih problema,sve cisto,nikad nista.
Jedino mene nerviralo u pocetku,zasto defrost ako jos ne treba.

To je razlog zasto nebi isao ovom klimom u veci proszor,glavna klima u kuci.
Ona je meni idealna za ostale sobe.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 22:48 - pre 44 meseci
Pa to ti je to , u nekom temperaturnom opsegu Tvanjske , a dostigla je zadatu T i odrzava istu ima preventivne / programirane defroste ... Sad kad joj zadaš veću T prvi prioritet joj je da ganja / dostigne tu zadatu T zato i gura do max pa onda ide na odledjivanje vanjske kad joj senzor javi...
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 23:05 - pre 44 meseci
To vec prelazi u domenu Milana Tarota :)

Bez da si pogledao klimu,vec znas dijagnozu kompletnu.....na daljinu :)
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 23:29 - pre 44 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ni jedno ni drugo.
Nisu vremenski intervali jer ima ugradjen senzor.
I vrijeme nije tempirano nego se razlikuje kako kad.

Ali generalno kad odrzava temp i radi na malim snagama,cesce ide u defrost a izmjenjivac nije toliko zabijelio.
Nesto malo.Odma ga cisti,tako da skoro nikad ne vidim previse mraza leda.
Razlika mi je fujitsu,on skroz zabijeli zacepi pa skroz otopi.

A taj mali daikin kad jace grije tek tad zabijeli skroz vanjska.

Cudno su ga programirali,kao da su isli na siguricu.
Nema ona nikad nikakvih problema,sve cisto,nikad nista.
Jedino mene nerviralo u pocetku,zasto defrost ako jos ne treba.

To je razlog zasto nebi isao ovom klimom u veci proszor,glavna klima u kuci.
Ona je meni idealna za ostale sobe.

Ti učestali defrosti su zapravo cena koja se plaća za jako nisku modulaciju
I onda imaš konstantnu neprekinutu nisku modulaciju na +7 ili +10 vanjske , kada ta niska modulacija i nije toliko bitna, i istovremeno previše isprekidan rad na manjim minusima, kada su ta pauziranja u radu prilično neugodna
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter05.08.2020. u 23:31 - pre 44 meseci
Jbg , ti imaš tu klimu pa ne znaš kako ti radi i zašto ..

Pokušaj onda detaljnije da objasniš taj defrost, evidentno je i po tvom i po žoržovom opisu da klima radi po istom šablonu programiranih defrosta na odrzavanju... Mala snaga , dostignuta zadata T , klima odrzava zadatu T , vanjska bez inja , a on ide u defrost..
To neka daikinova verzija inteligent defrosta ;)
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter06.08.2020. u 00:17 - pre 44 meseci
Ima tu inja, ne mora se ono beliti, može se formirati tanki sloj prozirnog leda, a to senzori pritiska/temperature registruju
U pokušaju da klima nastavi sa radom na minimumu npr.170w i minimalnim brojem obrtaja , smanjuje se i brzina ventilatora vanjske na minimum, da bi se kroz izmenjivač provlačilo manje toplote, time se smanjuje i cop. Kada bi u tom trenutku ventilator sj radio sa većim brojem obrtaja od minimalnog, sa istom minimalnom snagom od 170w i min. brojem ob., kompresor bi radio sa većim copom, isporučivao više snage, pregrejao grejani prostor, i senzor UJ bi isključio
klimu
Problem je što u takvom radu vanjski izmenjivač funkcioniše u jakom uskom opsegu pritisaka, jer čim se nahvata malo inja, pojavi se višak freona u izmenjivaču, opasnost da ne ispari sav u izmenjivaču, što je za kompresor prilično loša stvar.
I na kraju imamo prilično bizarnu situaciju, u kojoj klima u pokušaju da što niže modulira, pri maglovitim i umerenim minusima, odlazi prečesto u nepotreban defrost i ponaša se kao onoff, baš kad je to najmanje poželjno
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter06.08.2020. u 06:57 - pre 44 meseci
Od prevelike zelje ste preletjeli.
Ovsj daikin kod mene nikad ne radi na 170w kad su minusi.
Propade objasnjenje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: DAIKIN klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123233 | Odgovora: 319 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.