Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako povezati sobni termostat termorad st-3 za upotrebu kod panelne grejalice

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: kako povezati sobni termostat termorad st-3 za upotrebu kod panelne grejalice

[ Pregleda: 8371 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dimges
Dimitrije Geskovski
Skopje

dimges
Član broj: 73144
Poruke: 24
*.205.125.193.robi.com.mk.



Profil

icon kako povezati sobni termostat termorad st-3 za upotrebu kod panelne grejalice19.01.2020. u 10:12 - pre 51 meseci
Radi se o stanu, a grejemo se na gradsko toplovodno grekanje.Zbog zdravstvenih problema treba mi dogrevanje noću , odnosno temperatura u spavačoj sobi od 23 do 24stepeni. Dok sam spavao u manjoj sobi koristio sam TopŠop-ov minijaturni kalorifer sa digitalnim termoregulacijom, ali jedno što se stvara dosta prašine, suši vazduh, smrdi, čuje se zvuk ventilatora, nego nema kapacitet za veću sobu gde sada spavam. Osim toga i ta regulacija nije baš praltična.
Najpre sam hteo da kupim mermernu ploču, ali nije bilo dimenzije koja bi mi odgovarala ( velike su mi bile) a i dosta skuplje i neprikladne za premeštanje. Zato sam pre 2 meseca kupio malu panelnu grejalicu Atlantic F119 CMG- TLC/OM 2, od 1000W.
Sa njom je bolje, ali ipak ima problema, posebno ako ranije puste toplovodno grejanje, onda se podiže temperatura u sobi i iznad 24. Počeo sam da koristim i režim Prog na prekidaču i nešto je bolje, ali ipak ne znam kako će biti kad dože period povremenog grejanja.
Zato planiram da ugradim Sobni Termostat, mogu da se nađu od nas jeftini TermoRad ST-2 i St-3.
Panelni grejač bi postavio na max temperaturu, a dovod struje, za koji koristim muškoženski šuko uklopnik sa prekidačem i 3 gnezda bi povezao preko sobnog termostata kojeg bi postavio na primer na 23stepeni i pronašao mu najbolje mesto, da brzo reagira kada ujutru puštaju toplu vodu u radijatore.
Na termostatu piše da je dozvoljena struja 5A za prekidač (model st -3) a 0,2A striuja koja se reguliše.
Piše da se koristi za ventilatore termopeći ali i za mermerne ploče.
Dali mogu da ga upotrebim za panelnu grejalicu od 1kw, dali treba Rele ?
Dali u Sobnom termostatu TermoRad Niš mogu da prekidam samo jednu fazu ?

Saznao sam da postoje i termostati predviđeni namenski za mermerne ploče, 2x su skuplji od ovih TermoRad, ali verovatno za njih ne treba koristiti Rele, pa bi bilo puno lakše ako ih nađem, jednostavnije bi bilo povezivanje.

Naknadni Sobni termostat je dobar i za održavanje, nakon garantnog roka ne bi imao problema ako otkaže, a originalni ugrađeni termostat u Panelnu grejalicu je sigurno dosta skuplji i teško se nalazi.




 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: kako povezati sobni termostat termorad st-3 za upotrebu kod panelne grejalice

[ Pregleda: 8371 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.