Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji bojler kupiti?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koji bojler kupiti?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18104 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?15.11.2019. u 17:41 - pre 53 meseci
Naravno da ljudi koriste vruću vodu iz bojlera, da naprave nes kafu recimo ili sipam vruću vodu iz bojlera brže prokuva hehe trovačnica.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?17.11.2019. u 15:13 - pre 53 meseci
Prethodni bojler mi je bio Metalac koji je izdržao oko 8 godina, imao je neku garanciju valjda na 10 ako se redovno menja ona Mg anoda.
Pre njega je bio Gorenje Tiki koji je bio iz osamdesetih godina i trajao je 30-tak...
Sada imam Talas Čačak, postavljen pre par godina, prvi sa prohromskim kazanom, ovi ostali su bili klasični sa običnim limom.
Razlika u kvalitetu Metalca i Talas je da mi je termostat crkao na Metalcu nešto posle jedne godine upotrebe a na njega je garancija bila ne deset ne dve već samo godinu dana... tako da to je to još sam izgleda ubo dobru seriju Metalca u odnosu na ove koje sada ljudi skidaju i šalju na otpad...
*Bojleri su od 50 litara.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?17.11.2019. u 19:12 - pre 53 meseci
Gorenje, emajliran, 80L, od renoviranja kuće 2008. Četiri člana porodice.
Dva puta menjan termostat. Jednom u garantnom roku, i još jednom pre par meseci.
Grejač je originalan.
Anoda originalna, stoji i dalje, maltene nepotrošena. Mislim da je ima bar 90% originalne mase
Dva puta čišćen kamenac.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
93.180.149.*



+122 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?16.03.2020. u 00:04 - pre 49 meseci
U stanu kada sam uselio bio Koncar 50l,crkne pre nekih 7 godina,mrzelo me druge rupe da busim i kupim isti takav.
Sad vidim sliva se neka rdja niz cevi po malo,otvorim kad sve vlazno unutra i kazan katastrofa izgleda,sav izrdjao da se ljusti.
Izgleda da ce ipak pasti promena brenda iako je izdrzao nekih 7 godina bez ikakvih kvarova.
Gledam nesto sad Tesy bojlere,nisu skupi a kod staraca cini mi se da je taj bojler vec nekih 15 godina i jednom davno sam cistio kamenac ili menjao grejac,ne secam se bas tacno ali se secam da je sav kamenac ispao napolje i da nije nista imao po zidovima kazana sto valjda znaci da je emajliran ili sta vec.
Na nekom starom Mebosu koji sam jednom cistio sam morao debelim srafcigerom da odvaljujem par cm debeo sloj kamenca sa kazana.
Ako neko ima neki savet za trenutnu ponudu sta je relativno ok u nekom nizem cjenovnom rangu,ne bih da uzimam neke ultra-giga smart bojlere, ionako mu je funkcija kao malo vece kuvalo za vodu
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?20.03.2020. u 16:44 - pre 48 meseci
Pa ja mogu da preporučim Elit Čačak model Talas. I nije smart nego normalan bojler sa prohromskim kazanom.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.03.2020. u 21:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
93.180.149.*



+122 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?20.03.2020. u 17:42 - pre 48 meseci
Nazalost nisam nigde video kod mene u okolini takve bojlere,iskreno prvi put cujem za Talas Cacak :)
Najverovatnije cu da uzmem ovaj Tesy,kazu navodno da ima neki kazan zasticen staklo-keramikom ako sam dobro skapirao prodavca i kune se da je dobar.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?20.03.2020. u 18:28 - pre 48 meseci
Citat:
ako sam dobro skapirao prodavca i kune se da je dobar.

Ako prodavac kaze da je dobar, onda obavezno izaberi suprotno.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
93.180.149.*



+122 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?20.03.2020. u 19:24 - pre 48 meseci
Ima i to logike,ponekad to i uradim.
Mada ovog lika znam a kao sto rekoh i starci su imali takav bojler pa eto moze se reci da postoje indicije da bude ok.
Da se razumemo,ne ocekujem ja da traje 30 godina ali makar kad bi izdrzao 10 bilo bi ok.
Recimo eto Koncar izgleda ne moze da izdrzi vise od 7 godina sto je prilicno malo a problem je uvek sa kazanom koji procuri i potencijalna steta koja moze nastati ako niko ne bude u stanu pa napravi potop.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?20.03.2020. u 20:48 - pre 48 meseci
Citat:
tox master:
Nazalost nisam nigde video kod mene u okolini takve bojlere,iskreno prvi put cujem za Talas Cacak :)
Najverovatnije cu da uzmem ovaj Tesy,kazu navodno da ima neki kazan zasticen staklo-keramikom ako sam dobro skapirao prodavca i kune se da je dobar.


I ja prvi put čujem za Tesy :)

Talas je model a marka je Elit relativno nov na tržištu ali meni se svideo.

http://www.elitinox.co.rs/proizvodi/prohromski-bojleri
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?20.03.2020. u 20:52 - pre 48 meseci
Citat:
tox master:
Ima i to logike,ponekad to i uradim.
Mada ovog lika znam a kao sto rekoh i starci su imali takav bojler pa eto moze se reci da postoje indicije da bude ok.
Da se razumemo,ne ocekujem ja da traje 30 godina ali makar kad bi izdrzao 10 bilo bi ok.
Recimo eto Koncar izgleda ne moze da izdrzi vise od 7 godina sto je prilicno malo a problem je uvek sa kazanom koji procuri i potencijalna steta koja moze nastati ako niko ne bude u stanu pa napravi potop.


Neće napraviti potop nego će da prokaplje prvo polako pa kasnije sve više. Onog puta kad primetiš da je termometar zamaglio znaj da je kazan procurio.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?21.03.2020. u 05:45 - pre 48 meseci
Citat:
tox master:
Mada ovog lika znam a kao sto rekoh i starci su imali takav bojler

Od kad znam za sebe, trgovci se kunu da je napravljeno nesto bolje od prohromskog kazana. A vreme je pokazalo da moze i prohrom da se isfuseri, ali su problemo barem 10x redji. Tako da - nema mesta raspravi, uzmi prohrom makar te neko i puskom terao da uzmes nesto drugo, ne popustaj. I jos nesto -obrati paznju na kapacitet, bojler traje visestruko duze ako se ne forsira temperaturom, nego se ista tako podesi da pri tusiranju dodaje jako malo ili nimalo hladne. Tu onda nemas kamenac i ne treba otvarati i cistiti, jer ciscenje kamenca takodje ostavlja posledice. A to ne mozes sa 50l. Minimum 80l. Proizvodjac manje bitan, u tom rezimu rada prohromski kazan ima vrlo dobre sanse da izdrzi 30 godina.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?21.03.2020. u 06:01 - pre 48 meseci
Mi presli na protocni bojler, i resili se bede. Siemens ne znam dal je 18kw ili 21kw. U svakom
slucaju smanjili smo potrosnju struje, jer trosi samo kada se kupamo, ne brinemo jel pun ili nije
odmah vruca voda.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?21.03.2020. u 08:26 - pre 48 meseci
Citat:
Siemens ne znam dal je 18kw ili 21kw. U svakom
slucaju smanjili smo potrosnju struje,

Pogledaj malo na racunu stavku angazovana snaga, pa ce ti biti jasnije da li ste ustedeli.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?21.03.2020. u 08:30 - pre 48 meseci
"Pogledaj malo na racunu stavku angazovana snaga, pa ce ti biti jasnije da li ste ustedeli. "

Heh, racun bio manji, to je sigurno. No kako se grejemo na struju, preko zime ionako to nije
veca stavka...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?21.03.2020. u 12:47 - pre 48 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:U svakom slucaju smanjili smo potrosnju struje, jer trosi samo kada se kupamo , ne brinemo jel pun ili nije odmah vruca voda.


Nema tu nikakve uštede. Nemožeš dobiti više tople vode, sa manje električne energije iz mreže. Ne može. Koliko el. energije izvučeš iz mreže - toliko ćeš tople vode dobiti.

Sada trošiš 20 kW skupe struje, tokom 15 min, kad se kupaš, umesto 2 kW jeftine, noću, tokom 150 min.

Ali dobro, svaki komoditet mora da košta. Zgodno je to što ne razmišljaš ima li tople vode ili nema.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?21.03.2020. u 12:52 - pre 48 meseci
U biti je isto.
Ali akumulacija + jeftina struja je usteda sa klasicnim bojlerom.
Protocni je ok samo zbog nerazmisljanja i usteda na hladjenje vode u cevima dok ne stigne do cesme....jos ako su metalne cevi, poa veca daljina....ode nekoliko litara tople vode u zid.

Meni sat vremena 2KW zagreje negde vodu na 50C i imam da se tusiram 3X dnevno bez problema i za pranje ruku, a potrosio samo 2KW.
A i nemaju svi tehnickih uslova za dobar i jak protocni bojler.

A i taj komfor, malo vamo, malo tamo...napravismo se trutovima. Ja sam i navikao da zivim bez preteranog komfora, ako ceo svet pukne, necu ostati bez tople vode i hrane sigurno :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?21.03.2020. u 14:32 - pre 48 meseci
Pa nešto ne znam kako izvesti legalno napajanje za bojler od 21kW (maltene kao kotao na struju), mislim da si se ipak nešto zeznuo za snagu. Uostalom, nije ti potrebno 60C za tuširanje kao kod klasičnog bojlera (gde se voda greje "malo" jače pa se npr. za tuširanje meša sa hladnom kako bi se dobilo više tople vode, ali onda dolazi do problema sa kamencom i sl., pa bi bolje bilo imati bojler veće zapremine i grejati vodu na onu koja je pogodna za tuširanje, pranje ruku, umivanje i sl. Jedino što je tu problem veličina bojlera koji treba postaviti u kupatilo.

"Pogledaj malo na racunu stavku angazovana snaga, pa ce ti biti jasnije da li ste ustedeli. "
To i nije neka stavka, evo meni je za oko 750kWh oko 5.75kW, što je nekih 290 dinara.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?23.03.2020. u 12:54 - pre 48 meseci
Mi smo uzeli Elitov Talas od 150 litara. Koliko sam se raspitivao inox bojleri su uvek bolji od staklo-keramičkih. Koristimo ga tek godinu dana pa ne mogu da kažem da li je kvalitetan... za sada bojler ko bojler.
Izračunao sam da nam je oko 100 litara dovoljno ukoliko grejemo vodu samo noću. 150 smo uzeli da budemo sigurni (a i ponekad volim da se dugo tuširam) i sada ga držimo na "eco" modu. Za tuširanje koristimo termostatsku slavinu koja odlično radi sa akumulacionim bojlerom. Čuo sam da nije najbolja sa protočnim. Mada, za sada sam imao iskustva samo sa protočnim na plin koji je bio malo više udaljen od slavine.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?24.03.2020. u 12:15 - pre 48 meseci
Na sajtu EPS i na drugim sajtovima ima da se nadje kalkulator potrosnje elektricne energije. Kada u isti unesemo da je potrosnja 0 i da je angazovana snaga 6.9kW, izadje da je racun za struju bez ikakve potrosnje 882 dinara mesecno. Ukoliko angazovanu snagu povecamo na 24.15kW sto je neki minimum za gore opisani protocni bojler, racun se momentalno popenje na 2004 dinara bez ikakve potrosnje. Ali, hajde da ukljucimo i potrosnju - akumulacioni bojler trosi u nekim prosecnim uslovima 4kW dnevno, odnosno 120kW med=secno. Protocni ustedi 20kW pa potrosi samo 100. I jedan i drugi recimo 2/3 skuplje i 1/3 jeftinije. Tada je racun za protocni 2620 dinara, a za akumulacioni 1618 dinara. Dakle, protocni svakog meseca pojede jednu crvenu vise, bez obzira sto stedi struju. Jos dodatno kao sto je pomenuto, akumulacioni vecina ljudi ukljucuju samo nocu, pa je svih 120 kW jeftinija struja, pa je racun 1138 dinara, znaci 1500 dinara jeftinije od protocnog.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koji bojler kupiti?24.03.2020. u 15:16 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Na sajtu EPS i na drugim sajtovima ima da se nadje kalkulator potrosnje elektricne energije. Kada u isti unesemo da je potrosnja 0 i da je angazovana snaga 6.9kW, izadje da je racun za struju bez ikakve potrosnje 882 dinara mesecno.

Sad sam i ja proverio! Neverovatno! Ni luk jeo, ni luk mirisao!

Ali, jbg, ima logike:
Angažovana snaga 384 din
Trošak garantovanog snabdevača (to što on mora da očita brojilo, trošio ti ili ne) 138 din
RTS taksa 255 din
+ akciza + pdv

Eto nama 882 din ili 7.5€

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koji bojler kupiti?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18104 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.