Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DAIKIN klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: DAIKIN klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123239 | Odgovora: 319 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 17:09 - pre 44 meseci
Nema tu nikakve kulture rada, čim na temperaturama par stepeni iznad i 5-6 ispod nule ide u defrost na svakih pola sata. Može se štelovati časovnik po njoj
Taman kad temperatura još malo padne , npr., na -10 pri čemu je vazduh suvlji pa bi se u tom smislu izbegli učestali defrosti, ona jednostavno--umire
Isključi se daljincem tada, da ne troši džaba struju i onda je zaista tiha
Duplo golo
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 17:38 - pre 44 meseci
Ja bi ju opet uzeo.
Zadas 22 imas uvijek 22 ne cujes nikad nista,ne znas sta kad radi :)
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 17:42 - pre 44 meseci
Ti bi ju opet uzeo jer ti je treća klima u kući
Nije fer preporučivati je ljudima koji se planiraju grejati samo sa jednom klimom
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 17:50 - pre 44 meseci
Nemas se potrebu sekirati.
Ja sam klimi trazio i najmanju manu,i prenio covjeku unaprijed da zna i dobro i lose.
Za razliku od drugih koji traze mane tudjim klimama,a njihove kineske su bezgresne :)

 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:06 - pre 44 meseci
Uh ček Rovac ako nije problem samo da razjasnim dali sam dobro razumeo tvoje objašnjenje za Pdesing..
Pdesing recimo 2.8 nema veze toliko sa klimom već prostorom koji pokriva energija od 2.8kwh potrebna da se taj prostor greje pri sledećim uslovima: 20 stepeni unutrašnja i 7 stepeni spoljna temperatura?
O bogo hoću li više naučiti (:
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:14 - pre 44 meseci
Citat:
rovaccccc:
Nemas se potrebu sekirati.
Ja sam klimi trazio i najmanju manu,i prenio covjeku unaprijed da zna i dobro i lose.
Za razliku od drugih koji traze mane tudjim klimama,a njihove kineske su bezgresne :)


Prećutao si najvažnije-da ti je ona treća ili četvrta klima u kući, u tom smislu može da radi , a i ne mora . Klima za poštapanje. sa kapacitetom u rangu sipljive 80-godišnje babe.
Nego, ne vredi da izvrćeš priču i zamagljuješ rivalitetom kina-japan
Ovde smo na temi "daikin", tvoj fah, pa, evo imaš priliku da mi kažeš sve pametno čega se setaš u vezi ovog jeftilen daikina
Znaš da ga je karakterišem kao "špajz" inverter. Demantuj me činjenicama, u tehničkom smislu
Tvoja metodologija izvodjenja zaključaka o radu nekog invertera okretanjem golog ***** ka struji toplog zraka unutrašnje jedinice, ovde nije relevantna.
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:15 - pre 44 meseci
Pa da , da bi bile usporedive moras imati isti PdesignH .. Te specifikacije odredjuju ljudi iz marketinga manje inzinjeri , koji im daju gabarite
od-do.. U suštini to ti je samo odabir /smijer proizvodjača na sta se opredheljulje , cop ili Pd i kombinacije toga dvoje...
U suštini malo kome i koristi jer malo ko i zna gubitke prostora koji grije..
Meni su bitnije hardverske specifikacije od Testova energetske efikasnosti...
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
82.118.9.*



+157 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:25 - pre 44 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ja bi ju opet uzeo.
Zadas 22 imas uvijek 22 ne cujes nikad nista,ne znas sta kad radi :)


Sensira , Comfora , dosta poznate po odrzavanju temperature u oscilacijama +/-2-3°... Forsiranje niske potrošnje u kombinaciji s minimalnim ispuhom kao nusprodukt ima ta odstupanja od zadate..
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:26 - pre 44 meseci
I stara i nova klima moze ds grije snagom npr od 1kw do 4,8 kw
Kad radi manjom snagom 100-200-300w cop je puno bolji nego kad radi na 1000-1300w iz uticnice
Sve sto jace grije cop je slabiji.

Zamisli jednoj te istoj klimi obradit sve one podarke prema vecim snagama na +12 +7 +2 -7........cop i sciop ispadaju slabiji

Onda jednoj te istoj klimi sve te podatke obradis prema manjim snagama grijanja.....od iste klime dobijes bolji cop scop

Ako obje klime imaju skroz slican ili isti hardver,od cega ce bit stedljivija.

Generalno u svijetu je trend pada kvaliteta sa novim modelima.
Tako i kod klima,sve se vise stedi,brojke se izvrcu,naivni nasijedaju.
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:34 - pre 44 meseci
Etnapr ti si meni nepoznat.

Ja sam na temi 8 godina.
U zadnje vrijeme rijetko,jer zelim svoje slobodno vrijeme kvslitetnije potrosit.
I svi znaju koje i koliko klima imam.
Nista precutao nisam,i svim svojim klimama sam trazio mane,i iznosio forumasima besplatno.
Ako te zanima zapljuj u sake i trazi.
Meni ne pada na pamet ponavljat ponovo sve ispocetka.

Cekamo da i ti pocnes iznosit mane svojih klima.
Da i ti nekom pomognes.

 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:37 - pre 44 meseci
A prije forumasi mislili kako je makedonac nagal i ne realan forumas.
On je bio daleko bolji forumas od ovih novih gree fanboy

Cak on koji je glavni zagovarac gree klima......je kumovao tome da izaberem bas daikin......jer je znao sta zelim od klime.....i ispalo je pun pogodak za ovu namjenu.

Cak mi je i on rekao da bi gree lomo ili amber vise rondale vanjske,narocito pri zalijetanju.Jer daikin ima hardver koji nije forsiran jako,swing kompresor daikin pravi manje buke.Ispostavilo se da je sve bio u pravu.

[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 07.08.2020. u 19:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:42 - pre 44 meseci
@etnapr
Ne znam stvarno al kod moje majke taj Daikin greje stan od 40m2! Mislim da je izolacija najbitnija. Moje potkrovlje od 60m2(rekao sam već manje kubikaže,zbog visine)se do sada grejalo Norveškim radijatorima,ukupne snage u svim prostorijama od 4kW i uvek je bilo toplo. Pri tom ukupna potrošnja zimi nikad nije išla preko 1200kWh sa svim potrošačima. Na zimu ću imati pravu sliku jer je letos i ovde ubačen Daikin.
@alen
Izolacija krova je 10cm vuna između rogova,vazdušni sloj,pa onda tvrdi stiropor od 5cm,parna brana i gips ploče. Gledajući da je na 34'C ladio sve na auto ili min izduvu nadam se da ću biti i zimus zadovoljan!
 
Odgovor na temu

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 18:59 - pre 44 meseci
Citat:
Alen23:
Citat:
rovaccccc:
Ja bi ju opet uzeo.
Zadas 22 imas uvijek 22 ne cujes nikad nista,ne znas sta kad radi :)


Sensira , Comfora , dosta poznate po odrzavanju temperature u oscilacijama +/-2-3°... Forsiranje niske potrošnje u kombinaciji s minimalnim ispuhom kao nusprodukt ima ta odstupanja od zadate..


Sve zavisi od mesta ugradnje ,pozicije duvanja i sl. Pa i F....u ima kalibrciju daljinca zbog temperature,što znači da su prdvideli odstupanja zbog tih parametara. Meni nije problem da stavim,recimo 24'C na daljincu da bi u prostoriji bilo 23'C. Ne vidim tu problem!
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 21:06 - pre 44 meseci
ETNAPR
Ja sam ovde pitao za Daikina jer ovde ima forumaša koji ga poseduju i logično je da ih pitam za iskustva i oni mi prenose svoja iskustva. Ja imam dodira sa jednim takvim Daikinm ali dali zbog ovoga ili onoga razloga on se nije nešto proslavio na temperaturama ispod -5, zato sam i pitao forumaše jer su oni sa njim non stop i znaju mu sve vrline i mane.
Moj potpis imaš pa izvoli daj svoj predlog. Reci vrline i mane klime pa da vidim..... :)

Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 22:24 - pre 44 meseci
Romele...imaš direktna iskustva o toj klimi i njenoj nesposobnosti, ja sam ti samo potvrdio da se radi o kanti.
Ne možeš uzimati zdravo za gotovo preporuke daikin čirlidera, mnogo toga prećute. Poneku, važnu istinu, detalj o radu klime, kažu samo slučajno, kad im se omakne, odnosno, kad je ruka na tipkovnici brža od pameti, a to nisu tako retke situacije. Treba ih samo pustiti dovoljno dugo da trućaju, tako smo saznali da ta klima defrostira na svakih pola sata, što je poražavajuće.
Ako misliš da pričam o vrlinama i manama ove spomenute klime, mislim da sam već sve rekao--beži od nje ako će ti ona biti jedina klima u kući. Kao treća ili četvrta sa sporednom ulogom-da
U tom smislu, meni je interesantna, jer u okviru dvorišnog produžetka kuće, kojeg inače ne koristim aktivno, nekih 40-ak m2, imam prostoriju od 8m2 u kojoj mi je veš mašina i koristim je kao vešernicu i tu bi mi dobro legao taj daikin.
Ne obraćaj pažnju ni na ono što tvrdi Žoržomunze, reč je o stanu od 40m2, dakle koliko toliko ušuškan prostor, nije reč o posebnoj stambenoj jedinici, pri tome je Žoržo zaboravio kazati da taj stan ima i kotao na struju, koji se uključuje kad malo ozbiljnije zazimi

p.s.

U potpisu ti fali podatak o debljini stiropora u podu. Nemoj mi samo reći da si laminat složio po betonskoj ploči
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter07.08.2020. u 22:29 - pre 44 meseci
Citat:
Žoržomunze:
@etnapr
Ne znam stvarno al kod moje majke taj Daikin greje stan od 40m2! Mislim da je izolacija najbitnija. Moje potkrovlje od 60m2(rekao sam već manje kubikaže,zbog visine)se do sada grejalo Norveškim radijatorima,ukupne snage u svim prostorijama od 4kW i uvek je bilo toplo. Pri tom ukupna potrošnja zimi nikad nije išla preko 1200kWh sa svim potrošačima. Na zimu ću imati pravu sliku jer je letos i ovde ubačen Daikin.
@alen
Izolacija krova je 10cm vuna između rogova,vazdušni sloj,pa onda tvrdi stiropor od 5cm,parna brana i gips ploče. Gledajući da je na 34'C ladio sve na auto ili min izduvu nadam se da ću biti i zimus zadovoljan!


Žoržo...kako misliš da ti klima koja na -7 jedva daje nešto više od 2kw i to pri maksimalnoj brzini turbine, pokrije gubitke od 4kw?
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter08.08.2020. u 00:47 - pre 44 meseci

Treba mi za kujnu 25 kvadrata, 7cm stiropora u demit fasadi i na ploči, stolarija vrh: troslojna stakla, argonci, low-e. Naravno da nemam stiropor na tlu, laminat....šta je to? Šalim se naravno, na beton smo stavili etison i to je to, imam po cokli sa spoljne strane stirodur 5cm.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

Žoržomunze
Elektroničar
Servis-G
Zemun,Srbija

Član broj: 339334
Poruke: 233
195.252.86.*



+19 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter08.08.2020. u 10:49 - pre 44 meseci
Citat:
ETNAPR:
Citat:
Žoržomunze:
@etnapr
Ne znam stvarno al kod moje majke taj Daikin greje stan od 40m2! Mislim da je izolacija najbitnija. Moje potkrovlje od 60m2(rekao sam već manje kubikaže,zbog visine)se do sada grejalo Norveškim radijatorima,ukupne snage u svim prostorijama od 4kW i uvek je bilo toplo. Pri tom ukupna potrošnja zimi nikad nije išla preko 1200kWh sa svim potrošačima. Na zimu ću imati pravu sliku jer je letos i ovde ubačen Daikin.
@alen
Izolacija krova je 10cm vuna između rogova,vazdušni sloj,pa onda tvrdi stiropor od 5cm,parna brana i gips ploče. Gledajući da je na 34'C ladio sve na auto ili min izduvu nadam se da ću biti i zimus zadovoljan!


Žoržo...kako misliš da ti klima koja na -7 jedva daje nešto više od 2kw i to pri maksimalnoj brzini turbine, pokrije gubitke od 4kw?


Vidi,ne znam kako si došao do mojih toplotnih gubitaka? To kao prvo,kao drugo za Beograd je višegodišnji prosek zimske temperature oko +5'C! Zvanični podatak! Za te retke dane može se pripomoći nekim sekundarnim izvorom grejanja. Ja sam imao etažno od ranije i pisao sam da je majka uključivala uveče pred kupanje,jer je žena od 84god. Tako je bar zadnje 2.zime od kada sam joj ubacio klimu. Stan jeste okolo su komšiji a od podruma smo izolovali,pošto su Avramenko grede sa vunom 15cm i posle gips ploče. Ima stan i iznad nje!
Nikada! defrost nisam zatekao da ide na manje od sat vremena i traje 5-10min,što se zbog izolacije i debljine zidova i ne oseti. Izduv je celu zimu na auto,što je recimo druga i prva brzina,nikako max. Dnevna soba ,u kojoj je klima i kupatilo su super zagrejani,spavaća udaljena manje,ali njoj i odgovara. Dokje otac bio živ on jei zimitu držao na kip!
Nemam razloga da išta lažem. Videću zimus kako će se ponašati u potkrovlju. Mogu samo reći da su kod majke,u odnosu na etažno,računi smanjeni za pola!
 
Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter08.08.2020. u 14:21 - pre 44 meseci
ETNAPR
Druže dobio si opis objekta i sad čekam tvoj predlog za uređaj. Naravno očekujem da mi kažeš zašto je taj uređaj bolji izbor od Daikina ftxb35c.
Danas sam pričao sa ljudima koji normalno koriste tu klimu i oni se ne žale na hladan izduv i kažu da duva toplo. E sad oni tu klimu imaju jednu godinu a znamo kakva je bila prošla zima, nikakva ali je bila duga i njen rad odnosno ušteda je došla do punog izražaja.
Ja sam radio neki proračun toplotnih gubitaka i on iznosi oko 1.5 kw do -5.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
Odgovor na temu

ETNAPR

Član broj: 274352
Poruke: 310
*.bsnet.rs.



+56 Profil

icon Re: DAIKIN klima uređaji - inverter08.08.2020. u 14:54 - pre 44 meseci
Žoržomunze kaže:


"Vidi,ne znam kako si došao do mojih toplotnih gubitaka? To kao prvo,kao drugo za Beograd je višegodišnji prosek zimske temperature oko +5'C! Zvanični podatak! Za te retke dane može se pripomoći nekim sekundarnim izvorom grejanja. Ja sam imao etažno od ranije i pisao sam da je majka uključivala uveče pred kupanje,jer je žena od 84god. Tako je bar zadnje 2.zime od kada sam joj ubacio klimu. Stan jeste okolo su komšiji a od podruma smo izolovali,pošto su Avramenko grede sa vunom 15cm i posle gips ploče. Ima stan i iznad nje!
Nikada! defrost nisam zatekao da ide na manje od sat vremena i traje 5-10min,što se zbog izolacije i debljine zidova i ne oseti. Izduv je celu zimu na auto,što je recimo druga i prva brzina,nikako max. Dnevna soba ,u kojoj je klima i kupatilo su super zagrejani,spavaća udaljena manje,ali njoj i odgovara. Dokje otac bio živ on jei zimitu držao na kip!
Nemam razloga da išta lažem. Videću zimus kako će se ponašati u potkrovlju. Mogu samo reći da su kod majke,u odnosu na etažno,računi smanjeni za pola!"

Pre 6 meseci:

"Što se tiče nekih vibracija i "brundanja", veruj mi ništa od toga. Naravno za vreme defrosta čuje se jače al ništa strašno. Možda jer 35-tica za razliku od 25-tice ima dvoredi izmenjivač. Inače se nalazi na terasi i zaklonjena je od direktnih atmosferskih uticaja,naravno na maglu nije imuna. Sad sam bio kod majke i prošlo je 40min između defrosta i trajao je klasičnih 10min. Magla je neopisiva,skoro zgradu preko puta ne vidiš! Večeras sam joj programirao kotao da se uklj na jedno sat vremena kao ispomoć,jer su uslovi baš gadni."

Šta reći i pri tome ostati u okvirima pristojnog

[Ovu poruku je menjao ETNAPR dana 08.08.2020. u 18:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: DAIKIN klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 123239 | Odgovora: 319 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.